|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 12:19:49   
Hanna
Pozdrav!
Trazim savjet jer doktori ne zele da daju svoje prognoze ni savjete, niti preuzeti odgovornost za bilo kakvu posljedicu. Naime, u proteklih godinu i po imala sam 2 spontana (u 5 i 6 sedmici trudnoce), a prije 2,5 mjeseca mi je pao imunitet i bila sam jako slaba, obilazila ljekare, pretrage svih vrsta, trazili su odakle potjece ta tolika slabost i iscrpljenost. Osim anormne anemije nisu nista drugo nasli. Trebam spomenuti da sam u tom periodu pila raznorazne lijekove, za bolove, za mucninu, za povracanje, zeljezo, za kiselinu..sve po savjetu ljekara - naravno, naknadno sam citla, neki od njih se ne preporucuju u trudnoci. By the way, bila sam i kod zubara i slikala zub. Da bi u sred tog perioda meni izostala menstruacija, test - trudnoca! Nisam znala da li da se radujem ili sta? Sad sam u 10 sedmici trudnoce, svih 10 sedmica povracam non-stop, bukvalno se ne sjecam kad sam se najela i kad je u meni nesto od hrane i pica ostalo. U ovom periodu smrsala sam 5 kg, a izgledam kao smrt. Posljednji put sam kod ginekologa bila u ponedjeljak, uradjen je UZ koji je uredan, ali koliko on moze i pokazati u tako ranom periodu sta?? Trazila sam savjet ginekologa da mi kaze sta raditi, da li zadrzati ili ne trudnocu. Upravo zbog iscrpljenosti organizma, ne jela, rengena ( ma da ginek.kaze da je to mali stupanj radijacije), silnih ljekova koje sam ispila bojim se da to ne bude imalo negativnog ucinka na moju bebu, jer je upravo prvih 10.12 sedmica period trudnoce kad treba najvise obratiti paznju na ishranu, vitamine, ponasabje... Kao sto sam vec rekla, ne zeli davati prognoze ni savjete, a  vrijeme za kiretazu istjece??
Molila bih neku od vas, ako je imala slicno iskustvo i dobila savjet od ljekara sta je najbolje uciniti, da mi napise. Jos da kazem da imam 37 godina i jednu kcerku od 10 godina, i da mi je ta trudnoca i porod, doduse tad kad sam bila 10 godina mladja, bili vise nego uredni i normalni.
Hvala velika unaprijed! Pozz
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 12:33:24   
ewica
Naravno, prekid trudnoće je dozvojlen i to je jedino TVOJA ODLUKA...Imam osjećaj da tražiš opravdanje jer  si u sustini vec odlucila...Možda nisam objektivna, sigurno nisam-sama sam imala i spontani pobačaj, i rodila sam mrtvu bebu krajem trudnoće pa mi je abortus nešto sto nie mogu zamisliti...
Ako beba nije u redu-priroda uglavnom do 12 nedjelje vrši selekciju...
Usotalom ako zadrzis bebu - kasnije imaš mogućnost uraditi amniocentezu, genetski UZV...
Trudnoca kod zene koja ima 27 godina je uvijek laksa nego kod zene koja ima 37 godina...To je sasvim normalno...
Lijekovi-sve zavisi koje si lijekove pila-vitamine, minerale ne mogu skoditi...Isto Rtg-iako se ne preporucuje tokom trudnoce, a posebno I trimestra-slikanje zuba je zaista mala doza zracenja!
Razmisli, imas jos malo vremena.. To je tvoja beba, ista kao tvoja cerkica...

(odgovor članu Hanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 12:44:26   
Enemy
Ako je doktor rekao da je sve u redu,zasto da prekidas trudnocu??Malo se strpi,zato i jesmo majke jer trebamo podnijeti mnogo toga zbog nasih user posted image
Zelim ti sve najbolje,abortus naravno ni u kom slucaju ti ne preporucujem...Budi vesela,sto si bila sretnica sto ces imati user posted image
Sve ce biti ok,nadati je se....aBd

< Poruku je uredio Enemy -- 21.5.2008 12:45:12 >

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 12:50:40   
nikka
Draga Hanna, ti si ta koja mora odlučiti,zato se liječnici i ograđuju jer ti nemogu reći dali će biti sve uredu.
Dobro se prispitaj,potraži još koji savjet liječnika dok nije kasno.nemoj da zažališ poslije.
Želim ti puno sreće i hrabrosti u tvojoj odluci,pozdrav!

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 12:50:50   
idana_85
Pa valjda su pad imuniteta, iscrpljenost, povracanje, nesanica isl sve pratece aktivnosti trudnoce prvo tromjesecje. Ja sam se osjecala bas tako,doduse ne prije trudnoce,ali za vrijeme trudnoce. I ja sam razmisljala o prekidu, iz nekih drugih razloga,ali sam se odlucila zadrzati je, ja sam jako mlada i to mi je prva trudnoca. Nisam htjela rizikovati a i jako sam zeljela dijete pa kad sam konacno donijela odluku da cu roditi svi problemi su se rijesili. Ako stvarno zelis jos jedno dijete onda rizikuj. Ja mislim da ce sve biti uredu. Poznajem neke prijateljice moje mame koje su bile puno goreg zdravstvenog stanja. Osim anemije imale su i dijabetes, hipertenziju i jos nekih bolesti, citavu trudnocu su cuvale u bolnici i beice su zive i zdrave. Ja sam licno protiv prekida trudnoce i ako imas mogucnosti i zelju za djetetom....pokusaj. 

(odgovor članu Enemy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 12:58:13   
ewica
Ja sam bas u trudnoci saznala da imam hronično oboljenje-hipertireozu.Jedan kreten ljekar preporučio mi čak abortus! Međutim-nakon konsultacije sa drugi doktorom dobila sam terapiju i eto-sad bližim se 20 nedjelj trudnoće!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 13:03:49   
peanut
Nezgodno je davati bilo kakav savjet u ovom slucaju. Svako mora sam da odluci sta uraditi. Ja cu samo navesti dva pozitivna primjera mojih poznanica koje su odluciti ne prekinuti trudnoce. Termin im je bio isti dan, kod obje neplanirana trudnoca, prva je slomila ruku i isla na trg ne znajuci da je trudna, rodila je zadravu curicu, hvala Bogu. A cijelu trudnocu je umirala od brige. Druga je pila antibiotike na samom pocetku trudnoce, isto briga, isto zdrava bebica. Nikad se ne zna. Ali, ipak, treba se detaljnoi raspitati i traziti savjete od razlicitih ljekara, a mi ovdje smo tu samo da pruzimo podrskuuser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 13:04:57   
Kesten
Prije svega želim da te pozdravim!
 
Hana imaš 37 godina sto znaći da si zrela žena, djevojčicu od 10 godina, znaći majka si i znaš i sama kako imati i odgajati djete nije lako, svaka trudnoća je prića za sebe, to sto ti povračaš konstantno nije nepoznanica, moja susjeda je svih devet mjeseci povračala i rodila živu i zdravu djevojčicu od 3800....prema tome mislim da ne trebaš da strahuješ da če beba ostati bez potrebne hrane ,,,a vitamine koje si pila ne bi trebali da stete plodu, naprotiv...moja mame je mene rodila u 35 godini, a prije nego je saznala da je trudna išla je na mamografiju dojki..da bi nakon par dana saznala da je u drugom stanju...strahovala je i razmišljala o abortusu međutim doktor je rekao da je plod još mali tako da nema
potrebe da abortira......
 
Abortirati ili ne...to je draga moja samo tvoja odluka, tvoj život...ja ti iz sveg srca želim da ustraješ u trudnoći..osobito ako ljekari smatraju da je sve uredu......
nadam se da češ donjeti ispravnu odluku...želim tebi i tvojoj bebici puno srece ii
mogu ti samo raći ; ne odustaj od dara koji ti je Bog dao! Sretno

_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 13:06:59   
idana_85
A da...zaboravila sam napomenuti da je moja mama u trudnoci samnom povracala svih 7 mjeseci ( kazem 7 jer me rodila nakon 7 mjeseci), bila je u uzasnim problemima, po citav dan nosala bolesnu svekrvu,presvlacila,prala i sl. Jedino sto je jela bila je zdenka i za vrijeme trudnoce je IZGUBILA, a ne udebljala se 16 kg. Mene je rodila prije vremena sa 2800kg, zdravu i normalnu. Nije isla ni doktoru,samo jednom za vrijeme trudnoce. a o vitaminima i dr dodacima da ne govorim, nisu joj ni na pamet padali a tada nisu bili ni aktuelni. 

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 16:58:32   
Adana
Abortirati ili ne...to je draga moja samo tvoja odluka, tvoj život...ja ti iz sveg srca želim da ustraješ u trudnoći..osobito ako ljekari smatraju da je sve uredu......
nadam se da češ donjeti ispravnu odluku...želim tebi i tvojoj bebici puno srece ii
mogu ti samo raći ; ne odustaj od dara koji ti je Bog dao! Sretno


Slazem se...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
21.5.2008 22:40:31   
almai
Ja licno nebih prekidala trudnocu.
Tebi zelim sretno u svakom slucaju i da tvoja
odluka bude cvrsta da se poslije nebi kajala.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 9:38:52   
Hanna
Pozdrav i hvala vam svima na misljenjima i posvecenom vremenu da mi odgovorite. Draga Enemy, zelim da ti objasnim da meni nije tesko nista „podnijeti“ kao sto ti kazes, ako si mislila na to sto sam pisala da mi je muka, da ne jedem, povracam.. Naprotiv, cak sam spremna i na prtjeranu zrtvu, takva sam i oko kcerke koju imam u svakoj sekundi njenog desetogodisnjeg zivota, mnoge prijateljice me opominju na prtjeranu zrtvu i kao „sta ce biti za par god.kad odraste, hoce li mi se to negativno vratiti..“,  tim prije sam spremna na bilo sta oko nove trudnoce i  tako jos nejakog bica.  Dakle sve sto bih ja trebala da „podnesem“ - nije upitno. Moja mama se 7 godina  ljecila da bi uopce uspjela zatrudnjeti, pa je i sa sestrom i sa mnom, lezala cijelu trudnocu (cuvala), tako da sam ja od najranije mladosti nekako sebe vidjela u istoj situaciji, te bila spremna na sve i sva samo da postanem majka, ali eto nije bilo potrebno, kao sto rekoh, prva trudnoca i porod - extra..eto kad sam na stolu sekundu poslije poroda rekla „aj majko sto je divno...“ i babica mi  odmah rekla da ih 10 trebam roditi J Raspricah se ja..
  Ono zbog cega sam ja postavila ovo pitanje jeste to sto sam u trudnocu usla veoma iscrpljena, da mi organizam nije hranu primao nevezano sa trudnocom,  u stanju da sam ja sama za ljecenja bila, te da je ta iscrpljenost i slabost, naravno, nastavila da raste i u trudnoci, da sam pila mnoge tablete koje se ne prporucuju za vrijeme trudnoce, bila na rengenu..a da ne govorim da NITI JEDAN dodatni vitamin nisam popila, folne kiseline i ostalo sta se prporucuje bas u I trimestru. Eto to... Ja zaista zelim drugo dijete, i moja kcerka zeli brata ili sestru (suprug se slaze sa mojom odlukom), samo se bojim da silna zelja ne navlada razum i objektivno rasudjivanje te da poslije zalim.
Drage moje, iskreno, ohrabrile ste me. Javljam vam naredna desavanja! Pozz

(odgovor članu Hanna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 9:47:41   
idana_85
Ne brini za vitamine. Ja sam na svoju ruku (ili bolje reci svekrovu) pocela u 4 sedmici piti prentala. Medjutim, kad sam priv put otisla ljekaru bila sam u 7 sedmici i on mi je rekao da uzimam folacin, da nema potrebe za prenatalom jer organizam sam po sebi vec ishranom unosi dovoljno vitamina, do drugog tromjeseca nista dodatno nije problem. Tako da i sama sebi mozes uvesti folacin 1x dnevno i prenatal, posto si vec od prije iscrpljena  zbog ishrane. A sigurna sam i ako to sve objasnis dokoru da ce ti znati reci rijesenje. Nadji prije svega dobrog doktora pa vidi i njegovu stranu price.
A sto se tice iscrpljenosti, imuniteta i sl, mog svekra su u zivot vratili neki preparati GNLD-a, ima tzv linija zivota, znam da je to nesto poskupo, al da je fenomenalno,pa ako zelis mozemo ti se raspitati i za to.

(odgovor članu Hanna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 10:42:42   
lida
Hanna  da sa na tvom mjestu ja bih potrazila savjet jos bar jednog doktora,i sama sam izmedju dvoje djece imala dva spontana i ja bih ti preporucila da ne prekidas trudnocu dok se jos s nekim od odk. ne posavjetujes

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 11:12:01   
Hanna
Znam za preparate GNLD-a, cak sam i ja nekad davno pocela se tim baviti, i brzo odustala, nije mi se dalo, ali znam da sam tad ispila boca i boca neke tekucine na bazi aloe vere i da sam, a uvijek slaba i na ivici imuniteta, poslije njih bila prporodjena. Hvala na ideji, tu se imam kome obratiti za naruciti. Znam za to da dijete sebe namiri koliko njemu treba iz majcinog organizma, a nama koliko ostane :), ali me u dilemu dovodi to sto se pitam da li je imalo sta uzeti od mene takve iscjedjene. Dobila sam ja od dr.folacin bas tako nekako u 6-oj sedmici (to je upravo folna kiselina, potrebna za razvoj kicmene mozdine i jos za sto sta), pila sam neko vrijeme i prestala jer mi je kap vode, kap kamilice, ma bilo sta izazivalo ogromna povracanja koja su me znala do gubitka svijesti dovesti. A ako ti nije mrsko da mi napises, sta je taj prenatal, za sta se pije?  Ilda, slazem se s tobom, da treba saslusati misljenje vise ljekara, kad je bilo koja vece odluka i dijagnoza u pitanju, ali spominjes dobrog ljekara. Sta i ko je dobar ljekar? Evo i ovdje na forumu sam se naslusala da jedan te isti ginekolog nekoj od nas je super i ima odlicna iskustva, a neko se drzi sto dalje od istog. Rado cu polsusati savjet ako mi imas koga za preporuciti. Prvu trudnocu mi je vodio dr.Spahovic, ali nisam ovih 10 godina bila kod njega, jer mi je po adresi stana postala bliza Skerliceva.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 11:21:07   
idana_85
Evo ja ti preporucujem svog doktora, na Kosevu, Sanjin Dekovic. Divan je i ako ce ti iko to sve olaksati mislim da je to on. Evo ti njegov br telefona posalji mu sms (on voli najvise sms, jer se ne moze uvijek javiti), reci da te je preporucila jedna njegova pacijentica, da se jako lose osjecas i da bi voljela da ti on vodi trudnocu. Pa vidi sta ce odgovoriti. Ako  te prihvati, uzmi mu litar nekog finog vina i bombonjeru, kravatu,sta vec, jer je veliki ljubitelj vina i to je sve. Evo ti broj 061 199 879. Potrazi i tu liniju zivota, sigurna sam da ce ti pomoci. A evo ti moj primjer. Vjecito sam imala problema s nedostatkom zeljeza. Kad sam pila folacin, zeljezo mi je bilo 21 pa me brat zezao da cu roditi celicnu bebu. Prestala piti folacin, zeljezo na donjoj granici. Sada pijem prenatal i zeljezo 19,8 bas sad sam dobila nalaze. Nakon sto sam pocela piti prenatal mucnine su prestale. A na pocetku su me izludjivale. Ono sto mi je za mucnine pomagalo bilo je da ujutro, prije nego ustanem iz kreveta dohvatim sa stola pripremljen petit keks i izgrickam lagano 2-3 jos u krevetu. I kad bih osjeti jaku mucninu uzimala sam Renin, to mi je bas dr preporucio. One se tope kao bombone, imaju ukus mentola. Stalno sam sa sobom nosala tic-tac bombone ili neke mentol zvake i to pomaze. 

(odgovor članu Hanna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 11:28:13   
idana_85
Da, prenatal su ti sami vitamini i metali potrebni za organizam i razvoj bebe, to je dodatak prehrani. Evo cu ti napisati i sastav :
Vitamin A (kao Beta Caroten)   50%
Vitamin C (kao asrobic kiselina) 200%
Vitamin D ( kaoCholecalciferol) 100%
Vitamin E                                   100%
Vitamin B-1                                 106%
Vitamin B-2                                   85%
Vitamin B-6                                   104%
Folic Acid (to je folna kiselina)        100%
Vitamin B-12                                  100%
Kalcium                                             15%
Zeljezo                                            156%
Cink                                                 167%

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 12:24:53   
Hanna
Sto se tice zeljeza moj prosjek ti 2-3, katastrofa. Hvala ti, bas ti hvala z abr.telefona. Nisam znala d apostoje i takvi ljekari koji svoj br.mob.daju u javni promet. Hvala jos jednom. Pozz

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
22.5.2008 14:02:57   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Hanna


  Ono zbog cega sam ja postavila ovo pitanje jeste to sto sam u trudnocu usla veoma iscrpljena, da mi organizam nije hranu primao nevezano sa trudnocom,  u stanju da sam ja sama za ljecenja bila, te da je ta iscrpljenost i slabost, naravno, nastavila da raste i u trudnoci, da sam pila mnoge tablete koje se ne prporucuju za vrijeme trudnoce, bila na rengenu..a da ne govorim da NITI JEDAN dodatni vitamin nisam popila, folne kiseline i ostalo sta se prporucuje bas u I trimestru. Eto to... Ja zaista zelim drugo dijete, i moja kcerka zeli brata ili sestru (suprug se slaze sa mojom odlukom), samo se bojim da silna zelja ne navlada razum i objektivno rasudjivanje te da poslije zalim.
Drage moje, iskreno, ohrabrile ste me. Javljam vam naredna desavanja! Pozz


To nista nema da te brine! Bebi nece zafaliti nista- sve sto joj treba uzet ce od tebe. Dodatak prehrani u obliku vitamina se uzimaju prvenstveno zbog majke...Npr. ako beba hoce kalcij- ona ce ga jednostavno uzeti iz tvojih kostiju ili zuba (zbog toga trudnice lakse lome kosti i ponekad im se "rune" zubi ili cak ispadaju). Znaci- sto se toga tice- nista ne brini.

Hipp-ov Natal Aktiv ima isti sastav kao Prenatal...samo sto se od Prenatala moze dosta udebljati...a i Natal je u obliku vocnog sokica.

Jos sam htjela reci i ovo: rodica mog muza je takodje radila rendgen ne znajuci da je trudna. Taman kad je pala odluka da abortira- razuvjerila je doktorica Jadranka (zaboravih kako se preziva) sa Koseva...i to u smislu- ma sta vam pada na pamet. Zena se bukvalno pocela smijati...kao nema nista da vas brine.
Dobili su zdravu i divnu djevojcicu!!!user posted image

Sretno u svakom slucaju...i uzdaj se u dragog Boga...sve je u njegovim rukama. I sama znas da zene znaju piti alkohol, pusiti, drogirati se (gluho bilo) cijelo vrijeme trudnoce- pa na kraju djeca opet budu ziva i zdrava¨!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Hanna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
23.5.2008 11:03:59   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Hanna

Sto se tice zeljeza moj prosjek ti 2-3, katastrofa. Hvala ti, bas ti hvala z abr.telefona. Nisam znala d apostoje i takvi ljekari koji svoj br.mob.daju u javni promet. Hvala jos jednom. Pozz

Ma nista, ako ti je nisko zeljezo izbjegavaj mlijeko i mlijecne proizvode, jer oni sprecavaju apsorpciju a forsiraj c vitamin, on poboljsava apsorbciju. I jos jedna info - borkula ima najvise c vitamina, cak vise i od narandze. ja stalno pijem limunadu, jedem brokulu i mashallah, sa donje granice mi je 19

(odgovor članu Hanna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
23.5.2008 12:41:08   
Visnja RR
Hanna u ratu mnoge zene nisu imale ni da jedu pa rodile zdravu djecu :)

Razumijem tvoju brigu al opusti se ...potrazi jos jedan savjet doktora...
I ne brini zbog 37 g... ja sam u aprilu u svojoj 40-oj godini rodila normalnu i zdravu pisuljicu...
a svu trudnocu sam odlicno podnijela, odlicno se osjecala iako sam morala mirovati... mada sam ja i lutala po radnjama...
imam i jednu vrlo nezgodnu bolest (SLE ili LUPUS) i zbog toga su mi rekli da cu imati jako tesku trudnocu al Bog nas pogleda... pa kao sto mi je dao bebu u 40-oj tako mi je pruzio trudnocu bez problema..
A mislim da je svemu tome doprinijeo i moj optimizam i vedrina...
zato potrazi jos jedan savjet a onda se opusti i uzivaj :)

Moja kuma je u trudnoci snimala pluca i nije imala nikakvih problema...
pozdravcic user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
23.5.2008 16:26:12   
Hanna
Zene moje drage, pa vi ste zaista boziji blagoslov. Ne sjecam se, u biti zaista nisam odavno osjetila da je ovoliko ljudi  iskreno uz mene, na mojoj strani i da mi iz srca zele ono sto i ja sama najvise zelim. Samo kad bih vam mogla opisati koliki pozitivan odjek na mene ima vasa podrska. Hvala vam svima, ucinile ste da sam opet sretna i nada sve bezbrizna, dobro se osjecam, i donijela sam odluku. Idemo dalje, moja beba i ja, uz Boziju pomoc, pa sta bude! Hvala. Sretno vam svima u vasim zeljama i nadanjima. Pusa!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
23.5.2008 22:38:32   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Hanna

Zene moje drage, pa vi ste zaista boziji blagoslov. Ne sjecam se, u biti zaista nisam odavno osjetila da je ovoliko ljudi  iskreno uz mene, na mojoj strani i da mi iz srca zele ono sto i ja sama najvise zelim. Samo kad bih vam mogla opisati koliki pozitivan odjek na mene ima vasa podrska. Hvala vam svima, ucinile ste da sam opet sretna i nada sve bezbrizna, dobro se osjecam, i donijela sam odluku. Idemo dalje, moja beba i ja, uz Boziju pomoc, pa sta bude! Hvala. Sretno vam svima u vasim zeljama i nadanjima. Pusa!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Presretna sam zbog tvoje odluke! Neka vam dragi Bog olaksa i trudnocu i porod i tebi i tvojoj bebici- i dalje cemo biti uz vas!!!

Puse!!!




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Hanna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
23.5.2008 23:22:12   
Nadi
Draga Hanna drago mi je što si odlučila da zadržiš bebu i potpuno te podržavam i želim ti sreću i da ti dragi Bog pomogne da rodiš živu i zdravu user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li prekinuti ili zadrzati trudnocu?!
24.5.2008 0:36:17   
eni_24
Hanna puno srece , sve naj, najbolje tebi i tvojoj bebici... Cmookic

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *