|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kontakt mame i bebe
4.5.2009 17:45:13   
Nunny
Drage mame nadam se da cete mi izaci u susret i ispricati neke pojedinosti o porodu i nakon poroda u opstoj bolnici...
zanima me da li doktori bebu nakon sto izadje iz stomaka odmah stave mami na grudi kako bi cula otkucake maminog srca ... takodje da li se mama odvaja od djeteta, pogotovo odmah nakon poroda te da li su u istoj sobi mama i beba... i sl
Citala sam da je taj prvi kontakt jako vazan i ja bih jako voljela da ga uspostavim sa svojom bebom...pa molim za detalje HVALA
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 17:52:36   
Dinkica
Moju bebu su prvo okupali i povili,babica je prinjela na 10 sekundi pored mene dok su mi sili ranu tako da tog pravog kontakta nije bilo, porod je bio u opstoj. Mislim da ti mozes traziti da ti je stave na grudi prije kupanja i nepovijenu.

< Poruku je uredio Dinkica -- 4.5.2009 17:53:12 >


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 17:56:14   
Anoniman
Ćao Nuny!
Eh ovako moja beba nije odma plakala pa su oni morali intervenisat i kad su je okupali (polili vodom)  onda su ga donijeli malo sasvim da ga vidim i odma odnijeliuser posted image , a ja na šivenje.
Poslije šivanja svaka majka ide u sobu da se odmara a sutradan donose bebu...

(odgovor članu Nunny)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:06:33   
Nunny
bas si me rastuzila... svi se naucnici slazu da je prvi kontakt najvazniji da beba "igubi poverenje" ukoliko ne cuje otkucaje srca svoje majke (a to je jedini zvuk na koji je navikla) dozivljava stres i da treba da se drzi na grudi jer na tu razdaljinu vidi mamine oci (15cm)... ja bi zaista to zeljela da priredim svojoj bebi ... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:07:49   
zagy
Ja rodila u Opštoj bolnici prije 15 dana i odmah nakon poroda mi je spustili na gudi malo, izvagali, oprali i posto sam jos bila na stolu (šili me) stavili mi je jos malo na grudi. U sobu ides na dva sata, dok bebu vakcinišu, vade krv i sl, dok ti dolaziš sebi,i nakon dva sata ti donesu bebu, svaki krevet ima kolijevku pored i tako si sa svojom bebicom dok ne krenete kući. Tako da možes da uspostaviš kontakt sa svojom user posted image Sretno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:13:00   
Anoniman
Ti svakako možeš to tražit od njih al ako je sve u redu kod mene nažalost nije bilo...al evo sad je moja beba stalno na grudima user posted image , neka mi je živ i zdrav .

(odgovor članu zagy)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:13:51   
bebana27
i koliko nakon poroda ostajes u bolnici?

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:16:35   
Anoniman
kod nas u Tuzli ako je sve u redu sutradan- kuća.

(odgovor članu bebana27)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:19:05   
Nunny
od srca cestitam user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:37:04   
Romali
Rodila u Mostaru. Bebu mi odmah stavili na grudiuser posted image .
Ona dva sata nakon poroda, koja provodiš u rađaoni, beba bila sa mnom čitavo vrijeme, k'o fol dojiouser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 18:52:57   
mariva
i ja sam rodila u mostaru. bebu mi odma stavili na grudi ali dok sam ja ležala onaj sat u rađaoni beba je bila na grijanju

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 20:12:15   
zagy
U bolnici ostaješ 24 sata, ako je sve ok ideš kući sa svojom user posted image carski rez mislim 5 dana. Otpuštaju oko 10-12 ujutro, pa zavisi kako te zakače ta 24 sata.

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 21:21:10   
magde
i moja beba odmah su je stavili namoje grude bilo je fenomenalno pa nakon to malu su me sili i imas jedan dan odmor da se naspavas beba tek sutra dan ujutro je kod majka tako da to je vec bolje ti si naspavana a kod nas u makedoniji i da je sve OK MORAS da ostajes 3 dana kako bih te poducili za dojenje i druge stvare.nekada je imalo i sobu tu se  majke skupljaju i gledali dvd za dojenje i svacega ali sad nema i steta je bas

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:00:35   
HannaS
Koliko sam ja obavijestena,bebu ti odmah stave na grudi,cim se rodi(bar je tako u Tz porodilistu),pa je opet donesu poslije ona dva sata koja moras odlezat i biti budan.I beba ostane s tobom citavu noc,a sutra dan ides kuci.To sve vazi ako je sve proslo kako treba prilikom poroda.

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu magde)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:08:10   
manuela RR
Ja sam rodila u Tz rodilištu i nisu mi ga odmah stavili na grudi nego su ga oprali i očistili i onda mi je donijeli na trenutak samo da ga vidim i to je to.
Pet sati poslije poroda moj bebac je bio sa mnom.
Tako da što se tiče našeg prvog kontakta i nije bio nekiuser posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:13:13   
demented
IZVORNA PORUKA: manuela

Ja sam rodila u Tz rodilištu i nisu mi ga odmah stavili na grudi nego su ga oprali i očistili i onda mi je donijeli na trenutak samo da ga vidim i to je to.
Pet sati poslije poroda moj bebac je bio sa mnom.
Tako da što se tiče našeg prvog kontakta i nije bio nekiuser posted image


I kod mene je bio ovakav slučajuser posted image user posted image user posted image Ja izgubljena i u bolovima od šivanja nisam se sjetila da kažem da mi je daju. Ipak smatram da su oni to trebali sami uraditiuser posted image user posted image


_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:13:51   
demented
Mislim osim što nisam rodila u tz već u općoj bolnici u sauser posted image

_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:15:46   
Nunichi
I ja sam rodila u Tz i stavili su je odmah na mene. Onako ljubicasto,crvenkasto,bijelkastu... user posted image user posted image user posted image
Ali nam se babica zbunila i dok se mm i ja sabrasmo ona presjekla pupcanu... user posted image Ali nema veze,oprostili smo joj jer je bila super. Onda su je okupali i zamotali pa je opet bila s nama nekih 5 minuta.
A nakon 2h lezanja u radjaoni,kako ja odoh u sobu tako i Zarica sa mnom. user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:17:34   
HannaS
Izgleda da sve zavisi od babice...rade kako njima odgovara.Nekima odmah daju bebu,onako neokupanu,a nekima ne.A mi se nista ne pitamouser posted image user posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:20:01   
Nunichi
Ma HannaS odmah ti zadreci DAAAJ user posted image user posted image Ima da ti daju. user posted image
Mi smo se smijali bas,dr. pita mm hocete li presjeci pupcanu,a on sav sretan krenuo user posted image A babica onako ko dijete na tuti...aaaa ja vec presjekla. user posted image

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:28:08   
HannaS
Ehehehe,i babica se izgleda sva pogubila...vidis da one moraju bar nesto ubrljatuser posted image
A jel se smije trazit beba?user posted image mislim,ako ti je sami ne daju cim se rodi?Koliko su navikali Tz porodiliste,imam osjecaj kao da cu na klanjeuser posted image pa kontam da necu smjet glasa pustituser posted image


_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kontakt mame i bebe
4.5.2009 22:33:41   
Nunichi
Ma kakvo klanje...samo ti osmijeh nabaci i vidjeces kako ce dobre biti. user posted image Vjeruj mi... Da ne idemo mimo teme,vec sam negdje pisala,i one vole pozitivne trudnice,samo ih slusaj,potrudi se,i one ce biti super.
A ja bi trazila da mi je nisu dali... user posted image To je svakako bio najljepsi momenat,osjetiti onu toplinu svoje bebe. user posted image

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kontakt mame i bebe
5.5.2009 15:28:26   
emma.L
Rodila sam u općoj bolnici i nisu mi je odmah dali, prvo su je okupali i povili i dali mi je na grudi tek tada i to prekratko (ili mi se barem čini user posted image ). Sada bih tražila da mi je daju i ostave cijelo vrijeme šivanja, a onda neka je kupaju.
Onda su je odnijeli na grijanje i neka ih gužva spopala, satima je nisu donosili. Na kraju sam ustala i krenula niz hodnik da je tražim i onda su me pustili da sjedim pored inkubatora dok je nisu izvadili i pustili nas u sobu. Dakle, mislim da sam zamolila, da bi mi je ostavili malo duže na grudima, jer sam bila sama u sali i nije bilo

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kontakt mame i bebe
6.5.2009 8:30:01   
cija
jel ijedna od vas zaplakala od sreće kadsu joj tako odmah donijeli bebu?

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kontakt mame i bebe
6.5.2009 9:05:06   
mišur
Meni su ga dali kad su ga okupali i povili...I to na možda minut, ni toliko...
Onda su mene šili, a on je bio u inkubatoru odmah pored mene...
Nakon toga smo bili u hodniku ispred rađaone, opet zajedno, i poslije toga su mene odvezli u moju sobu, a njega na preglede...
Dovezli su ga nakon 2 sata i od tada se ne razdvajamouser posted image

Ja nisam zaplakala, ali je to osjećaj koji se riječima ne može opisati...
Kad gledaš svoju bebu za koju si se 9 mjeseci pitao kakva je, kako izgleda, onako malenu...
Znam da sam mu govorila"sunce moje milo" i to zato što imam taj snimak kad su mi ga prvi put dali...

< Poruku je uredio mišur -- 6.5.2009 9:06:58 >

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *