|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jutarnja banana dijeta
23.3.2010 23:55:42   
Skvo RR
Morning banana dijeta toliko je popularan način mršavljenja da do podneva nestanu sve banane s polica japanskih supermarketa. A tako je jednostavna.

Atraktivna 21-godišnja studentica Keiko Akai ljutita je jer već neko vrijeme planira ići na banana dijetu, a ne može, ali ne zato što nije pokušala. Svaki dan odlazi u OK Store, svoj lokalni supermarket, ali na policama nema banana, već mjesec dana (ovo mi je superuser posted image )
 
Jednostavna pravila dijete


Banana za doručak

•Možete pojesti više od jedne banane ujutro, ali nemojte se prejesti.
•Jedite samo sirove, nekuhane, nesmrznute banane.
•Banane možete zamijeniti s drugim voćem.
•Ako ste još gladni 15 ili 30 minuta nakon što ste pojeli bananu, možete pojesti nešto drugo
Normalno jedite za ručak i večeru

•Večera bi trebala biti najkasnije u 20 sati, ali preporuča se da ne bude poslije 18h.
•Ne postoje izričita pravila o vrsti ili količini hrane koju smijete jesti za ručak ili večeru.
•Ne bi smjeli jesti desert nakon obroka – želju za slatkim bi trebali međuobrokom.
•Sve obroke bi trebali jesti dok ne osjetite sitost, ne smijete se prejesti. Japanci imaju izreku: „Želudac osam deset_ina pun ne treba liječnika.“

Pijte samo vodu
•Jedino piće koje smijete piti uz većinu obroka je voda.
•Voda mora biti sobne temperature, a ne vruća ili hladna.
•Trebate je piti malim gutljajima, a ne kako bi poplavili hranu
•Nema ograničenja koliko vode morate popiti
•Između obroka dozvoljeno je piti nekalorična pića poput nezaslađenog čaja, kave ili dijetetskih pića, no preporuča se da pijete što više vodu. Ne savjetuje se često konzumiranje mlijeka.
•Dobro prožvačite bananu i ostalu hranu i uživajte u njenom okusu.
Dozvoljen je popodnevni međuobrok

•Nakon 15 sati smijete pojesti nešto slatko poput čokolade ili keksa, iako je najbolje pojesti komad voća.
•Ne savjetuje se uzimanje sladoleda, čipsa ili krafni.
•Ako želite međuobrok koji će vas više zasititi, na forumu predlažu kokice (samo pripazite na masnoću).
•Nakon večere, ako ste gladni možete uzeti komad voća, ali to vam ne smije prijeći u naviku.
Trebate ići rano u krevet

•U krevetu bi trebali biti najkasnije u ponoć, ali ako možete prije, to bolje za vas.
•Pripazite da vam od zadnjeg obroka i odlaska u krevet prođu barem 4 sata (zato smijete najkasnije jesti u 20h).
Vježbajte ako to želite
 
Ovo sam prakticirala, trenutno sam samo na bananama ujutro "na taste".  Meni je bila djelotvorna.
Sretno!





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jutarnja banana dijeta
23.3.2010 23:59:08   
Anoniman
E svašta!!!
Pa zato sam ja ovako mršava.... cccc
Godinama prvo ujutro što pojedem je banana. E nećeš više, no no user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jutarnja banana dijeta
23.3.2010 23:59:35   
Super dada
Zvuči tako jednostavno, moglo bi se probati.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jutarnja banana dijeta
23.3.2010 23:59:59   
Hanady RR
e od sutra krećem...

imam pitanjce....
vremenski koliko da čekam da vaga pokaže manje?

i sve nekako al rano lijeganje....hajd budem porbala da legnem al kako da zaspemuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:01:41   
Skvo RR
Ni ja nisam samo uspjelo to sa spavanjem hanady, a prvi rezultat je bio nakon 10-tak dana cini mi se 2 kg..a fora sve jedes...stvarno nije rezim strog...ovo sam isprintala i non stop gledala u papir, dok nisam savladala pravila.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:05:25   
acudesa
ovo je prva dijete koju bih mogla prihvatiti-ja gurmanuser posted image ....ako sam dobro skužila, samo pojedeš bananu na tašte i to je touser posted image user posted image user posted image user posted image ...mislim, bar ću ja tako raditiuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:05:26   
Dida79
Ova mi je dijeta nekako pre jednostvna da bi bila istinita.
A vala ni banane mi nisu mrske pa sam od sutra na banana dijetiuser posted image

< Poruku je uredio Dida79 -- 24.3.2010 0:06:07 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:06:00   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Dida79

Ova mi je dijeta nekako pre jednostvna da bi bila istinita.
A vala ni banane mi nisu mrske pa sam od sutra sam na banana dijetiuser posted image

da vidiš liniju skvo-vjerovala biuser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:08:08   
Dida79
Ma kod mene ti je ona bez muke nema nauke pa mi je tako i sa kilama.Bas se moram debelo namuciti da skinem ne kilogram vec gramuser posted image A ako ovo sa bananama uspije Skvo imas od mene brdo bananauser posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:08:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Dida79

Ova mi je dijeta nekako pre jednostvna da bi bila istinita.
A vala ni banane mi nisu mrske pa sam od sutra sam na banana dijetiuser posted image

da vidiš liniju skvo-vjerovala biuser posted image



e vjerovat ću da je od dijete ona njena linija...fol tamo na vjenčanicama kuka za odjelo broj 36...garant joj veliko malo nije nema šanse.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:13:12   
Skvo RR
Ah, vidim da me pilateuser posted image user posted image user posted image ...

Uglavnom za ove neozbiljne...nosila 36, prije trudnoce 40, u trudnoci dobila oko 30 kg, smrsala 36 kg poslije trudnoce...sada sam na broju (iskreno casna pionirska) 38.

A banana dijeta je super,  drzite se pravila na pocetku, moze se lijepih kilica izgubiti, kasnije kada pocnete krsiti pravila, ostanite na ovoj banani na taste svako jutro.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:14:39   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Dida79

Ma kod mene ti je ona bez muke nema nauke pa mi je tako i sa kilama.Bas se moram debelo namuciti da skinem ne kilogram vec gramuser posted image A ako ovo sa bananama uspije Skvo imas od mene brdo bananauser posted image user posted image

dido, drž'' se banana i ne boj seuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..joj, jest ova skvo pokvarenauser posted image user posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:16:02   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Dida79

Ova mi je dijeta nekako pre jednostvna da bi bila istinita.
A vala ni banane mi nisu mrske pa sam od sutra sam na banana dijetiuser posted image

da vidiš liniju skvo-vjerovala biuser posted image



e vjerovat ću da je od dijete ona njena linija...fol tamo na vjenčanicama kuka za odjelo broj 36...garant joj veliko malo nije nema šanse.



2,4,6,8....nisam registrovalauser posted image user posted image , ali joj je sad dobra linijauser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:18:50   
Dida79
Pogledah sad korisnice na ovoj temi i vidim da ni jedna nije iz moje opstine.Sreca user posted image Tako da su moje banane sigurne i samo mojeuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:21:07   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Dida79

Pogledah sad korisnice na ovoj temi i vidim da ni jedna nije iz moje opstine.Sreca user posted image Tako da su moje banane sigurne i samo mojeuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kraljice

ja odmha sutra ujutro odo na hecu da paket kupim user posted image user posted image user posted image user posted image nek se ima


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:22:39   
Skvo RR
Ovaj,ocekujem rezulate.......i brdo banana....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:24:29   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Dida79

Ova mi je dijeta nekako pre jednostvna da bi bila istinita.
A vala ni banane mi nisu mrske pa sam od sutra sam na banana dijetiuser posted image

da vidiš liniju skvo-vjerovala biuser posted image



ssssss..nemojte nikome reci, ali acudesa i ja imamo isti broj kg...i visina nam je tu negdje....ona se samo ovde pravi da joj treba dijeta...

Nemojte nikome reci, strogo medju nama.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:25:04   
myb@by

IZVORNA PORUKA: Dida79

Pogledah sad korisnice na ovoj temi i vidim da ni jedna nije iz moje opstine.Sreca user posted image Tako da su moje banane sigurne i samo mojeuser posted image

Varas se ja sam tu.........................Ostavljam tebi Drvopromet a ja cu u Konzum user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:25:26   
Hanady RR
Morning banana dijeta toliko je popularan način mršavljenja da do podneva nestanu sve banane s polica japanskih supermarketa. A tako je jednostavna.

Atraktivna 21-godišnja studentica Keiko Akai ljutita je jer već neko vrijeme planira ići na banana dijetu, a ne može, ali ne zato što nije pokušala. Svaki dan odlazi u OK Store, svoj lokalni supermarket, ali na policama nema banana, već mjesec dana (ovo mi je superuser posted image )

Jednostavna pravila dijete


Banana za doručak

•Možete pojesti više od jedne banane ujutro, ali nemojte se prejesti.
•Jedite samo sirove, nekuhane, nesmrznute banane.
•Banane možete zamijeniti s drugim voćem.
•Ako ste još gladni 15 ili 30 minuta nakon što ste pojeli bananu, možete pojesti nešto drugo
Normalno jedite za ručak i večeru

•Večera bi trebala biti najkasnije u 20 sati, ali preporuča se da ne bude poslije 18h.
•Ne postoje izričita pravila o vrsti ili količini hrane koju smijete jesti za ručak ili večeru.
•Ne bi smjeli jesti desert nakon obroka – želju za slatkim bi trebali međuobrokom.
•Sve obroke bi trebali jesti dok ne osjetite sitost, ne smijete se prejesti. Japanci imaju izreku: „Želudac osam deset__ina pun ne treba liječnika.“

Pijte samo vodu
•Jedino piće koje smijete piti uz većinu obroka je voda.
•Voda mora biti sobne temperature, a ne vruća ili hladna.
•Trebate je piti malim gutljajima, a ne kako bi poplavili hranu
•Nema ograničenja koliko vode morate popiti
•Između obroka dozvoljeno je piti nekalorična pića poput nezaslađenog čaja, kave ili dijetetskih pića, no preporuča se da pijete što više vodu. Ne savjetuje se često konzumiranje mlijeka.
•Dobro prožvačite bananu i ostalu hranu i uživajte u njenom okusu.
Dozvoljen je popodnevni međuobrok

•Nakon 15 sati smijete pojesti nešto slatko poput čokolade ili keksa, iako je najbolje pojesti komad voća.
•Ne savjetuje se uzimanje sladoleda, čipsa ili krafni.
•Ako želite međuobrok koji će vas više zasititi, na forumu predlažu kokice (samo pripazite na masnoću).
•Nakon večere, ako ste gladni možete uzeti komad voća, ali to vam ne smije prijeći u naviku.
Trebate ići rano u krevet

•U krevetu bi trebali biti najkasnije u ponoć, ali ako možete prije, to bolje za vas.
•Pripazite da vam od zadnjeg obroka i odlaska u krevet prođu barem 4 sata (zato smijete najkasnije jesti u 20h).
Vježbajte ako to želite

Ovo sam prakticirala, trenutno sam samo na bananama ujutro "na taste". Meni je bila djelotvorna.
Sretno!


isprintano...krećemouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:26:59   
acudesa
Hanady, ne kreći sad-ujutro treba jesti bananeuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:27:45   
acudesa
IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: Dida79

Pogledah sad korisnice na ovoj temi i vidim da ni jedna nije iz moje opstine.Sreca user posted image Tako da su moje banane sigurne i samo mojeuser posted image

Varas se ja sam tu.........................Ostavljam tebi Drvopromet a ja cu u Konzum user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..joj što vam se ismijah, dido...poslat ću ti ja ako zafaliuser posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:28:06   
Dida79

IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: Dida79

Pogledah sad korisnice na ovoj temi i vidim da ni jedna nije iz moje opstine.Sreca user posted image Tako da su moje banane sigurne i samo mojeuser posted image

Varas se ja sam tu.........................Ostavljam tebi Drvopromet a ja cu u Konzum user posted image user posted image user posted image user posted image

Posteno a granica nam je DZ ni ja dole a ni ti goreuser posted image
E sta docekasmo banane nas podjeliseuser posted image user posted image

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:29:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Hanady, ne kreći sad-ujutro treba jesti bananeuser posted image

pa jutro je ...prošlo 12,00 huser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

e jest mi šala sad se ucrnjačih...kako ću ustat ujutro

al sutra djeca sa mm ostaju odlučio je žrtvovati čak jedan dan godišnjeg za njih...nek mu je sa srećomuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:30:13   
myb@by

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: myb@by


IZVORNA PORUKA: Dida79

Pogledah sad korisnice na ovoj temi i vidim da ni jedna nije iz moje opstine.Sreca user posted image Tako da su moje banane sigurne i samo mojeuser posted image

Varas se ja sam tu.........................Ostavljam tebi Drvopromet a ja cu u Konzum user posted image user posted image user posted image user posted image

Posteno a granica nam je DZ ni ja dole a ni ti goreuser posted image
E sta docekasmo banane nas podjeliseuser posted image user posted image

jupiiiiiiiii meni ostade Mahirov granap user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jutarnja banana dijeta
24.3.2010 0:32:18   
Dida79
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *