|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   G tačka
23.9.2008 18:16:00   
Amelaa RR
Famozna G-tačka oduvijek je bila kontroverzna! Neke žene tvrde kako je ona odlučujuća u postizanju orgazma, dok su druge uvjerene kako ona uopšte ne postoji. Seksolog Pol Hol tvrdi kako bi se ona trebala nalaziti oko 2.5 do 5 centimetara unutar vagine, i da se može osjetiti na dodir. Njena je veličina otprilike jednog graška (no ona varira od žene do žene, pa može biti i nešto veća). Iako je tako zovu, ona u stvari nije tačka, već više područje, pomalo grubo i naborano, što se može osjetiti na dodir.

G po Grafenbergu

Poklonici tantričkog seksa o tom "mjestu" pričaju već hiljadu godina, a službeno ju je otkrio ginekolog Ernst Grafenberg i to 1944. godine (po njemu je i nazvana "Grafenberg tačka"). Dok za neke žene ona predstavlja vrlo erotično i izuzetno osjetljivo područje, druge žene je, i sa time se slažu naučnici, uopšte ne moraju imati.

O G-tački postoje mnoge teorije, a ona najzanimljivija je kako je reč u stvari o "zakržljaloj" muškoj prostati (što i objašnjava njena hiper-senzibilnost). Isto tako, neke žene tvrde kako pri snažnoj stimulaciji G-tačke izbacuju neobičnu tečnost, za koju neki naučnici tvrde kako sadrži enzime prostate (što se podudara sa teorijom kako je riječ o ekvivalentu muškoj prostati). Drugi pak naučnici kažu kako je ta tečnost u stvari mokraća, pa zbog takvih kontradiktornih teorija se i ne može govoriti o konkretnim naučnim rezultatima.

Ne tugujte ako je ne pronađete

Budući da je svaka žena različita, misteriozna G-tačka, još će neko vreme zasigurno i ostati "misteriozna". Do tada seksolozi predlažu da je pokušate istražiti (sami ili u društvu partnera), a ukoliko je ne otkrijete, ništa zato! Svaka je osoba unikat za sebe, a načina za uživanje u seksualnosti je bezbroj! G-tačka je tek jedan od njih...
Tekst preuzet s jedne internet stranice.

Drage moje jestel vi uspjele naci famoznu G tacku...ja iskreno nisam...a mozda i jesam nekad a da to nisam znala...sve u svemu pisite...Da li ste ikada dozivjele orgazam od G tacke...

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 23.9.2008 18:29:28 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: G tačka
23.9.2008 18:27:44   
batterfly
E sad me zbunise ti sexolozi...mislila sam da je na drugom mjestuuser posted image user posted image user posted image

Nisam sigurna..mozda nekada i jesam,a mozda i ne...
A ako i nisam..dovoljna mi je i jacina "ovoga"...(samo da ovako ostane i ja prezadovoljnauser posted image user posted image user posted image user posted image )

< Poruku je uredio mishka -- 23.9.2008 18:30:02 >

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: G tačka
23.9.2008 18:31:30   
iva1974
Seksolog Pol Hol tvrdi kako bi se ona trebala nalaziti oko 2.5 do 5 centimetara unutar vagine, i da se može osjetiti na dodir.



ovaj nije normalan pa nisu sve iste user posted image ...točka G nije točka nego trenutak,mjesto i "alat"

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: G tačka
23.9.2008 18:57:27   
Adana
ja iskreno nisam...a mozda i jesam nekad a da to nisam znala..


Pa nesto ovako. Mislim da smo bili na dobrom putu, ima jedan dio koji je osjetljiviji pa bi to mozda moglo biti "to", ali podrazajem tog mjesta nije doslo do orgazma, bar za sada. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: G tačka
24.9.2008 1:49:29   
maslačak82
Nemam pojma, po meni može i A točka da se zove, mislim kad si jako vokalan u krevetu

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: G tačka
24.9.2008 1:50:47   
camm
ni ja ne znam mozda jesam mozda nisam
sad si me zabrinula user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ipak cu da provjerimuser posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: G tačka
24.9.2008 14:49:09   
mamsi
Nismo je našliuser posted image user posted image  što ne znači da nećemouser posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: G tačka
25.9.2008 10:06:03   
sexi sejo
Cao moje drugarice, a sta je u sustini ta G tacka, je li se to moze vidjeti?? Sve vas voli i pozdravlja vas
SEXI SEJO user posted image

_____________________________

Sexi Sejo kralj R'N'R

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *