|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Missed ab
23.4.2020 14:15:31   
Varka
Pozdrav vam ženice,nova sam ovdje...

Ali odlučih da ispričam svoju priču čak i Vama nepoznatim...Možda za nekog manje bolna,udala sam se sa 18 god.,sve sjajno, bajno. Od malena sam maštala da imam svoje dijete,da osjetim tu majčinsku ljubav koju je meni pružila moja majka. Kad sam se udala odmah brzo sam u ostala trudna,planirali smo ali se nisam nadala tako brzo. Menstruacija mi je kasnila pa sam uradila test koji je bio pozitivan (ta sreća, radost koju sam osjetila u tom trenutku ne mogu nikom opisat). Naravno vi koje ste mame znate taj osjećaj. Od tog dana svakim sam se danom budila sa srećom i iščekivanjem. Prošla su 2mj od tad ali zbog ove Corone nisam išla na pregled. Jedno jutro ustala sam i odlučila da se naručim privatno na pregled,zanimala me moja bebica,kao da mi je dragi Allah dao znak. Naručim se ja odem na pregled 09.04 gdje mi je rečeno da je bebica tu ali nema otkucaja srca (tad mi se čitav svijet prevrnuo u sekundi😭😭) ,doktorica mi je rekla da moram raditi kiretažu (u pitanju missed ab). Bila sam trudna 8,3NI odem ja u bolnicu sa uputnicom 10.04. ostave me u bolnici,pa sutradan kažu idi kući zbog vikenda pa opet ponedjeljak. I tako od ponedjeljka do srijede sam ležala u bolnici,a u srijedu 15.04 su ne radili ali lokalno taj bol, osjećaj... Od tog dana kao da ne živim samo kad se sjetim da je bebica bila tu,a sad je nema me čini tužnom. Nemam volje za život.Razmišljam zašto baš ja, zašto da se meni to desi.
Zanima me,kad bih ponovo mogla početi sa planiranjem bebe,ali i samim odnosima?Doktori kažu 6 mjeseci,ali mi se to čini previše sad. Možda dok se još smirim,budem mogla čekat i tih 6mj

Izvinite na mom dugom postu,ali osjećam potrebu da pišem 😭😭☹️
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Missed ab
23.4.2020 15:02:16   
Varka


IZVORNA PORUKA: Varka

Pozdrav vam ženice,nova sam ovdje...

Ali odlučih da ispričam svoju priču čak i Vama nepoznatim...Možda za nekog manje bolna,udala sam se sa 18 god.,sve sjajno, bajno. Od malena sam maštala da imam svoje dijete,da osjetim tu majčinsku ljubav koju je meni pružila moja majka. Kad sam se udala odmah brzo sam u ostala trudna,planirali smo ali se nisam nadala tako brzo. Menstruacija mi je kasnila pa sam uradila test koji je bio pozitivan (ta sreća, radost koju sam osjetila u tom trenutku ne mogu nikom opisat). Naravno vi koje ste mame znate taj osjećaj. Od tog dana svakim sam se danom budila sa srećom i iščekivanjem. Prošla su 2mj od tad ali zbog ove Corone nisam išla na pregled. Jedno jutro ustala sam i odlučila da se naručim privatno na pregled,zanimala me moja bebica,kao da mi je dragi Allah dao znak. Naručim se ja odem na pregled 09.04 gdje mi je rečeno da je bebica tu ali nema otkucaja srca (tad mi se čitav svijet prevrnuo u sekundi😭😭) ,doktorica mi je rekla da moram raditi kiretažu (u pitanju missed ab). Bila sam trudna 8,3NI odem ja u bolnicu sa uputnicom 10.04. ostave me u bolnici,pa sutradan kažu idi kući zbog vikenda pa opet ponedjeljak. I tako od ponedjeljka do srijede sam ležala u bolnici,a u srijedu 15.04 su ne radili ali lokalno taj bol, osjećaj... Od tog dana kao da ne živim samo kad se sjetim da je bebica bila tu,a sad je nema me čini tužnom. Nemam volje za život.Razmišljam zašto baš ja, zašto da se meni to desi.
Zanima me,kad bih ponovo mogla početi sa planiranjem bebe,ali i samim odnosima?Doktori kažu 6 mjeseci,ali mi se to čini previše sad. Možda dok se još smirim,budem mogla čekat i tih 6mj

Izvinite na mom dugom postu,ali osjećam potrebu da pišem 😭😭☹️



(odgovor članu Varka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Missed ab
23.4.2020 22:01:25   
Visnja RR
Draga Varka, žao mi je što si prošla kroz tu bol...
Teško da te mogu utješiti.
Sigurna sam da je 70% nas proso kroz isto...
Prva ja ...Prva trudnoća trojke, morala prekinuti zbog problema u trudnoci
Druga trudnoća kao kod tebe ....srce bebe prestalo kucati iako sam isla svakih 7 dana na kontrolu....
Dušo to je prirodna selekcija, nisi ti kriva jer nisi otišla na kontrolu ...plod je sam od sebe uradio ono sto nema veze s tobom...
Mlada si , digni glavu...mi žene smo jače nego to nekad mislimo...
Rekoh mlada si....ja sam prvu trudnoću izgubila u 31 g a drugu 36... svoje prvo i jedino dijete rodila u 40. (zamisli koju sam ja bol i strah doživljavala misleći da nikad neću imati svoje dijete...

Isplači svoju bol a onda diži glavu.... pred tobom je cijeli svijet... proći će i tih 6 mjeseci..

Ljubim te i grlim draga moja... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Varka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Missed ab
24.4.2020 10:17:03   
Varka
Višnja RRJako mi je žao i zbog tvojih gubitaka 😭Ali baš kao što si i rekla tješi me to što nisam jedina.Znam da uvijek ima i gore.Kad sam bila mala bila sam u bolnici zbog trombocita to se saniralo i kući (da ne pišem sad detaljno kako i šta). Sad kad sam bila u bolnici zbog misseda radili su mi nalaze i utvrdili da su mi opet niski trombociti,doktori mi nisu rekli ništa,ali mi je sestrica rekla da je kao možda to problem za trudnoću,kao da  iz toga razloga trudnoća nije uspjela,ne znam kako ona zna ali ni je rekla tako.I rekla mi je da kao prije sljedeće trudnoće uradim sve pretrage da mi se ne bi desilo to isto,misli na trombofiju. Da li je neka bila u sličnoj situaciji,da mi objasni kako i šta,jer stvarno ne znam?

I sad zbog krvarenja poslije misseda kad bih mogla u odnose,ovo za trudnoću rekli su mi 6 mjeseci.Ali o odnosima ništa,a sve mi je prvi put tako da ne znam?


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Missed ab
24.4.2020 10:18:17   
Varka

Višnja RR


Jako mi je žao i zbog tvojih gubitaka 😭Ali baš kao što si i rekla tješi me to što nisam jedina.Znam da uvijek ima i gore.Kad sam bila mala bila sam u bolnici zbog trombocita to se saniralo i kući (da ne pišem sad detaljno kako i šta). Sad kad sam bila u bolnici zbog misseda radili su mi nalaze i utvrdili da su mi opet niski trombociti,doktori mi nisu rekli ništa,ali mi je sestrica rekla da je kao možda to problem za trudnoću,kao da  iz toga razloga trudnoća nije uspjela,ne znam kako ona zna ali ni je rekla tako.I rekla mi je da kao prije sljedeće trudnoće uradim sve pretrage da mi se ne bi desilo to isto,misli na trombofiju. Da li je neka bila u sličnoj situaciji,da mi objasni kako i šta,jer stvarno ne znam?

I sad zbog krvarenja poslije misseda kad bih mogla u odnose,ovo za trudnoću rekli su mi 6 mjeseci.Ali o odnosima ništa,a sve mi je prvi put tako da ne znam?


[/quote]


(odgovor članu Varka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Missed ab
25.4.2020 10:26:12   
Sunset_
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Draga Varka, žao mi je što si prošla kroz tu bol...
Teško da te mogu utješiti.
Sigurna sam da je 70% nas proso kroz isto...
Prva ja ...Prva trudnoća trojke, morala prekinuti zbog problema u trudnoci
Druga trudnoća kao kod tebe ....srce bebe prestalo kucati iako sam isla svakih 7 dana na kontrolu....
Dušo to je prirodna selekcija, nisi ti kriva jer nisi otišla na kontrolu ...plod je sam od sebe uradio ono sto nema veze s tobom...
Mlada si , digni glavu...mi žene smo jače nego to nekad mislimo...
Rekoh mlada si....ja sam prvu trudnoću izgubila u 31 g a drugu 36... svoje prvo i jedino dijete rodila u 40. (zamisli koju sam ja bol i strah doživljavala misleći da nikad neću imati svoje dijete...

Isplači svoju bol a onda diži glavu.... pred tobom je cijeli svijet... proći će i tih 6 mjeseci..

Ljubim te i grlim draga moja... user posted image



Višnjaaaaaaa,kakva iskušenjaa.. user posted image

Pa vi ste majke-kraljice!!! Heroine ove države.


Želim vam svakoj sve najljepše, i da vam dragi Bog zamijeni tugu sa doosta pilića koji će vam rušiti stvari po kući,istresati igračke iako se neće igrati,živcirati vas , ljubiti,grliti i najviše voljeti! <3


Varka bez brige mila moja, mlada si ^_^

Moja kom�inica dijabeti�arka,kojo su �anse za zatrudnjenje jaaaako niske, zanijela nakon 2godine poku�avanja.U 7 sedmici,bebi stalo srce, i�la na kireta�u o�istila se.... Doktorica joj uka�e na mogu�nost nikakvog za�injanja zbog ovog poba�aja!

Nakon 3 mj, oni ipak odlu�e opet da poku�aju, kroz naredna 3 mj...Dakle 6mj od kireta�e - Allah dadne ona opet zanese - TRUDNO�U iznese �kolsku, i na svijet donese �ak 4.650kg te�ku djevoj�icu,carskim rezom , zbog te�ine bebe i njenog dijabetesa.

Tako da uvijek ima nade, a jedan najve�a nada ti je evo i na�a Vi�nja - svaka �ast!

< Poruku je uredio Sunset_ -- 25.4.2020 10:31:13 >


_____________________________

Princeza : M <3 2016
Princ : H <3 2017

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Missed ab
25.4.2020 23:37:31   
Visnja RR
Sunset_ user posted image

Zato jesmo ovdje. Da se dižemo kada padamo...Da jedna drugoj budemo vjetar u leđa i podrška...

I da se zajedno radujemo svim onim sitnicama koje život znače...
I da zajedno dočekamo naše bebice user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Sunset_)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Missed ab
28.4.2020 10:52:55   
Varka
Zanima me kad mogu početi sa odnosima?
Jel moram čekat da dobijem prvu menstruaciju ili ?Znam da se moram čuvati trudnoće,ali zanima me kad mogu imati odnose?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Missed ab
3.7.2021 0:20:54   
medaaaa
Drage moje treba mi malo utjehe.


Isla na kontrolu sedma nedjelja blizanci u pitanju.Doktorica kaze ne vidi srce da kuca,kaze kiretaza i misljenje jos jednog ljekara.Tu me malo zbunjuje.Odem u vojnu bolnicu dk pregleda kaze sacekati cemo jos 4 dana al se nemoj puno nadati.Skoro sam pa luda .Jos uvijek imam mucninu i gadzenje na hranu.Ima li neka sl iskustvo.

(odgovor članu Varka)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *