|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gazirana pića
21.2.2008 13:31:58   
bšimunić
user posted image user posted image user posted image
Imam pitanje što se tiće gaziranih pića dali su štetna u trudnoći. Inaće ne pijem puno toga ali kada mi dođe želja onda si moram malo toga popiti. Kakva su vaša iskutstva sa time.
Veliki pozdrav!!!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.6.2011 23:05:15 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: gazirana pića
21.2.2008 14:19:21   
Visnja RR
ne treba pretjerivati al kad pozelis malcice da popijes ne skodi...meni je u prva tri mjeseca Coca_Cola pomogla dok sam imala mucnine... inace je ne pijem skoro nikad ali tada sam morala svakih sat po jedan gutljaj Cole popiti...
Dakle ne preporucuje se ali kad pozelis  popiti uzmi ali malo :)
Ja bar dva puta sedmicno moram popiti casu-dvije orangine user posted image

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: gazirana pića
21.2.2008 14:21:45   
kiša
Ja ni prije user posted image nisam puno pila gazirana pica vise sam pila prirodne sokova,
a sad sam gazirana skroz izbacila...nemam ni potebe za njima....
a gazirana pica nisu nikako zdrava a pogotovo u user posted image

A nista ti nece biti ako malo popijes samo ni u cemu ne treba pretjerivati!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: gazirana pića
21.2.2008 14:28:02   
Aleina
Znate kako kazu; sve sto je umjereno nemoze da skodi.
Ja sam gazirana pica potpuno izbacila ali zato cokoladu nikako
nemogu user posted image  Vidite da sve mi imamo neke svoje muke....user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: gazirana pića
21.2.2008 14:35:55   
Visnja RR
ama ja cokoladu nikad ne bih kupila...nije da je ne volim ali mogu bez nje... jedem je kad se nadje u kuci... kao npr sad... smazah pola cokolade a da ne trepnuh user posted image  a svi su izgledi da ce i ostatak zaplatiti u toku dana user posted image

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: gazirana pića
21.2.2008 15:15:13   
Aleina
Eeej draga Visnja imaj na umu da se od cokolade skoro najvise deblja,
nego taj ostatak ostavi za svog muza, neka se i on solidarise sa tobom user posted image ,
upsss ako ga nisi vec smazala......

Veeeeliki pozzz za tebe
neces se ljutiti sto te malo zezam?user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: gazirana pića
21.2.2008 15:43:43   
Visnja RR
ih trebala si mi to reci ranije user posted image ...
nego radila sam pretrage krvi pa mi je secer na donjoj granici pa nece skoditi da ga malo popravim... aaa  neeecu vise...
a sta cu mama mi dosla pa kaze evo ja donijela mojoj unucici cokoladu... morala sam dati bebi sta joj je bakica donijela user posted image

(odgovor članu Aleina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: gazirana pića
21.2.2008 16:43:51   
Cvrle
Samo iz dobre namjere vam preporučujem da pročitate sljedeći tekst:
 
http://www.teen.ba/forum/sta-se-desava-nasem-organizmu-kada-konzumiramo-coca-t-1248.html
 
I još jedan citat:
 
"Coca Cola- u mnogim američkim saveznim državama, patrole na autoputevima sa sobom nose do 2 galona kola napitaka, koji su se pokazali kao odlično sredstvo za spiranje krvi sa druma, nakon saobraćajnih nesreća.
- parče bifteka koje stavite u čašu kole će skoro pa skroz nestati u roku od 2 dana
- sipajte litar kole u VC šolju, i ostavite da odstoji sat vremena. Limunska kiselina će značajno očistiti naslage u vodovima
- za uklanjanje masnih fleka sa odeće: sipajte limenku kole na masnu odeću, dodajte deterdžent, i nastavite sa normalnim ciklusom pranja
- kola čini čuda prilikom čišćenja šoferšajbni, naročito ako su ostaci maleckih insekata u pitanju.

Za vašu informaciju:
- aktivni sastojak kole je fosforna kiselina, čiji Ph iznosi 28, i može da rastvori nokat u roku od 4 dana. Takođe, jedan je od glavnih uzročnika osteoporoze, pošto crpi kaclijum iz kostiju. "

 
Razmislite dvaput prije nego počnete piti, a naročito kada dajete svom djetetu.
A ja sam vam isto protiv svih gaziranih napitaka sem mineralne vode.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu bšimunić)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: gazirana pića
21.2.2008 20:05:25   
kana
ja sam si danas prisustila malu flasicu coca-cole jer mi ju je organizam trazio.Inace nikad je nisam olila prije trudnoce ali kad mi je organizam trazi-popicu je.Mogu si jednom mjesecno to priustiti,nisam zato losija mamauser posted image
i bile smo Ivona i ja,nakon sto smo se upoznale jucer ,pa rekoh-da zalijemuser posted image
kad skontam da zene puse i piju u trudnoci-cola je super
mada je ovo sto je cvrle napisala-zastrasujuceuser posted image
kiss

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: gazirana pića
22.2.2008 16:07:21   
jupajdi
Ja Colu inače ne pijem, ali u prva tri mjeseca trudnoće imala sam grozne mučnine, pa mi je po gutljaj cole pomagao.
Sada je ne pijem, ali pijem dosta mineralne gazirane vode.
Sada se pitam da li je i to opasno u trudnoći?user posted image  Nekako mi ona najbolje dođe poslije obroka.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: gazirana pića
22.2.2008 20:46:16   
Visnja RR
jupajdi ti isto kao i ja...kisela mi bas prija ... mada se trudim da ipak pijem vise obicne flasirane vode...

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: gazirana pića
23.2.2008 9:22:42   
ElmaB
Draga Jupajdi!user posted image
 
Meni je licno dr. rekao da pijem kiselu, naravno ne u neogranicenim kolicinama, jer, kaze on, pomaze kod mucnina i zgaravice. Posebno nakon neke teske hrane. Zato ne brini, ali ne trebamo pretjerivati. Ja bih isto jako voljela da se mogu napiti coca cole, jer je stvarno volim!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: gazirana pića
18.3.2008 10:01:33   
Mrva
Na žalost, ja sam vam pravi cola fan, prije trudnoće mm i ja pili smo dnevno 2 litra cole, prestrašno!
Sada je situacija nešto bolja, ne pijem colu, mada u rijetkim situacijama naprosto exiram 1-2 čaše cole. user posted image

O tome sam na prvom pregledu razgovarala sa dr. Dizdarević, i ona je rekla da nema razloga za mnogo panike, i da je cola samo bespotrebno unošenje šećera u organizam! 

_____________________________

Lovely

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: gazirana pića
15.10.2008 20:45:12   
bebbe RR
A kad vec pricamo o gaziranom - mene fakat ne privlaci ni Cola ni nista slicno, no ponekad popijem gaziranu vodu i to sa bas puno sode, neku ovdasnju vrstu. E, sada znam da ne unosim nepotrebne secere, ali nemam pojma koliko je nezdrav taj CO2, odnosno, mjehuriciuser posted image Zna li ko od vas? 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: gazirana pića
16.10.2008 10:30:52   
enna
Evo i mene na ovu temu prvo tromjesecje trudnoce imala sam jake mucnine i povracala sam pa mi je ginekolog rekao da pijem poslije svakog obroka casu mineralne a poslije toga nenormalno mi se trazila fanta i pila sam ju nista previse ali jednostavno sam ju morala piti cini mi se kao da sam bila ovisna o njoj u tom periodu i sada 6 mjeseci poslije poroda nemam bas neku zelju za gaziranim picimauser posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: gazirana pića
16.10.2008 10:38:02   
demiana
Da se i ja ukljucim na ovu temu. Gazirano nikada nisam pila, niti imam zelje za njim i mineralnu popijem samo kada me muci zgaravica a to je zadnjih dana cestouser posted image user posted image . Ali zato MM ne pije nista drugo sem gaziranog pica i to najvise colu. Sada se pravo zabrinuh kada procitah sta je Cvrle napisala user posted image , jer on obicnu vodu uopste ne pije. Moze li dugorocno gledajuci biti posledica???S obzirom da mu zasada nije nista...

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: gazirana pića
16.10.2008 12:14:04   
medavi
nevolim gazirano uopste
tako i djeca i mmuser posted image
inace slabo uzimamo sokove i obicne a pogotovu gazirane
samo kad nam neko dodje jer vecina voli gazirano
i ono sto ostane vecinom se baci
nisam pila gazirano ni u trudnoci ali cula sam da se dosta
trudnica zali da im se "trazi"
mislim da nemoze skodit u malim kolicinama
ali eto ja nebih nikako....
P.S. djeca su mi imala laringitis
pa tim vise sam izbjegavala da dolaze u priliku da
ih povuce radoznalost, ko djeca cim vide kod nekog da je i njima
eto srecom nisu trazili nikad..


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: gazirana pića
16.10.2008 12:18:20   
Anoniman
meni je moj doktor rekao,- gazirano nikako!!!!...jedino sta on odobrava je casa donata ( koji sluzi za otvaranje user posted image ...ali eto i to je gazirano)...medjutim vjerujem da casa cole ili neceg drugog gaziranog nece skoditi...sve je to ok ako je umjereno....tipa jednom sedmicno...user posted image user posted image

(odgovor članu demiana)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: gazirana pića
16.10.2008 14:52:06   
tresnjicaaa
joj ja sam grozno po ovom pitanju. prije trdudnoce uopste nisam pila gazirano. a saaaaaad. svaki dan mi se pije kola. uzas jedan. u zadnje vrijeme izbjegavam je pravo, a prije sam morala svaki dan po jednu casu. kad ne pijem dusa mi vapi za njom. i to samo za njom. i dok ne popijem ja ne mogu prestati misliti o njoj. uh kud ovo pisesah sad opet mislim user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: gazirana pića
16.10.2008 17:59:23   
bebbe RR
Dadada, s Donatom je drugacije, jer je on prirodno takav kakav jeste, pun magnezijuma i mjehurica, koji nisu dodani CO2, tako da nije frka, ali ne smije ga e puno, jer moze izazvati dijareju. Tresnjice, pa ne muci se, ako ti je toliko do case cole, priusti si je, brate miliuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: gazirana pića
17.10.2008 22:57:07   
tresnjicaaa
Bebe pa priustim ja sebi tu casu, ali eto gledam da izbjegnem koliko mogu. Nisam vec dva dana user posted image user posted image user posted image HAHHAHAHAHA koja ovisnost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: gazirana pića
18.10.2008 15:07:27   
dana3
svi mi znamo stetnost gaziranih pica a to sto neke kazu kako piju prirodne sokove ja se pitam sta je tu prirodno isto tako pravljeni od praska razmucenog u vodi.pijem kolu uz jelo,pijem radensku,pijem tablete za zgravicu i hvala bogu super se osjecamo i ja i bebauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tresnjicaaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: gazirana pića
18.10.2008 15:09:01   
dana3
P.S: dajte malo licnih iskustava a kopiranje tekstova je samo pusto kopiranje.kad bi svi to citali i postovali ne bi se kola ni pravila niti bilo sta sto je stetno

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: gazirana pića
20.10.2008 9:33:20   
bebbe RR
Evo licno iskustvo: Prije jedno dvije godine odem ja na kontrolu kod cika zube i on mi nadje tri karijesa, a prije toga sve sredila na par mjeseci.  Mislim, nista ozbiljno, sitnice, ali opet. Kontam ja zasto i cak se naglas pitam, a cika zubo pita da nisam mozda pila kolu?! A ja sam je pila umjesto vode u nevjerovatnim kolicinama, i to cak onu bez secera, pa mi je ipka, limunska kiselina stvorila karijes. I tako sam prestala s kolom, a ostala pica mi se rijetko piju. Katkad koja fantica. No, od kada sam trudna ne pijem nista gazirano, a i ne nedostaje mi. Ne pijem ni sokove koji nisu 100 postotni i bez secera, najcesce, zapravo, pijem cijedjeni sok i ogromne kolicine vode jer bi bas godi. Trudim se jesti i piti zdravoi i pametno, no, nisam Gospođa Savršena. Jutros sam pojela četiri kroasana - dva sa sirom i dva čokoladna. Znam, znam, same prazne kalorije, ništa od njih nemamo ni beba ni ja, ali eto jelo mi se i bas me brigauser posted image Pozz

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Gazirana pića
23.12.2008 11:07:13   
valika
u 20 sam tj.trudnoce do nedavno sam izbjegavala gazirana pica pogotovo colu samo prirodno...cedevitu
a sada sam nevjerojatna pijem colu ko luda i godi mi...znam da se nesmije pretjerivati al kad je tesko odrediti tu granicu kad je dosta...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.6.2011 23:05:36 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *