|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakav bi porod voljele
27.12.2007 11:43:23   
baby
Evo da otvorim novu temu za buduce majke dvojki i ostalih trudnica . Iako je jos rano da ja razmisljam o porodu jer sam tek usla u 10 sedmicu bas me zanima kakv bi vi voljele porod , na caski i prirodnim porod .
Ja bih voljela da se porodim prirodnim putem ako sve bude uredu i ako nebude doslo da moram na carski rez , eh sad znam dosta osoba koje su i sa jednim djetetom same odlucile otici na carski rez i stog razloga sto beba ima 4 kg pa ce se napatit ,ja jedino opravdavam pobleme u trudnoci pa da se mora na carski rez inace sam za prirodni porod ja ga tako zovem , jer ako izdrzimo 9 mjeseci zasto nebi i onih 15 minuta poroda

I usput da se zahvalim suncici za vjezbu dok piskim , svaki dan vjezbam .

Puno pozdrava



baby
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kakav bi porod voljele
27.12.2007 12:36:17   
ElmaB
Cao baby!
Ja sam jedna od onih koja je prvi porod imala na carski rez. Pokusali smo prirodan porod, ali nije islo jer sam se od velikog straha bukvalno zatvorila i doktor nije htio da me pati, jer sam prvorotkinja. Beba je bila teska 3,850 grama. Reci cu ti da carski rez nije nista pretjerano strasno kao sto pricaju. Sam porod ne boli jer si pod anestezijom, ali je oporavak bolan i malo duzi nego kod prirodnog porodjaja! Sada sam opet trudna i nosim blizance, pa cu i ovaj put morati na carski.

Pozdrav!!

Elma B.user posted image user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kakav bi porod voljele
27.12.2007 14:24:14   
DEBELUŠKA
Čao baby!

Ja sam rodila dvoje djece preko 4 kg prirodnim putem.
Prvi put sam rađala 5 sati a drugi put 3 sata i nisam se puno napatila.



Pozdrav!

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kakav bi porod voljele
28.12.2007 21:51:43   
Suzana
Jao Baby slatka si, bas si me nasmijala haha, bona kojih 15 minuta heheh, ima poroda koji traju i po 15 sati! user posted image

Tema ti je u svakom slucaju interesantna.

Da budem iskrena, jos uvijek ne razmisljam o porodu, svjesno. Ono, rano mi je jos! user posted image

Znam da se blizanci cesto poradjaju carskim rezom, ali je takodjer normalno i da se porode prirodnim putem.

Nisam pametna...

S jedne strane bih voljela da se ne patim (pogotovo sto mi je muz vec najavio da on nece da prisustvuje porodu user posted image ), a s druge strane kazu da boli nevidjeno, ali da je to poseban osjecaj - sve prestane kad se beba/bebe user posted image  rode... Bice kako ce biti.

A evo ti drugi primjer sto se tice poroda..
U Americi su "nenormalne" one zene koje se poradjaju prirodno, jer se tamo sve poradjaju pod epiduralnom anestezijom.

user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kakav bi porod voljele
29.12.2007 20:39:31   
baby
Daga Suzi
Moja sesta je imala dva poroda i oba su i bolovi i porod trajali 10 min. a i ove druge sto znam nisu se bas dugo poradale ,pa ja mozda kroz to gledam . Naravno niko nezeli da se pati al mi je isto tako neobicno kad se probudim da mi donesu dvoje djece i kazu ovo su tvoja, jel malo je cudno meni jer nisam nikad to osjetila , a ima dosta zena koje zele na carski rez a ja bih ipak ako sve ide kako treba prirodnim putem , a najvise me strah noza u svemu tome mada ve iskusne majke kazu da to najmanje boli

Pozdav

Baby

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kakav bi porod voljele
29.12.2007 21:18:45   
Suzana
Draga Baby,

Seka ti je prava sretnica hehe, bas super da su joj oba poroda bila tako laka, ali mislim da je to bas rijedak slucaj. :)

U potpunosti se slazem sa tobom, a to sam i napisala u prethodnom postu.
Kazu da boli, ali kada se beba rodi i kada ti je daju, onda sve prodje i na sve zaboravis.
I sigurno se ne moze porediti situacija kada ti daju bebu tj. bebe nakon sto je rodis, i kada ti ih donesu kada se ti probudis poslije anestezije.
Ubijedjena sam da je taj osjecaj kada se beba rodi nesto najljepse u zivotu, svi to kazu.

E sada, vidjecemo.
Mislim da cu i ja biti spremna za prirodni, pa vidjecemo.
Rano nam je jos o tome, uzivajmo sada u trudnoci, pa doci ce i vrijeme da diskutujemo o porodjaju user posted image .

Cujemo se,

S.

PS: Hej, samo da znas da sada praktikuju epiduralnu anesteziju za vrijeme carskog reza, dakle, budna si ali nista ne osjetis. Ako te zanima kako to izgleda, prosurfaj malo po web sajtu Mayo klinike http://www.mayoclinic.com/
Ja gledala ovaj carski rez. Istina, malo sam pokrivala monitor, jer ja ne mogu gledati ni kada nekome krv iz vene vade. user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kakav bi porod voljele
29.12.2007 23:27:56   
baby
Tako i treba mi neko ko me oraspolozit i ko je pozitivan , znas cesto kod nas ljudi imaju naviku da panicare kao moja mama kad sam joj saopstila da sam tudna ,kaze  joj pa radila si rengen pete , ja to nebi ni znala da je opasno da mi nije ona rekla sokirala me je stim da i danas razmisljam o tome i neznam bil bilo uredu da radim 4D UZ

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kakav bi porod voljele
29.12.2007 23:30:30   
baby
Hej Suzi ti si ono iz Sarajeva , mozda vam se tamo pridruzim jer mi muz treba potpisat za Sarajevsu Bosnu.
Neznam trebam li ovdje u Zenicu dolazit na peglede ili to mogu tamo ioako sam iz drugog kantona.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kakav bi porod voljele
30.12.2007 0:05:23   
Suzana
Hej Baby,

Ne bih ti znala odgovoriti na pitanje sto se tice pregleda, jer ti ja idem privatno, i nemam pojma za ta pravila o Kantonima i sl. :)
Ali mislim da to nece biti problem, a kakva nam je drzava, nista me ne bi iznenadilo!


(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kakav bi porod voljele
30.12.2007 9:56:51   
ElmaB
Draga baby!

Mislim da sto se tice pregleda u Sarajevu s obzirom da dolazis iz drugog kantona, snosices troskove pregleda i ostalih stvari. Prije nego se odlucis za to dobro se raspitaj da te kasnije ne bi puno kostalo. Pozdrav!

Elma B.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kakav bi porod voljele
30.12.2007 11:34:09   
Azure
Draga Buby meni su sve mame govorile da idem na carski. Cak je i moja doktorica spomenula jer sam bila kako kaze uska za porod a tibica mi je bila ogromna. Kad sam otisla na porod i doktor koji me pregledao komentarisao je istu stvar. Ipak porodila sam se prirodno i hvala bogu dobro je proslo. Moja zelja nije bila da rodim na carski, jer sam zeljela osjetiti kako beba izlazi i osjetiti tu povezanost. Doktori su se maksimalno trudili kao i babice da mi olaksaju porod. Masazom su sirili medjicu do zadnjeg trenutka kada beba zaista nije mogla izaci. Tada su me malo capnuli i bebica je izasla. Vjeruj mi sve bih opet isto prosla. I slijedecu bebicu ako Bog da nastojacu da se porodim prirodno.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kakav bi porod voljele
30.12.2007 13:30:36   
baby
Hvala Suzi i Elma

Zato sam i pitala ako bih placala u dravnoj klinici pa onda mi je bolje privatno , necekas 5 sati da dodjes na red lijepo te prime i  pregledaju i cao .

A  ako dodjem tamo koji je doktor u privatnim klinikama najbolji .posto neznam nijednog doktora u Sa

Pozdrav


(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kakav bi porod voljele
30.12.2007 13:36:44   
baby
Azur ti vidim hrabra zena svaka ti cast .user posted image user posted image user posted image user posted image

Hrabre sreca prati

I jos  nesto da te pitam jel te boljelo kad su te capnule dole user posted image

Neces vjerovat samo kod nas sijeku ko mesari u Italiji kad sam bila moje dvije kolegice su se porodile sa prvim djetetom ni koncica nemaju ,jedna imala 30 godina a druga 25 sutadan trcat mogu ,kod nas zene neprepoznaju nikog oko sebe 7 dana neznaju gdje su  a ni ko su .

Pozdrav

Baby

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kakav bi porod voljele
30.12.2007 18:52:57   
Suzana
Draga Baby,

Ja ti mogu preporuciti svoju Dr kod koje idem punih 7 godina.
To je Prof. Dr Jadranka Dizdarevic, inace sefica na Ginekologiji u Sarajevu.
Ja sam oduvijek zadovoljna s njom, i evo, sada mi vodi trudnocu, i nadam se da cu biti zadovoljna do kraja. user posted image
Ona inace nema svoju privatnu ordinaciju, nego je svakog cetvrtka u privatnoj ordinaciji Dr Sabine Cengic.
Kada ti bude trebao broj telefona, samo javi.


(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kakav bi porod voljele
31.12.2007 10:17:04   
issa
Ja bih željela roditi priprodnim putem, ali nekako me s vremenom hvata sve veći strah za bebe, pa sam odlučila "po želji" roditi carskim rezom. Bolje je da se ja malo napatim s tom ranom, nego da njih dovodim u opasnost tokom prirodnog poroda ( kažu da se često desi da se blizanci zapetljaju u pupčane vrpce i sl. )....

Naravno, carski po želji se plaća, mislim oko 400 Km u našoj bolnici. Ali dala bih sve samo da sve prođe kako treba

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kakav bi porod voljele
1.1.2008 11:43:44   
Azure
Hvala ti baby. Mislim da je svaka majka hrabra.
Evo da ti odgovorim, ali pritom ne zelim nikoga plasiti. Svaka od vas zna da je svaki porod razlicit. E pa kad su me malo capnuli osjetila sam to kao da me neko malo jace ustinuo. Na sekund i proslo je. NIsu me sjekli sa obje strane samo s jedne. Puno vise me boljelo sivanje poslije, a razlog sto me boljelo i pored loklne je taj sto sam cekala oko 15 minuta da izadje posteljica. Rana se ohladila i tada me boljelo. Ali VJERUJ sve sam zaboravila kad sam ponovo ugledala svoju bebicu. Inace, bila sam osam dana u bolnici jer je Azrica bila u inkubatoru. Rodila se mjesec i dva dana ranije. Boljelo me je kad sam je dojila, jer sam to radila sjedeci. Ali sam se dosjetila pa sam od svog ogrtaca napravila na stolici kao malu tutu i kad bih sjela nisam doticala dio gdje su me sili. Sve je nekako proslo za desetak dana. Mogla sam normalnije sjediti i nije bilo poteskoca.

Ah vjerujem da je u Italiji kao i u drgim naprednim zemljama vec pronadjen nacin kako da trudnice bolje prodju tokom i poslije operacije. Mada u sustini, kazem svaki porod je drugaciji, i svaka majka prodje neka gore neka bolje. Ali hvala Bogu sve se to zaboravi.

Ma znas sta jedva cekam drugu bebu.

Lijepo pozdrav tebi


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kakav bi porod voljele
1.1.2008 13:43:07   
enisa27
HI Baby
ja sam rodila prirodno,doduse presla sam termin dvije sedmice,dali su mi inkeciju i za 10 minuta sve je bilo gotovo,sve je bilo ok,mada kad su mi dossli bolovi nakon inekcije povikala sam,hocu ja carski,he he ,kaze doktorica nakon sto sam rodila ,;;;e vidis da je bolje ovako,i naravno ,prirodni je bolji  za zenu, ,naravno ukoliko nema potrebe za carskim
uglavnom,prvi porod mi je bio,super prosao,fino se osjecala i tebi isto tako zelim
puno pozdrava

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kakav bi porod voljele
1.1.2008 19:01:26   
ElmaB
Draga baby!

Prije svega sretna ti Nova godina!!!! A sto se tice privatnih ljekara u Sarajevu ja vec deset godina idem kod dr Hadziomerovica i profesora Mehmedbasica. Oni su super, a i imaju privatne oridinacije. A i dr Dizdarevic je super kao sto ti je pisala Suzana!

Pozdrav! 

Elma B.user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kakav bi porod voljele
1.1.2008 19:42:37   
Bosanka
Smatram da je Bog dao pravo da svako izabere kakav ce porod imati.Ako neko zeli carski nek to i uradi.Ne vidim nista lose u tome.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kakav bi porod voljele
2.1.2008 11:01:50   
baby
Hej cure hvala vam na informacijama cim budem sigurna da dolazim u Sarajevo javim vam da mi date bojeve telefona jer ce mi zaista biti tesko necu svako malo moc dolazit u zenicu mada i ja imam ovdje fenomenalnog dr. Ribica on je melem za ranu .

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kakav bi porod voljele
2.1.2008 11:05:54   
baby
Da naravno da svako ima pravo da cini i odluci sta ce i kako mu je najbolje,
ja sam samo pitala kakav bi vi zeljele porod . Naravno i ja sam iznjela svoje misljenje  svoj stav i nevidim nista lose da svako to uradi . Ja nekritiziram nikog nizasta niti osudujem


Pozdrav


Baby

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kakav bi porod voljele
2.1.2008 11:09:40   
kiša
Sto laksi i sto brzi porod iako jos nisam ni trudna al akobogda bice i to...
I samo da user posted image  bude ziva i zdrava,a bolovi ce proci...

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kakav bi porod voljele
24.5.2010 22:25:16   
Anidae
Naravno prirodan bi voljela jer s nestrpljenjem ocekujem da vidim svoju bebicu...Svi kazu da je neopisiv osjecaj kad ti tvoju bebu stave na grudi neposredno poslije porodjaja...Nazalost, ja to necu dozivjeti...Na UZ su mi utvrdili da mi je posteljica u ruznom polozaju, da zatvara "bebin prolaz" tako da cu nuzno na carski rez...Ponekad me je hvatala panika od samog cina porodjaja pa sam govorila "ja cu na carski", medjutim sad kad znam da nuzno moram pod noz, osjecam se nekako jadno i uskraceno user posted image

_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kakav bi porod voljele
4.6.2013 16:27:24   
shpagica
Mislim da bi svaka zena pozeljela ovako nesto  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


http://www.facebook.com/#!/photo.php?v=462776867145655&set=vb.209753919160720&type=2&theater

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kakav bi porod voljele
4.6.2013 16:32:05   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: shpagica

Mislim da bi svaka zena pozeljela ovako nesto  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


http://www.facebook.com/#!/photo.php?v=462776867145655&set=vb.209753919160720&type=2&theater

divno,bas me nesto raznezi

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *