|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ocistiti (oprati) tepih
12.11.2008 13:57:08   
mazalica
user posted image

Mene interesuje kako ocistiti vuneni tepih bez upotrebe hemije kao sto je vanish i sl... Moj hamza cesto bljucne na tepih ja to odmah naravno ocistim ali se desi da opet ostanu fleke, posto puno vremena provodi na podu zeljela bi ga ocistiti na neki prirodan nacin... svi savjeti su dobro dosli user posted image

< Poruku je uredio acudesa RR -- 1.8.2010 13:44:11 >


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 14:07:00   
M kao Mama
Valahi bilani, ne znam šta bi ti rekla, ja sam dvoje godine čilime čistila te venišom, te sapunicom, te vako, te nako, dok mi nije pukao fil, ove godine ih fino na ploču, hladnom vodom, nilom i ribaj, boju nistu pustili, ali kao da im je spala ona njihova štirka, nekako su mi sada mekani, znaju se nekad ono i zarozati, naravno Haris mi je održao predavanje, ali ja ga ne čujem, eto koliko on zna i razumi je se, ja im i rese uzvukla ljetos on nije skontao, a kod mene su čilimi derviši , vuneni 100 posto

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 14:07:59   
nesanica
Ovo sam nekad davno cula pa mozes probati...napravi pjenu od deterdzenta za sudje i mlake vode i uzmi onu mrezastu vrecu za krompir pa istrljaj...
Ja kupim neko sredstvo za ciscenje tepiha i tako inace cistim!

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 14:10:02   
M kao Mama
Draga moja pa tako sam radila i prije i čistila sam, ali ja najviše volim kada ga brate izribam i vode ne štedim, tada sam sigurna da se opralo

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 14:12:32   
Amela V.
Moja Alma, ti si ko moja mama, kaze najsigurnija sam kad ga ja u ruke dohvtatim pa vodi "provucem kroz njega"... user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 14:14:46   
mazalica
I kod mene su u dnevnoj i kuhinji zimi ti sareni 100% vuna, a na spratu mi je isto vuneni ali rucno redeni debeli tepih! Hamze ima tako osjetljivo lice odmah mu se zacrvene obrazi kad lezi na tepihu, tako da vise nisam pametna cime cistiti...


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 14:22:15   
M kao Mama
Ja sam čula da mnoge gospođe zovu one ljude preko oglasa i da im čiste te tepihe i da su prezadovoljne, ali moj Balkanac to nije dao, pa ne znam , šta misliš o toj opciji

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 14:44:03   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: mazalica

Mene interesuje kako ocistiti vuneni tepih bez upotrebe hemije kao sto je vanish i sl... Moj hamza cesto bljucne na tepih ja to odmah naravno ocistim ali se desi da opet ostanu fleke, posto puno vremena provodi na podu zeljela bi ga ocistiti na neki prirodan nacin... svi savjeti su dobro dosli user posted image


Za fleke ti je dobra mineralna voda....i osvjezi tepih...mozes i garnituru osvjeziti sa mineralnom...budu zivlje boje...user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 15:36:49   
MELLI
Drage moje,prije svega da vas pozdravim.Što se tepiha tiče,postoji deterdžent bez udjela štetnih hemijskih supstanci,na bazi bilja,ekološki,apsolutno ne škodljiv ni za zdravlje ,a ni za tkanine.Proizvodi ga Elisa Pančevo.Može se nabaviti isključivo putem mrežnog marketinga u cijeloj BiH.Košta samo 12 KM,koncentrat je tako da vam stvarno dugo može biti.Probala sam i oduševljena sam rezultatima.Ne skida boju,ali joj vraća sjaj,a osim toga podiže i dlačice na tepihu,pa isti nakon tretmana izgleda kao nov.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 17:00:49   
camm
ja sam sve svoje prala  sa venishem
nilom arielom sta mi je blize ruciuser posted image user posted image
evo neki dan sam prala cilim i suh je bio za 4 dana
+ zalijem sa litrom lenora sad me davi ovaj mirisuser posted image user posted image

ej jel fakat ovo istinito za mineralnu kako da to isprobam
jel da prebrisem ih s tom vodomuser posted image

< Poruku je uredio camm -- 12.11.2008 17:02:03 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 18:28:51   
medica
Ja sam cula ovog ljeta da se vuneni cilimi najbolje ciste sa pravim sircetom.........stavi se voda mlaka u lavor i sirceta pola-pola i tako ocistit ga tim i onda ga smotat i ostavit da tako prenoci ...sutra ga stavit da se malo prozraci i to je to cilim bude kao nov

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 19:09:17   
camm
ja znam za sirce user posted image sirce i ja smo nekad bili najbolji drugovi
al nisam znala za mineralnu sad me ta mineralna kopka SKVO javi se
starom drugu i olaksaj mi mukeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu medica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 19:28:19   
Skvo RR
Izvini sto se nisam ranije javila....meni je mineralna super...naravno ne skida tvrdokorne mrlje...ali manje ....user posted image ...vezano za garnituru..ja sam imala breskva mikrofiber garnituru...i najbolje sam joj boju vracala mineralnom...znas ono kad se garnitura fucne po coskovima...npr.od farmerki...nadam se da sam bila slikovita...user posted image

Najbolje ti je uzmi spuzvu za kupanje i u lavor mineralnu, natopis, ocijedis i dobro oteres.,,,user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio skvo -- 12.11.2008 19:30:01 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 20:04:26   
suncan_dan
i ja isto samo to znam sa sircetom, i zadovoljna sam. ili ako da budu bjeliji/svjetliji onda sa mokrom soli.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako ocistiti tepih
12.11.2008 20:05:54   
napolitanka
ja sam prala sa sapunicom od detrženta i mrežicom od vreće npr krompirauser posted image , pa veniš-suho pranje, za jače mrlje golden 30(ovo čudo je bez hemikalija i super čisti sve živo), a na kraju mi je pukao film jer mi je tepih onaj sa onim "zavrnutim crvićima" i teško mogu dubinski čistiti, pa sam ga odnijela u salon i za male pare dobila novi bež tepihuser posted image , a dugo sam živila u zabludi da će ga upropastitiuser posted image .....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako ocistiti tepih
21.11.2008 15:09:06   
dacy
ja svoje nosim na praonu i oni ih srede, budu kao novi, a imam bijelu garnituru od mikrofibera nju cistim vanishem

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako ocistiti tepih
21.11.2008 16:40:26   
Romali
IZVORNA PORUKA: skvo

vezano za garnituru..ja sam imala breskva mikrofiber garnituru...i najbolje sam joj boju vracala mineralnom...znas ono kad se garnitura fucne po coskovima...npr.od farmerki...nadam se da sam bila slikovita...user posted image

Najbolje ti je uzmi spuzvu za kupanje i u lavor mineralnu, natopis, ocijedis i dobro oteres.,,,user posted image user posted image user posted image


Kod mene u dnevnom je identična garnitura. Baš ti hvala za ideju. Nisam još s tim probala,a za crne dijelove kriv je mm i njegove crne čarapeuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako ocistiti tepih
21.11.2008 22:45:48   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mazalica

I kod mene su u dnevnoj i kuhinji zimi ti sareni 100% vuna, a na spratu mi je isto vuneni ali rucno redeni debeli tepih! Hamze ima tako osjetljivo lice odmah mu se zacrvene obrazi kad lezi na tepihu, tako da vise nisam pametna cime cistiti...



Da nije alergija na vunu??
Ja sam tepihe davno izbacila. Imam par stazica i jedan tepih u dnevnoj, sintetički.

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako ocistiti tepih
21.11.2008 23:02:40   
camm
ja se ponovila sa novim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako ocistiti tepih
21.11.2008 23:26:04   
Anoniman
čestitam lutko, ja mislila ti napisala za daxuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako ocistiti tepih
22.11.2008 0:04:04   
camm
shee najlakse ciscenje je kupiti noviuser posted image user posted image user posted image user posted image

shee sta te zanima za dax pitaj.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako ocistiti tepih
22.11.2008 0:09:23   
Anoniman
ma ne zanima me, nego kad sam vidjela da si ostavila post na ovoj temi, mislila sam da to sredstvo preporučuješ, jer znam da si ga spominjala... kad ona se ponovila.. da kupiš još bolji i ljepši što prije.user posted image

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako ocistiti tepih
9.5.2009 0:02:01   
Anoniman
Da ne otvaram novu temu, imam pitanje. Je li neko od vas prao ćilime u autopraoni? Ako jeste, jeste li zadovoljne urađenim? Ja sam imala jednu tetu u komšiluku koja mi je svake godine prala ćilime međutim ona je odselila pa ne znam šta da radim sada user posted image . Na um pade mi autopraona..... al sam nešto skeptik po tom pitanju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako ocistiti tepih
9.5.2009 0:03:38   
Ilhana RR
enisa - to je pranje sa onim masinama visokog pritisk jel?


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako ocistiti tepih
9.5.2009 0:07:34   
Anoniman
Jeste, to je to... Jesi ti slala svoje ikada?

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *