|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Internet bankarstvo
9.2.2009 16:46:23   
Gigana
Drage moje, zanima me da li imate ovu uslugu i koliko ste zadovoljne?  Ja sam prije nekoliko dana uzela ovu uslugu i ne čini mi se loša, mada moja banka još uvijek ima sitnih problema sa sistemom, dok se ne uhodaju valjda.

Uglavnom, plaćam režije preko interneta, vršim uplate na karticu, rate kredita i uopšte ne moram ići u banku čekati u redovima.

Kakva su vaša iskustva?


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Internet bankarstvo
9.2.2009 16:48:59   
tea lana
izvini a koja je to banka 

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Internet bankarstvo
9.2.2009 21:05:17   
Ilhana RR
Ja to koristim vec 3 godine i prezadovoljna sam sa tim. Ovde u svedskoj se mora platiti 5 eura po racunu kad se placaju u posti (mada sada vise posta nepostoji ovde) a kad placam preko interneta dzabe mi... a jos jednostavno, odma mi se plate racuni tako da nemoram kontati kad ce se odbiti sa racuna....

Takodjer mi olaksava placanje racuna kad idem na duzi put na duze vrijeme... ja to unaprijed stavim u svojoj e-banci i samo potvrdim kad je vrijeme za placanje...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Internet bankarstvo
9.2.2009 22:54:09   
dana3
samo da potpisem Ilhanu,u svedskoj je taj sistem jako dobro uradjen a ovde je posta davno ukinuta a evo i sad nase nekadasnje SDK-sluzba drustvenog knjigovodstvaili njihova svensk kassa servis

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Internet bankarstvo
9.2.2009 22:57:28   
Anoniman
Ma odlična stvar!! Sjednem 15-tak min., poplaćam račune i ćao đaci user posted image . Nema pošte, banaka, redova. Imam elektronsko bankarstvo na poslu već 6 godina i privatno već par mjeseci.  Sve pohvale, ma za 10!!

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Internet bankarstvo
9.2.2009 22:57:32   
maslačak82
Drage moje, zanima me da li imate ovu uslugu i koliko ste zadovoljne?

Prezadovoljna, i muž i ja imamo svako svoje, pošto imamo tekuće u različitima bankama, i sjedim pijem kavicu i plaćam račune, također imam pregled svih transakcija, ne može mi neka tamo teta iz banke potkradati po 2-3 kune mjesečno.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Internet bankarstvo
9.2.2009 23:12:49   
Anoniman
i kod mene kao i ostalih koje imaju ovu pogodnost user posted image : placanje rezija, podmirenje kreditne kartice, uvid u stanje racuna... ma divota :))

(odgovor članu maslačak82)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Internet bankarstvo
10.2.2009 9:35:28   
Gigana
IZVORNA PORUKA: tea lana

izvini a koja je to banka 


raiffeisen banka je u pitanju, pošto tamo imam račune i kartice.  Oni su tek uveli ovu uslugu, pa se još uhodavaju (nekad im se na sistemu ne pojave određene transakcije, pa onda ih zovem da vidim šta je bilo, pa onda oni to ažuriraju itd.), ali sve u svemu, zadovoljna sam. Imam pregled svega i tačno znam sa čim raspolažem.
Mislim da je Uni kredit banka prva uvela ovaj sistem kod nas, ali, eto, ja sam čekala RB.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Internet bankarstvo
10.2.2009 13:52:39   
kaktuscic
Eh super, bas ste me obradovale, ja sam taman mislila kako to kod nas i nije bas naj, naj a  muz je u petak uzeo taj token u banci, slijedeci mjesec cu vam se i ja pohvaliti da nisam stojala u reduuser posted image user posted image  

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Internet bankarstvo
10.2.2009 14:15:31   
tea lana
joj mm platu prima preko Nove Banke oni to ne nudeuser posted image user posted image

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Internet bankarstvo
10.4.2009 16:05:33   
Gigana
IZVORNA PORUKA: tea lana

joj mm platu prima preko Nove Banke oni to ne nudeuser posted image user posted image


dovoljno je samo imati tekući račun u banci u kojoj želiš ovu uslugu, a onda svoja sredstva možeš prebacivati odakle hoćeš na taj račun, pa odatle plaćati sve ostalo.
Dakle, ono što hoću reći je da nije bitno preko koje banke primate platu.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Internet bankarstvo
20.6.2009 9:39:36   
meme27
super stvar placam tako vec 3 godine

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 18:53:03   
Hanady RR
drage ženice kje koritite internet bankarstvo Unicredit imam pitanje. Čini mi se da sam maloprije napravila plahu glupost.

elem htjela sam da uplatim gas ali sam napravila nalog za elektrodistribuciju i tamo naznačila iznos za plin i referencu za plin a sve ostalo je na nalogu pripadnost elektrodistribucije. Čim sam nalog poslal skontala sam da sa me zeznaula li odmah mi je pisalo da je nalog porveden te ga nisma mogla poništiti ni zaustavit...elem piše da je porvden a na izvodu za današnji dan ga nema. U banci mi neka dežurna služba kaže da ujutro moram kontaktirati elektrodistribuciju i ok to ću uraditi ali ja sam uplatila ovom cifrom struje 6-7 mjeseci unaprijed. katastrofa.

dajte mi savjet šta da radim, tačno sam pukla od svega.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 18:56:17   
veeseelaa
Hanady neznam fakat, zoves elekroprivredu i trazi povrat novca, vjerovatno ćeš morati pisati dopis uz kopiju izvoda na kojem je vidljivo da je novac greškom otišao njima
Bar mi tako u računovodstvu rješavamo stvari kad greškom uplatimo na neki račun
Nemoj se oko toga uznemiravati, nadam se da će šef imati razumijevanja za greškicu
ja sam do skoro koristila internet bankarstvo putem Unicredit Elba tzv, i tada se trebalo nakon sto ispunis uplatu i potvrdiš je opet istu verifikovati lozinkom
Provjeri ti sve opcije na aplikaciji, mozda ipak nisi nalog poslala u banku
Jer mi to cudno ako si juce prije dva odradila upaltu da danas nije prošla kroz izvod????

< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.4.2010 18:59:23 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:01:43   
Hanady RR
moja vesela da je šef u pitanju nebi mi bilo krovo...bona ovo sam uradila sa svog računa svoje režije plaćala. moš milsit moga šoka kad skontah da sam 400 Km platila elektrodistribuciji mal se nisma upucala...

i najtragičnije je što i meni traži šifru za potvrđivanje sa mog tokena i ja fino sve upišem...al me špkira kako ga brzo povedoše jbg-a ako vrate sutra vrate ako ne moram im referencu dati jer te pare nit su u kod mene ni u banci kod gasovoda sigurno nisu a u elektroprivredi su na ralunu samo nemaju referencu i neće znat kome pirpadaju pa sam po tome i za struju još uvijek dužna.
user posted image
ma ja sam stavrno otkačila totalitare


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:03:47   
veeseelaa
drage moje jedno pitanjce za zenice koje rade u racunovodstvu a korisnice su Unicredit internet bankarstva
Naime od skoro je ukinuta Elba tako da sada ne mogu vrsiti uplate putem interneta, nego kao moram se javiti menadzeru banke da vidim sta mi treba od dok da bi se registrirali na tom novom internet bankarstvu
Zanima me sta sad treba od dok, kako fercera taj novi način ove usluge i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:07:09   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady

drage ženice kje koritite internet bankarstvo Unicredit imam pitanje. Čini mi se da sam maloprije napravila plahu glupost.

elem htjela sam da uplatim gas ali sam napravila nalog za elektrodistribuciju i tamo naznačila iznos za plin i referencu za plin a sve ostalo je na nalogu pripadnost elektrodistribucije. Čim sam nalog poslal skontala sam da sa me zeznaula li odmah mi je pisalo da je nalog porveden te ga nisma mogla poništiti ni zaustavit...elem piše da je porvden a na izvodu za današnji dan ga nema. U banci mi neka dežurna služba kaže da ujutro moram kontaktirati elektrodistribuciju i ok to ću uraditi ali ja sam uplatila ovom cifrom struje '-7 mjeseci unaprijed. katastrofa.

dajte mi savjet šta da radim, tačno sam pukla od svega.



ja ne znam kako je u BIh ali slicno sigurno , ja sam jednom na fakultet uplatila dva puta po 750 eura kad nisam poludila ali super da je javna ustanova , moras podnjeti zahtjev da si  pogresno prebacila pare i da ti oni taj novac vrate na tvoj konto , cak ja mislim ako odmah skontas da tvoja Banka u roku od 2 sedmice moze povuci novac nazad bez da podnosi bilo kakv zahtjev (posavjetuj se u svojoj banci ), mozda ce potrajati ali mislim da ce biti sve uredu.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:07:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady

moja vesela da je šef u pitanju nebi mi bilo krovo...bona ovo sam uradila sa svog računa svoje režije plaćala. moš milsit moga šoka kad skontah da sam 400 Km platila elektrodistribuciji mal se nisma upucala...

i najtragičnije je što i meni traži šifru za potvrđivanje sa mog tokena i ja fino sve upišem...al me špkira kako ga brzo povedoše jbg-a ako vrate sutra vrate ako ne moram im referencu dati jer te pare nit su u kod mene ni u banci kod gasovoda sigurno nisu a u elektroprivredi su na ralunu samo nemaju referencu i neće znat kome pirpadaju pa sam po tome i za struju još uvijek dužna.
user posted image
ma ja sam stavrno otkačila totalitare



ma ne sekiraj se, samo ne kuzim kako neće znati odkud im pare na racunu, pa valjda piše ime i prezime uplatioca kao i podaci racuna sa kojeg je uplata došla???
ja opet mislim da bi ti trebala traziti izvod iz svoje banke i sa izvodom u računovodstvo EP, ne bi trebalo da bude problema oko povrata, tako ja mislim user posted image user posted image
vala ovo internet bankarstvo nekad zahebava, mozda je bolje pješke deverat, što je sigurno sigurno
Ja kontala ti na poslu nešto deverala pa fulilauser posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:09:21   
veeseelaa
Mirkice tako fercera i kod nas, bar ono što sam ja deverala, do duše pravno lice je u pitanju al i za fizicko ne vidim razloga da je procedura drugacijauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:10:55   
Hanady RR
e ženo draga baksuz sam ti ja
računi ni su mi na muževo ime
ja plaćala sa svog računa- moje ime
nema reference tačne zanči onaj poziv na broj karakterističan za uplatioca režija...ma koma

ma šta me briga ...neću da razmišljma ujutru ću zvati valjda šta stignem.
najbolja bi opcija bila da mi vrate pare na račun al šta sad kako je tako je.

ma meni je ovo super za plaćanje režija i milion drugih stvari al treba biti pažljiviji.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:20:45   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mirkice tako fercera i kod nas, bar ono što sam ja deverala, do duše pravno lice je u pitanju al i za fizicko ne vidim razloga da je procedura drugacijauser posted image

pa valjda privatna osoba moze da ne dozvoli da povuces novac nazad posle te dvije sedmice a javna ustanova to sebi nebih dozvlila ipak je to nesto ozbiljnije ovako neznas na koju ces budalu udariti user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Internet bankarstvo
8.4.2010 19:24:38   
malena27 RR
hanady mislim da ces morati napisati zahtjev za vracanje novca na svoj racun i da ce ti ga vratiti.
kod mene na poslu je vise puta uplaceno greskom umjesto jednoj osobi na racun druge, u principu banka samo povuce novac s pogresnog racuna i prebaci na pravi, tako da mislim da nece biti problema user posted image


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Internet bankarstvo
9.4.2010 23:56:44   
Hanady RR
enisaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Internet bankarstvo
10.4.2010 0:00:50   
Anoniman
Hanady nije to nista strasno user posted image
Prvo: jesi li danas provjerila, ima li iznosa na izvodu, mislim je li ti novac skinut sa racuna??

Vidi, elektrodistribucija, kao pravno lice, mora imati dokument na osnovu kojeg ce rasknjiziti uplaceni iznos. Buduci da si ti navela broj racuna (referencu) naznacen na fakturi od gasa njima se, logicno, tvoja uplata nece slagati a ako sam dobro shvatila struja je na nekome drugom (ne na TM ili tebi) a racun sa kojeg si placala je tvoj ili od TM. To znaci da taj iznos ne mogu knjiziti ni kao pretplatu. Ja sam imala slucaj, prije par godina, da sam na poslu doprinose za PIO usmjerila na ZZO-a. Zvala sam racunovodstvo, usmeno teti objasnila o cemu se radi, dok smo razgovarale ona je u programu provjerila tu uplatu, uputila dopis ukojem sam navela da sam greskom usmjerila sredstva i zamolila da mi se izvrsi povrat sredstava. Ujutro sam imala sredstva opet na racunu user posted image . Znaci, i oni moraju imati "pokrice" na osnovu kojeg rasknjizavaju uplate. Ako vec nisi zvala, obavi to u ponedjeljak, uputi dopis i ne bi trebalo da ce biti poblema ali im se svakako moras javiti i traziti povrat.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Internet bankarstvo
10.4.2010 0:03:20   
Hanady RR
e da upravo tako...
slinut je novac sa mog računa...banka danas nije stogla sa elektrodistribucijom završit pa ja kontala da ih ja zovem i ne nisu rasknjižili jer referenca ne odgovara. zanči ok je spasila sam se.

hvala mila znala sam da si expert user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *