|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alkohol u trudnoci
11.9.2008 19:12:46   
idana_85
Evo ja otvaram temu ovdje, a vi recite sta mislite.
Ja licno sam protiv, i alkohola i cigareta, ne bih to mogla svom djetetu raditi. Posteljica nije bas tako bezazlena stvar i mislim da je dosta osjetljiva. Npr meni je u 32 sedmici vec bila III stepen zrelosti. I ja ludim od brige dali moje dijete ima dovoljno kisika i da li prolazi ista stetno. Iako ne pusim, ali smo imali mnogo gostiju i dosta sam se dima naudisala. Naravno, nije svaciji organizam isti, ima trudnica koje puse pa im se to ne desi. Ista stvar je ja mislim i sa alkoholom. Znam zenu koja je pila casicu vinjaka svaki dan u trudnoci i dijeca su joj ok....sad to je relativan pojam user posted image Ali mislim da moj organizam to ne bi podnio dobro kao njen, zato se ne treba igrati sa srecom. A ko voli nek izvoli.....


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alkohol u trudnoci
11.9.2008 19:18:05   
lamka
inace nisam neki ljubitelj alkohola s vremena na vrijeme popijem casu vina ili pivu i to bas kad me mm moli
ali je rijetkost da je popijem
a mislim da ne treba piti u trudnoci a stro se tice pusenja i ono je stetno ali ja sam pokusavala prestati nisam uspjela i smanjila sam na najmanju mogucu mjeru
2-3 cigarete dnevno
ali svako ima svoje i kao sto si i sama rekla nije svaciji organizam isti



_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alkohol u trudnoci
11.9.2008 19:38:46   
suncan_dan
ja kaad sam prenijela i drip mi ukljucila, al se nije nista desilo, nit bolovi nit nista, onda mi je poslije sedmicu dana dr. napravila cocktail sa sektom i porodila sam se sutra dan user posted image i zato ga nebi ni pila u trudnoci, jer moze ubrzat bolove. a opet mislim da je kod zena koje dnevno piju alk. opet drukcija stvar.
a sto se tice cigara, ja sam ito pusila, al po jednu ili dvije, posteljica mi je bila ok iako sam prenijela.oni koji nepuse a nalaze se u prostoriji s ljudima koji puse, ista im je stvar kao i da oni puse.
takode sam i dalje moj posao radila, dok nisam saznala za trudnocu.
pored toga mora se i mislit na ispuseni plin, i on nije zdrav, ja sam u trudnoci isla puno setat, gdije ima puno zelenila. ima toliko dosta faktora koji utijecu na trudnocu, a nazalost se uvijek samo prica o cigarama i alkoholu.



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alkohol u trudnoci
11.9.2008 19:42:47   
neki
Samo me nemojte ruziti...S cigaretama ne mogu prestati,cini mi se da mi ih organizam jos vise trazi otkako sam trudna,znam da ne bih trebala,ali...user posted image Sto se tice alkohola,popila sam mozda 2 case vina i to povodom odredjene prilike,i to je to.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alkohol u trudnoci
11.9.2008 20:35:13   
ziki
Nista licno ali od alkohola a narocito cigareta u trudnoci mi se dize kosa na glavi. I inace ali u trudnoci???????????

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alkohol u trudnoci
11.9.2008 22:05:32   
ja
prije trudnoce sam pusila 1 kutiju cigareta na dan i znala sam popiti koju casicu vina ili piva,onaj dan kad sam uradila test na trudnocu i pokazao da sam trudna cigarete su zavrsile u kanti za smece i evo ima vise od 2 godine kako je nisam uzela a sad rijetko kad i da sta popijem od prilike do prilike...

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alkohol u trudnoci
11.9.2008 22:08:08   
Amela V.
IZVORNA PORUKA: ziki

Nista licno ali od alkohola a narocito cigareta u trudnoci mi se dize kosa na glavi. I inace ali u trudnoci???????????

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

U potpunosti se slazem s tobom Ziki

A najgore mi je kad vidim trudnicu ispred ginekoloske ordinacije da pusi.... hoce nesto da mi bude

< Poruku je uredio Amela V. -- 11.9.2008 22:09:23 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 9:45:46   
blondi
Popiti čašu pive ili vina (bevanda još bolje)- što da ne! Alkohol od 30% ili 40% ne!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 11:50:50   
lida
ja licno ne pijem niti pusim ali i meni se dize kosa na glavi kad vidim trudnicu sa cigarom

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 11:56:26   
jasmina_mm
IZVORNA PORUKA: lamka

inace nisam neki ljubitelj alkohola s vremena na vrijeme popijem casu vina ili pivu i to bas kad me mm moli
ali je rijetkost da je popijem
a mislim da ne treba piti u trudnoci a stro se tice pusenja i ono je stetno ali ja sam pokusavala prestati nisam uspjela i smanjila sam na najmanju mogucu mjeru
2-3 cigarete dnevno
ali svako ima svoje i kao sto si i sama rekla nije svaciji organizam isti




potpisujem i kod mene je isto tako bilo

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 12:00:37   
anitaMO
lido potpisujem.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 12:02:58   
Romali
Nisam ni pila ni pušila prije trudnoće pa  nisam o tome ni razmišljala. Sigurno je nekome ko uživa u cigarama teško prestati. Isto tako ko ima naviku popiti ponekad čašicu vina ili piva uz ručak/ večeru, teško mu je odbaciti istu. Možda jedna čaša neće naškoditi, ali bolje se suzdržati tokom trudnoće. Znači, ja sam za ne.
Ali najsmiješnije su mi one trudnice što se sakrivaju od svekrva pa puše user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 12:15:19   
Anoniman
nisam nikad pila, pusila jesam prije trudnoce... al 4 - 5 cigara dnevno, i to uz kaficu samo...tako da mi ih se, kad sam ugledala svoj plusic, nije bilo tesko odreci... mada mi je tek pred kraj trudnoce dim cigareta toliko mirisaoooo, al sam se suzdrzala user posted image
a mojoj mami je aah bio za pivom tokom trudnoce sa mnom... pa evo meni hB nista ne fali user posted image

od covjeka je do covjeka da odluci kako ce se ponasati i sta ce konzumirati tokom trudnoce, to sebi radi i svom nerodjenom djetetu, nismo mi te da nikoga osudjujemo... zato i ja tako mislim: na vama je hocete li ili necete piti alkohol user posted image

LP

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 12:24:32   
Amrino
Sto se mene licno tice- uzimanje cigareta i alkohola u trudnoci - nema nikakvog opravdanja.
To je TROVANJE malih , nerodjenih beba i nema daljnje rasprave. To je cinjenicno stanje- a naravno da je do svake majke da li ce da truje svoju bebu...

(ja sam pusila prije trudnoce, bila sam strastveni pusac od svoje 16- te godine- i prestala sam zbog svoje bebe. Ona mi je mnogo vaznija od bilo cega)


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 12:38:11   
mamin sin
Ja nikad nisam pusila niti me je kad privuklo da probam, tako da s tim nisam imala "problema" kad sam ostala trudna. Znala sam ponekad popiti casu vina (bambus), ako je neka prilika za to ali mi nikad nije trebao alkohol da bih se dobro zabavila ili opustila.Cak nekih 2 godine prije trudnoce ne znam jesam li casu popila...Pa ni u trudnoci nisam imala zelja za alkoholom...
Mojoj prijateljici je, koja inace ne pije i ne voli pivo, u trudnoci bio ah na pivu pa je znala ponekad maznuti gutljaj od muza...user posted image
Ja nisam za to, ali ko voli nek` izvoli...Kazu dokazano da je pivo prehrambeni proizvod, a ne alkoholno pice.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 13:06:15   
Blue rose RR
Odrekla sam se nekih zdravih navika svog života, i onoga što me je duševno upotpunjavalo, samo da bih bila sa njom, samo da bih joj pružila kvalitetan život i u fizičkom i u psihičkom smislu.
I opšte me ne interesuje da li neko puši ili pije, jer svako od tih osoba je zrela ličnost, zna odrediti prioritete u svom životu i svjesno je štetnosti bilo koja od ta dva preparata.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 13:39:44   
mivica
I ja sam procitala da i vrlo mala kolicina alkohola direktno ulazi u krvni sistem bebe, a ta nama mala kolicina je opijeno stanje bebe user posted image . Ja sam popila samo casu crnog vina (Vranac pro corde) i to prije nego sam saznala da sam trudna, a poslije saznanja sam se odrekla i toga. Inace ne pijem puno, samo kad su neke prigode i to uglavnom vino!!! 

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 13:44:18   
camm
pusila jesam cijelu trudnocu a alkohol nisam koristila ponekad neko pivo.

ne znam sto bi se nekom dizala kosa na glavi zbog trudnica sto puse

naslusala sam se dosta tih prica i meni se manta kad cujem tako nesto.



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 13:47:53   
Anoniman
nisam ni pila ni pušila u trudnoći! Niti namjeravam sad kad je dojim. Ne tiče me se šta neko radi sebi i svom djetetu, ali moram reći da me u porodilištu najviše šokiralo puno kupatilo tek porođenih žena koje su se tamo na jadevite jade dovukle samo da bi zadindilile... Hej ja se raspadam, meda ne bih mogla, a one ko neki teški ovisnici vuku... Eto to mi je bilo baš ono ružno vidjeti...

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Alkohol u trudnoci
12.9.2008 13:54:14   
mamyca
U trudnoci sam pusila nekih 4,5 cigara dnevno a znala sam i popiti po neku pivu,za citavu trudnocu sam mozda popila 5,6 piva,i nije mi smetalo,a ni mojoj bebici,jer se sve vidi na ultrazvuku,da je ne daj Boze ista smetalo,odmah bih prestala.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Alkohol u trudnoci
13.9.2008 10:18:52   
mamsi
I ja sam znala popiti koju čašu piva,a za svoje vjenčanje čašu vina,pušila sam 4-5 cigareta dnevno.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Alkohol u trudnoci
13.9.2008 10:30:24   
Lady_in_red
Ja zaista ne shvatam zene koje pomišljaju da piju alkohol tokom trudnoće , to je za mene cista neodgovornost. Ipak sve sto mi popijemo dolazi do bebe, interesuje me da li ikad te trudnice pomisle sta se desava sa njihovom bebom dok one konzumiraju alkohol???Alkohol nije dobro piti i kad nisi trudan a kamoli u trudnoći. Toliko od mene.



_____________________________

Benjamin 02.07.2005.
Ema 24.09.2010.

No person deserves your tears, and who deserves them won`t
make you cry.
Gabriel Gracia Marquez

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Alkohol u trudnoci
13.9.2008 10:37:57   
mamyca
Kao prvo jedna stvar je piti votku a druga stvar je piti pivu,piva je dobra za izmokravanje i za mnoge druge stvari,al normalno ne u vecim kolicinama.Mojoj mami je kad je mene rodila piva spasila zivot,jer su joj bubrezi otkazivali.Stvarno ne zelim da dolazi do rasprava,ali znam jako puno zena koje su i pile pivu i pusile cigare pa im hB djeca ziva i zdrava,a ima djece pa su bolesna iako im majke nisu ni pile ni pusile.Svatko ima pravo na svoje misljenje,e toliko i od mene.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Lady_in_red)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Alkohol u trudnoci
13.9.2008 10:46:59   
Lady_in_red
IZVORNA PORUKA: mamyca

Kao prvo jedna stvar je piti votku a druga stvar je piti pivu,piva je dobra za izmokravanje i za mnoge druge stvari,al normalno ne u vecim kolicinama.Mojoj mami je kad je mene rodila piva spasila zivot,jer su joj bubrezi otkazivali.Stvarno ne zelim da dolazi do rasprava,ali znam jako puno zena koje su i pile pivu i pusile cigare pa im hB djeca ziva i zdrava,a ima djece pa su bolesna iako im majke nisu ni pile ni pusile.Svatko ima pravo na svoje misljenje,e toliko i od mene.
  I u pivi ima alkohola , i za mene je alkohol alkohol, ja popijem sad ponekad pivu ali u trudnoći ne bi ni u ludilu , zasto izazivati sudbinu , ni ja takođe ne želim da se raspravljam, samo sam iznijela svoje misljenje koje je tebe ocito malo uznemirilo. A i sama si rekla da ti je mami zivot spasila piva kad je tebe rodila a ne tokom trudnoće, i moj tata izbacuje kamenac iz bubrega pomoću pive i to je ok , ja sam samo rekla da nisam zato da trudnice piju alkohol , ma koliko god neko me ubjeđivao da je dobro ponekad popiti  pivu u trudnoći , ja mislim da nije . Prelistajte malo ostale teme pa cete vidjeti sta ste tamo pisale o trudnoći i rizicima u njoj . P.S. Ja sam imala problema utokom trudnoće uprvo vezano za moju bebu , tako da znam kakav je osjecaj kad te pukne krivica i počneš razmisljati . da li si ti nesto pojela ili popila pa je to uzrokovalo da tvoj bebac ima problema .


_____________________________

Benjamin 02.07.2005.
Ema 24.09.2010.

No person deserves your tears, and who deserves them won`t
make you cry.
Gabriel Gracia Marquez

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Alkohol u trudnoci
13.9.2008 10:53:54   
mamyca
Slazem se sa svim sto si napisala,ali meni su 3 dr. u trudnoci rekli da samo pivu smijem piti,i to da mogu slobodno jednu dnevno,ja opet to nisam radila,i hB sve je bilo ok.Zao mi je sto si imala problema u trudnoci,samo zelim da kazem da konzumacija pive 5-6 puta u toku tih 9 mjeseci,ne moze skoditi,ako je trudnoca uredu.Lijep pozdrav

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Lady_in_red)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *