|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Živjeti u vjeri
28.12.2008 18:03:30   
teta berta
Drage forumašice, vidjela sam da se na forumu dosta razgovaralo o tome šta je po vjeri dopušteno, a šta pak zabranjeno. Zanima me koliko vi živite  u vjeri (bilo kojoj) i da li od vjere prihvatate samo ono što vama odgovara. Što nalaže vaša vjera konkretno glede abortusa i kontracepcije( vidim da se o tome dosta pričalo)? Budući da sam ja katolkinja zanimaju me i različita stajališta( pravoslavne, islamske i drugih vjeroispovjesti). U katolika je abortus ravan ubistvu, a kontracepcija bilo kakva zabranjena. ja držim do vjere ali se nikako ne slažem s tim glede kontracepcije, jer je u katolika nedopustivo i prekinuti snošaj. Ima li neka forumašica katolkinja koja zna nešto više o tome, sada ispada da ja ne mogu otići na pričest jer smo se ja i muž "čuvali". Praćenje plodnih i neplodnih dana mi je totalno nepouzdana metoda iako kod nas jedina dopustiva. I zna li iko koji je opravdan razlog za ono "prekinuti snošaj", i griješim li ukoliko idem na pričest a to smo uradili...... napominjem prije 4 i po mj.imala sam carski tako da se jednostavno moramo čuvati. hvala unaprijed svima na odgovoru
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Živjeti u vjeri
28.12.2008 18:44:49   
žana o8
Draga teta berta, ja ti nisam religiozna, iako vjerujem u Boga, ali ga ne vezujem ni za jednu vjeru. Općenito mislim da je Bogu drago da se ti i tvoj muž volite, da volite svoju bebicu, da ste dobri jedni prema drugom i prema drugim ljudima, da ne činite ili mislite zlo ljudima. Ostalo, kao zabrana kontracepcije, abortusa i sl. mislim da su izmislili ljudi i nema veze s Bogom. S toga, samo opušteno.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 0:13:22   
Lorna
da, slazem se sa zanom u potpunosti! Vjerujem u Boga, ali ne i u crkve i svecenike koji propovjedaju i pricaju o zabrani kontracepcije, abortusa, itd. Po meni je svaki abortus ubistvo, i da ne bi dolazilo do toga kontracepcija treba da igra veliku ulogu u nasim zivotima. 
sto se tice zivota po nacelima vjere, mogu samo reci da dobar vjernik nije onaj koji obilazi crkve i dzamije, vec onaj koji u dubini duse ne zeli nikom zlo, ko ga ne cini, ko ne vrjedja druge i ko ne mrzi. masa ljudi se smatra dobrim vjernicima, a u svakodnevnom zivotu cine zla drugima, grijese na svakom koraku i misle da ce ih odlazak u svetu kucu ocistiti i opravdati pred Onim gore. To su cisti hipokrati i ne volim ni da se sretnem s takvim ljudima.




_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 0:30:13   
ewica
Draga teta Berta,
U mojoj zemlji 98% stanovnika su katolici, poljska je uopste katolicko-konzervativna zemlja.Ja sama ne znam da li vjerujem u Boga,polazim iz katolicko-ateisticke porodice, krstila sam se u pravoslavnoj crkvi, ali jos ucijek trazim-yza sada sam sklonija tvrdnji da Boga nema.
Stav Vatikana i kaolicke crkve uopste oko kontracepcije,homoseksualizma,vanbracnih zajednica pa cak i Interneta je itekako zaostao i nepravedan.Slazem se sa zabranom abortusa, samtram, da je to ubistvo, ali nikako da shvatim zbog cega katolicka crkva uporedjuje kontracepciju sa abortusom (a bazira na teoriji da pilula ubija plodnost i sl. gluposti).
Jedno je vjera, drugo je crkva.Mislim da je svestenistvo napravilo od religije sredstvo koje sluzi da preplasi vjernika-posebno onog zaostalog,neobrazovanog.Poznata je cinjenica da sto manje obrazovana nacija, veci je uticaj religije na sveukupni zivot.-sjetimo se iz istorije krstasa...
Crkva ne odobrava kontracepciju ali i ne vodi racuna o djeci koju roditelji napustaju(jer kuci vec imaju njih petoro, jer ne zele dijete...), crkva pomaze jedino sebi, imam osjecaj. Crkva se pocela baviti politikom, sto je katastrofa,jer vjera  politici dovodi do zla (npr do rata).
Zato draga Berta, ispovjedaj se Bogu, u dusi, On, ukoliko postoji, sve oprasta (ako primimo da je kontracepcija grijeh).Svestenik je isto grijesan covjek kao i svi mi, i ne razumijem zbog cega on bi bilo koga mogao osloboditi grijehova.
Kod pravoslavaca (muza,poznanika, prijatelja)nisam primjetila neku posebnu reliogioznost-mnogo od njih ne zna cak ni Oce nas.U crku idu za Uskrs,Bozic,Slavu-i to je to.Jeste da pravoslavna crkva ne odobrava npr abortus, ali nesto nije posebno glasna u iznosenju svojih stavova.
I jos nesto-naucnici su izracunali da Hrscanstvo,kao religija u fazi izumiranja, nestace za najvise par stotina godina, jer postoji sve veci uticaj i sirenje Islama.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 1:08:12   
bucko
Iskreno, super priča...I super stavovi! Odrasla sam u exYu, odgajana u ateističkoj porodici. Roditelji nisu pokaivali "interes" za vjeru, tako da sam prve molitve učila od nane. I onda sam dovoljno porasla i sazrela da mogu sama u svojoj glavi i srcu osjetiti vjerujem li ili ne...I eto vjerujem...Na neki svoj način, moram priznati. Postoje stvari kojih se ne pridržavam, a vjera nalaže. I uvijek kažem da će mi Bog suditi jesam li dobro i dovoljno vjerovala. A vjerujem dovoljno da sebi i drugima kažem da će Bog biti milostiv prema meni i prihvatii ovo što ja vjerujem...Jer mislim da je puno važnije što nisam ubila, povrijedila, ukrala, od toga što sam se sexala prije braka i popijem koju pivu tu i tamo...Da je puno važnije što brinem o roditeljima i prijateljima, što pomažem drugima i uživam u tome...Da je to važnije od toga na koji način se molim...Slažem se da je abortus ubistvo (mada nisam sigurna kada se postavi pitanje da li je opravdan npr. kod malformacija ploda ili ne???)...Pa zašto onda ne spriječiti ubistvo kontracepcijom? Ne znam...I da Muslimanka sam, al sam kao i svake godine do sada okitila jelkicu i jedva čekam da Deda Mraz (to bi bio MM) ostavi pokone pod nju!!!Jednako kako se radujem svakom iftaru..Ugl, važno je čisto i dobro srce!!!

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 1:25:25   
ewica
To je velika dilema-sta ako plod ima letalne mane i zna se da nece prezivjeti-da li takav abortus je ubistvo ako znamo da dijete nece prezivjeti...Razmisljala sam sto puta o tome i jednostavno nisam sigurna-nisma bila i nadam se da necu biti u takvoj situaciji i tesko mi suditi bilo sta o tome...Danas kazem-ne bih ni u tom slucaju abortirala, ali sa druge strane-ako bi nastavak trudnoce znacio patnju za djete...ne znam...I opet-da dobijem moju cerkicu trebalo nam je 4 godine-Jovana je rodjena iz 3 trudnoce i ne mogu zamisliti da ja svojevoljno ubijam moje ,cak i neizlecivo bolesno, dijete...
Za svaku osudu je,po meni,abortus zbog neodgovornosti ili zbog toga sto se nekom ne da korsititi glupi kondom...
U poljskoj abortus je ilegalan,osim u slucaju da plod je ostecen ili trudnoca dovodi u pitanje zdravlje ili zivot majke(do, ako se ne varam 16 nedjelje).Ovo je bilo na insistiranje katolicke crkve. Efekat-Poljakinje abortiraju utim zemljama EU gdje abortus je legalan (npr u ceskoj) te se povecava broj djece koje majke ostavljaju nkon rodjenja u bolnici.A kontracepcija,u percepciji katolicke crkve, je zla i grijesna...

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu bucko)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 10:51:17   
A Iman
Biti vjernik svojevremno za mene je bilo stvar izbora...i jesam izbrala bas tu opciju za koju mislim da je idealna u svakom pogledu, jer na sve zivotne probleme ( i dileme) daje najrealnije odgvore...fleksibilna je i savrsena u svakom vremenu i kulturi.
To sto su ljudi napravili od savrsenstva sazetosti Bozije mudrosti i znanja, je druga prica, a ovo gore receno je moj odgovor na pitanje iz topic-a: "Zivim (i zasto), u svim segmentima svoje vjere (islam)"

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 12:03:19   
balasgirl
Slažem se s većinom vaših stavova, ali opet imam svoje mišljenje. Smatram da je abortus kao opcija individualna stvar svake žene, ja ga lično ne odobravam i nikad ga ne bih napravila, ali opet bolje je i to rješenje nego da nalazimo bebe po smetljištima, kao što je to slučaj u zadnje vrijeme. Mislim da su stavovi kršćanstva po tom pitanju previše kruti. Ja sam muslimanka po rođenju i opredjeljenju, vjerujem u Boga, ali opet kako vi kažete u onoj mjeri koliko meni odgovara. Ne, ne klanjam, ne idem u džamiju, ne znam ni molitve kako treba, ali vjerujem u srcu, trudim se pokazati to djelima. Također, poštujem i sve ostale vjere i vjernike, interesuju me stvari iz drugih religija, jer sam tako naučena od roditelja. U mojoj kući se uvijek kitila jelka, slavio Deda Mraz, a tata nam je uvijek (meni i bratu) kupovao paketiće i novogodišnje poklone.Jer ja samo za tu Novu Godinu znam (Hidžretsku nikad nisam upratila kad je).  Eh sada sam se udala i došla u porodicu koja je baš religiozna, i ne snalazm se baš najbolje. Ne tjera mene niko na to, ali vidim da im nisu jasni moji stavovi. Sada kad je vrijeme svih ovih blagdana, ja bih htjela okititi bor, staviti poklone i čarapice na iznad vrata, ali ne mogu jer se muž ne slaža s tim. To me baš zna rastužiti, ali i naljutiti.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 13:15:36   
nikka
Živjeti u vjeri?
Da,to smatram pozitivnom odlukom svakoga.
Ako govorimo o kontracepciji,jeste grijeh ali nije to grijeh poput ubistva ili abortusa,koji su takođe oprostivi ukoliko se iskreno pokajemo i odličimo da ih više nikada nećemo poćiniti,kontracepcija  je nešto s čime živimo mi grešnici,koji smo nakraju krajeva začeti i rodjeni po grijehu(istočnom)

Ewica je rekla;
Zato draga Berta, ispovjedaj se Bogu, u dusi, On, ukoliko postoji, sve oprasta (ako primimo da je kontracepcija

 grijeh).Svestenik je isto grijesan covjek kao i svi mi, i ne razumijem zbog cega on bi bilo koga mogao osloboditi grijehova

Ja bi to rekla ovako;
Sveštenik je osoba preko koje mi komuniciramo s Bogom i izgovaramo mu svoje grijehe a samo Bog može dati oprost.
Meni ispovijed puno znači i svaki vjernik koji iskreno ispovjedi svoje grijehe i pokaje se za njih dobije oprost od Boga i to osjeti u duši,osjeti olakšanje i naravno mora ispuniti svoju pokoru,a  kod velikih grijehova ona se nesastoji samo u molitvi,često su to djela koja će nam pokazati kako smo jači od grijeha i kako možemo pomoći drugim ljudima u nevolji.
Ni ja nesmatram da je vjernik samo onaj koji ima vidljive znakove vjere,poput odlaska u svete objekte,nošenja posebne odjeće i sl. i to je ok, ali se vjera prvenstveno  nosi u duši i ja sam zagovornik toga da se netreba nitko isticati svojom vjerom u svakoj prilici,to je nešto moje što mene krasi i usrećuje i netrebam ja cijelom svijetu mahati ispred nosa svojom vjerom da bi bila sretnija i ponosnija.
To je moj stav ukratko.

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 13:20:13   
maslačak82
Svestenik je isto grijesan covjek kao i svi mi, i ne razumijem zbog cega on bi bilo koga mogao osloboditi grijehova

Svećenik ne oslobađa grijeha nikoga, već dobri Bog.
Vidim da nisi upućena pa nemoj komentirati.
Ne želim se prepirati, samo kažem da nije u redu komentirati nešto u što nisi upućen....


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 13:24:14   
Blue rose RR
Moja vjera pripada dio mene koja se zove - moja intima.
Vjerujem, volim, bojim se, pokorna sam ...
Ne vjerujem da danas, ovog momenta postoje ljudi/čovjek koji se pridržava ama baš svega što vjera IZRIČITO NALAŽE- svi mi izdvajamo, neko više, neko manje, dijelova vjere ili naredbi/obaveza iz iste, i poštuje/upotpunjava iste.
A sa druge strane i sami vjerski poglavari/institucije (neću imenovati), su kroz historiju prilagođavali Svete knjige, i dijelove istih svojim potrebama, htijenjima ili bolje rečeno interesima.

A inače što se tiče abortusa - ima tema i tamo bi bilo pametno ostavljati teme po ovom pitanju, o čemu sam i sama pisala i postavila post.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 13:30:14   
Anoniman
 Moje misljenje je da covjeku ne treba posrednik izmedju njega i Boga, kada je On i nas prijatelj i stvorio nas je i najljepse je kad mu se direktno obracamo, uspostavimo vezu i zamolimo da nam oprosti, bez obzira koje smo vjere i sta mislimo da smo pogresno uradili...
Ovo je ujedno i moj odgovor na to pitanje, moj zivot je satkan od vjere koja zivi u meni i mojoj svakodnevnici kada u sebi komuniciram sa Bogom, zahvaljujem mu se, molim ga, divim mu se...

(odgovor članu nikka)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 13:34:50   
ewica
IZVORNA PORUKA: maslačak82

Svestenik je isto grijesan covjek kao i svi mi, i ne razumijem zbog cega on bi bilo koga mogao osloboditi grijehova

Svećenik ne oslobađa grijeha nikoga, već dobri Bog.
Vidim da nisi upućena pa nemoj komentirati.
Ne želim se prepirati, samo kažem da nije u redu komentirati nešto u što nisi upućen....



Jesam, vise nego to mislis. Ja, kao sto sam navela, NE VJERUJEM u Boga, stoga,logicki gledajuci, svestenik te grijehova oslobada.
Znaam,svestenik je, prema crkvi,boziji poslanik,on posreduje-izvini, ali tokom ispovjedanja to svestenik, a ne Bog, oslobadja te grijehova.Sve je stvar tacke gledista.
Da je svestenik pravi boziji poslanik, trebao bi biti vise nego obicni covjek-zato i svestenici zive u celibatu,zive prema svim crkvenim "propisima", prije svega prema onome o cemu govore 10 zapovijesti.Jel poznajes takvu osobu?Ne vjerujem.
Berta ima dilemu oko koriscenja kontracepcije-koja ,prema crkvi je grijeh.Samo sam njoj pokusavala pooci.
Maslacak,ja tebe ne vrijedjam pisuci da nemas pojma, stoga ocekujem isto od Tebe.
Quot homines,tot sententiae.


_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Živjeti u vjeri
29.12.2008 13:38:16   
maslačak82
Quot homines,tot sententiae


Istina, koliko ljudi toliko ćudi...
Ali smatram da nije u redu, ali ok, tvoje mišljenje...


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Živjeti u vjeri
31.12.2008 0:08:49   
teta berta
Kod nas katolika sveta ispovjed je jedan od svetih sakramenata i meni ona znači jako puno. Ne ispovjedamo se svećeniku nego Bogu, a svećenik je naš posrednik, jer je Isus tako prenio to opraštanje na svoje učenike, a to su sada upravo oni. Svi smo grešni, ali za mene je svećenik svet čovjek u trenutku dok se nalazi na oltaru i služi sv. misu. Ja sam sAMO u nedoumici glede kontracepcije, jer u mom molitveniku u djelu" ispit savjesti" o tome se ništa ne govori.



(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Živjeti u vjeri
31.12.2008 0:49:34   
juni
Izgleda da je apstinencija najbolja kontracepcija prema katolickoj vjeri.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Živjeti u vjeri
31.12.2008 0:58:58   
mala curica
IZVORNA PORUKA: Shee

Moje misljenje je da covjeku ne treba posrednik izmedju njega i Boga, kada je On i nas prijatelj i stvorio nas je i najljepse je kad mu se direktno obracamo, uspostavimo vezu i zamolimo da nam oprosti, bez obzira koje smo vjere i sta mislimo da smo pogresno uradili...
Ovo je ujedno i moj odgovor na to pitanje, moj zivot je satkan od vjere koja zivi u meni i mojoj svakodnevnici kada u sebi komuniciram sa Bogom, zahvaljujem mu se, molim ga, divim mu se...




Potpisujem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Živjeti u vjeri
31.12.2008 7:27:22   
mamyca

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Moja vjera pripada dio mene koja se zove - moja intima.
Vjerujem, volim, bojim se, pokorna sam ...
Ne vjerujem da danas, ovog momenta postoje ljudi/čovjek koji se pridržava ama baš svega što vjera IZRIČITO NALAŽE- svi mi izdvajamo, neko više, neko manje, dijelova vjere ili naredbi/obaveza iz iste, i poštuje/upotpunjava iste.
A sa druge strane i sami vjerski poglavari/institucije (neću imenovati), su kroz historiju prilagođavali Svete knjige, i dijelove istih svojim potrebama, htijenjima ili bolje rečeno interesima.




U potpunosti se slazem sa nasom forumasicom MaryamAminomuser posted image .


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Živjeti u vjeri
31.12.2008 9:13:20   
mnn
IZVORNA PORUKA: mamyca


IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Moja vjera pripada dio mene koja se zove - moja intima.
Vjerujem, volim, bojim se, pokorna sam ...
Ne vjerujem da danas, ovog momenta postoje ljudi/čovjek koji se pridržava ama baš svega što vjera IZRIČITO NALAŽE- svi mi izdvajamo, neko više, neko
manje, dijelova vjere ili naredbi/obaveza iz iste, i poštuje/upotpunjava iste.
A sa druge strane i sami vjerski poglavari/institucije (neću imenovati), su kroz historiju prilagođavali Svete knjige, i dijelove istih svojim potrebama, htijenjima ili bolje rečeno interesima.




U potpunosti se slazem sa nasom forumasicom MaryamAminomuser posted image .




Amen! i ja se slažem!user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Živjeti u vjeri
1.1.2009 20:09:19   
dana3
hm... toliko mi toga pada na um da napisem a na kraju ne znam sta da kazem na ovu temu.prvo:ne postoji niti jedan jedini covjek da nije pocinio grijeh,moze da se moli da trazi oprost ali i sitna stvar se racuna zar ne?svaka laz,svaka zla misao,svaki pogresan pokret zar ne?da mi(mi-svijet)zivimo u pokornosti prema Bogu(svaka vjera neka imenuje svog),ne bi bilo siromasnih,gladnih,ratova,mrznje(a to je brini se o bliznjem -ne mora znaciti samo porodica).ovo je tema za koja ja mislim ,ne treba raspravljati.o tome da li kontracepcija grijeh ili abortus ja postavljam pitanje:da li je grijeh da zbog vjere ostanem trudna a mogu umrijeti (nesmijem biti trudna-npr.)da li je grijeh da sacuvam plod a znam,recimo da ce biti tesko oboljelo(ok,dok sam ja ziva a ko ce s ebrinuti o mom djetetu kad ja umrem). i sl. mislim da su ovo preteske stvari da bi smo ih raspravljali na forumu.zato,moja vjera moj privatni zivot,svoju vjeru volim a tudju postujem.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Živjeti u vjeri
2.1.2009 0:15:39   
teta berta
dopuštena kontracepcija jest računanje plodnih i neplodnih dana

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Živjeti u vjeri
16.11.2010 21:09:09   
sporty mamaa
Evo da ne otvaram Novu temu, ako moze da se ovdje pise o katolickoj vjeri, da netko pita ako ga sta zanima o istoj i da mi malo razmjenjujemo iskustva... Mislim da ima tema "zene sa hidzabom" gdje se moze pitati sve vezano za Islam, pa eto ako koga zanima nesto i u vezi krscanstva da moze pitati.... Poceli smo sa kontracepcijom idemo daljeuser posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.11.2010 0:22:56 >

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Živjeti u vjeri
17.11.2010 0:15:48   
dacy
Smatram se vjernicom, u zadnje vrijeme ne idem baš često u Crkvu, zadnji put sam se ispovjedila pred vjenčanje (prije 3 god).  Sada za Božić ću i to promjeniti.
Svaku noć prije spavanja molim se Bogu, kada stavim svoga J. u krevet prekrstim ga i pomolim se.

E sad što se tiće kontracepcije i abortusa u kršćanstvu, tu imam drugačije mišljenje.

Nisam nevina ušla u brak, koristili smo kondom.
Znam da je u našoj vjeri abortus grijeh, ali ja zaista smatram da svaka žena treba da ima pravo i mogućnost izbora ukoliko ne želi trudnoću.

toliko od mene u kratkim crtama user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 17.11.2010 0:23:10 >


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Živjeti u vjeri
17.11.2010 0:16:00   
veeseelaa
jako respektujem ljude koji "žive u vjeri" i od srca im se divim
Ja sam prihvatila neke stvari, ne mogu reći koje mi odgovaraju, jer dobar broj je tradicija u mojoj porodici a neke sam tokom života prihvatila a s nekim karakternim crtama (koje se u vjeri zapovjedaju) sam rodjena ....
Smatram da su vjernici extra ljudi i mogu samo od njih da nešto pametno naučim, a najveća stvar kojoj se kod istih divim je sabur tj strpljenje bilo da se radi o kojoj situaciju i ta njihova jakost duha za nepovjerovati
Koliko su to samo jaki ljudi i kad gube i kad dobivaju, skidam kapu!

Neko je u naslovu dodao krćanstvo, ne kontam zašto???? trebal sad istu temu otvarati al da se tiče islama ili pravoslavlja, mislim da bi trebalo govoriti na ovoj temi pripadnici svh vjera

< Poruku je uredio veeseelaa -- 17.11.2010 0:17:23 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Živjeti u vjeri ( kršćanstvo)
17.11.2010 0:25:13   
sporty mamaa
Mene je nekad stid koliko stvari sam iz Biblije i Svetog pisma zaboravila, kao sto rekoh morat cu to malo promjenitiuser posted image user posted image Svako vece Biblija u ruke, pa da se ponovi... Dada je spomenula zanimljivost vezano za znak ribe u krscanstvu... I ja mislim da mnogi to ne znaju, naime taj znak je sluzio krscanima kada su se skrivali u katakombama, da se mogu pronaci tj.raspoznati, a Rimljani nisu znali za taj znak pa ih tako nisu mogli da ne kazem skuzitiuser posted image Dadada evo napisa ja ovdje...

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *