|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kolektivna kazna
2.11.2015 9:58:06   
salmana
Je li vam se desavalo da vam djeca budu kolektivno kaznjena kao cijelo odjeljenje zbog 1-2 djece koja konstantno rade probleme I narusavaju disciplinu u razredu?

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.

Slijedi razgovor sa uciteljicom, a mozda I dalje da idem na vise instance, ne znam sta pokusavaju postici?! Niti se ova djeca postide, niti se poprave, niti mali mogu da uticu na njih kao kolektiv.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 10:06:00   
Medić*
Zasto su ih kaznili ?
Bez veze mi je to kolektivno kaznjavanje, nema smisla.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 10:07:18   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: salmana

Je li vam se desavalo da vam djeca budu kolektivno kaznjena kao cijelo odjeljenje zbog 1-2 djece koja konstantno rade probleme I narusavaju disciplinu u razredu?

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.

Slijedi razgovor sa uciteljicom, a mozda I dalje da idem na vise instance, ne znam sta pokusavaju postici?! Niti se ova djeca postide, niti se poprave, niti mali mogu da uticu na njih kao kolektiv.



jeste jednom učiteljica duže zadržala sve posle nastave,jer se neki nisu htjeli lijepo da poredaju,pravili nered.pa dok se nisu umirili i lijepo stali.i rekla mi na informacijama to i objasnila da su oni kolektiv i da zato su svi ostali,znači i oni koji su slušali.nije mi to nešto zasmetalo,vjerujem da učiteljica ima neke pedagoške metode

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 10:11:30   
salmana
Pa ta djeca su napravila ozbiljniju povredu discipline, mislim da je doslo I do tuce, ali to trebam da provjerim u skoli sta se tacno desilo.

Ne postoji pedagoski opravdan cilj u ovom slucaju da druga djeca ispastaju njihovo problematicno ponasanje!

Ne bih ocekivala ni da zbog mog djeteta neko drugi bude kaznjen, nikad!

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 10:13:06   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmana

Pa ta djeca su napravila ozbiljniju povredu discipline, mislim da je doslo I do tuce, ali to trebam da provjerim u skoli sta se tacno desilo.

Ne postoji pedagoski opravdan cilj u ovom slucaju da druga djeca ispastaju njihovo problematicno ponasanje!

Ne bih ocekivala ni da zbog mog djeteta neko drugi bude kaznjen, nikad!




Tako je.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 11:12:29   
Medić*
Nema kolektivne krivnje za nešto što je napravio pojedinac/pojedinci...tj nebi je trebalo biti...
Hajde kod tih nekih situacija sto tinkli navede, stajanje u redu i sl..pa da djeca ponove gradivo o panasanju ali kada se ozbiljno nesto desi zasto bi moje dijete npr snosilo krivicu i bilo kaznjeno zbog drugoga a ni luk jelo ni mirisalo...

< Poruku je uredio Medić* -- 2.11.2015 11:17:03 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 11:46:08   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: salmana

Je li vam se desavalo da vam djeca budu kolektivno kaznjena kao cijelo odjeljenje zbog 1-2 djece koja konstantno rade probleme I narusavaju disciplinu u razredu?

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.

Slijedi razgovor sa uciteljicom, a mozda I dalje da idem na vise instance, ne znam sta pokusavaju postici?! Niti se ova djeca postide, niti se poprave, niti mali mogu da uticu na njih kao kolektiv.





A kako ih je kaznila?!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 11:55:10   
veeseelaa
Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.


meni ne bi prošlo

ako sam 100% ubjedjena da mi je dijete ok

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 11:57:35   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mene su evo vec doveli do ludila, dijete mi je beskrajno nesretno zbog uzasnog osjecaja nepravde koja joj je vec vise puta na ovaj nacin nanesena.


meni ne bi prošlo

ako sam 100% ubjedjena da mi je dijete ok


Polako veseelaaa....treba vidjeti šta je kolektivna kazna?
I kojeg su uzrasta djeca?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 12:00:19   
Hanady RR
mene zanima koja je to vrsta kazne...


naša učiteljica je djevojčicu koja je također na vjeronauci porbleme rpavila kaznila kolektivno nisu išli na fizičko...
rekla nam je to iozvinula se lai je ta kazna upalila...malena se smiria...
učiteljica je prepoznala trenutak u kojem će drugagari vršnjačkim utjecajem toj malenojr eći samo d anije ok da radi nje niko na tjelesni ne ide...i ona skontala da nije fer prema raji...


sad ja nešto nisma ulazila u analize postupka toga...
da je upalio jeste...
ja vjerujem učiteljici da je znala šta radi...

ona radi u odjeljenju sa 4 djeteta koja trebaju posbenu pažnju...jedno od njih je ta djevojčica...
IV godine imama smao riječi hvale ...

tako da...nisam pametan koliko jesdam ili nisma za to kolektivno kažnjavanje...
ovako kad čitam i čujem rekla bih grozno al kako imamao to siksutvo rekla bih uspješno ako se zna kad, kakao i čim ???

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 12:06:27   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene zanima koja je to vrsta kazne...


naša učiteljica je djevojčicu koja je također na vjeronauci porbleme rpavila kaznila kolektivno nisu išli na fizičko...
rekla nam je to iozvinula se lai je ta kazna upalila...malena se smiria...
učiteljica je prepoznala trenutak u kojem će drugagari vršnjačkim utjecajem toj malenojr eći samo d anije ok da radi nje niko na tjelesni ne ide...i ona skontala da nije fer prema raji...


sad ja nešto nisma ulazila u analize postupka toga...
da je upalio jeste...
ja vjerujem učiteljici da je znala šta radi...

ona radi u odjeljenju sa 4 djeteta koja trebaju posbenu pažnju...jedno od njih je ta djevojčica...
IV godine imama smao riječi hvale ...

tako da...nisam pametan koliko jesdam ili nisma za to kolektivno kažnjavanje...
ovako kad čitam i čujem rekla bih grozno al kako imamao to siksutvo rekla bih uspješno ako se zna kad, kakao i čim ???


obzirom da je brzo postigla rezultat onda bih i opravdala kolektivnu kaznu....al samo jednom

al znam jedno odjeljenje gdje uciteljica stalno kaznjava djecu tako sto ne rade fizičko... kolektivna kazna

djeca prosle godine citavo polugodiste nisu radila fizičko...što mi je ravno idiotluku

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 12:11:32   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mene zanima koja je to vrsta kazne...


naša učiteljica je djevojčicu koja je također na vjeronauci porbleme rpavila kaznila kolektivno nisu išli na fizičko...
rekla nam je to iozvinula se lai je ta kazna upalila...malena se smiria...
učiteljica je prepoznala trenutak u kojem će drugagari vršnjačkim utjecajem toj malenojr eći samo d anije ok da radi nje niko na tjelesni ne ide...i ona skontala da nije fer prema raji...


sad ja nešto nisma ulazila u analize postupka toga...
da je upalio jeste...
ja vjerujem učiteljici da je znala šta radi...

ona radi u odjeljenju sa 4 djeteta koja trebaju posbenu pažnju...jedno od njih je ta djevojčica...
IV godine imama smao riječi hvale ...

tako da...nisam pametan koliko jesdam ili nisma za to kolektivno kažnjavanje...
ovako kad čitam i čujem rekla bih grozno al kako imamao to siksutvo rekla bih uspješno ako se zna kad, kakao i čim ???


obzirom da je brzo postigla rezultat onda bih i opravdala kolektivnu kaznu....al samo jednom

al znam jedno odjeljenje gdje uciteljica stalno kaznjava djecu tako sto ne rade fizičko... kolektivna kazna

djeca prosle godine citavo polugodiste nisu radila fizičko...što mi je ravno idiotluku


Pa to i jeste idiotluk i ni u kom slučaju nije kolektivna kazna.
Odakle njoj pravo da djeci uskračuje jedan predmet?!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kolektivna kazna
2.11.2015 12:12:43   
Hanady RR
POla godine je baš previše...
naravno to mi nije OK..
nama je naša rekla i izvinula se ali nama objasnila šta, kao i zašto...

ona opet podržava taj tjelesni...
od kolegica sma čula da nekoj raji po durgim škoalam aod tjelesnoga kidaju za slova i brojeve ...naša to nikada nije podržavala niti činila...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *