|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gotovina ili kartice?
25.1.2009 11:51:47   
Anoniman
juce bila u kupivini, placali karticom i nesto razmisljam: kako je to divno platiti karticom, ne osjetis da si potrosio, a imas kupljeno user posted image ... medjutim kad dodje kraj mjeseca, zavrti mi se u glavi kad poravnavam racune user posted image
stoga vise preferiram kad imam gotovinu i kad je trosim, cjenim vise kupljeno.. jednostavno osjetim koliko sam para potrosila onako kad ih dajem iz ruke user posted image

kako vi vise volite placati (bilo sta, bilo gdje): gotovinom ili karticom (obicnom/kreditnom)?
da li platu drzite na racunu ili sve odmah podignete?


  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 12:29:31   
tweety
Kad sam kod svojih plaćam karticom jer tamo rijetko ko plaća kešom,a i ja imam Visa i običnu i kreditnu karticu te zemlje,ustvari njihove banke tako da ne plaćam ništa ekstra.Dok sam tamo bila plata je dolazila na račun i nisam je dizala nego onako trošila kad mi je trebalo.
Ovdje kod nas plaćam isključivo samo kešom.Platu sam dobijala u koverti,nešto bih stavila na račun u banci a nešto držala kod sebe.

Više sam za plaćanje karticom,nekako mi lakše,čini mi se brže keš ode user posted image


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 13:04:23   
žana o8
kartica, lakše je.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 13:10:56   
nexie
keš i samo keš....onako mogu i zaboraviti da sam šta kupila, pa da mi se zanesvjesta kad dođu računi...(inače sam malo zaboravnauser posted image ) a ovako ako imam imam, ako nemam čekamo do idućeg mjesecauser posted image

_____________________________

06.12.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 13:11:25   
camm
Ja volim keš i samo kešuser posted image user posted image  
a upravu si dino sto kazes kad dodje izvestaj na kraju mjeseca
mm se uvjek zamanta,i onda pocne da zvocauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 13:31:27   
jasmina_mm
gotovina
mm placa sve karticom i uopste nema osjecajaza trosenje zato je gotovina zakon

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 13:36:00   
Visnja RR
godinama sam korisitila dvije kreditne kartice... pa sam prije nesto vise od godine dana odlucila da ih svedem na nulu...
al to jako tesko ide... od tada ih ne provlacim i trebace jos nesto vremena pa da se dovedu na nulu...
A kad se samo sjetim da sam mjesecno nepotrebno davala preko 100 km samo za kamate... uzas... nikad vise...
prijateljski savjet: samo kes

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 13:52:26   
mamyca
Gotovina iz svih vec navedenih razloga,jer s gotovinom se puno bolje pazi na novac.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 14:25:29   
Nunichi
Ja odmah dizem cijelu platu,mozda nekad ostavim onako 100 km ko fol da me obraduje pred platu. user posted image Ali cesce nista ne ostavljam.
Tako da ja placam gotovinom,imam pravi problem s tim,uopste ne pratim koliko imam u novcaniku,nikad ne znam koliko mi je ostalo,ne brojim kusur nikad nigdje,ma uzasna sam sa parama. user posted image
MM placa sve karticama. Ma sve je to isto,pare se tope i tope...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 15:37:03   
teta berta
ma to sve dode na isto, kad placam karticom kako neko rece nemam osjecaj i nekako mi lakse, al kad pogledam stanje zamanta mi se... ovako trenutno preferiramo kes iako se tope tope bilo ovako ili onako...

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 16:15:30   
nikka
Najčešće koristim karticu pri plaćanju,jer često neplanski odem u kupovinu i onda nerazmišljam dali imam i koliko novaca u novčaniku i sa karticom sam nekako sigurnija user posted image
Loša navika koje se nemogu riješitiuser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 16:21:22   
lamka
Uglavnom plačam kešom samo u slučaju da nemam dovoljno gotovine kod sebe onda platim karticom. Neka navika kod mene jer obicno ako idem u kupovinu svratim do bankomata.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 17:27:27   
Romali
Ja sam mali seljo- beljouser posted image i nemam nijednu karticu, niti ih želim imati. Ima mm za slučaj nužde ( čitaj moje želje da nešto kupimo ).
Plaćam samo kešom i barem neki uvid imam, pa opet sprašim sve prije sljedeće plate. A to nije ni teško kad su nam plate ovakve kakve jesu  user posted image . Možda izvadim neku karticu kad budem imala veća primanja, a do tada samo 'vrabac u ruci'.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 18:34:55   
sarayka
U suštini ti isto dođe, kartice su samo prividno zadovoljstvo samo trenutno dok ne dođu na nulu (pogotovo kreditne) user posted image
Iako najcešće ih vadim kad mi za nesto hitno treba veća kolicina para, bar znam zasta sam ih potrošila kad uplaćujem rate pa mi nije žao....

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 18:59:44   
andji
Cesh and carryuser posted image user posted image user posted image user posted image uvijek

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 19:37:21   
Ilhana RR
Ja uvijek imam para uz mene u vrijednosti od 20 KM, nekad vise... al uvijek placam karticom iako ovde pretjezno ima automat u svakoj prodavnici da moze izvaditi pare prije nego sto udjes ako hoces tako...

A koliko na racunu imam provjeravam preko interneta... tako i placam racune... to mi puno olaksava kad idemo na odmor a racuni trebaju da se plate...

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 22:41:25   
lejlašh
Manje iznose uglavnom plaćam kešom, a kad se kupovina zalomi onako neplanski - kartica je spas (npr. u Fis-u). Uvjek ostavljam dio plate na kartici baš za takve situacije, ali sam svejedno uvjek u minusu user posted image
A za one koje ih do sada nisu imale - moraće ih nabaviti jer sad plate valjda moraju ići preko kartica

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 23:16:56   
Ilhana RR
Hej moze li kod vas naprimer da se namirite za recimo 30 km a vam iz ravnja do naprime 50 km ili 100 km? neznam jeste li skontali, uglavnom ostatak "kusur" vam vrate...

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 23:41:24   
Lorna
iskljucivo karticom, kes skoro da i ne vidim. U novcaniku imam koji metalni novcic za Lornu kad joj naumpadnu dzidze bidze iz masina, ili sladoled, ali iance je kartic au opticaju. e sad, po meni to moze biti i dobro i lose; dobro zato sto na kraju mjeseca tacno vidim gdje sam koliko potrosila i mogu se korigovati ako je potrebno, a lose zato sto nemas osjecaj da trosis, pa kad na kraju mejseca dodje racun...user posted image

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 23:45:19   
NANICA
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

godinama sam korisitila dvije kreditne kartice... pa sam prije nesto vise od godine dana odlucila da ih svedem na nulu...
al to jako tesko ide... od tada ih ne provlacim i trebace jos nesto vremena pa da se dovedu na nulu...
A kad se samo sjetim da sam mjesecno nepotrebno davala preko 100 km samo za kamate... uzas... nikad vise...
prijateljski savjet: samo kes


Potpisujem, kamate "zaklase"

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Gotovina ili kartice?
25.1.2009 23:49:53   
ziki
Karticu nemam jos uviek,hvala Bogu. Dok sam studirala roditelji su da bi mi olaksali  otvorili tekuci na moje ime i mogla sam da dizem cekove. Ukopalo me par puta pravo, uglavnom bih se kontrolisala i redovno ih obavjestavala o troskovima a onda.... rasprodaja u P.S.-u mama u banci da uplati pare na racun a teta kaze da treba jos jer je minus vrlo veliki. user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Gotovina ili kartice?
26.1.2009 2:37:29   
stella
Ja nemam odobren minus,nisam trazila,tako da mi je ok platim kako kada nekada kartica nekada gotovina.Mm ima pa je tu malo guravo,al i to nekada dobro dodjeuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Gotovina ili kartice?
26.1.2009 8:13:30   
mamy Sabina
Mi smo se u početku s karticama kranje neodgovorno ponašali,tačnije ja.
Fakat sam imala osjećaj da kad platim karticom,kao da nisam ni platila,pa sam zato znala kupiti i ono što mi ni s glave nije trebalo.
Mislim da mi M nije drugačiji da bi se dovela u situaciju da mi banke i Eminu uzmu.user posted image
Kao i Višnja imamo dvije kreditne koje su se nemilice harčile do nedavno.
Sad ih samo punimo,odnosno vraćamo banci njen novac+ harač
Keš je moj izbor u zadnje vrijeme

< Poruku je uredio mamy2 -- 26.1.2009 8:17:40 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Gotovina ili kartice?
26.1.2009 8:28:07   
M kao Mama
Uh, đe me nađe, ja i moja Sabina (mamy 2) tu smo neđe, samo što je u nje cura veća i starija od moje Lajle, ali kako sam krenula na dobrom sam putu da banka uzme i mene i Lajlu i Harisa, hahaha, sreća moja pa imam onog muža koji zna da čuva i sakriva od mene, inače, mi ne bi hljeba imali pored mene. Kako se Lajla rodila, ja svaku banku na nju potroših i naravno kartica je tu čarobno sredtvo. Nešto mi se svidi za nju , ne mogu odoliti, hajde  Bogati pa moraju i bankari od nečega da živi. Ali, zato kada dođe izvod, kukala mi majka.

Imam tri kartice, jednu ću akobogda vrlo brzo da zatvorim, ako treba i kredit dvije hiljade ću podići i da im se zahvalim na sardnji, a ove dvije druge su tekući i za odgođeno plačanje. Ali, što je najgore crvenim li se crvenim. ALi, biće bolje jednog dana

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Gotovina ili kartice?
26.1.2009 9:38:15   
Gigana
više koristim keš ako su manji iznosi, ali ako se zadesim u Merkatoru na kasi, pa me teta iznenadi sa računom, onda dajem karticu, ili ako su mi se svidjele neke cipele, onda obavezno plaćam karticom, jer tako imam osjećaj kao da ih i nisam platila. user posted image  


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *