|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:24:02   
sanjica23
meni je termin sutra 17.07 i jako se plasim
pomozite mi molim vas kako da se resim straha...
ja sam inace dobro, nemam jos nikakvih bolova, otvorena sam pola prsta...
pomagajte...user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:26:35   
mama mami
Moraš biti svjesna da boli, ali i da će to sve proći a u rukama ćeš imati najljepše stvorenje na svijetuuser posted image , vjeruj mi isplati se

(odgovor članu sanjica23)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:29:11   
sanjica23
znam to i jedva cekam da moja mala milica dodje na ovaj svet i u moje narucje ali se plasim puno svega....


(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:35:15   
mama mami
Normalno je da svaka trudnica ima strah od poroda, pogotovo dan prije termina, ali sve će biti uredu. Prepusti se i uživaj u osjećaju da je to malo stvorenje u tebi dok još možeš, vjeruj mi poslije će ti to nedostajati

(odgovor članu sanjica23)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:36:26   
sheri
sanjca dusice, nema te cega biti strah. pripremi se samo na porod a ostalo je sve nebitno. da boli boli, ali prodje za tren, a ti dobijes najljepsi poklon za cijeli zivot. sretno!

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu sanjica23)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:37:07   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: sanjica23

meni je termin sutra 17.07 i jako se plasim
pomozite mi molim vas kako da se resim straha...
ja sam inace dobro, nemam jos nikakvih bolova, otvorena sam pola prsta...
pomagajte...user posted image


draga moja znam kako se osjecas,ja sam se pordila prije 2 mjeseca.Moj ti je savjet da ne mislis o tome,jer sve prodje puno bolje nego sto zamisljamo.Mene je najveca trema uhvatila kada sam usla u bolinicu.A strah sam pobijedila kada sam se porodila,nije tako strasno vjeruj mi.Mislim da se mi najvise plasimo nepoznatog,a sad kad znam kako to izgleda porodila bi se jos 10 putauser posted image Najvaznije je da bebara i ti budete dobro aBd,a sve ostalo se zaboravi.Ako si isla na vjezbe za trudnice to ce ti puno olaksati.Kada se javi bol trudi se da ga predises i cuvas snagu.A nevjerovatno je to da kad prodje kontrakcija,bola nema. A kontrakcija ti traje par sekundi,raste,dostigne vrhunac i opada.imas pauzu i mozes pjevusitiuser posted image Meni je puno znacilo jer je mm bio samnom.
Puno srece i lagan porod,javi kako je proslo,pusa


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu sanjica23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:37:26   
mamine oci
jednostavno treba da si sjvesna da ce to proci  znas da treba da se porodis i sebi govori ja to mogu ja to hocu razmisljaj pozitivno nestvaraj paniku ja tako uvjek sjvesna sam da ce proci da moram da se porodim i uvjek dobro prodjem dva puta sam se poradjala i svaki moj porod je trajao 5min  i vidjeces nista strasno misli na to koliko se zena porodilo puno srece i nebriniuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu sanjica23)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:40:34   
sanjica23
hvala vam puno na savetima drage moje... javicu se kad se porodim i da vam ispricam svoje iskustvo koje nece biti nadam se bas mnogo bolno... izdrzacu ja to, moram znam da moram zbog svoje curice... ljubim vas puno i jos jednom hvala vamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 14:47:25   
R&T@
1. misli na to da si sad ogromna (cak i ako nisi), da ne možeš spavati na stomaku, da ti se nemoguće sageti, da ti ne može ništa osim veeelike haljine, da stalno pi pi, da si stalno gladna..........
2. misli da jedno divno bice ceka tvoje narucje, da ces osjetiti toliku ljubav koju nije moguce izmjeriti, da ces osjetiti miris svoje bebe, da ces vidjeti na koga lici, da ces joj brojati prstice na nožicama i ručicama, ..........
3. porod je samo jedan prirodni proces i cijelo tvoje tijelo ucestvuje u tome

P.S. moj prvi porod je bio divan i tebi želim barem takav. puno snage ti želim!

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu sanjica23)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 15:36:25   
Nunu 08
Prije svega da te pozdravim i da ti pozelim brz i lak porod.Ja sam prije godinu bila u istoj situaciji.Razumijem te,osjecas strah jer i ne znas sta te usvari ceka.Bitno je da budes sabrana,da ne panicaris,skoncentrises se na porod i mislis o tome kako ces ubrzo zagrliti,ljubiti i mirisati svoju bebicu....ja sam bar tako i bila sam skoncentrisana na disanje i pomoglo mi je,cijelo vrijeme trudova razmisljala sam o rijecima onih teta koje su nam drzale vjezbe,tako da mi je porod brzo i relativno lako prosao.Slagala bih te kad bih rekla da ne boli.Boli,ali ne cijelo vrijeme puno,bar mene.Zato kad rodis sve nestane u sekundi,mislim na bol,a ti ces ako Bog da biti puno sretna.I ja sam se bojala,pretrpjela sve to,ali ne zalim,sad kad me moj sin zovne mama,ja bih hiljadu puta vecu bol pretrpjela,jer ne moze se porediti samo s njegovim osmjehom koji mi svaki dan pokloni..SRETNO.......

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 15:40:30   
Adana
Mila prije svega da ti pozelim lak, brz i sto bezbolniji porodjaj!!!
Moja princeza se rodila 17.7. prosle godine. user posted image  Doduse na carski.
Ja te potpuno razumijem... i jedini savjet koji imam je da se pokusas opustiti i prepustiti jer malo sta mozes promijeniti. Kao sto ti rekose bolice ali i proci ce. To je ono sto je dobro... produktivna bol, koja zavrsi necim jako lijepim. user posted image
Ja se i sada bojim poroda, i to je jedna od stvari koja me koci da uopste razmisljam o drugoj bebi. Tako da ti ja bas i nisam neka utjeha. user posted image
Sretno!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 15:41:51   
delly
i meni je termin za 7 dana i cekam svaki dan kad ce da me zaboli user posted image al nistauser posted image imala sam lazne trudove i menstrualne bolove,beba se spustila skroz u zdjelicu pa nadam se iskreno da cu do terminajer nemogu imala sam jako tesku trudnocu sa svim mogucim simptomima jedino hvala bogu nisam imala nikakvih problema s bebom ...

strah me poroda da user posted image ,znam da boli ,i da je to najaca bol,svjesna sam...al se bojim komplikacija..bojim se da nesto nebude uredu,bojim se za bebu,,,bojim se ... samo molim boga da prode dobro i da beba bude dobro...o tome mislim cijeli dan ....uh nije lako nimalo user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 15:43:39   
dady
Ma morašshvatiti da mora izači,ovako,il onako! Isve lakše bude!!!Fino rasčistiš sama sa sobom i o je sve,ja sam se porodila prije 26 dana,glas nisam pustila,sve dobro prošlo,a ne znam kako bih da sam se dernjalla,ja shvatam da boli i da je svaki porod individualan, al je lakše ako čuvaš snagu,a ne gubiš je na dreku!!!

SRETNO!!!
user posted image

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 16:31:58   
dina_89
evo prvo da ti pozelim brz i lagan porod

ja sam se straha rijesila tako sto sam pogledala nekoliko snimaka poroda, klipove mozes naci na you tube, ja kad sam prvi put gledala povremeno sam zatvarala oci ali poslije sam vidjela da je to nesto divno i da nemam razloga za  strah, dok sam bila u bolnici gledala sam 2 zene kako se poradjaju meni je bilo divno gledati to iako sam se na pocetku jako plasila

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 16:36:04   
delly
gledala sam snimke poroda i jako je to lijepo..iskreno jedva ja to cekam...ali strah me komplikacija...samo zelim da je bebi dobro...znam da boli...pa mora da boli ...ali samo da mi beba bude dobro to je jedino sto me brine i to mi se mota po glavi ma kakva bol ...

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 16:57:17   
veeseelaa
kako pobijediti strah od poroda?

ne razmišljati o istom, biće šta će biti
Ja znam reći: o tome ću kad dodje vakat a unaprijed se nervirati bezbeze jer možda sve prođe glat

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 21:40:09   
Alma_27
ja jos ne razmisljam o tome ali eto moje dvije poznanice su se porodile skoro i obje su rekla de ja bilo izdrzljivo i nisu se namucile kao sto su mislile. sve nesto kontam da je najgori strah od nepoznatog

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 21:47:02   
škorpija
Ja sam uvijek razmišljala da je porod isto kao vađenje zuba, dok ga izvade, prestane da boliuser posted image i stvarno mi je to pomoglo, a najviše me je iznenadilo to što me samo istiskivanje bebe uopće nije bolilo, a na filmovima u tom dijelu baš najviše vrišteuser posted image
kontrakcije su bile bolne, ali kao što reče gvendolina, kad pprođu, uopše ne boli, ja sam između kontrakcija spavala jer sam se porađala navčer a nisam neka noćna pticauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
16.7.2009 22:56:39   
sanjica23
hvala vam zene moje puno na finim recima i savetima.... ja sutra idem u bolnicu na pregled, inace sutra je taj dan d... sad sam spakovala stvari i idem jos malo na kupanje i spavanje... malo me bole ledja i stomak kao da cu da obijem menstruaciju...ne znam je li to to? ili su to laznjaci i danas sam poprilicno nervozna i place mi se... ma imam promene raspolozenja cesto...user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
5.8.2009 15:18:07   
lirio
šta bi? kako nam prođe? ja sam ev čekam kao ti nekad i užasno se bojim...mada sam sve to već jednom prošla....sad mi je nekako teže kad znam šta me čeka...pussssaaauser posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu sanjica23)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
5.8.2009 15:28:39   
TonkicaPalonkica
ja se bojim šivanja nakon poroda, više nego poroda samog user posted image

_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
6.8.2009 7:49:21   
poetesa
IZVORNA PORUKA: TonkicaPalonkica

ja se bojim šivanja nakon poroda, više nego poroda samog user posted image


i ja isto user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
6.8.2009 8:11:12   
sweet BaBy
Pozdrav svim buducim i sadasnjim mamicamauser posted image
Meni je termin za 6 dana, ali ja uopste ne razmisljam o tome. Svjesna sam toga da bebica mora izaci kako-tako. I jedva cekam taj dan aBd. Pretrpicu svaku bol za moje pile. Puno je lakse ne razmisljati o tome. Vjerujte mi da imam osjecaj ko da ce to neko drugi uraditi za meneuser posted image user posted image user posted image
I mene je strah sivanja, ali tada cu vec aBd gledati moju srecu najvecu pa necu moci ni razmislajti o tome.
Sretno svim user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
6.8.2009 8:14:29   
željana
ja se prvi put nisam uopšte bojala poroda a nisam ni imala razlog jer je sve prošlo super i vjerujte mi da mi je šivanje bilo gore od poroda,ali sad sam ponovo trudna i imam toliki strah da noćima ne spavam i imam grozne snove stvarno ne znam kako da se opustim i uživam u trudnoći koju sam čekala evo skoro 4 godine

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako pobijediti strah od poroda
6.8.2009 8:19:51   
bebana27
ja trenutno nemam strah od poroda jer imam jos do toga ali kad covjek razmisli svaka bol prodje kad se vidi djete u narucju
samo zelim da sve aBd bude dobro da se rodi ziv i zdrav to mi je najbitnije a na bol necu ni da mislim

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu željana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *