|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 16:40:10   
chuci
Pošto meni to slijedi za koji mjesec, molila bih iskusne mame da napišu koliko novca mjesečno troše na bebu i bebine potrebe.
Ako vam nije teško napišite troškove po nekim kategorijama, tipa za hranu, za pelene, kozmetika, odjeća i napišite i za koji se to uzrast odnosi.

Hvala vam puno, jer ćete pomoći svima nama budućim mamama.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 16:51:52   
Apotekarka
eh ovako nama je 1.5 mjesec prije rođenja smo potrosili pa gptov 1000 km dok smo bebi kupili sve sto treba flasice,cucle,kozmetiku za kupanje,krevetic,ormaric za presvlacenje nesto odjece...za odjecu sam dosta nadobijala pa sad to nista ni ne kupujem sto sam kupila prije poroda kupila...
hrana-posto je maleni na bebimilu mjesecno nas to izadje oko 100 km cajevi mogu dugo biti,espumisan kapi za grceve mogu 3 mjesecno biti to je 24 km,pelene 3 paketa mjesecno po 70 komada to je oko 60 km do 6 kg
kozmetiku sto sam kupila moze dugo biti ja sam uzela nivein ruksak 65 km sve mi doslo a samo korisrim sampon-kupku i ulje jer ga mazem bademovom za to mi treba 18 km mjesecno.maramice vlazne meni 3 paketa niveinih budu mjesecno jer ga vijek obrisem malo i kad ga perem to je oko 24 km...znaci treba ukupno nekih200 km mjesecno za bebicu...ma samo nek je zivo i zdravo...nije to toliko ni puno...jer flasice,cucle,odjeca,cajevi to traje duže...jednom kupis i miran si...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 18:17:57   
Anoniman
MM i ja smo jedan mjesec računali.
Samo hrana (jer nisam dojila), pelene (Violeta) i vlažne maramice (Violeta) mjesečno su nas koštali 200 KM. Svu garderobicu, krevetić i kozmetiku smo dobili.

Sada smo troškove srezali. Pored jednokratnih, počeli smo koristiti i platnene pelene pa nije toliko skupo. Prešli smo na Molfix jer su mnoooogo jeftinije a i čini mi se kvalitetnije od Violete. Upotrebu vlažnih maramica smo sveli na minimum, sad se guza pere (donedavno sam koristila samo vl. maramice za brisanje guze).


(odgovor članu Apotekarka)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 18:53:15   
Ilhana RR
Ovako moze se izracunati... ovde u svedskoj je preporuka da se pelena mjenja svako 3 sata, osim ako se ukaki beba. Izracunas koliko pelena treba dnevno i onda koliko ti dugo moze biti jedno pakovanje. Onda vlazne maramice nemoras koristiti kad si kod kuce, ja to vecinom koristim kad sam van kuce.

Ako nebudes dojila mozes racunati ovako, jedna beba treba da u sebe unese 1/7 litara od svoje kilaze, znaci beba ako ima 4 kg pije malo vise od pola litre AD mlijeka dnevno itd.Uporedi cijene po raznim prodavnicama gdje koliko sta kosta vec unaprijed, tako sam ja uradila i znala sam gdje sta imam za koju cijenu. I tako gledas da uzimas stvari gdje su ti najjeftinije.

Kozmetike ti netreba previse, ja imam toliko puno da cu sad sa humanitarnom i toga kupiti. Dosta ti je po jedno od svega, sampon, ulje, puder i krema. Imas gotove one pakete naprimer od Bekutana po 18 KM u Mercatoru sam vidila. Po mom misljenju bekutan je extra!

Sto se tice odjece to je od osobe do osobe, ja previse uzimam jer uzivam u tome da oblacim Lamiju. A moze se i to svesti u neki red ako nisi "shoppoholicarka" kao ja =)

eto, nadam se da ce ti malo pomoci ovo sto sam napisala...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 19:04:50   
Ex Yu
eh tesko je to racunati ... pripreme za bebu neulaze u te troskove to neko dobije neko hoce ovo neko ono pa je to individualno ali mjesecne potrebe izgledaju ovako

maramice (pampers sensitiv) bez mirisa                 20,00 KM
pelene (baby love 2 jumbo paketa po 36,00KM)     72,00 KM
hrana (novalac 12 kutija po 16,90 KM                   202,80 KM
kozmetika netreba svaki mjesec al svaki drugi oko 40,00 KM
i to ti izadze meni 335 KM samo to osnovno al mene ubi hrana pprotiv grceva koja je ubjedljivo najskuplja, ljudi se zavaraju i misle da je aptamil skup nije tacno u aptamilu dodje 900 gr i kosta 26 KM, a novalac 450 gr je 16,90 znaci 900 gr bi bilo 33,90 a bebimil je 300 gr 8,00 KM pa skontajte da je na kraju aptamil najjeftiniji


odjeca i ostalo ja kupim sta mi se svidi al sam i puno dobila


< Poruku je uredio Ex Yu -- 14.8.2009 19:05:48 >


_____________________________

Danijal 09.06.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 19:16:20   
Anoniman
Ono što moraš svakog mjeseca imati:
-pelene- 2 paketa 60 KM mjesečno a koristim i platnene
-vlažne maramice- 10KM
-odjeća- eh pošto ja uvijek nešto kupujem ne znam koliko mi ode mjesečno za odjeću jer luda sam za odjećom i uvijek mi nešto fali.
-hrana-dojim i kuham voće, povrće, meso, nestle riža, frutolino i belaji i ni ovdje ne bih znala koliko to sve izađe mjesečno.
-kozmetika- ja najviše trošim na bademovu kremu koja je 5KM i hipovu kupku oko 7 KM.
( a losijoni, ulja, imam još od kako se mali rodio gotov pa i nove)
igračke- svaki mjesec kupim neku zanimljivu igračku do 10KM, još je mali za neke mozgalice koje više koštaju al jedva čekam da mu kupim lego kockice.

Eh sad kako beba raste ima ćeš potrebu za kolicima, hranilicom, bazenčićima...Al et navela sam šta svakog mjeseca meni baš treba


(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 19:36:13   
mamina cura
Za prvo dijete smo imali velike troskove od kupovine krevetca, kupovine pelena svaki mjesec.... odjecu smo dobili pa je to bilo lakse. Tad smo i adaptirali kucu pa je bilo bas tesko.
Za drugo dijete ni blizu prvom. Koristila platnene pa sam kupovala deterdzent. Dojila pa nisam kupovala AD mlijeko. Odjecu naslijedila od brata ali i dobila. Ni teglice Hippove nije htjela i jela je sve domace iz nanine baste. Mislim da sam joj kupila do sada svega par kosuljica, suknju... user posted image
Sada kupujemo vocne jogurte, pahuljice, cokolino, mlijeko - i opet ne ispadne neki trosak.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 20:08:38   
Chuchi
Generalno, za stvari koje su bebi prijeko potrebne ne trosi se puno! Svi mi imamo neke neplanirane troskove, i to sve zavisi od mjeseca do mjeseca, ali ono sto svaki mjesec bebi treba je otprilike isto para koliko i prosjecnom pusacu za mjesec dana! Pa ti sad vidi! Pusac pare baci dzaba, a za bebu ne bi trebalo biti mnogo koliko god mozes podnijeti/zaraditi da na nju potrosis!

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 22:23:17   
Anoniman
draga moja koliko se mjesečno troši na bebu najviše zavisi koje proizvode kupuješ,koje pelene jesu li to pampers,baby love il molfix,il neke druge,koju hranu daješ bebi,koje maramice itd,tako da sve to zavisi od toga,svakoga dođe različito,neko će dati na te stvari mjesečno 400 km a neko 250 tako da je to individualno.

(odgovor članu Chuchi)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 22:52:55   
idana_85
Mi kupimo pakovanje ili dva pelena, kako kada, jer se sada ucimo na tutu pa cesto sorc strada znaci to je 30-60 KM
Kupimo mu kasica,cokolino,zitarice,monte, plazmu,milk snite... 50 KM
maramica smo kupili nekad davno tovar pa na to trosimo oko 3 KM, za one male,sto mogu nositi u torbici
kremu kupim veliku Pavloderm i moze biti dva mjeseca 3 KM
manju nosim kad negdje krenemo i ona tako bude,i vise to je 2 KM
odjece je stvarno dobio puno,dugo vala nismo nesto kupovali, oko 20 KM mjesecno otprilike mu uzmemo ponesto.
sampon, mlijeko za tijelo,gel za tijelo,vata,stapici to bude stvarno dugo,ne uzima se svaki mjesec
kupujemo mu falsiranu vodu i to je oko 10 KM
igracki oko 20 KM
eto...ne znam vise


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 22:58:10   
ivanak
Prvo djete ti je najskuplje, što se tiče kupnje krevetića, malog ormarića za robicu, robica, sva potrebna kozmetika...
Meni je mama kupila krevetić, koji u Hrvatskoj košta oko 1300 kn, robice i ostalih potrepština u vrijednosti 500 kn mi je platila.
A sad, ja i muž smo kupili nešto malo robice, ali najviše smo dobili. Tako da se ne trebaš oko robice zabrinjavati - kupi najpotrebnije ( body kratkih rukava par komada, dugi rukav za svaki slučaj, meda ). Šugaman za kupanje.
Mi smo ispočetka kupovali pampersice, ali smo skontali da su violeta još bolje, ali i jeftinije ( jumbo paket - 80 komada, 95 kn ). Vlažne maramice isto od Violeta, pa to ti je sve oko 110 kn.
Od kozmetike kupi mrežice za pupak, sterilne gazice, sprej alkoholni, žuti prah kad otpadne pupak, bebi se često začepi nos pa kapi za nos, D3 kapi, šampon MU Stella, ulje za tijelo, oko 350 kn max.
Kolica ti odmah ispočetka ne trebaju - najbolje ti ga je iznjeti u košari za bebe, to ti je negdje oko 200 kn. Dobili smo kolica, BUBU oko 1000 kn.
Ormarić i kadica sve zajedno oko 800 kn.





(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 23:08:49   
Sonja
na pocetku ce ti otici vise para jer dok se malo uhodas kad ces mijenjati pelene i to..
meni ide 2.5 jumbo pakala mjesecno pampers sleep and play to je 50-60KM
hrana Novalac mjeecno 200KM
maramica tonauser posted image 20KM uvijek uzimam razlicite..nekad clean and play a nekad violeta
odjecu sam samo kupila prije poroda i flasice, cuce, kadicu, posteljinu i to kostalo oko 500KM
a poslije am dobila puuno odjece moze mu biti do 2 godineuser posted image
kozmetika...hmmm ja sam uzela komplet bekutan bio je oko 20KM al samo sam koristila kupku i mlijeko poslije kupanja...
sad sam uzela hipp ulje i super je
uglavnom mene ispadne oko 300KM mjesecno

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 23:18:11   
Ilhana RR
nemoj samo previse da kupis pakovanja pelene ispocetka jer bebe na pocetku brzo rastu... u mene Lamija je presla na dvojku sa mjesec dana ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 23:20:24   
ziki
Oni stalni troskovi su:2 paketa pelena baby love 66 km2 pakovanja vlaznih maramica baby love 7 km,2 bademove kreme cca 12 km.Kozmetike smo dobili na litre prosle godine i jos ne kupujemo, imamo ovu bocicu sto sad koristimo i jos jedna niveina cekauser posted image  Odjece takodje dobija puno, kupuju tete, bika, nana a kupujem i ja skoro svakog vikenda bar bodic tako da nemam bas prestavu koliko je to isto je i sa igrackama. Tarik je 6 mjeseci dojio pa stavku hrana nismo imali sem cajeva za dojilje i prenatala al to je vise moja stavka. Kad smo uveli dohranu nije bas bio lud za teglicama a kako je prikolica uvijek samnom on sad sam ubacuje sto mu se svidi-cokoladu za kuhanje ili kinder cokoladu i dukatino, tako da ti je to stavka usput.I vec je neko reko da su najveci troskovi pred porodjaj kad kupujes krevetac, komodicu za bebine stvari, ako hoces sto za presvlacenje....

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 23:24:41   
ziki
A imas i spisak koji sastavljale Visnja i Emina tema je sta mi treba za novorodjence gdje su ti pobrojane sve moguce potrepsine user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 23:25:20   
Amrino
Mi ne trosimo nesto puno...
Posto sam dojila na hranu nisam trosila nista. Sada jede isto sto i mi a kupujem mu tu i tamo poneku grickacicu, jogurtic i sl.
Odjeca- dosta smo dobili a sve ostalo sam kupovala onako po potrebi, na snizenjima (savjet- nikada ne kupuj unaprijed jer dosta tih stvari beba mozda nikada nece obuci. Kada vidis da mu treba recimo jos dva bodija...odes i kupis dva bodija a ne dvadeset komada. Djeca brzo prerastu!)
- vlazne maramice i kozmetika- skoro nista od toga ne kupujem. Uvijek imam vlazne maramice u torbi za "ne daj boze" i imam onu kupku za sve...a sve ostalo radim obicnom vodom! Koja je zakon! Sto manje hemije- to bolje! Za osipe i ojede uvijek samo Kantarionovo ulje.
Jedino na sta se obavezno potrosi- pelene!
Igracke skoro da i ne kupujemo- dosta ih je dobio a kupili smo mu slikovnice, par autica i to je to. I ovo sto ima je previse. user posted image
Na pocetku ja mislim svi potrose...ali poslije skontas da djetetu vise od pola tih stvari uopste ne treba! Drugo je sto roditelji ne mogu odoliti jer je nesto slatko..i sl.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 23:36:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Mi ne trosimo nesto puno...




Nama je sve ostalo od prve bebe. Krevet, komoda sa kadom, 2 kolica, AS...... robica.... tako da sad trošimo samo za pelene i kozmetiku. Prvu kozmetiku koju smo kupili još uvijek koristi (jer su mu 2 mj. i 9 dana), robice nove je dosta dobio. Uglavnom, pošto ga dojim, mjesečno potrošimo za njegove potrebe cca 100 KM..... nisam sigurna ni da li je toliko....

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
14.8.2009 23:53:36   
veeseelaa
ja za moju Ajšu negdje od 4 mjeseca pa sada do 7 mjeseca otprilike imam ove troškove:

aptamil - 175,00 KM (7 kutija x 25,00 KM)
pelene  -  66,00 KM  (2 pak x 33,00 KM)
sokići    -  80,10 KM  (90 kom x 0,89 KM)
kašice   -  60,00 KM (negdje oko 30 kom otprilike)
___________________________________
             381,10 KM

i to sve bez kozmetike, bez odjeće (onu koju dobijem većinom ne odgovara), igračaka, bez deterdženta za veš (garant mjesečno trošim 4 vrećice od 3 kg), veniša  i duplog utroška elekt. energije

al za moju rodu mama bi dala sve, svaki dan joj nešto kupim od odjeće, trakica za kosu, marama ili igračaka
dudi ne smije ništa da faliuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
17.8.2009 16:16:00   
emma.L
Otprilike 3 paketa pelena= 90 KM
Maramica vlažnih x 3 paketa = 15 KM
Aptamil x 2 ili 3 = 75 KM
Sokova i kašica ne puno, jer većinom joj pravimo i dajemo voće- možda 50 KM ukupno.
Dakle, dodaj još ponešto (keksić, čarapice...) 250 KM.

Dok je bila mala svu smo odjeću posudili i vratili, kupili joj možda par stvarčica. Eh zato me sljedeći mjesec čeka veselje: velike bebe uništavaju odjeću user posted image , ne možemo puno naslijediti, a mislim da neće puno ni ostati iza nas iz ovog razdoblja hehe. Dakle, nemamo ništa i valja nam kupiti sve za zimu. Jeste da ide rođendan, ali sam svima rekla da hoćemo slikovnice i igračke, neka joj bude veselo. Svakako je nećemo pustiti golu i moramo je obući user posted image , a ostali nek guštaju na odjeljenju igračaka!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
18.8.2009 11:20:58   
chuci
hvala svima puuuno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

mene su baš interesovali ovi standardni troškovi, pelene, hrana, ako ne daj Bože zatreba, kozmetika i te stvari.

pa vidim da to nije toliko strašno, nekih 200-300 km mjesečno se može fino iskoristiti.

što se tiče krevetića i komode za presvlačenje to mi je mama kupila, as sam dobila od brata, on prošle godine kupio, mala sad prerasla, baš je dobra peg perego, dobiću i kolijevku od mm roditelja, to je ustvari njegova kolijevka kad je bio mali, ali će e oni malo osvježiti i tako. jedino kolica nisam još kupila, ali pošto mi beba dolazi krajem septembra aBd kontam da ih ni ne kupujem do proljeća, jer će bebi ionako hodati u as kad gdje krenemo



_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
23.9.2009 8:41:30   
manuela RR
Neko je već napisao da se prvo dijete nejviše potroši i ja se slažem,dok se nije rodio,samo na pripreme krevetić,odjeća,kremice,pelene i posteljina potrošila sam 1500 KM,vjerovatno i više ali eto da zaokružim,a sad kad ima 10,5 mjeseci mjesečno trošim:

Pelene (ne potrošim baš uvijek 2 pakla pošto imam i platnene al uvijek ih kupim)                                                                            2X33=66KM
Maramice                                                                        2x4= 8KM
Mlijeko(više ne dojimo)                                                   3x25=75 KM
Igračke(obavezno mu kupujem svake sedmice po nešto) oko 50 KM
Sokići(ne pretjerano)                                                   20x0.90 =18 KM
Hapice(u kutijama,i u galončiću)                                       oko100 KM
Odjeća i obuća  
ne znam tačno koliko mjesečno,al sad sam mu uzela patikice koštale su 65KM,odjeću sam većinom pokupovala ranije pa mu i sad može,al stalno mu još ponešto kupim.
Kozmetika:pharmamed bademova krema                                 6KM
Hipp losion za tijelo i krema za lice(premda se to ne kupuje svaki mjesec)                                                                                    9 KM

Sve to zajedno iznosi 397 KM,taj sam iznos potrošila ovaj mjesec,al nekad je to i manje,a nekad i više.

< Poruku je uredio manuela -- 23.9.2009 8:52:06 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
28.4.2010 17:18:10   
bebbe RR
Uh, evo ja sada ovo čitam i kontam kako ja nemam pojma niti sam ikada imala koliko mi mjesečno potrošimo za našu bebu. Mislim, ne kupujem joj kao luda, ono što joj je potrebno, ali, eto, nisam računala. Znam samo da sada kupujemneuporedivo manje Hipp teglica s hranom, a u jednom periodu smo otvarali (ali ne i pojeli, češće bacali) i po tri dnevno i to je bilo glupavo trošenje para... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
31.1.2013 11:37:07   
bebaa
nisam ni ja vala racunala koliko trosimo ali posto je bebce tek 4 mj.staro jos evo mogu skontat sta para potrosimo...
2 pakla pelena po 100 kom -66 km
vlazne maramice - 9 km
hipp hrana 3 kut,minimum -69 km
krema za guzu -6 km
sokica cca.10-ak -9 km
gardarpbu uopste ne kupujemo apsolutno nista jer imamo puno djece oko nas pa sve kruzi sto je veliko olaksanje...kad smo kod kuce guzu peremo ali i brisemo vlaznim samo kad se malo upiski...stedimo koliko mozemo i nije ovo neka pljacka jedino hrana je preskupa a malo traje i to jos malo ia dojim i dajem voce svjeze i povrce a da jede samo AD mlijeko ne bi nas bilo nigdje...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
31.1.2013 11:46:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko se mjesečno troši na bebu?
31.1.2013 23:01:00   
leona81
dojila je skoro 2 god ali sam morala kupovati kasnije kasice ili ih praviti
maramice vlazne samo kad je krenula u vrtic(sa 16 mj)
igracke, odjecu i svu opremu za bebu smo morali kupiti...dobili smo prva kolica i krevetic, srecom:)

jedva sam cekala da ostavi pelene;)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *