|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li muskarci "prolaze kroz klimaks"!
8.2.2009 15:25:45   
batterfly
Da li,zaista,postoji "muski klimaks" ili je to ono sto nazivamo "kriza srednjih godina"?

Sta se to pocne desavati sa "muskima" nakon sto predju 40.-te??(a ,mozda,i ranije)
Da li im stvarno "podivljaju" hormoni ili mislite da je to samo jos jedan od njihovih nacina pronalaska izgovora??

Jeste li do sada primjetili neku promjenu na vasim muzevima ili je imao neku "fix" ideju koja vas je potakla da se zapitate: "Sta je s njim"?? jel to ta famozna kriza srednjih godina??

Ja u zadnje vrijeme kod MM primjecujem dosta promjena,od fizickih,profesijonalnih, do onih psihickih??
Nije to jos nista strasno,niti zabrinjavajuce,ali....pocela sam se lagano zapitkivati..user posted image ...


Sta ako pocne ona dole "glava" da filozofira??user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (ovo je fakat bila sala,ali eto pade mi na pamet dok razmisljam sta bih jos mogla ubaciti vezano za temu)user posted image user posted image user posted image user posted image ......

LP






Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
8.2.2009 15:29:02   
stella
user posted image user posted image user posted image


Pa vezano za temu,neznam sta da ti kazem.
Kod mm jedina promjena je sto je jos ludji za psima,nabavio jos 3 psa,Sada ih imamo 4user posted image   i ide svaki dan na vikendicu da ih hrani.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
8.2.2009 15:32:45   
mnn
Moj tata prolazi kroz klimaks....itekako...a joj šta mu sve pada na pamet...moja stara poludi...

mm još nije počeo ali nikad se nezna....imaju i oni kažu svoju menopauzu...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
8.2.2009 15:35:13   
adannn
Mishka ja ti baš ne mogu odgovoriti iz ličnog iskustva jer moj muž ima tek 24 godine,ali znam ovako nešto iz literature da mada se negira da postoji tzv.MUŠKI KLIMAKS on zaista postoji a osnovni simptomi muškaraca koji su u srednjoj dobi jesu:razdražljivost, emocionalna nestabilnost, sklonost depresiji, smanjenje seksualnog interesovanja. Izvesni naučnici su iz toga izveli zaključak da, dakle, i kod muškaraca postoji klimaks.

Nadam se da sam ti pomogla mada ima tu forumašica koje će ti to bolje objasniti...

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
8.2.2009 16:05:03   
batterfly
E Adannn,
ima li taj njihov klimaks kakvih pozitivnih strana??user posted image user posted image
Mislim da simptomi budu:povecanje sexualnog interesovanjauser posted image user posted image ,
........itd...itd....Evo zablokira totalno,a bas sam se nameracila da nabrojim svastauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ......

I jos nesto,nemam(o) mi jos problema s ovim,mada su me neke njegove"fix" ideje ponukale na ovu temuuser posted image user posted image user posted image user posted image , pa da se mogu razuvjeriti jel to ili nije to!!!user posted image user posted image user posted image user posted image  ......

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
8.2.2009 16:15:55   
adannn
eee draga sada ja znam samo da se nivo hormona testosterona znatno smanjuje i da npr toliko opada da muškarac u 80.godini može da ima isti nivo ovog hormona kao i dječak koji ulazi u pubertet...Ali tad nam vjerovatno neće biti do seksauser posted image user posted image user posted image user posted image Nego zezam se ali ovo su neka od istraživanja za koje ja znam kao i da se njihov klimaks stručno naziva ANDROPAUZA kao naša MEN OPAUZA.....ali svaki je čovjek individua za sebe i može imati možda i te druge simptome (povećano seksualno interesovanje)nadam seuser posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
8.2.2009 19:54:06   
Anoniman
jos uvijek nemam nikakavih "simptoma"kod mm user posted image
al ne znaci da necu user posted image

nego nadjoh zanimljiv tekst upravo o navedenoj temi:


"Ono što je kod žena menopauza, kod muškarca je andropauza, tako da postoji i muški klimaks. Oba pola imaju čak i iste simptome, a tipično za muškarce je da tada zapadaju u tzv. krizu srednjih godina kada preispituju svoj dotadašnji život.

Talasi vrućine, česta promena raspoloženja, razdražljivost, pa čak i depresija, simptomi su klimaksa, koji pogađa i žene i muškarce starije od 45 godina. Lepši pol tokom ovog perioda može da se ponaša kao jači, da dobije komandni stav, nameće autoritet, čak i da dobije na dubini glasa. Muškarci takođe mogu da imaju uobičajene ženske simptome, a tipično za njih je što tada uglavnom počinju da gube kosu, kada prave rezime svog dotadašnjeg života."



"Dokazano je da klimaks ne zaobilazi ni jači pol, čak osećaju se slično. Andropauza je pandam ženskoj menopauzi.

I kod muškaraca dolazi do pada nivoa hormona testosterona i svi do jednog prolaze kroz klimaks. Tako naprimer, testosteron može da padne toliko da u 80. godini muškarac ima isti nivo ovog hormona kao dečak koji tek ulazi u pubertet. Kako će muškarac preživeti klimaks zavisi od stanja organizma i sklopa ličnosti.

U principu, kod njih praksa pokazuje da nastaje znatno kasnije i sa manje burnim simptomima.
Kao i kod žena, i muškarcima valunzi ne daju mira. Počinju da ćelave, koža gubi elastičnost, bore, kao i bolovi u leđima i krstima. U tom periodu dolazi do smanjenja seksualne želje, smanjenje potencije, smanjenje plodnosti, urinarne infekcije, kao što je česta potreba za mokrenjem noću. I muškarce prati umor, tuga, depresija, smanjenje životnog elana.

I muškarcima se ove tegobe mogu olakšati terapijom. U Americi se muškarcima u klimaksu daju injekcije testosterona, međutim, postoje i rizici konzumiranja ovih preparta. Tako muškarac koji uzima injekcije testosterona ima šanse da oboli od karcinoma prostate, bolesti srca i jetre. U apotekama možete da kupite brojne preparate koji ublažavaju tegobe menopauze.

Za muškarce koji su ušli u andropauzu, kako kažu apotekari, slični lekovi ne postoje, dakle, kod nas se gotovo ništa od ovog ne primenjuje. NJima se u retkim slučajevima u dogovoru sa lekarom (ginekologom, urologom), prepisuju i injekcije testosterona..."





< Poruku je uredio Dina RR -- 8.2.2009 19:56:10 >

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
8.2.2009 22:00:02   
adannn
ee Dino baš sam i ja to čitala evo i str...

http://www.pecat.info/sh/548/zdra/1385

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
9.2.2009 13:33:36   
Blue rose RR
Moje lično mišljenje je da su muškarci u "menopauzi" andropauzi od svoje 13-te godine.user posted image user posted image user posted image user posted image
Vazda im nešto fali.user posted image

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 9.2.2009 13:34:21 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
15.2.2009 16:05:41   
Anoniman
Ni ja također iz ličnog iskustva ne mogu ništa reći jer mi muž puni 27 god. u aprilu, aBd. Al zato svekar, koji ima sada 50 god., već jedno 2 godine primjetim da se pravo licka user posted image . Ulica miriše za njim kad prođe, ide molim te lijepo na fitnes, počeo je opet trenirati, uvlači stomak.... user posted image user posted image user posted image , oblači se kao i muškarci od 30......i tako. Pa ako geni čine čuda (mada to nema veze sa njima), vjerovatno i mene čeka to za 20-tak god.......

< Poruku je uredio enisa_sara -- 15.2.2009 16:06:24 >

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
15.2.2009 16:08:52   
S.mama
user posted image user posted image user posted image user posted image  Zavodnik

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
15.2.2009 16:09:48   
Anoniman
ne znam, ali vjerovatno i oni moraju proći kroz neku fazu koja predstavlja odupiranje starenju. Moj oduvijek želi motor, mladu ženu, zanimljivu odjeću, novu frizuru, pa ću se bojati ako to nekad prestane.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.7.2010 7:51:00   
Mona Mohamed
Itekako da postoji..Ili je to mozda samo strah od starosti?

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.7.2010 8:32:55   
M kao Mama
Ma, kako da ne postoji, ma kakvo crno negiranje, postoji itekako, pretprošle godine sretnem jednog dobrog pdruga, dugo ga nisam vidjela, kaže ma šuti u problemima smo, i tako mi on ispriča, da mu se mati ojadu zabavila, stari ušao u klimaksa. I ja se tu odvalim smijati, a on samo što ne poče plakati. Izvinjavala sam mu se cijelo vrijeme te naše kafe.

Helem, kaže sve je počelo tako što se povukao u sebe, nije htio pričati, samo je šutio, nenormalno pušio, teška depresija. Da bi u jednom momentu počeo pričati da će se ubiti. Odvedu ga kod dr. na kraju ustanove da je čovjek u klimaksu.


(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
4.8.2010 8:58:09   
ivanak
Ja sam 100% sigurna da kroz to prolaze muški, a i žene.
Samo, mi ćemo kupiti šminkicu, odjeću, obuću...
A muški će u većini slučajeva ide na krupnije stvari, recimo: kupi sportski auto, nađu mlađu ljunbavnicu, počmu iskaljavati bijes i tući ženu....
Sve sam to čula i pričale su mi žene koje im se to dogodilo, tako da nisam ovo izmislila


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
4.8.2010 9:02:08   
teacher75
IZVORNA PORUKA: adannn

Mishka ja ti baš ne mogu odgovoriti iz ličnog iskustva jer moj muž ima tek 24 godine,ali znam ovako nešto iz literature da mada se negira da postoji tzv.MUŠKI KLIMAKS on zaista postoji a osnovni simptomi muškaraca koji su u srednjoj dobi jesu:razdražljivost, emocionalna nestabilnost, sklonost depresiji, smanjenje seksualnog interesovanja. Izvesni naučnici su iz toga izveli zaključak da, dakle, i kod muškaraca postoji klimaks.

Nadam se da sam ti pomogla mada ima tu forumašica koje će ti to bolje objasniti...

moj je onda vec u klimaksu, sa 37user posted image   mada jos ostaje ova zadnja stavkauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
4.8.2010 9:04:20   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Moje lično mišljenje je da su muškarci u "menopauzi" andropauzi od svoje 13-te godine.user posted image user posted image user posted image user posted image
Vazda im nešto fali.user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 13:09:23   
salmy
i jel prolaze?user posted image cini mi se bas gutavouser posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 15:15:54   
Daenerys
Moj je par puta imao tako neki ispad da sam ga nazvala "trudnom zenom u klimaksu" Onda bi se još više naljutio user posted image

Kao da u kući nisu dovoljni puberteti i ženski klimaks...Još mi on treba prolaziti kroz klimaks user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 15:34:27   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Daenerys

Moj je par puta imao tako neki ispad da sam ga nazvala "trudnom zenom u klimaksu" Onda bi se još više naljutio user posted image

Kao da u kući nisu dovoljni puberteti i ženski klimaks...Još mi on treba prolaziti kroz klimaks user posted image

kod nas ce se to sve sastaviti u jednom trenutku, 2 zenske djece, ja i on user posted image user posted image
ima da bude varnica na sve strane

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Daenerys)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 15:38:23   
ziel
Mozda mm prolazi kroz klimaks rani user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 16:23:59   
aidana

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: Daenerys

Moj je par puta imao tako neki ispad da sam ga nazvala "trudnom zenom u klimaksu" Onda bi se još više naljutio user posted image

Kao da u kući nisu dovoljni puberteti i ženski klimaks...Još mi on treba prolaziti kroz klimaks user posted image

kod nas ce se to sve sastaviti u jednom trenutku, 2 zenske djece, ja i on user posted image user posted image
ima da bude varnica na sve strane


LTM ovo me podsjeti na modernu familiju i jadnog Philla kad sve 3 dobiju u isto vrijemeuser posted image ....you're all monsteratinguser posted image user posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 16:30:20   
salmy

IZVORNA PORUKA: ziel

Mozda mm prolazi kroz klimaks rani user posted image

Imal kasni?user posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 16:46:28   
ziel

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: ziel

Mozda mm prolazi kroz klimaks rani user posted image

Imal kasni?user posted image

Sta ja znam, ove godine puni 35 pa kontam rani user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li muskarci "prolaze kroz klimaks...
13.3.2018 18:36:18   
salmy

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: ziel

Mozda mm prolazi kroz klimaks rani user posted image

Imal kasni?user posted image

Sta ja znam, ove godine puni 35 pa kontam rani user posted image

moj 54 puni..koji je to majku muuser posted image

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *