|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 10:24:06   
Arijana2
Ovako,ja sam trudna pet sedmica i jos uvjek nismo nikom rekliuser posted image  Udana sam vec godinu dana,imamo prilicno dobre uslove,ali hvata me trema kako reci svojimauser posted image  user posted image  .Nismo nikad bas razgovarali na tu temu pretjerano.


Kako ste vi rekle i kakve su bile reakcije,i nakon koliko vremena ste obavijestile porodicuuser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 10:49:02   
Anoniman
hihhihiih...slicno je bilo i sa nama...ja sam rekla prvo mami....nekako ipak je to mama...a ona je brzinom svjetlosti rasirila dobru vijest, tako da nisam morala pojedinacno govoriti :)
Sretno!!!!

(odgovor članu Arijana2)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 10:57:43   
tweety
Mi smo roditeljima rekli čim smo saznali,i najbližim prijateljima.Još je bio Bajram user posted image  
Razumijem da ti je malo nezgodno,ali kao što kažeš u braku ste godinu dana i za očekivat je da poslije udaje dolazi do djece.Samo je pitanje kad je ko spreman na to.Svi su prihvatili sa oduševljenjem,barem ja tako mislim user posted image  

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 10:58:23   
Romali
Ih, naši su čekali 3 god.na tu vijest pa je odmah čitava familija znalauser posted image user posted image . Moja sestra torlokušauser posted image user posted image svima odmah razglasila. Nismo mislili ono 'šta ako se nešto ne daj Bože desi, bolje da ne znaju...' Išli smo na to da će sve biti uredu i bilo je, hvala Bogu. Think pink

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 11:00:03   
Romali
Torlokuša-torokušauser posted image

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 11:12:50   
Amrino
Mi smo poceli govoriti nakon treceg mjeseca. Te prve slatke trenutke trudnoce smo cuvali samo za sebe user posted image .
Nema vaze sa sujevjerjem nego smo htjeli prvo sami "svariti" tu cinjenicu, pricekati da vidimo hoce li sve biti ok...jer prva tri mjeseca su kao najkriticnija...psihcki se pripremiti na sve reakcije i komentare i razraditi "taktiku"...user posted image .
Moram priznati da mi je to uveliko olaksalo...Iducu trudnocu cu mozda kriti i duze user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 11:35:18   
anitaMO
ja isto nisam nikome htjela govoriti,dok se nije pocelo vidjeti.prvi put me dobro oparilo.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 11:46:13   
M kao Mama
Moja dajdžinca je veoma mlada osoba i puno mi je pomogla u životu, tako da je ona odmah skontala da se samnom nešto dešava. Insistirala je i dok nije izvukla iz mene priznanje, nije me popustila, a ja onako sva sretna zbog te činjenice, nije morala dugo da me muči, samo mi je zabadala igle pod nokte i onda sam priznala, šalim, se, osmijeh na mom licu sve je rekao i onda isto kao i kod Romali, torokuša je svime sve istorokala, ali ne žalim, od tog trnutka svi se se bebi obračali sa puno ljubaci i pažnje, zvali smo je Maša, tepali, joj pjevali, pričali sa njom kao da je rođena, stoga i vjerujem da je moja Lajla danas jedna vesela i dobra bebe, koja hoće svakom,

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 12:55:29   
Anoniman
Super tema. Ja sam u petak radila test i zakazala pregled kod doktorice u ponedjeljak. A do tada smo se dogovorili da ni mi o tome ne razgovaramo.:) Poslije kontrole u devet ujutro, sjedili smo i pili kafu vani i pričali šta ćemo... Ja nisam htjela da ikome odmah govorimo, međutim moj dragi je rekao da se on ne može obuzdati, da je veselje i da nije fer da to krijemo mojim i njegovim. Meni je bilo nekako nezgodno, ali je on odmah nazvao moje i 'naručio' nas na doručak za 15min.:) Odmah smo javili i naj naj užim prijateljima, a potom nikom više negdje do 4mjeseca.
I sad bih opet to podijelila samo sa našim porodicama, a kad već prođe taj neki prvi period neka znaju i drugi, jeste da je veselje, ali je i privatna stvar i najbolje ostaviti malo vremena da se vi uživite u to, a drugi su ipak drugi. A time će se i malo odgoditi raznorazna pitanja, čudni savjeti i drugačije ponašanje prema vama, što je meni npr. smetalo.

< Poruku je uredio Shee -- 14.10.2008 12:56:01 >

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:11:21   
Anoniman
I mi smo vijest skoro odmah podijelili sa najblizima, jer su oni to zeljno iscekivali... ko i mi, naravno... bila sam trudna 7 sedmica. A zasto kazem skoro odmah... zato sto je tad Bajram trebao da bude za par dana, pricekali smo i tad im rekli... eto ko poklon njima user posted image , a da nije bio, rekli bi odmah vjerovatno.
Ja nesto bas i ne vjerujem u te obicaje da treba pricekati neko vrijeme pa reci nekome za trunocu... ako sam ja sretna, zasto ne podijeliti tu vijest sa meni najdrazim ljudima, jer znam da ce i oni onda biti presretni zbog nas. To sto se smatra da treba cekati da se vidi hoce li sve biti u redu mi je bezze... ako ce biti ok, bice aBd... ako ne, neka i tako bude, Bozija odredba... u tom slucaju bih mogla da podijelim tugu sa ljudima kojima sam i rekla, bolje i to nego da je zadrzim u sebi.

< Poruku je uredio Dina RR -- 14.10.2008 13:12:01 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:22:08   
aldi
I naši su čekali skoro tri godine, tako da sam ja mami rekla čim sam uradila test, a i ostalim bližim naravno nakon što sam išla kod doktora. Ni ja nešto ne vjerujem u to da se mora čekati tri mjeseca i slažem se s Dinom, sve je u Božijim rukama. Ja samse kao i suzdržavala da to govorim, ali muž user posted image user posted image user posted image , kao sito! Sve je do sada hvala Bogu u redu!!! Bebica je tu, i mi smo presretni!!!

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:41:08   
malena83
Za prvu trudnoću MM je prvi rekao mojoj mami i to čim smo saznali, naravno rekli smo i njegovim rod, a isto je bilo i sa drugom user posted image . Uvijek je MM taj koji svima kaže (naravno uža rodbina i prijatelji) prava torokuša. 

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:46:32   
Amela V.
Ja sam isto tako svojoj mami rekla odmah cim sam uradila test, a nama dragi ljudima sam rekla poslije prvog pregleda kod ginekologa.
I bila sam sretna sto jednu tako prelijepu stvari mogu podijeliti sa drugima. I nisam nikad ni razmisljala da li da cekam ili ne. Sve je u Bozijim rukama....

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu malena83)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:47:53   
camm
ja nisam odma govorila

dok nisam utvrdila trudnoci to se odnosi na moju uzu rodbinu
a kada je utvrdjeno da sam trudna onda sam im tek saopstila tu vijest.user posted image

a za ostale mahalce po komsiluku nisam nikom govorila.
a muzu sam strogo zabranila da nikom ne govori.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu malena83)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:53:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: malena83

Za prvu trudnoću MM je prvi rekao mojoj mami i to čim smo saznali, naravno rekli smo i njegovim rod, a isto je bilo i sa drugom user posted image . Uvijek je MM taj koji svima kaže (naravno uža rodbina i prijatelji) prava torokuša. 

ali hajd da je on samo govorio, nego 'slikom na priču', odmah se iz džepa vadi 'dokaz', UZ snimak našeg, tada mjehurića. Na kraju je slikica bila sva izgužvana i pohabana.user posted image

(odgovor članu malena83)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:56:00   
Anoniman
a muzu sam strogo zabranila da nikom ne govori.

hajd mu zabrani, ako ne bi na usta, bi...user posted image
Ja sam 'zaprijetila' sestri, jaranicama,:) iako nije bilo potrebe, al da ne izlete, jer onaj kome ja odmah ne kažem nema ni potrebu znati.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 13:59:03   
camm
IZVORNA PORUKA: Shee

a muzu sam strogo zabranila da nikom ne govori.

hajd mu zabrani, ako ne bi na usta, bi...user posted image
Ja sam 'zaprijetila' sestri, jaranicama,:) iako nije bilo potrebe, al da ne izlete, jer onaj kome ja odmah ne kažem nema ni potrebu znati.



vjeruj da je šutiouser posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 14:00:30   
fanamatik
Prva trudnoća- rekla odmah i imala spontani. Druga i treća- rekla kad sam ušla u drugi trimestar. Kasnije mi je mama rekla da joj je i drago što u 2. i 3. nije znala ranije, jer bi se brinula. A reakcije su uvijek najljepši dio!
Mislim da sve zavisi od osobe, naravno, ali ja bih uvijek sačekala, ne bih da me sažalijevaju ljudi ako nešto pođe po zlu, naravno, neki manje bitni ljudi. S druge strane, nekoj drugoj osobi bi baš to bilo bolje jer bi imala podršku...
Nadam se da nisam off topic, ali najbolje mi je kad ljudi iz susjedstva počnu zagledati da li to imaš pupu tek tako (zbog debljanja) ili si pak trudna... Pa ono kao diskretno te odmjeravajuuser posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 14:21:30   
Enni
Ja sam bila trudna 2,5 mjeseca, skoro pa nitko nije znao. Sad mi je zato lakše jer me nitko ništa ne pita. Ali pošto sam pobacila navečer i nažalost MM nije bio kod kuće, njegova mama i sestre su saznali.Da sam znala kako će biti nebi ležala ni ona 3 dana, ma kako da me je bolilo.
Inače, ideja da ne kažemo nikom je bila moja , mada se MM nije slagao sa mnom, čak smo se i svađali, kad me je par puta nagovarao da kažemo njegovoj mami!? Ja nisam pristala, naravno.
Za idući put, ako ne bude komplikacija, isto neću nikom reć, a MM neću branit da govori, nek izvoli.

(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 14:23:35   
Enni
Ovo skoro pa nitko znači da je znao MM, jedna moja jako dobra prijateljica i brat, a kad sam prije pobačaja 15 dana imala komplikacije pa me poslao na bolovanje, tada sam rekla i ocu i mlađem bratu, jer su se pitali što mi je pa sam kući, a za ostale sam bila prehlađena sa temperaturom.

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 14:40:16   
lamka
Mami rekla ćim sam saznala. A svekrvi ćim smo se vidjele prvi put, s tim što je ona svekra obradovala za Bajram s viješću da će postati dupli djed jer se jetrva porodila 23 dana prije mene.user posted image

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Enni)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 15:19:36   
Vana
Cim sam uradila test na trudnocu i vidjela da je pozitivan, odmah sam nazvala mamu i saopstila joj radosnu vijest.Muz bio na poslu i nisam mu htjela to reci preko tel., nego je navecer kad je dosao kuci zatekao test na stolu umotan u crvenu vrpcu sa porukicom da ce aBd postati tata.
Njegovim smo rekli za par dana, jer nisu bili u Bosni.I na poslu sam jedva presutila jedan dan.Jednostavno ta radost je bila veca od tajne, pa se nisam mogla obuzdati, pa su i na poslu saznali.Govorili su mi da ne govorim odmah, jer ne valja, bas zbog tog spontanog, ali ja nisam htjela tako negativno razmisljati. I evo hvala Bogu jos par dana do termina i jedva cekam da ugledam svoju user posted image .
Inace bili smo u braku 3 mjeseca kad sam zatrudnila.Nismo htjeli nista cekati.user posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
14.10.2008 15:25:25   
Vana
IZVORNA PORUKA: Arijana2

hvata me trema kako reci svojimauser posted image  user posted image  .Nismo nikad bas razgovarali na tu temu pretjerano.



Meni je to bio najmanji problem.Nikakvu tremu nisam imala, jer znam da je to lijepa vijest, i da ce se roditelji obradovati, a i udata sam, sto je onda normalno za ocekivati. Da nisam, e onda bi bila trema.....
Zato po mom misljenju, saopsti ima radosnu vijest i uljepsaj im dan i zivot.user posted image   A ostali, oni mogu i pricekatiuser posted image

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
15.10.2008 10:07:29   
bebbe RR
Mi smo rekli u 10. sedmici trudnoće. Prvo djeci, onda svojim roditeljima, telefonom, jer nisu tu. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada reci da ocekujete bebu
15.10.2008 22:19:10   
ja_naiva
eh, trudna 6 sedmica, izblebetala prijateljicama, mami, bratu, dobrim tetkicama, MM dobrom drugu s posla i svom bratu, veselje traajalo citavih 4 dana, onda vrlo spontano pobacih...... sljedeci put, aBd, kad malo poodmakne

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Ankete
SailorMoon

Ideli vama na zivce, da vam se pokaze jedna anketa i kad je opet trazite, nikad je naci? Naprimjer htjela sam da odg. zeni koja je pitala za solicu od bebe koja pije AD Hipp PRE i nigdje je!

Da (97%)

Ne (3%)


Broj svih glasova: 60

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *