|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gljivice u ustima kod novorodjenih beba!
23.11.2007 11:32:26   
travnicanka
moji pacici su imali te problemcice odma po rodjenju.Dojila sam ih obadvoje i higijena je bila na maksimumu ali nakon par dana u ustima sam primjetila bijele mrljice.Pitala sam njihovu babicu sta je to zapravo,i ona mi je objasnila da su to ustvari gljivice ali nista opasno.Pa se sjeti da bi bilo korisno buducim mamama da dam tips kako se najlakse skida to sa jezika i usta.
Uzmi te sterilnu gazu na prst i zamoci te je u kiselu odnosno mineralnu vodu i polako vucite po jeziku i ustima.Treba ponoviti vise puta u danu i to ce s lakocom nestati.
Je li kod vas koje vec imate djecu bilo takvih problemcica?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 26.1.2013 8:58:56 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
23.11.2007 11:40:41   
makana
user posted image
kod mene nije iako sam i ja dobila isti savjet, to za mineralnu
a prijateljica mi je odmah po porodu donijela nekakvu tečnost, kupi se u apoteci i u istoj je ambalaži kao i D3 kapi, ali eto nije mi trebala pa sam je kasnije dala komšinici koja se porodila, ali sam zaboravila naziv
pozdrav

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
23.11.2007 12:23:59   
Blue rose RR
Ja sam svojoj kikici takođe sa gazom prala usnu šupljinu, ali sam koristila običnu prokuhanu vodu, i uspijevalo je, te se nije više vraćalo.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
24.11.2007 0:05:58   
alma_s
Pozdrav svima.Meni je patronažna sestra rekla da u slučaju da se gljivice pojave čistim prokuhalom vodom i sodom bikarbonom.U slučaju većih naslaga gljivica imaju kapi Nistatin.

_____________________________

cuica

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
24.11.2007 8:54:55   
Suncica*
Moja Lorena je imala tu krupicu, medjutim njena pedijatrica joj je dala daktanol kremicu protiv gljivica koja se dadne na vrhu kasikice. Inace ta krema je jako prijatnog ukusa, tako da je moja beba sa uzivanjem mljackala.
Inace protiv toga se preporucuje da se cucla ili mamina bradavica premazuju 3% rastvorom acid borici(blaga kiselina) i od toga se ne pojavljuje..

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
27.1.2008 18:22:58   
stella
Meni su na vjezbama za trudnice preporucili borax glicerin.Na sterilnu kompresu se stavi mala kolicina i ociste se user posted image jezik i usta.Moja Hana nije imala jos tu krupicu al borax se koristi i kod prevencije.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
28.1.2008 12:35:23   
hanabanana
Ako govorite o candidi, onda se preporučuju Nistatin kapi.

Potrebno je i da majka dojilja očisti bradavice istim kapima.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
30.1.2008 9:34:21   
ebru
Moja bebaca je isto imala tu kako se kod nas kaze "krupicu".Jezik je bio bjel,i cesto je plakala,jer kazu da to bebe uzsasno boli,ali za razliku od drugih beba ona je htjela flasicu,ali je cesto povracala.Kad sam je odvela pedijatru rekao je isto da je to normalno kod beba,i da moram da sterilisem cucule i dudle  i flasice iz kojih dajem mlijeko,mada sam to ja nekada u 24 sata cinila i po 2 puta,pa smo dobili neki gel i lad sam joj pocela mazati nestaalo je za otprilike 1 dan,a to za ciscenje jeze sa sodom bikarbonom sam cula od moje mame,za ciscenje jeze mineralnom vodom nisam jos cula...inace ovaj gel sto sam ja davala je lijepog okusa i mojoj bebaci se bas svidjalo kad sam joj mazala...user posted image


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
4.2.2008 12:02:04   
mirjana
Hanabanana, jel se i bradavice mazu kapima, ili treba kupiti nistatin kremu? A kapi naneses na gazu pa njezno "namazes" po ustima bebi, jel? Koliko cesto ?

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 11:43:24   
hanabanana
Kapi staviš na gazu, i napraviš kružni pokret po usnoj šupljini djeteta. Nama je sve prošlo već nakon trećeg mazanja.

A grudi sam isto tako oprala, i premazala nistatin kapima, po istom prinicipu. Nisam koristila kremu.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 12:59:57   
mirjana
jel ima nesto odredjeno koliko kapi ili onako ofrlje.
ja sam do sad brisala bebi usta borax glicerinom i skine se al opet se vrati
kazu treba poslije sisanja, al moj bebac poslije sisanja zaspe, pa mi zao budit ga
a jesi li ista stavljala na grudi prije grudnjaka, ja sam nosila one jastucice kazu da se od njih brze siri?
kazu stavis gazu, al meni to nekako malouser posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 13:04:27   
hanabanana
Nistatin kapi su zakon, probaj s njima. Nisam stavljala tufere, bakterije se uvijek brže razmnožavaju u vlagi, to je logično. Probaj staviti one plastičen umetke, služe za zaštitu bradavica.

Hana je jedan dan imala s tim problema, i više nije. Tako da sam zaista dva ili tri puta premazala. I to nakon hranjenja, a jednom prije, jer je to toliko boljelo da nije htjela niti jesti.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 13:15:38   
mirjana
jos nesto, kolko puta dnevno se to radi ili poslije svakog dojenja, jednom, dvaput dnevno???
sorry sto sam dosadna, al valjda su sve majke takve, cim nesto primjetim ja premrem od brige, kao da je nesto prestrasno, nedaj boze, i onda trazim sve moguce savjete...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 13:24:14   
hanabanana
Trebalo bi proći brzo, i nije ništa strašno. Ne boj se, nema mjesta panici.

Radi se o tome da se kandida brzo razmnožava, ali Nistatin će to riješiti. Bitno je da svaki put i svoje grudi očistiš nakon podoja, jer ostaju i na tvojim bradavicama. Naročito ako su oštećene.

Nadam se da će za dva tri dana ovo biti prošlost za tebe.

Koliko često....pa najbolje da vidiš kakvo je stanje u usnoj šupljini.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 13:52:22   
mirjana
ma nije mu strasno, ima samo po dvije male mrljice velicine 2mm na svakom obrazu blize usnama, a nisi mi rekla koliko kapi stavim na gazu

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 13:57:33   
hanabanana
Čekaj, sada sam malo zbunjena, to je na obrazu, ili na unutrašnjoj strani obraza u usnoj šupljini??

Ja sam stavljala po 5 kapi.



(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 15:09:13   
mirjana
na unutrasnjoj strani obraza, tacnije
sorry sto sam te zbunila, evo sad sam mu ocistila sve spalo, nadam se da se nece vratiti
joj hvala ti do neba
ja cu jos par dan ato nastaviti za svaki slucaj
by the way, kolika je tvoja Hana i kad je to imala
kontam sve dok se doji maora se o tome voditi racuna
ja Edija dojim preko silikonske bradavice koju non stop perem, al nisam svoje bradavice prala poslije svakog podoja a nosila sam te jastucice, vise necu
hvala ti jos jednom

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 15:15:30   
hanabanana
Ma ništa, ne zahvaljuj.

Hana je imala manje od mjesec dana kada se to pojavilo.

Nego, kada si pomenula silikonske bradavice, obavezno ih iskuhavaj - steriliši. Možda je u tome problem.

Ali ako mu je sada sve spalo, ja vjerujem da će proći. Samo i ti operi bradavice, i obavezno steriliši slikonske.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
5.2.2008 15:33:32   
mirjana
otkuhavam i nju ali ne poslije svakog dojenja, naravno i flasice kojim mu dajem caj, i cucle, al sam primijetila kad otkuhavam i poslije susenja sve mi ostane kamenac, ko prah, pa mi nije jasno sta s tim da radim, ako znas reci. Malo sam skrenula s teme al bolje odmah da te pitam ili nekog ko zna nego da novu temu otvaram.
Evo dusa moja, ljulja se u autosjedalici, slusa muziku i guce. Skinula sam mu s'neta djecijih pjesmica, pravo ih voli, i zabavlja se uz njih i po pola sata, ako te interesuje imas "Jacques Houdek-najljepše dječije pjesme"


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
6.2.2008 11:49:17   
hanabanana
nadam se da je stanje danas bolje i da ćete se riješiti dosadnih kandida.

Što se tiče tog bijelog praha, i meni je ostajao nakon što sam Hani otkuhavala boce, ja ga nisam posebno sapirala. A otkuhavala sam joj do 6 mjeseci sve boce.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
6.2.2008 12:24:01   
mirjana
kako sam ono juce skinula, nije se vise pojavljivalo, i nadam se i da nece, al cu jos par dana to ponavljati za svaki slucaj. koliko si vremenski otkuhava bocice, jel dosta 5min.? i da li si prije otkuhavanja prala ih sa deterdzentom za sudje?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
6.2.2008 12:34:35   
hanabanana
Jesam, prala sam ih sa detrdzentom, onda dobro ispirala, i onda otkuhavala. Kada proključa voda puštala bih jedno 5 minuta da kuha.

Onda sma ih znala stavljati u mikrovalnu, ali jako kratko, jer mi se prva istopila.

Čula sam da i mikrovalna dobro ubija bakterije.

Ja vjerujem da će mu sada proći, očito je da su negdje bile gdje ih je vraćao u usta, ili mu usta nisu bila dovoljno očišćena.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
6.2.2008 12:46:02   
mirjana
Ma stalno su mu ruke u ustima, a i bljucka, tako da ih moze vratiti, pa sam se bojala. Ruke su mu stalno mokre i vrlo pogodne za razmnozavanje te gljivice, i drzi ih cvrsto stisnute da mu jedva otvorim sake da ih ocistim.
Hvala ti iskusna Hanina mamouser posted image ja ti pojma niocemu nema osjecam se ko kava tinejdzerica, al sta cu ovo mi je prva user posted image
Pusa tebi i tvojoj Hani

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
6.2.2008 12:54:01   
hanabanana
O...kakva sam ja bila....da ne govorim da sam počesto mislila da sam pravi debil i pitala se gdje je priručnik za bebe koji bi morao doći uz bebu.

user posted image

Sreća pa sam u porodilištu kupila knjigu od neke doktorice, zaista mi je koristila.

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: gljivice u ustima kod novorodjeni beba!
6.2.2008 13:09:19   
mirjana
i ja sam kupila knjigu "Njega majke i djeteta", kad sam tek ostala trudna, nije losa, al nema odgovor na sveuser posted image naravno.  Sreca pa postoji internet i forumi, raznorazni, i zene koje imaju vremena i zelje da pomognu. 

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *