|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deformacije ploda
30.4.2013 10:50:42   
Andy_Bec23
Evo htjela bih da pisem tu jer neznam gdje da pisem nadam se da mi neko moze pomoc.....

Naime moja beba je imala vise deformacija , imala je dva tabana vise sa po 3 prsta spojena i normalno taban, zatim na rukama je imala po jedan prst vise i rascjepanu usnu i nepce .... Te je imala jako bolesno srce odnosno 4 deformacije na srcu..... I krive noge odnosno bedrenu kost...

Jos cekamo nalaze obdukcije da vidim oce li nesto naci , sto se tice kromosoma ja sam radila punkciju vode i posteljice i kromosomi su se pokazali 46 XX znaci potpuno zdravo.
E sad ja sam u novembru imala zadnju menstruaciju 5.11 a 7.11 sam dobila temperaturu, kihanje,kasljanje i upalu sinusa. Pila sam antibiotike cjelo vrijeme , odnosno od 7.11 do 1.12 kad sam saznala da sam trudna sam prestala piti antibiotikee. Mene zanima sada dali je moguce da je moja jajna stanica bila pod utjecajem tih antibiotika i dali se moze desiti da ako sam bila bolesna da je i jajna stanica bila bolesna odnosno nekvalitetna? Dali je zbog antibiotika doslo do tih deformacija? Moze li se to ikako sznati?

Sada trazimo naravno razlog zasto se to desilo jer nasi geni su sasvim ok, inace bi pokazao test na kromosome da nije uredu.

Ima li itko neki savjet?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 12:12:32   
minja_
sta si sve koristila od lijekova?
Teoretski, sve hemikalije, lijekovi, zracenje i slicno u periodu od zaceca (ne od prvog dana menstruacije, vec od ovulacije) pa do 18. dana trudnoce, djeluju po principu Sve ili Nista: ili trudnoca propadne ili se sva tkiva oporave kao da nista nije bilo.
Postoji li sansa da si u prvom trimestru bolovala od rubeole?

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 13:03:08   
ajla86
andy moze biti a i nemora....medicina je u nekim stvarima jos "mala"
ja sam u prvim sedmicama trudnoce radila magnetnu rezonancu glave,nisam znala da sam trudna.u 6 sedmica dobila pljuskavice-ospice.svi dr su mi govorili da ce djete biti svakakvo samo ne normalno i zdravo.....
rodila se ziva i zdrava na cudo svih dr....sto ijfektologa sto ginekologa i pedijatara....
sve se desava sa Bozijom odredbom,mozes imati super trudnocu a djete bolesno roditi ili biti narkomanka i alkoholicarka a zdravo roditi.....
shvati ovo kao iskusenje....hromosomi su uredu,znaci iduca trudnoca aBd ce biti urredu....
ja sam se tim vodila dok su mi dr nabrajali razne dijagnoze .....
obradovat ce te dragi Bog.....vratit ce se osmjeh na lice.....

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 13:25:01   
hatepsut
Ja sam pila antibiotike ,bas nekako u vrijeme kad sam zatrudnila.Imala sam jaku upalu zuba jedan dan sam pila duplu dozu.Beba hB rodila se zdrava !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 14:52:54   
Andy_Bec23
minja ja ni neznam sta je rubeola samo znam da imam e -coli u mokraci ali doktor mi rece da to nemoze skodit bebi????user posted image user posted image

Neznam koje sam tablete pila ali su bili antibiotici ja sam ih pila od 7.11 do 1.12 kad sam uradila test i ugledala plus prestala znaci 4 sedmice sam bila trudna....

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 18:17:13   
almondray
Meni je stvarno žao zbog toga sto ti se desilo.Ali za neke stvari samo Bog zna odgovor.
Ne znam jesi li ikad čitala upustva na lijekovima, ja jesam jer imam dva dječaka pa se često susrećem sa njima.Znam da postoji jedna vrsta antibiotika koja se nikako ne propisuje u trudnoći, zbog očigledne štetnosti.A mnogi lijekovi nisu ni ispitivani na trudnicama i često piše da se ne koriste u user posted image a ni liječnici ne znaju kako bi oni djelovali na plod.

Na ovom linku ima zanimljivih podataka kao npr:Organogeneza (15.-60. dan trudnoće) je najosjetljivije razdoblje za pojavu većine anomalija. Tipične manifestacije teratogeneze su smrt fetusa, zastoj rasta, nepravilan razvoj organa te razvoj karcinoma kasnije u životu.
Ili npr kažu da neki lijekovi se smiju koristiti u I tr. a ne smiju u zadnjem isl.
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/1826/Lijekovi-u-trudnoci.html

Meni bliska user posted image je bila bolesna prvih dana , dok nije uradila test.Sad ima nekih problemčića pa je salju na amnio.Nadam se da će sve biti u redu.Ali kako ti pišeš ni amnio nije pokazatelj.Nadam se da ćes to prebrodit i krenut dalje u nove pobjede.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 21:45:40   
Andy_Bec23
Dali mi neko mozes rec jeli rubeola isto sto i röteln? ja sad bas citam na wikipediji kad upisem röteln izadje u zagradi rubeola... Valda je to isto?
A ja ju nisam bolovala, nije bila aktivna u trunoci a ni nemam cjepio odnosno 1:16 je zastita pa su me cjepili ponovo protiv tog po izlasku iz bolnice.

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:18:12   
Gucci
Da, röteln je rubeola... Ja sam se prije 2 mjeseca vakcinisala protiv rubeole po preporuci ginekologa, jer nisam bila uopste vakcinisana protiv rubeole a vec sam rodila jedno dijete. Uglavnom sad ne smijem 3 mjeseca ostati trudna.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:21:28   
Andy_Bec23
Bas tako i ja sam se cjepila po izlazku iz bolnice protiv masern,mumps i röteln tako se kod nas kaze a ja neznam kako se nanaski kaze al to je to cjepivo.... Preporuca se 3 mj da se ne zatrudni a tako i tako nesmijem jer am se tek porodila, malo cu sacekat da prodje vremena negdje u septembru il oktobru opet pocet pa kad bude bit ce :-)

Dali postoji cjepivo za toxoplazmu? Razumjes li se u to?


_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:32:29   
madam x
IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Bas tako i ja sam se cjepila po izlazku iz bolnice protiv masern,mumps i röteln tako se kod nas kaze a ja neznam kako se nanaski kaze al to je to cjepivo.... Preporuca se 3 mj da se ne zatrudni a tako i tako nesmijem jer am se tek porodila, malo cu sacekat da prodje vremena negdje u septembru il oktobru opet pocet pa kad bude bit ce :-)

Dali postoji cjepivo za toxoplazmu? Razumjes li se u to?




Sta je ovo?

< Poruku je uredio zinanina -- 30.4.2013 22:42:29 >

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:46:10   
Andy_Bec23
toksoplazma ono sto macke prenose?

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:46:26   
Gucci

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

Bas tako i ja sam se cjepila po izlazku iz bolnice protiv masern,mumps i röteln tako se kod nas kaze a ja neznam kako se nanaski kaze al to je to cjepivo.... Preporuca se 3 mj da se ne zatrudni a tako i tako nesmijem jer am se tek porodila, malo cu sacekat da prodje vremena negdje u septembru il oktobru opet pocet pa kad bude bit ce :-)

Dali postoji cjepivo za toxoplazmu? Razumjes li se u to?


Masern su ospice na nasem jeziku, a mumps su zausnjaci. Nek si se ti vakcinisala, bolje je nego da rizikujes. Citala sam ovdje na RR sta se desilo sa tvojom bebicom i jako mi je zaouser posted image
Ako Bog da sve ce biti uredu drugi put, moras biti hrabra...
Nisam stvarno cula ima li cjepivo za toxoplazmu, pitaj ginekologa, on bi trebao znati.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:49:48   
madam x

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

toksoplazma ono sto macke prenose?



Nije mi poznato...želim ti sreću i nadam se da će drugi put biti sve u redu.
I ja sam imala niz problema, ne tako kao ti, ali je ipak trajalo, pa sam poslije toga, hvala Bogu iznijela trudnoću i rodila zdravu bebu. :)

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:52:35   
Andy_Bec23
Gucci dat cve mi Bog valjda , bit ce treca sreca..... Sad cu radit sve pretrage i svacjepiva d budem sigurna tako da zato bas i pitam da bi u cetvrtak osla doktoru po uputnicu.

Sad sam nasl korisnu stranicu na kojoj sve pise (na njemackom) koje bi se pretrage trebale raditi prije trudnoce, pa skupljam ta cjepiva.

Protiv toxoplazme nepostoji cjepivo, samo ako je neko imo nemoze da ima al cjepiva nema :-( a meni bas to fali :Ö-)

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 22:54:27   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

toksoplazma ono sto macke prenose?



Nije mi poznato...želim ti sreću i nadam se da će drugi put biti sve u redu.
I ja sam imala niz problema, ne tako kao ti, ali je ipak trajalo, pa sam poslije toga, hvala Bogu iznijela trudnoću i rodila zdravu bebu. :)




hvala dragom Bogu da si rodila zivo i zdravo..... Bas mi drago.... A sto se tice moje odluke bila je 100% ispravna jer je curica imala razne deformacije .....



_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 23:10:10   
Gucci
Ne znam jesi li radila nalaz za toxoplazmu? A ako vec ne postoji cjepivo onda ti ne preostaje nista drugo nego da se kad budes trudna klonis macaka i da se bas bas pazis i cuvas, dakle, ciste ruke, termicki obradjena hrana itd.
U svakom slucaju zelim ti puno srece i istrajnosti u svemu :)

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 23:16:12   
madam x

IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23


IZVORNA PORUKA: zinanina


IZVORNA PORUKA: Andy_Bec23

toksoplazma ono sto macke prenose?



Nije mi poznato...želim ti sreću i nadam se da će drugi put biti sve u redu.
I ja sam imala niz problema, ne tako kao ti, ali je ipak trajalo, pa sam poslije toga, hvala Bogu iznijela trudnoću i rodila zdravu bebu. :)




hvala dragom Bogu da si rodila zivo i zdravo..... Bas mi drago.... A sto se tice moje odluke bila je 100% ispravna jer je curica imala razne deformacije .....




Znam sve draga...pratila sam tvoju priču :(

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Deformacije ploda
30.4.2013 23:20:06   
Andy_Bec23
Da uradila sam test i negativan je tj nemam antitjela a nije ni prisutna sada tako da se moram paziti naravno, ja nemam macke i hvala Bogu nejedem sirovo meso jer nevolim...:-)user posted image user posted image

Hvala vam

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Deformacije ploda
13.5.2013 11:02:07   
livcyxingfoee
hvala dragom Bogu da si rodila zivo i zdravo..... Bas mi drago.... A sto se tice moje odluke bila je 100% ispravna jer je curica imala razne deformacije ..... Welcome to website to buy Wow Gold, you can get a lot of information about Guild wars 2 gold,what's more, und Diablo 3 Gold or Wow Gold Kaufen are looking forward to your visit,you can buy them safely.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Deformacije ploda
13.5.2013 11:18:22   
idana1812
Draga Andy, evo nadjoh koje su testove meni radili i sta se opcenito preporucuje uraditi prije trudnoce:
krvna grupa i rh faktor, zeljezo, razina secera, od infekcijski bolesti testira se na sifilis, hiv, hepatitis b i rubeole (Ako ih i dobijes one izgledaju kao male piknice crvene po tijelu. Ja sam ih kao dijete prebolovala, mama bila trudna u 5. mjesecu s bratom i nije imala nikakvih komplikacija, dok ja nisam razvila antitijela, pa sam revakcinisana nakon poroda. Najkriticnije je ako si izlozena njima ili ih dobijes u prvom trimestru), test na klamidiu, te na neku grupu B streptokoka. Mislim da zavisi od drzave do drzave...

ABD ubrzo ces ti nama ostati trudna i roditi zdravu bebicu....user posted image user posted image

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu livcyxingfoee)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Deformacije ploda
13.5.2013 14:08:18   
veeseelaa
Andy ja sam u 30 sedmici dobila temp i pila sam samo paracatamol
postoji teorija da visoka temp može pokrenuti porod
i dr Divanović, koji mi sada vodi trudnoći mi je rekao da u slučaju temp obavezno uključim antibiotike
nije na iste gledao kao na nešto opasno

moja mama je u 3-4 mjesecu trudnoće imala upalu pluća, primala je inekcije i pila odredjene lijekove, rodila je mog brata sasvim zdravog i normalnog

e sad.... Bog zna šta je uzrok bio kod tebe

znam da je moj dr odahnuo kad je došao nalaz obdukcijski i kad je na istom pisalo da beba apsolutno nema nikakvih malformacija, da je u potpusnosti razvijena u skladu sa sedmicama u kojima je rodjena....

vidi šta bi trebala od nalaza uraditi zbog sljedeće trudnoće, vjerujem da je kod vas sistem zdravstveni mnogo bolji nego ovdje
i da će to ići brže

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Deformacije ploda
13.5.2013 14:15:22   
veeseelaa
Citomeglovirus (CMV) spada u grupu Herpes virusa. Citomegalovirus kao i ostali herpes virusi u čovekovom organizmu ostaje doživotno i kad imuni sistem oslabi reaktivira se. Virus se nalazi u krvi, pljuvački, suzama, semenoj tečnosti, vaginalnom iscedku i urinu. Da bi došlo do zaraze mora da postoji bliski kontakt.



Važno za trudnice



Kod trudnica može da dovede do kongenitalnih anomalija ploda. Najveća je šansa da do toga dođe ako je infekcija u prva tri meseca trudnoće, te se u tom periodu preporučuje prekid trudnoće. Ako u trudnoći dođe do infekcije CMV-om u 40% slućajeva virus prolazi kroz placentu i dovodi do inficiranje ploda. Većina inficiranih fetusa nema nikakvih simptoma, ali kod 5% se razvija kongenitalni CMV-sindrom. Simptomi kongenitalnog CMV sindroma su hepatosplenomegalija (uvećanje slezine i jetre), trombocitopenija (smanjenje broja trombocita), hiperbilirubinemija (povećanje bilirubina što se manifestuje žuticom), hemolitička anemija, mikrocefalus (mala glava), horioretinitis (oštećenje na očima), encefalitis (zapaljenje mozga) atipična limfocitoza. Kod 10% inficiranih fetusa ovi simptomi su slabo izraženi.



Perinatalna infekcija



Kod trudnica koje su zaražene CMV-om pre trudnoće može da dođe u toku porođaja do do ifekcije bebe. Beba se inficira u toku prolaska kroz porođajni kanal.



Klinička slika kod odraslih



Dužina inkubacije se nezna. Simptomi nisu karakteristični. Telesna temperatura je povišena, limfne žlezde uvećane. Može da dođe i do hepatitisa sa žuticom ili do miokarditisa (zapaljenje srčanog mišića. Oboleli kratko vreme izlučuje virus pljuvačkom, a duže putem urina i genitalnog iscedka. Opšte stanje je dobro, bolest je laka i obično prolazi nedijagnostikovano. Lečenje je simptomatsko: lekovi protiv temperature, čajevi, odmor.



Simptomi kod imunodeficijentnih osoba



Kod osoba koje imaju oslabljen imunitet, što je posebno izraženo kod AIDS - a, CMV -infekcija je izuzetno ozbiljna. Kod njih je temperatura dugotrajna, imaju zapaljenje pluća, hepatitis, poremećaj u leukocitnoj i trombocitnoj lozi. Infekcija se završava smrću.



Dijagnoza



Dijagnoza ove bolesti se postavlja na osnovu laboratorijskih nalaza, genskih proba, DNK probe, izolacije virusa, seroloških ispitivanja.



Terapija



Lečenje je simptomatsko. Najvažnija je ishrana. Koristi se posno meso, riba, mleko, jogurt, bareno povrće, voće, sokovi i kompoti. Daju se vitamini, posebno B - kompleks. Odmor je veoma bitan.



Značaj CMV – infekcije



Citomegalovirus je najčešći uzrok kongenitalnih anomalija. Pre uvođenja obavezne vakcinacije protiv rubeole, ona je imela primat. Nažalost ne postoji vakcina protiv citomegalovirusa.



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Deformacije ploda
14.5.2013 18:43:33   
Andy_Bec23
Evo malo da vas obavjestim....

Dobila sam samo patoloski nalaz danas, i nasli su cak da je moja curica imala problema sa gusteracom i da je glavna spojnica izmedju 2 mozdane polovine uopce nije postojala.... Pa sad znam da sam dobro odlucila, da sam joj dala spokoj u dusi jer kazu da neznaju uopce dali bi bila ziva do poroda....

Histoloski nalaz od organa i posteljice jos cekamo ....

U cetvrtak 23.4 je sahrana u 8 sati ujutru ... Budite uz mene mislima... Ljubim vas i hvala

Vesela draga hvala na trudu user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Deformacije ploda
14.5.2013 18:45:01   
klemzi
Andy dušo moja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Deformacije ploda
14.5.2013 18:49:00   
Andy_Bec23
klemzi user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *