|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Krv iz bebinog spolnog organa
30.7.2011 14:00:48   
La Alma
Sorry ako se ponavlja tema, ali ne pretragama je nisam nigdje nasla.

Naime, prije nekoliko dana sam primijetila kod svoje curice da joj se malo vise crveni spolni organ, odnosno dio rodnice, da bih ova 2 dana vidjela da je krv ustvari. Nije da ono bas krvari, nego malo se vidi okolo, kao vodenasta. user posted image je li se ikome ovo jos desilo i sta je upitanju?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Krv iz bebinog spolnog organa
30.7.2011 14:11:20   
mala86
sve je to ok nemoj se brinut,znam da sam negdje citala,evo nasla sam i na netu

Može se javiti u prvim danima života u 10 % novorođenih djevojčica. Radi se više o tragovima krvi nego o pravom krvarenju.
Uvriježeno je mišljenje da je ova pojava posljedica djelovanja majčinih hormona koji preko posteljice ušli u dijete i imaju prolazni utjecaj na njegove spolne organe (sluznicu maternice). Postoji i drugačija mišljenja prema kojima su spolni hormoni nastali u organizmu novorođene djevojčice. Odmah nakon rođenja aktivirao bi se mehanizam koji upravlja radom jajnika i proizvode se spolni hormoni. Na ovaj način organizam bi provjeravao sposobnost organa za njihovu kasniju ulogu u reprodukciji u vrlo kratkom vremenu, a koji će se aktivirati kad za to nastupi primjeren trenutak u razvoju.
Radi se o potpuno bezazlenoj pojavi i nema razloga za paniku. Ova pojava nestaje sama po sebi kroz nekoliko dana. Važno je održavati primjerenu higijenu koristeći vodu i neutralni sapun ili poseban tekući sapun za bebe.
Ako su roditelji uznemireni mogu nazvati pedijatra koji će im rastumačiti o čemu se radi i dati savjet.


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu La Alma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Krv iz bebinog spolnog organa
30.7.2011 20:07:14   
La Alma
Hvala ti na clanku, znam za to :) Ali maloj su 4,5 mjeseca

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Krv iz bebinog spolnog organa
30.7.2011 20:14:13   
Visnja RR
kakve god da savjete dobijes curetka odvedi pedijatrici da budes mirna i javi nam sta je rekla...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu La Alma)
Neposredna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *