|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kupovina stana na kredit
13.6.2012 16:36:14   
Anoniman
Drage moje, moj muz i ja smo u velikoj dilemi. Zivimo u Njemackoj pod kirijom, za 50 kvadrata placamo 350 eura... razmisljali smo da li bi bilo pametno dici kredit na 15-20 godina i kupiti stan od 80-100 kvadrata??? Te pare sto dajemo za kiriju mogli smo otplacivati ratu kredita... Molim vas da mi dajte mi savjet da li je to pametna ideja, da li je neko imao slicno iskustvo...
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kupovina stana na kredit
13.6.2012 17:56:17   
SdZ
Moje misljenje da biste definitivno trebali dici kredit i kupiti stan.
Vi dajete svaki mjesec za stan koji uopce nije vas, a ovako cete barem davati za nesto sto ce kroz nekoliko godina u potpunosti biti vase.

Sretno u svakom slucaju!user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kupovina stana na kredit
13.6.2012 20:24:55   
MicoTico
Ja sam uvijek ZA kredit!
Imam prijatelje koji su kupili stan na kredit na 20 godina, a prije toga su plaćali kiriju skoro 10 godina 4oo KM, koliko im je sad rata kredita. Mogli su već pola kredita platiti, a pare što su 10 godina davali... kao da su ih bacili. Ovako bar znaš u šta daješ! Ako kojim slučajem ne budeš mogla plaćati ratu, uvijek stan možeš prodati i isplatiti kredit.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kupovina stana na kredit
13.6.2012 21:14:00   
ajla86
mislim da covjek je podstanar samo u slucaju velike nevolje ili losih i netabilnih radnih mjesta kad ono imaju poso od danas do sutra pa se nesmju usuditi dici kredit na 15-20 gd ipak nije to malo...
mi smo kreditom naravnoooo isto rijesili egzistenciju svoju...
moji roditelji imaju i stan i kucu a svekar ima velikuu porodicnu kucu ..
ali ja ters kakva sam nemogu nekad sama sa sobom a ne sa trecim licima....fino digla kredit an 7 god doduse kao i mm i kucu napravili...proletit ce te godine a pare hmmm ma izvuku se one na gluposti ako neodu an nesto konkretno ali sam bar mirna u svojoj kuci...volja mi sve polupati..mogu jer je moje...i zaboli me uho...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kupovina stana na kredit
2.7.2012 17:13:13   
ljubicica5
drage moje, ja i mm takode planiramo uzeti stan na kredit... pa me zanima sta mislite koje banke u bih su najpovoljnije, imate li iskustva u vezi s tim, znate li mozda za neke akcije isl...?

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 11:12:14   
idana_85
bile su neke akcije u unicredit do kraja juna. prosurfaj malo po website-ovima banaka i vidjet ces sve sto nude. puno srece ti zelim, znam da je to veliki teret.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 11:35:57   
ljubicica5
joj, ma jest teret, 10 godina nije malo, ne zna covjek sutra sta ce biti, a ne za 10 godina, ali eto kad nemas drugog izbora, nekako se mora rijesiti stambeno pitanje, ne moze se ni podstanar biti dovijeka.... ali hajd, valjda ce sve dobro proci... a ta akcija mi je istekla :(... hvala ti u svakom slucaju

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 13:12:16   
idana_85
Znam mila, i mi smo podstanari,nikako mm da nagovorim da uzmemo kredit. Cekali da se ja zaposlim, ja se zaposlila otisli u banku i on odustao. ja bih sve istrpila, svega seodrekla,al da imamo ta svoja cetri zida...on se boji i razumijem ga donekle. Imala je i Intesa, kod njih je bila najniza kamata. A u Raiffaisenu je isto bila niska kamata i jos su nudili isplatu u kesu za opremanje. Sve pregledaj, tel pa nazovi i naci ces najbolju opciju. U raiffaisen imaju isto neke felxi kredite, jedan dio na kraci period jedan na duzi,da izbjegnes kamatu,kasnije i taj duzi moze se skratiti cula sam da je to super

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 13:21:32   
ljubicica5
Joj draga moja, mucim i ja muku s mojim mm....
Nasli smo stan iz snova ( ja nasla), stan ima 88 kvadrata, luksuzno opremljen, uradeno grijanje, kamin pa radijatori i podno grijanje, stiropol, ma sve za 10, kupatilo samo tako, jakuzzi ima, jedina mahana sto je podkrovlje, ali je na 4 spratu, nije puno visoko, a ljudi mijenjali krov, to sve plus garaza za 45 000.... prosto nevjerovatno... ( U Novom Travniku)... a mm se opet premislja i boji se uzeti kredit, kao puno mu je podici 45 000, a on nasao stan 40 kvadrata za 30 000, a devastiran, sve se mora raditi nanovo... ali je njemu lakse dici 30 nego 45.... Ali eto, nadam se da cu ga uspjeti nagovoriti i ubijediti aBd.... pa da imam spremno to sve za kredit :)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 13:30:15   
idana_85
Drzim ti fige draga moja,ovdje je sve skuplje. Mi smo bili nasli 45 kvadrata,covjek trazi 60 000. ja pregovarala igrala taktiku,zove covjek daje za 50 000,al opet nista,on ne smije :(

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 13:44:51   
Pretty mamma
Lako je reći, digni kredit, bacaš pare uzalud.
Krenimo ovako...Cijena stana, novogradnja je cca 1600 KM. (Naravno ima i skupljih i pomalo jeftinijih, ali ne novogradnje). Može i starija gradnja, naravno, ni sama ne znam cijene, oko 1300 KM min.
Hajde uzmemo prosjek 1500 KM. Dakle, uglavnom bi većina ljudi uzimala mali trosobni stan (dnevni+spavaća+dječja soba)i to iznosi cca 60 kvadrata. To iznosi 90.000,00 KM. Ma neka je i manji, ali da ima dječju sobu.
Među najpovoljnijim kamatama je 6,2 % i ako uzmemo 15 godina otplatu, rata je 770 KM. Neka je rok otplate 20 godina, rata 655 KM. Kako netko može reći da je rata kredita jednaka renti koja uglavnom ne prelazi 400 KM? Možda za garsonjeru ili stan koji nije u Sarajevu.
I pored svega, banka uglavnom (naravno da ima iznimaka) traži da rata kredita ne bude veća od pola plaće, dakle plaća bi trebala iznositi 1500, tj. 1300 KM.
Eto, ako netko zna za stan od 60 kvadrata, u Sarajevu, da me rata dođe 400 KM, pa i na 20 godina,neka mi javi i odmah ga kupujem. Potez Centar-Otoka.




_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu ljubicica5)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 13:59:11   
ljubicica5
Joj, razumijem ja tebe... nije lahko odluciti se na taj korak, znam to... ali ne znam jesi li citala moj predhodni post, nasli smo tako jedinstvenu priliku, to vise nikad necemo naci tako... 88 kvadrata, jeste da je stara gradnja, ali su to opet zgrade gradene poslije rata, nisu toliko ni stare. samo zato sto je potkrovlje je cijena tako niska, ali je stan za 10... i kosta 45 000... takvu priliku imamo sad i hocemo li ikad vise je pitanje...a moj suprug ima platu 1100 km, rata bi nam bila 560 na 10 godina... ja trenutno ne radim jer sam trudna, ali dok malo bude moglo u obdaniste abd zaposlicu se... ne znam... tako zelim da sve dobro prode... patili bi se 10 godina, ali bi poslije imali nesto svoje...

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 14:01:40   
ljubicica5

IZVORNA PORUKA: idana_85

Drzim ti fige draga moja,ovdje je sve skuplje. Mi smo bili nasli 45 kvadrata,covjek trazi 60 000. ja pregovarala igrala taktiku,zove covjek daje za 50 000,al opet nista,on ne smije :(


Ma i ovdje je sve puno skuplje, novogradnja je 1200 kvadrat, a starogradnja od 900 do 1000. Ali ovo je podkrovlje pa ljudi daju tako jeftino, a meni ne smeta sto je podkrovlje, jer je sve nanovo uradeno, i krov i sve... a 4 je sprat

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 14:15:32   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Lako je reći, digni kredit, bacaš pare uzalud.
Krenimo ovako...Cijena stana, novogradnja je cca 1600 KM. (Naravno ima i skupljih i pomalo jeftinijih, ali ne novogradnje). Može i starija gradnja, naravno, ni sama ne znam cijene, oko 1300 KM min.
Hajde uzmemo prosjek 1500 KM. Dakle, uglavnom bi većina ljudi uzimala mali trosobni stan (dnevni+spavaća+dječja soba)i to iznosi cca 60 kvadrata. To iznosi 90.000,00 KM. Ma neka je i manji, ali da ima dječju sobu.
Među najpovoljnijim kamatama je 6,2 % i ako uzmemo 15 godina otplatu, rata je 770 KM. Neka je rok otplate 20 godina, rata 655 KM. Kako netko može reći da je rata kredita jednaka renti koja uglavnom ne prelazi 400 KM? Možda za garsonjeru ili stan koji nije u Sarajevu.
I pored svega, banka uglavnom (naravno da ima iznimaka) traži da rata kredita ne bude veća od pola plaće, dakle plaća bi trebala iznositi 1500, tj. 1300 KM.
Eto, ako netko zna za stan od 60 kvadrata, u Sarajevu, da me rata dođe 400 KM, pa i na 20 godina,neka mi javi i odmah ga kupujem. Potez Centar-Otoka.





A što mora biti taj potez?
Dal je to bolje plaćati kiriju 400 maraka čitav život, nego kupiti stan recimo na Dobrinji, ili Vogošći?!
Naši prijatelji su u vrijeme kad smo mi kupovali prvi stan, kupili stan na Dobrinji.
Mali stan, 40 kvadrata, došao ih 30 hiljada....tada.
Nakon pet godina prodali su ga za 60 000 jer su cijene stanova skočile.
Uzeli od banke 40 000 i kupili dvoiposoban stan na Č.Vili.


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 14:28:07   
balasgirl
i ja sam za kredit pa kupite nešto svoje, ionako plačaš kiriju, a nije tvoje. Ako oboje rade i imaju solidna primanja, ne bi trebalo biti problema oko otplaćivanja. Taj stan od 45 hiljada zvuči mi za rubriku vjerovali ili ne. Ženo, ja to ne bih propustila nizašta, 88 kvadrata a ta cifra, još kažeš sve renovirano, jacuzzi, grijanje, folovi golovi. Ja ne bih u centru grada nikad kupila stan. Čitav sam život provela u "centru centrova" i kad sam se udala pa se makla iz centra, rahatluk.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 14:59:25   
ljubicica5
Joj zene moje, ma stan je nevjerovatan... a na dobroj je lokaciji, u Novom Travniku - na super lokaciji... ali kako ja svom mm to da objasnim... ne znam vise sta da radim, toliko sam nervozna, ne znam sta se tu ima razmisljati, mm razmislja o tome vec mjesec i vise, a mene strah da se ne proda stan dok se on odluci, znam da nije lahko dici kredit, ali boze moj nemas drugi izbor ovo ispalo ko iz bajke, i ne znam vise sta da radim....

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 14:59:47   
Pretty mamma

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Lako je reći, digni kredit, bacaš pare uzalud.
Krenimo ovako...Cijena stana, novogradnja je cca 1600 KM. (Naravno ima i skupljih i pomalo jeftinijih, ali ne novogradnje). Može i starija gradnja, naravno, ni sama ne znam cijene, oko 1300 KM min.
Hajde uzmemo prosjek 1500 KM. Dakle, uglavnom bi većina ljudi uzimala mali trosobni stan (dnevni+spavaća+dječja soba)i to iznosi cca 60 kvadrata. To iznosi 90.000,00 KM. Ma neka je i manji, ali da ima dječju sobu.
Među najpovoljnijim kamatama je 6,2 % i ako uzmemo 15 godina otplatu, rata je 770 KM. Neka je rok otplate 20 godina, rata 655 KM. Kako netko može reći da je rata kredita jednaka renti koja uglavnom ne prelazi 400 KM? Možda za garsonjeru ili stan koji nije u Sarajevu.
I pored svega, banka uglavnom (naravno da ima iznimaka) traži da rata kredita ne bude veća od pola plaće, dakle plaća bi trebala iznositi 1500, tj. 1300 KM.
Eto, ako netko zna za stan od 60 kvadrata, u Sarajevu, da me rata dođe 400 KM, pa i na 20 godina,neka mi javi i odmah ga kupujem. Potez Centar-Otoka.





A što mora biti taj potez?
Dal je to bolje plaćati kiriju 400 maraka čitav život, nego kupiti stan recimo na Dobrinji, ili Vogošći?!
Naši prijatelji su u vrijeme kad smo mi kupovali prvi stan, kupili stan na Dobrinji.
Mali stan, 40 kvadrata, došao ih 30 hiljada....tada.
Nakon pet godina prodali su ga za 60 000 jer su cijene stanova skočile.
Uzeli od banke 40 000 i kupili dvoiposoban stan na Č.Vili.




Evo, može i Dobrinja. Ne možemo govoriti o uvjetima kupovine/prodaje stanova sada i nekada. Meni ne bi odgovarao stan od 40 kvadrata sa dvoje djece, i da budem tako 5 godina. Možda su tvoji prijatelji bili bez djece ili su jednostavno složili kockice da im tako odgovara. Ja se ne mogu zamisliti kao u konzervi. Naravno, svi smo drugačiji.
A Vogošća mi ne odgovara. Gledam gdje nam je posao, gdje malena ide u vrtić itd...
Svi bi mi kredit i svoj stan, ali kažem da je lakše reći nego učiniti.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:03:22   
Pretty mamma
Ljubicice, 45 000 KM je divota za stan! Da je meni jedan takav....
Izračunaj koliku ratu možete podnijeti, to je jako jeftino, malo preko 500 KM za kvadrat. U Sa je triputa ta cijena. Probajte skupa zbrojiti primanja, oduzeti ratu i vidjrti koliko vam ostaje za život. Uzmite kredit na malo duži period, ako ne možete sa većom ratom, i ostat će sasvim solidan iznos za život.


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:06:03   
hanabanana
Pretty mamma, mi kad smo prvi stan kupovali uzeli smo onaj sa jednom spavaćom sobom.
Dotle smo mogli dobaciti.
Nismo imali djece, i činilo nam se odličnim rješenjem.
I kad je došlo prvo dijete, bilo je dobro, kad je došlo drugo, postala je gužva.
Ali da sam čekala još deset godina da kupim prvi stan, sigurno je da ga ne bih sada mogla kupiti.
I mi smo prije godinu dana prodali svoj dvosoban stan, namirili neznatno i kupili trosoban.
Šta želim reći, ti još možeš deset godina čekati da dodju povoljniji uvjeti, i još toliko godina plaćati kiriju, ali sigurno je da će teško doći bolje vrijeme za kupovinu stana, a novac dat na kiriju je za mene bačen novac.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:11:41   
ljubicica5
Ma nama bi rata bila 560, na 10 god. a plata nam je 1100... ali bi komotno mogli od tog prezivjeti, djete se jos nije ni rodilo, a imamo sve za nju, hvala Bogu, svo povrce dobijemo od mojih tako da to nikad ne kupujemo, ostaje nam rezije, gorivo i hrana...
Ali to moj mm ne vidi i ja se pojedoh...
Vise se samo svadam s njim oko tog, njemu treba jos vremena da razmisli, a ja u 7 mjesecu... da mi je preseliti dok nisam usla u 9...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:14:29   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pretty mamma, mi kad smo prvi stan kupovali uzeli smo onaj sa jednom spavaćom sobom.
Dotle smo mogli dobaciti.
Nismo imali djece, i činilo nam se odličnim rješenjem.
I kad je došlo prvo dijete, bilo je dobro, kad je došlo drugo, postala je gužva.
Ali da sam čekala još deset godina da kupim prvi stan, sigurno je da ga ne bih sada mogla kupiti.
I mi smo prije godinu dana prodali svoj dvosoban stan, namirili neznatno i kupili trosoban.
Šta želim reći, ti još možeš deset godina čekati da dodju povoljniji uvjeti, i još toliko godina plaćati kiriju, ali sigurno je da će teško doći bolje vrijeme za kupovinu stana, a novac dat na kiriju je za mene bačen novac.



potpis....

i da dodam...vrijeme prolazi i ma kako god se cini dug period ipak ce i 5 godina " brzo " proci i za 5 godina stan od npr. 40 kvadrata je TVOJ stan ... i ti ga onda zamjenis za veci...lakse je doplatiti...
bacati novac za podstanarstvo razumijem samo ako se nema mogucnosti dici kredit za stan...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:17:44   
Pretty mamma
Razumijem ja tebe hanabanana, ali i stan sa jednom spavaćom sobom, odnosno 55 kvadrata je preko 80000 KM.
Ako imam tolike pare, odnosno ako mogu toliki kredit dići, onda mogu i za još jednu sobu.
Ali nažalost ne mogu. Izračunala sam 100 puta u glavi kolika bi me rata došla, i ona je dupla nego trenutna stanarina.
Naravno da bi i ja stan, pa i dvosobni ali da mi je rata kao i stanarina.
Možda bih i mogla u Sokolović koloniji ili negdje na periferiji, ali to mi nije cilj. Naravno, niti centar nije cilj, rađe bih Maltu, ali i Dobrinja je dobra opcija. Trenutno ne mogu podnijeti ratu od 700 KM :(

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:19:47   
Pretty mamma
Što želim reći, kako kaže Višnja, nemam mogućnosti za kredit, ali ljubičica i njenih 45 000 KM za 88 kvadrata je zaista dobra investicija. To se već može realizirati, pa i sa malo manjim primanjima.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:25:55   
Emica_sa
Mi upravo zbog ovih rata od 700 KM necemo nikada kupiti stan,jer jednostavno to ne mozemo da podnesemo,jer kad na to dodas rezije izade me stan 900 KM,od cega bi ziviliuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kupovina stana na kredit
3.7.2012 15:30:53   
chuci
560 Km mjesečno nije puno za stan koji je sređen. ja bih se isto pitala mnogo i vjerovatno se ne bih usudila pola plate dati na ratu u ova vremena. štedite li vi sada za stan ili nešto? ako sada možete osaviti sa strane toliki iznos mjesečno onda bih se usudila. tako smo mm i ja kad smo kupovali stan (na kredit na Dobrinji user posted image ). godinu dana smo ostavljali iznos rate na stranu da vidimo možemo li mi to. tek se onda usudili dići kredit.

razmisli malo još, jer kada beba dođe imaš neke nove stavke bewz kojih se ne može a koštaju. pelene kreme i ostalo što moraš kupiti svaki mjesec a ne košta malo. šta ako budeš trebala kupovati i ad mlijeko. to ti je trošak od 200 km mjesečno.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *