|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kupovna ili domaca????
4.12.2007 22:11:02   
laracroft
Interesuje me vase misljenje o kupovnim kasicama raznih proizvodjaca npr.HIPP,Frutek...Citajuci raznorazne savjete pojedinih doktora koji su za,i pojedinih koji su protiv vise ni sama ne znam sta je najbolje...Cesto sam malenom davala HIPP kasice koje su jako ukusne i vodeci se mislju da poticu iz organske proizvodnje smatram da nisam pogrijesila.Sta vi mislite???user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kupovna ili domaca????
4.12.2007 22:50:06   
Suncica*
Ja sam svojoj Loliki davala gotove kasice jedino ako negde idemo inace sam sve sama pripremala..
Ipak domace je najbolje..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kupovna ili domaca????
5.12.2007 10:36:33   
Blue rose RR
Dok je moja kikica bila mala davala sam jojsamo ono što sam sama pripremala, i naravno dok nisam radila. Kada samo počela raditi, maloj je već bilo šest mjeseci, tako da sam mami naložila da joj što više daje svježeg voća da sama jede (ono što je moguće), a onda sam počela kupovati frutec-ove kašice, jer su i meni bile ukusnije (mada joj nikada nisam davala tzv slane kasice, povrce, meso i sl-fujjjjjj tako su odvratne, bazirala sam se samo na voćne i one od jogurta).
Međutim ne savjetujem mamama da daju često te kašice,jer se dijete vrlo brzo navikne pa kasnije neće jesti normalnu hranu koju vi spremite.
moja kikica i danas može dobiti samo jednom dnevno, da li neki mliječni dječiji proizvod ili kašicu. nikada više nego jednom dnevno. mislim da je tako ispravno.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kupovna ili domaca????
5.12.2007 11:40:03   
makana
almedina voli frutekovu kašicu - višnja/jabuka i kupim joj je s vremena na vrijeme, također joj dajem isključivo frutekove sokiće, ali već vidim da je vrijeme za promijeniti
međutim, kada god imam priliku ubacim u blender svježeg voća i eto soka, a sada malo rjeđe joj skuham mrkvu i jabuku pa opet u blender i super kašica
ono što same pripremimo sigurno da je bolje jer je svježe
ali svako dijete je probalo ili redovno jede kašice, samo ih ne treba navikavati da im je to glavna hrana
također nisam nikada bebaču davala slane kašice 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kupovna ili domaca????
27.12.2007 8:31:46   
hanabanana
Mi smo kombinovali...kupovne i domaće. Vodila sam se logikom: ako ne znam porijeklo povrća radije sam joj davala gotove kašice. Ali imali smo sreću pa smo dosta povrća dobijali od osoba za koje sam sa sigurnošću znala kako i gdje uzgajaju voće i povrće.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kupovna ili domaca????
27.12.2007 8:48:34   
Suncica*
Ja sam Loreni uvek pravila kasice. I nije me mrzelo. I sada kada je velika beba isto voli ono sto joj pripremim.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kupovna ili domaca????
11.4.2008 20:53:29   
pile
Ja sam mom piletu pravila-kuhala svu hranu. Sve kuham, pasiram doduse sad samo izgnjecim viljuskom pa na kaskicu. Iako joj je devet ipo meseci skoro je pocela da jede cokolino i frutolino ali moram je nahraniti kasikom nece na flasicu. Od fruteca samo sokic od mrkve i jabuke nista drugo. Da ne pricam o slatkim i slanim kupovnim kasicama to nista nece da jede,pa tako kad krenem negde moram da nosim sa sobom u dve velike kese  svu skuhanu hranu u cinijama i njenim posudama pa se natovarim ko magare, umesto da ponesem dve, tri teglice kupovne hrane.Bilo bi mi lakse da hoce da jede kupovno.Sva deca su posebna na svoj nacin  

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kupovna ili domaca????
11.4.2008 23:35:24   
camm
ja sam svojoj kupovala hipp njemu sam najvise vjerovala i imaju veliki izbor,hm samo kad se sjetim sta je pojela one mrkvice i sokica popila,bila su to divna vremena a sad patnja dok pojede nesto,nece ni kupovno ni domace.user posted image user posted image

(odgovor članu pile)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kupovna ili domaca????
2.9.2008 11:02:17   
Crvena
Ja sam svomuser posted image sama pravila kasice (kupovne nije htio da jede). Tako namjeravam hraniti i user posted image kad za to dodje vrijeme. A sto kaze pile kad negdje krenem natovarim se kao magareuser posted image

______________________
PRINC 30.8.2005.
PRINCEZA 30.6.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 14:57:48   
HanaBana
Moja Hana hoce samo svjeze povrce i voce. Operem joj, ogulim ako treba i ona to sama jede iako ima samo 4 zubica i 17 mjeseciuser posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 14:59:59   
beni29
Ja sam oduvijke kupovala kasice bili vocne bilo sa povrcem i evo sada za veci uzrast. Ja jednostavno nemam vremena da ih pravi ali naravno ni to nije neki izgovor. Ja imam puno povjerenje u ovdasnje proizvodjace jer je kontrola za sve sto je vezano za djecu bezprijekorna....i vjerujte da nisam jedina koja ih kupuje.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 15:34:10   
larina
ja sam im redovno kupovala kad su bili bebe do 8mjeseci sve vrste,voce,povrce,meso,a i pravila sam svjeze te su jeli-samo isitnim,jeli su svu hranu sto i ja samo sto sam im sitnila.sad jedu cesto voce,jedno voli jabuke,drugo jagode,trece banane,pa im nekako ugadam....

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 15:40:44   
Romali
Uglavnom mu ja kuham i nabavljam domaće voće i povrće, naravno što mogu nabaviti u ovom dijelu godine.
Ono što nema, kupimo gotovo.
Slane kašice nikad ne kupujem, meni nešto ne mirišu fino. Sad imam vremena da mu skuham i to traje pravo kratko. Kad počnem raditi,vidjećemo.

U kući imam uvijek gotovih kašica i Lina koje već jede, jer ga ponekad čuvaju mama, sestra ili svekrva pa ne želim njih moriti da mu kuhaju. To je ionako 1-2 puta sedmično.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 15:52:07   
adijeva mama
Nemam ništa protiv gotovih kašica, ali npr. neću kupiti kašicu od jabuke kad lako mogu uzeti svježu jabuku, narendati i eto kašice. Uglavnom sam uzimala one koje ne mogu lako sama napraviti npr. voće sa integralnim žitaricama i slično.
Uvijek sam gledala datum proizvodnje, pa ako je kašica napravljena prije nego se beba rodila, onda je ne kupujem.
Moj sin sada ima 9 mjeseci pa može jesti raznovrsniju hranu nego sa 6, pa nam kašice više nisu ni potrebne. Jede ono što mama napravi.


_____________________________

Adem 13. 02. 2008

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 16:13:20   
tea lana
svu slanu hranu joj kuham tj.Lana jede sto i mi al sam kuhala posebno dok je bila manja.Jednom sam joj dala Hippovu kasicu slanu i dijete mi se ispovracalo a maica na koju je kasica pala nikad se nije oprala,ni varkinom je nisam izbljedila.A voli pravo jesti Fruktalove vocne kasice mada joj ja casce pravim domace.

(odgovor članu adijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 17:39:39   
Amrino
Nikada u zivotu nisam kupila kasicu. Sve sto pojede- home made user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 18:09:34   
ElmaB
Ja sam uvijek kombinovala, malo domace, malo kupovno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kupovna ili domaca????
27.11.2008 18:15:48   
andji
kad sam tek uvela dohranu,počela sam sa slatkim kupovnim kašicama,pa sam onda i slane pridružila,hipp i frutek,jeo je mališa lijepo,ali nešto je malo dobijao na kilaži od toga,pa sam onda počela pravit polako,povrćke kuhat,tjesteninu,pa i voćke,piletinu i počeo je više dobivat na težini.Sada već jede našu hranu samo mu ja odvojim prije kad kuham nama,da ne bude začina ili mu na brzinu napravim kajganu,skuham viršlice,voli i narezak,u supice mu udrobim hljeba i tako,sve jede a obožava kajmak i onda mu ga rado stavljam u sve,za mjesec i 10ak dana dobio 1,050kg.Iznenadjujuće dobro

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kupovna ili domaca????
16.12.2008 10:38:38   
sarayka
Većinom dajem Lamiji svježe voće iako i kašice dajem pogotovo od kako je napunila godinu dana. Slane kašice NIKAD nisam davala, nekako mi se čine user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kupovna ili domaca????
16.12.2008 10:48:33   
haidy
Slane obroke joj ja pravim, vocne jjoj dajem iz kupovnih kasica, mada ne voli voce, a posebno ne domace, samo ponekad pojede nekoliko kasikica iz kupovne kasice.
Kad idemo negdje ponesem joj HIPP slanu kasicu i bas ih voli, najvise voli povrce sa vrhnjem.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kupovna ili domaca????
13.4.2009 23:44:22   
amela.srce
Ja sam Mojoj Ameli do skoro davala kasice od Nestle Alete i Hipp. Jako ih je volela, ali posto je sad porasla pocela sam da joj spremam sama ili joj odvojim od naseg jela. Inace sve jede osim banane. Uvek mise cinilo da kasice imaju vise vitamina. Mada i mi puno biramo u nase vreme nase majke nisu ni znale za kasicu heheheehuser posted image . Nego nam daju cega bilo samo da smo siti.
 
Pozdravljam vas.....caoooooo

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kupovna ili domaca????
13.4.2009 23:54:52   
Golubica
Kombinujemo. Nekada kupovne, nekada pravimo. Nesto mi sigurnija kupovna, jer mora proci kontrole. Pazim sta kupujem od voca i povrca, jer dokaz koliko je puno hemikalija u sebi je to da mi npr. jabuke dugo znaju stojati, a izgledaju kao da su tek ubrane, i jednostavno zao mi dati djetetu to. Povrce takodjer gledam koje kupujem, ako ne mogu naci fino, onda je kupovna kasica. Nije mi mrsko, napraviti, uzivam u tome, ali cesto kupovne kasice su mi sigurnije, naravno, pazim na rok, da nije neki koji ubrzo istice.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kupovna ili domaca????
14.4.2009 8:44:48   
Anoniman
uvijek domace!!!!! Kupovno samo ako negdje odemo, a nisam u mogucnosti ponijet od kuce jer bi se pokvarilo ili ako zakasnimo kuci

(odgovor članu Golubica)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kupovna ili domaca????
14.4.2009 9:07:24   
mišur
Ja kombinujem...
Pošto Luka neće voće već odavno, dajem mu kupovne i Hipp i Frutek, a voće mu cijedim pa mu dajem sokiće...Bar tako da unese prirodnih vitaminauser posted image
Slane kupovne kašice neće, a i sad mi nije problem praviti, jer mu pravim kao i nama, samo odvojim prije stavljanja začina

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kupovna ili domaca????
14.4.2009 13:24:51   
Skvo RR
Ja slani obrok uvijek pravim domace.....a koristim hipp sokice i voce u teglicma koje nije sezonsko....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *