|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Laparoskopija
1.2.2008 17:37:17   
mirna
Doktor mi je predložio laparaskopski pregled i driling jajnika .Molim vas da mi detaljnije opišete ovaj pregled i kod kojeg ste doktora u Sarajevu radile.UNAPRIJED ZAHVALNA!!!!!!!!!!

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.3.2010 15:05:21 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Laparaskopija
4.2.2008 11:02:49   
vaga
Draga Mirna, kao što sam već pisala ja sam to uradila. Ništa se nemoj bojati, nije strašno zaista. Pretposatvlja da ćeš to raditi na ginekologiji, bez obzira da ti opišem šta te čeka. Prijem će ti biti na prvom spratu gde će ti uzeti osnovne podatke i gdje ćeš se morati presvući u pidžamu i papuče, tako da nemoj previše stavri natovariti na sebe. Svakako sa sobom ponesi pribor za ličnu higijenu, uloške, lotos maramice, vlažne maramice. Obavezno obrij intimne dijelove (skroz) nemoj dozvoliti sebi da ti to sestra radi, jer su nemilosrdne i sve to rade istim brijačem. Nakon prijema ideš na treći sprat u sobu, nakon toga će ti izvaditi malo krvi i ti se vraćaš u sobu. Ja sam se naoružala raznim časopisima i nekim laganim grickalicama i obavezno sam svo vrijem držala slušalice u ušima slušajući radio. Uglavnom noć je brzo došla i već slijedeće jutro daju ti neke male tabletice koje će te očistiti i nećeš smjeti više ništa ni jesti ni piti. Ubrzo dolaziš na red za salu i to je sve čega se sjećaš poslije buđenja. Meni je poslije toga bilo malo muka, ali bila sam zadovoljna jer je sve prošlo. Rana će te malo boliti ali sve je podnošljivo, uglavnom ćeš spavati ostatak dana i noći i već ujutro nakon vizite možeš se pripremati za polazak kući. Ponavljam nije strašno samo se naoružaj časopisima, romanima itd. što će te opustiti. user posted image

       

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:04:18 >


_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Laparaskopija
4.2.2008 14:00:50   
vaga
Zaboravih da ti napišem u vezi drilinga jajnika ne znam zaista ništa valjda će se neka forumašica javiti da nam to opiše.

P.S. Mislim da se u Laparoskopija radi samo na ginekologiji i u bolnici dr. Nakaš- bivša vojna bolnica.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:04:33 >


_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Laparaskopija
4.2.2008 18:46:02   
mirna
Hvala Vago na odgovoru , kada mi je dr. preporučio laparoskopsku operaciju stvarno sam se uplašila.Valjda će ta trema i strah proći kad se narućim za operaciju.Malo sam čitala po ostalim forumima ,isto kažu da nije strašno.Dali su tebi stavili kateter poslije operacije jer negdje i to rade?A što se tiće drilinga jajnika  danas mi je doktor objasnio postupak,to je bockanje kore jajnika pošto ja imam polucistične i tvrdokorne jajnike pa slabo reaguju na klomifen samo jedna folikula a pri upotrebi još i merionala obično dobijemo najviše tri.Dr.mi je predložio ovu operaciju i rekao mi da su šanse poslije ovog 60% za trudnoću.user posted image Ako i ovo neuspije onda idemo na vantjelesnu IVF ili ICSI.Ali moramo biti optimistične i nadati se najboljem.user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:04:45 >

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: LAPARASKOPIJA
7.3.2008 11:29:15   
Lilly
Pozdrav! Evo da osvjezim temuuser posted image .

Upravo se spremam za laparo. i histero. na Kosevu, pa me sada neka panika uhvatilauser posted image user posted image
Imam pitanje za Vagu i sve one koje su prosle isto:
-da li da ponesem spavacicu ili pidzamu?
-kada se obavlja razgovor sa anasteziologom jer ja ga jos nisam obavila. Samo sam radila krvnu sliku, rtg.pluca i rasgovor s internistom...
-prije op. da li se izlazi pred komisiju da ti daju zeleno za op. ili tako nesto?
-da li treba kopija licne ili knjizice, nesto sam davno procitala na vratima ali se vise ne sjecam!?
-poslije op. da li se ide na intezivno ili na prvi kat gdje su smjestene trudnice koje cuvaju trudnocu?
-da li da ponesem sokove za prije i poslije, sta se smije piti poslije op.?
-da li te moze neko posjetiti???
Dr. mi nista nije rekao a ja sam totalno neupucenauser posted image .
Ovo ce mi biti prva operacija. Svaka info. je dobro dosla, samo pozurite jer za vikend vec moram na prijemuser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 7.3.2008 11:41:14 >

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Laparaskopija
7.3.2008 12:08:06   
Antigona
Joj Lily os svih pitanja znam samo da su posjete dozvoljene ali nikada nisam vidjela da je neko ušao gore već su žene izlazileuser posted image ali cure možda znaju bolje.
Ja samo da poželim sreću i da sve bude ok!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:05:05 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Laparaskopija
7.3.2008 12:09:33   
Antigona
I da poželjnije je za početak spavaćicu a poslije može i pidžama!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:05:23 >

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Laparaskopija
7.3.2008 13:10:33   
M kao Mama
Draga Lily, mojoj kumi je rađena laparosopija u Općoj bolnici i znam neke detaljtiće, pa ti mogu biti od pomoći, ona je nosila spavačicu cijelo vrijeme boravka u bolnici, imala je posjete, i ostala je šet dana, za komisiju ne znam kako je bilo ali znam da je išla na komisiju kada je obavila sve moguće preglede, pa i pregled kod anesteziologa, bez svih nalaza nisu je htjeli primiti na komisiju, i sve nalaze je morala obaviti sedam dana ranije, ona je mislim dva dana bila na nekoj kombiniciji gorkog kompota, slatkog mlijeka i čaja, to je tri dana jela za sve obroke, vodu ni slučajno i onda su se prebacili na dijetalnu hranu,
nadam se da sam ti barem malo pomogla i želim ti da sve prođe u najboljem redu, da operacija bude uspješnja i da uskoro nam javiš da si user posted image

P.S. Moja Kuma je odmah nakon operacije ostala trudna, sada gura lagano ka petom mjesecu,

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:05:41 >

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Laparaskopija
7.3.2008 13:57:07   
vaga
I ja sam uradila krvnu sliku, urin snimak pluća, EKG razgovor kod interniste, nakon čega sam otišla na prijemi odjel na Ginekologiji, gdje ti uzmu opšte podatke. Uz ovjerenu knjižicu ti treba L.K., nakon prijema u istoj prostoriji se presvalčiš u pidžamu, mada sam ja ponijela trenerku (ili ti po novom trenirku) u kojoj sam bila svo vrijeme prije postupka, a ti vidi šta je tebi lakše. Nisam imala nikakv razgovor sa anesteziologom, samo su mi još jednom izvadili krv kada sam se smjestila u sobu. Napominjem da se obavezno obriješ skroz, u protivnom oni to rade odvratno je. Ja sam ostala na intenzivnoj njezi do izlaska jer je moj prvi krevet već bio zauzet, a ovdje je bilo više mjesta i svakako sam slijedećeg dana izašla kući. Znači prespavaš dvije noći u bolnici. Što se tiče nošenja sokova i hrane ponesi samo za onaj dan prijema, tj. samo do podne poslije ćeš smijeti samo piti, a poslije operacije ti neće ništa padati na pamet jer ćeš spavati i biće ti muka od anestezije, ali neće te biti briga jer već sutra ideš kući. Uglavno nije ništa strašno i brzo ide. Mene je radio dr. Godinjak...
Sretno user posted image   

P.S Gore nema posjeta, jedino pred zgradu pa da ti virneš s balkona, ali nema potrebe vjeruj mi samo se naoružaj čašopisima i obavezno mali tranzistor sa slušalicama ili mobitel sa radiom.  

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:05:58 >


_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Laparaskopija
7.3.2008 15:57:01   
plavuša
Evo da dodam  samo , sve mi je bilo isto kao u vage, s tim što je moja mama ušla kod mene oko sedam naveče ( pustio je dr.Godinjak ) i donijela mi ledeni čaj.On mi je baš godio jer sam povratila par puta i to zbog one njihove odvratne supe.Nemoj nju ni slučajno uzeti poslije operacije, bolje uzmi sutliju.Sa sobom ponesi kad pođeš na operaciju na intenzivnu mobitel i pripremi se da ćeš do wc-a sama jer sestrice nisu baš pohitne.Sretno i ne boj seuser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:06:20 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Laparaskopija
7.3.2008 16:41:56   
Lilly
Hvala na vasim brzim odgovorima! Mnogo mi znaci!!!user posted image user posted image user posted image
I meni ce op. raditi dr. Godinjak.
Jos jedno pitanje, mozda glupo ali sorry, da li se prije op. kao kod klasicnih operacija bas sve skida od odjece? Da li stavljaju katerter? Koliko ce mi trebati poslije narkoze da dodem sebi (znam da je individualno ali otprilike), tek tako da mogu sms pisatiuser posted image .
Da li prije op. ginekoloski pregled radi dr. Godinjak ili neko drugi? Kada ce ti poslije op. saopstiti utiske?

Cure, samo pisite! Kako se vrijeme priblizava ja sam toliko uzbudena i samo o tome razmisljam...

Jos jednom hvala i samo pisite!!user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:06:35 >

(odgovor članu plavuša)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Laparaskopija
8.3.2008 1:28:31   
plavuša
user posted image Evo da ti odgovorim,kad dođu po tebe doći ćeš prvo u sobu intenzivne, pokažu ti tvoj krevet i skineš se skroz ( sav nakit prije toga skineš i naravno protezu ako imaš ).Daće ti da ogrneš jedan ogrtač i u salu. Tamo ga skineš i penješ se na stol, niko te neće pregledati prije op. Pitaju te koliko imaš kilograma i dobiješ inekciju koja te uspava. Bude te već na operacionom stolu i iz usta ti vade jedan nastavak (ne znam kako se to zove).Prebace te na krevet i voze u sobu. Dakle, ja sam bila budna odmah i pošto mi je bilo zima obukli su mi pidžamu a i mobilni mi je odmah zvonio tako da am ja odmah i pričala. Kateter ne stavljaju, a doktor dođe ili naveče u vizitu ili ujutru prije svih kaže ti šta je odradio i kako je bilo i napiše ti terapiju i bježiš kući. E da prilikom operacije uzimaju isječak koji se šalje na analizu i to čekaš da bude gotovo 15-20 dana i onda sa tim kod dr. na kontrolu. Konci se ne skidaju sami iščeznu. Kad dođeš kući pošto će ti noge i trbuh biti zamazani rivanolom možeš očistiti vlažnim maramicama a ja sam samoj sebi mijenjala samo suhe gaze (kupiš u apoteci ) par dana. Mislim da sam ti baš sve opširno objasnilauser posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:06:52 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Laparaskopija
8.3.2008 12:08:56   
Lilly
Srce si! user posted image user posted image user posted image Bar sad znam sta me ceka user posted image
Hvala na svim odgovorima! Javljam se nakon laparo. cim stignem kuci, ako Bog da!!!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:07:09 >

(odgovor članu plavuša)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Laparaskopija
8.3.2008 18:59:43   
beban
Cao svima sretan 8. Mart, evo i ja trenutno prikupljam
nalaze za laparaskopiju ali u vojnoj, kod Gutić Jasne.
Ali na žalost izgleda da sam zaradila upalu pluća, lakšu.
Zanima me da li je neko radio u ovoj bolnici i da li to zaista radi dr. Gutić ili neko drugi?

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:07:31 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Laparaskopija
9.3.2008 10:11:28   
M kao Mama
HEj bebano, ne bih da te razočaram, ali juče sam čula da je Gutića otišla u Ljubljanu na operaciju srca, ali laparaskopiju rade dr. Puzić i dr. Mašić i veoma su uspješni, čak večinu tih operacija radi dr. Mašić.

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:07:46 >

(odgovor članu beban)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Laparaskopija
11.3.2008 12:05:21   
Lilly
Pozdrav svima! Evo da vam se javim! Stigla sam kuci! Svo vrijeme sam bila na intezivnoj! Mnogo su mi pomogla vasa iskustvauser posted image Za dvije sedmice na kontrolu i to je to.
Idem se sada odmarati, malo sam iscrpljena!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:08:01 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Laparaskopija
11.3.2008 12:52:08   
budućamama
Lilly, dobro nam došla natrag! Želim ti brz oporavak. Pusa

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:08:15 >


_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Laparaskopija
11.3.2008 14:39:59   
M kao Mama
Liliy i ja ti želi brz i uspješan oporavak, i nadam se da ćeš poslušati dr. vjerujem da ti je rekao da morate navaliti i baciti se na posao, ljubimo te i želimo uskoro da budeš user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:08:28 >

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Laparaskopija
13.3.2008 10:46:40   
Lilly
Cure, recite mi kakav je bio kod vas oporavak nakon laparo. i histero.? Ja dok sam bila u bolnicu svo vrijeme sam primala infuziju i bilo mi je bolje. Sad kad sam dosla kuci pocelo je neko krvarenjeuser posted image , pa ne znam da li je to normalno.? Prva dva dana bila je neka sukrvicu i to je ok ali sad krvarimuser posted image Uopste nije vrijeme da dobijem pa sad ne znam, malo sam zbunjena i zabrinuta. Strah me da se nisam previse istezala, mada trudim se da mirujem. Jos uvijek se ne mnogu ispraviti prilikom hodanja a kada lezim onda samo na ledima, cim se okrenem na stranu osjetim neko zatezanje. Malo me brine i ovaj rez na pupku dok ovaj drugi i ne osjetim...Molim vas, dajte neki odgovor, kako je bilo kod vas?
I recite mi, kad mogu po otpusno pismo, kad obicno bude gotovo, gdje se dize? Kod doktora cu tek za 15dana na kontrolu kada stigne isjecak sa analize!
Unaprijed hvala na odgovorima!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:08:46 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Laparaskopija
13.3.2008 10:57:20   
M kao Mama
Draga Liliy, ne znam kakto ti nisu rekli da trebaš očekivati krvarenje, to je normalna reakcija da je operacija uspjela, znači to je čiščenje jajnika, srednji rez, odnosno na pupku mora te boliti, to će potrajati i to je normalno, nemoj se sikirati, ja ti prenosim oept iskustva moje najbolje prijateljice kja je u novemru imala ovaj zahvat, bila sam stalno pored nje tako da zna ove pojedinosti,

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:09:00 >

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Laparaskopija
14.3.2008 12:59:52   
Lilly
Hvala na odgovoru! Danas se vec bolje osjecam. Krvarenje je stalo. Kako koji dan sve je bolje i bolje. Mislim da cu za koji dan biti kao curicauser posted image ...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:09:13 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Laparaskopija
14.3.2008 14:26:43   
aldi
Drago mi je da je sve proslo dobro. Sada se čuvaj i za onda u akciju koja ce iskreno se nadam brzo uroditi plodom!


< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:09:29 >


_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Laparaskopija
15.3.2008 12:20:56   
Lilly
user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:09:42 >

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 9:39:49   
Karo
Cao svima,

evo tek sam se uključila na ovu temu, jer me je jučer ginekolog uputio u Sarajevo na drilling jajnika.
Već godinu dana i više pokušavam zatrudnit, ali nažalost ne ide nikako.
Stalno mi se javljaju neke ciste, pila sam dabroston, yasmin i nestanu jedno vrijeme pa se opet povrate.
Sada mi je ginekolog savjetovano i u uputio da drilling jajnika.
Nisam znala puno o tome, ali vaši odgovori i savjeti dosta su mi pomogli.
Meni je ovo također prva operacija u životu i nije mi baš svejedno, ne znam šta me čeka i koliko je to uspješno, odnosno koliko to pomaže pri željenoj trudnoći.

Da li se nakon toga mora čuvati i kolika je vjerojatnost trudnoće?
Ali šta bi, sve se mora pokušati ako se dijete želi.
Ja imam već jedno dijete 5 godina i sa prvom trudnoćom je sve bilo OK. Od začeća do poroda, ali nažalost sad s drugim pokušajem ne ide pa ne ide.
Navodno su se hormoni poremetili i stvaraju mi se te ciste po jajnicima, koji osporavaju trudnoću.
Ali imam tek 26 god i ne razumijem da su se hormoni već ranije poremetili, pa nisam u klimaksu !

Ako još neko ima iskustva i zna neke odgovore, ili je zatrudnio nakon toga, volila bi da mi da savjet.

Hvala svima i pusa!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:09:54 >

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Laparaskopija
3.4.2008 10:18:13   
M kao Mama
Draga Karo drago mi je što si nam se pridružila, ali mi je iskreno žao što imaš problema sa zdravljem i što moran na ovaj operativni zahvat. Ali, nadati se je da će biti uspješan i da ćeš uskoro saznati da si trudna. To što imaš 26 godina i što su ti hormoni poremečeni, draga moja to više nema nikakve veze. od završetka rata, mlade djevojke imaju problema sa trudnoćama, sa hormonima i ostalim problemima. Rat je nažalost učinio svoje i daj Bože da još dugo nas to ne bude pratilo. Laparaskopija je zahvat koji je poprilično uspješan, a koliko ja znam dr. koji je operiše će ti reči kada smiješ voditi ljubav, odnosno da se ne smiješ čuvati. Poznajem nekoliko žena kojima je rađen ovaj zahvat is ve su vrlo brzo ostale trudne. Želim ti puno sreće, da akobogda sve prođe u najboljem redu i da brzo postaneš dupla mama.

P.S. Napiši nam kada ti je zakazana operacija i gdje

< Poruku je uredio Vedica RR -- 13.9.2008 10:10:08 >

(odgovor članu Karo)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *