|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:24:01   
Anoniman
Garant neke od vas misle da sam luda. Ali mislim da je pitanje na mestu. Većina žena se jako obraduje kada sazna da je trudna, a onda vremenom, pred kraj su već u fazonu JAO NE MOGU VIŠE!
Ja to nisam nikada pomislila meni je trudnoća bila lagana i uživala sam svaki dan u njoj.
Čak i sad kad vidim neku trudnicu ,nekako me uhvati nostalgija za tim trudničkim danima kad sam sa stomaćićem šetkala po trgovinama u pripremi za svog anđelauser posted image user posted image user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:26:43   
sarayka
Lagala bih kad bih rekla da se pred kraj nisam osjećala "kao slon" i brojala dane do kraja...al imala sam srecu da neradim pa je bilo puno lakše izležavati se po kući...kako ce biti drugi put aBd sad kad radim ne znam al već me strah...ipak čovjek ima više obaveza sa starijim djetetom i to sve!
Sve u svemu jako lijep osjećajuser posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:28:41   
marinela
Volim i lijepo mi je kad sam dobro a kad nisam volim opet zbog svoje bebe a kad me nesto boli e onda se osjecamuser posted image Sve zavisi od zene do zene...Ja se osjecam debelo i ruzno...Zato je moja beba mala i lijepauser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:29:43   
meli
ja sam  bas sinoc muzu govorila da bi uvijek bila trudna. bas sam se nekako lijepo osjecala. pravo sam uzivala. i posebno sam se sredjivala dok sam bila trudna. uvijek nasminkana, dotjerana. meni su trudnice uvijek posebno lijepo.
al kad se sjetim kako je kad se tek beba rodi, brzo me zelja prodje. samo kad se sjetim grceva, problema sa dojenjem i sve ostalo..........uh....ma mogu jos da cekam da ponovo budem trudna...neka jos koja godina.....


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:33:01   
senka kurt
Trudnoća je bila najljepši, najbolji, najnježniji, najsmiješniji period moga života. Ten mi je bio kao kod curice, usne kao kod Angeline Joli, grudi (eh i sad se s nostalgijom toga sjećam) user posted image

A onda da ne pričam, svi su me pazili, nisam bila razmažena, ali me okolina razmazila, svi nekakvi nježni, divni, mirni (ne kažem da i inače nisu takvi, ali...). Nije mi bilo svejedno imati prilično kilograma viška, ali letjela sam kao ptičica. Do zadnjega dana.

Hoću opet!!!!!!

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:35:13   
myb@by
mislila sam da je trudnoca najljepši period mog zivota,sve do momenta dok me nisu pogledale prekrasne okice moje curice.
Jedva cekam i drugu trudnocu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:37:51   
manuela RR
Meni su oduvijek trudnice bile posebno lijepe...
prosto zrače nekom nevjerovatnom ljepotom....a uz to svi te posebno maze i paze,nepoznati te zapitkuju,miluju te po stomaku,muževi su posebno pažljivi ,a onda u čekaonici kod dr dok čekaš na pregled raspričaš se sa nepoznatim ženama koje su isto kao tiuser posted image i osjećaš se ko da ste u nekom posebnom sestrinstvu,razumijete se razmjenjujete stavove....
Baš je lijepo bitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:39:23   
Gigana
Bilo mi je lijepo jedan period, dok je trudnoća još bila niska.  Međutim u visokoj trudnoći, u osmom i devetom mjesecu, mi je postajalo sve gore i gore i ja se uopšte nisam lijepo osjećala.  Dakle, mogla bih reći da ne volim biti trudna.

Međutim, u svemu ovome ima i puuuno lijepih stvari, od prvog ritanja bebe do osjećaja da te svi paze i maze i svi brinu o tebi.  Ali kad se sjetim onih silnih odlazaka doktoru, pregleda, pogrešnih dijagnoza, strepnje, straha da li će sve biti uredu, pa onda sam porod itd... mislim da bih najradije preskočila trudnoću da mogu, pa odmah se našla sa bebom u naručju. user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:39:45   
bebacha
eh Manuela sto ga napisa.tako jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image potpisujem te od rjeci do tacke ovaj rjeciuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:40:38   
bebano
Ja sam se u trudnoci osjecala tako da sam nakon poroda izjavila da bih stalno bila trudna user posted image .
Osjecala sam se nekako posebno, ponosno, sretno i zadovoljno. Na srecu nisam imala one trudnicke simptome povracanje, mucnine pa sam mogla bas uzivati u tom divnom stanju.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 12:42:13   
Amrino
U prvoj trudnoci sam bas uzivala! Iako sam imala neke problemcice (skracivanje grlica, bolove i pritisak dole...) bila sam kao leptiric. Mrzila sam sto te ljudi dozivljavaju kao bolesnika jer to zaista nije bolest. Ja sam radila sve kao i inace...od kucanskih poslova pa nadalje. Tome je mnoooogo doprinjela jedna moja draga prijateljica koja se porodila kada sam ja bila negdje treci mjesec....Nju sam gledala cijelu njenu trudnocu i prosto je bilo milina. Uzivala je maksimalno i bila tako pozitivna da me prosto "zarazila". Htjeli mi to priznati ili ne- na nas dosta uticu ljudi iz okruzenja....sire vibracije i talase...I uvijek se trudim da izbjegavam one mrgude koji se samo zale...pa i kada im je sve potaman. Treba se okruziti pozitivcima!
U ovoj trudnoci malo manje uzivam u onom smislu da nekako "zapostavim" ono malo u stomaku...jer ne stignem od trcanja za ovim velikim user posted image . Ali i ovaj put sam kao pticica. Na pocetku sam imala mucnine pa su me bas "kocile" ali sada je to hB proslo i obavljam sve najnormalnije. I sterem ves, i usisavam i hodam i vozim auto i nosim svoje dijete i dojim ga...I nadam se da ce mi aBd biti ovako do kraja- a i poslije. Trudnoca jeste jedno posebno stanje...ali mislim da je sve u nasim glavama. Neke zene sve te promjene dozive tragicno a neke pozitivno. Promjene treba prihvatiti kao nesto divno i nesto sto ce brzo proci...pa ce nam poslije biti zao.
Zato- uzivajte drage moje trudnice dok ste trudne. Isplatit ce vam se jer i bebe "kupe" nase signale i vibre! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:11:08   
M kao Mama
Uh, jedno od najboljih razdoblja mog života, kažem jedno jer i sadašnje period, mislim kako sam se porodila je nešto neopisivo, svaki dan je novi i svakom drugom se radujem, jer znam da je moje pile pored mene i svaki dan zahvaljum dragom Bogu na daru.

I jedva čekam da nekada opet akobogda budem u tom blaženom stanju, jer zaista je blaženo.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:18:25   
Visnja RR
bilo je simpaticno biti trudna...al mi nikad niko nije ustao u tramvaju user posted image ...

al neka, sad mi je ljepse ... pored mene moje pile a ja u Levisicama user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:19:00   
Doraa
Uživala sam pretprošli put (prošli put je kratko trajalo)a uživam i sada zaista!HB. Sve mi je bilo super-nisam se udebljala previše samo dobila obline koje su nedostajale kretala se i radila kao da nisam trudna a svi me pazili iako se nisam pekmezila imala sam više milki i dr.slatkiša nego neko dijete.Sada još niko ne zna osim MM i vas (iako sam ušla u 4.mjesec) tako da nema toliko pažnje ali ovaj put mi je unutarnji osjećaj poseban jer mi niko ne govori pazi,čuvaj se,nemoj ti..,bla bla.Ne volim kad me smatraju nesposobnom ako mogu nešto. Jedino što me zezalo to su sitne-slatke smetnje: mučnina i povraćanje prva 2,5mj.



_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:21:05   
Doraa
i još par problema: žgaravica i hemeroidi..hmm valjda ih sad neće biti.
Ma super je biti u drugom -najljepšem stanju


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:24:53   
reallove
ja sam imala jako lijepu trudnocu hvala bogu,bez mucnina,bez povracanja,bolova i ostalo.sam porod prosao super(nisam ga ni osjetila,zbog anestezijeuser posted image user posted image ),prirodnim putem bez carskog,malo pred kraj mi je dosadilo,ali nista strasno..e sada uzivam u svojoj maloj bebici svaki dan.druga ce ipak malo sacekati..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:29:32   
nikita
Dobro pitanje user posted image
100 puta sam zakukala i zalila se jer sam prva 3 mj povracala vise puta na dan, pa onda krvarenje i bolnica , ja se oporavila kontam aj sad cu moci malo u setnju kad beba nisko, grlic se skraciva, strogo lezanje i miravanje....al jos 100 puta bih ovo sve ponovila jer sam imala cilj tj imam ga, aBd postat cu majka i mislim da nema nista velicanstvenije na ovom svijetu.
Dao Bog da sve ovo dozivite, od srca vam to zelim user posted image

< Poruku je uredio nikita -- 8.10.2009 13:30:23 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:32:03   
mišur
Prvi put sam zaista uživala u svakom danu!
Nisam imala mučnine, oticanje, hB nikakvih problema-školski primjer trudnoćeuser posted image
Bila u super kondiciji, stalno šetala, vozila auto do zadnjeg dana, radila do regularnog porodiljskog odstustva...Sve sama radila, pa čak i kad smo prešli u novi stan u 9. mjesecu trudnoće...Sve u svemu, za poželjeti!

Sad je malo drugačije...Za koji dan ulazim u 4.mjesec i osjećam se puno bolje!
U početku sam bila jako nervozna, histerična, prema mm, prema Luki, prema svima...
To stanje pripisujem i većem broju obaveza nego kad sam bila trudna sa prvim djetetom, jer tad bih došla sa posla i zaleglauser posted image . Noći bih provela spavajućiuser posted image , a ujutro ne bih ustajala prije 6h i gledala kako da se našminkam, obučem, nahranim dijete, poigram se sa njim, brzinski nešto stavim za ručak itduser posted image user posted image
Na sve to mučnine...Zadnjih 10-ak dana sam na bolovanju, imam subhornijalni hematom i moram se malo primiriti i sad pravo uživam sa svojim dječakomuser posted image
Samo, kao što Amrino reče, nekako sam zapostavila ovo malo u svom stomaku, i ne sjetim ga seuser posted image
Važniji mi je ovaj veliki koji me stalno treba, pa i zaboravim na momente da sam trudna i da još jedno malo biće ovisi o meni...Puno je drugačije nego kad sam bila trudna sa ovim velikim-stalno sam mislila o tome, čitala na sve strane, više se čuvala...
Ali sam presretna što sam ponovo trudna i što će moj dječak dobiti bracu ili seku, i sa ponosom gledam svoj stomačić koji se već primjeti!Izgleda i da je to jedna od kakrakteristika druge trudnoće, obzirom da se sve već jednom proširilouser posted image -stomo se puno ranije primjeti user posted image user posted image

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:44:49   
dzanka
Pozzz svima...Mislim da se za trudnocu ne kaze bezz"blazeno stanje"user posted image .Ja sam trudna po drugi put i osjecaj je predivan,cak se donekle zanemare trunicke tegobe mucnine povracanje kroz tu srecu.
Hvala Bogu imam tu srecu da nemam problematicne trudnoce,pa se iskreno nadam kakva je bila prva da ce biti i druga.Moram se sloziti za zenama koje su stavile konstatacije da se druga trudnoca razlikuje od prve samo po tome sto se manje obaziremo na ovo u stomaku,a ni to nije do nasuser posted image .
Sve u svemu trebamo na trudnocu gledati kao na boziji blagoslov srecu uzivanje a ne kao na mukotrpni rad...Zato uzivajmouser posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 13:52:52   
salmy
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Trudnoća je bila najljepši, najbolji, najnježniji, najsmiješniji period moga života. Ten mi je bio kao kod curice, usne kao kod Angeline Joli, grudi (eh i sad se s nostalgijom toga sjećam) user posted image

A onda da ne pričam, svi su me pazili, nisam bila razmažena, ali me okolina razmazila, svi nekakvi nježni, divni, mirni (ne kažem da i inače nisu takvi, ali...). Nije mi bilo svejedno imati prilično kilograma viška, ali letjela sam kao ptičica. Do zadnjega dana.

Hoću opet!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bas tako svaka castuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 14:09:17   
Anoniman
Da, to je zaista najljepsi period u mom zivotu....
Sam taj osjecaj da u meni raste novo bice i da sam pocascena tim darom...
Pa lijepa kosa, besprijekoran ten, slatka pupa, grudi...ah...predivno. Vjerujte, ja sam se bas "folirala" sa svojom pupom, isticala, malkice utezala da se bolje vidi...Evo, opet sam trudna i 100%sam sretna, zadovoljna....

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 14:18:07   
Nunny
DAAAA user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja naprosto uzivam....nikad se ljepse i zadovoljnije nisam osjecala hvala dragom Bogu tako sam srecna...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 14:23:42   
maja78 RR
E tada sam se osjecala kao da je cijeli svijet moj. Bila sam presretna, ma iskreno, bila sam puna sebe :)))) znam da blesavo zvuci ali je tako, i sto neko kaze svi me mazili, pazili, ma stalno bi bila trudna da mogu :)))

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 15:38:16   
Anoniman
Da mi je samo dočekati taj dan sve na svijetu bih čini mi se dala....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li volite da budete trudne???
8.10.2009 15:49:29   
Nedi
Meni baš i nije bilo lijepo...živjela sam dan za danom samo da što duže nosim svoju bebicu da se ne rodi prije vremena...ili ne daj Bože...teško je biti pozitivan kad nisi siguran hoces li docekati sutra.Ležanje među 4 zida baš i nije lijepo kad se rastegne na 5 mjeseci, jedina utjeha su bili jadni mm i knjige. Ali sve bih to ponovila hiljadu puta 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *