|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Molim savjet: cekati termin il isprovocirati ...
22.4.2008 16:10:38   
*malena*
...Neznam sta da radim !!! Termin mi je u cetvrtak 24.04 a moj doktor je dezurni u subotu26.04. pa mi je rekao kad smo se culi da dodjem u subotu pa ce mi isprovocirati porod user posted image ...Neznam sta cu,da idem ili da cekam (ako prije toga ne dodje moja bebica ) user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:15:45 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:22:11   
mazalica
Zasto ti zeli isprovocirati porod? jeli samo zato sto je dezurni ili ima jos nesto drugo? po meni bi trebala cekati prirodan porod ako je sve u redu sa trudnocom. 

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:20:54 >


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu *malena*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:23:20   
MirelaK
ne znam malena Bogami sta bih ti rekla. mozda je ipak bolje cekati prirodno da se desi, a opet ti to treba da odlucis. gdje radi taj tvoj doktor i kako se zove?


< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:24:49 >


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu *malena*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:26:00   
*malena*
...ma radi u opstoj bolnici,i moj je doktor pa kao ono da me on porodi,neznam ni sama sta cu user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:25:04 >

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:27:04   
*malena*
pa zato sto je moj doktor,i tad ga kaci dezura,pa kao ono da me on uradi user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:25:39 >

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:28:21   
Ivona
Ako beba dodje prije tj. kada joj je termin,super!Ako ne...,onda ce tvoj dr. znati da li moze isprovocirati porod,a da to bude sigurno i za tebe i za bebicu.

Sretno!user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:26:05 >


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu *malena*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:32:00   
*malena*
...hvala tiiiiiii

pusaaaaaaaaa user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:24:32 >

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:32:10   
MirelaK
joj bas ti je nezgodno, ma to morate muz i ti odluciti. malena kakva je situacija u opcoj sto se tie cekanja na pregled. ja idem privatno ali bi voljela tamo da rodim aBd. 

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:24:13 >


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:34:52   
mazalica
i ja ti zelim puno srece i lagan porod
ti se svakako njemu javi pa valjda on zna sta je najbolje za tebe
samo se nemoj brinuti opusti se sve ce biti puno bolje nego sto ti sada zamisljas

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:23:37 >


_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:36:35   
*malena*
...ja sam tek prije 10 dana otisla tamo,prvi put...I ja sam sve isla privatno,al mislim da nije problem,malo pricekas i to je to,al vjeruj mi nemoze se porediti sa privatnikom,sve je bolje privatno user posted image   mada te svi privatni doktori cim udjes u deveti salju u bolnicu...mislim da svi privatni doktor imaju nekoga u nekoj bolnici,pa nek te on preporuci,svakako si mu placala svo vrijeme user posted image

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:21:40 >

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:37:45   
*malena*
hvala ti punoooo....

ma joj moja neka teorija izgleda ovako...

porod je lagan,iscekivanje je tesko user posted image user posted image

pusa i svima sretnoooooo

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:21:17 >

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 16:43:17   
MirelaK
hvala ti malena i od srca i tebi i bebi zelim sto laksi porod!

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:17:35 >


_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu *malena*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 17:03:23   
Amer
vjeruj da to jeli tvoj doktor ili nije u opstim bolnicam uopce nije bitno.
Ja sam isla kod jednog koji je takodje htio da cekam njegovu dezuru ali beba nije cekala i kada sam mu javila da sam pred porod niti se pojavio niti je zvao dezurnog kao da preporuke da . NISTA
Samo se ti uzdaj u Boga i ko god da bio na porodu vazni ste ti i tvoja beba a sve ce biti bolje nego sto se nadas.

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:16:53 >

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 17:04:27   
sabrina
ja sam 2 puta rađala u opštoj b i mislim da je bolje da bude tvoj doktor , nekoliko dana nema veze, al kako ti misliš da je najbilje, oni su uglavnom svi fini i dobri, mene je MAŠIĆ porađao oba puta na carski rez i super je prošlo, samo se nemoj sikirati i sve će biti uredu,ja sam gore ležala po 7 dana i gledala sam kaKO rade sa drugim ženama, uglavnom daju infuziju za provociranje i to ništa neboli dok nepočnu trudovi, meni je prvi put uključio dvije inf. i morao je na carski jer nisam dobila trudove niti sam se otvorila a vodenjak , je puko kod kuće, a za drugu tudnoću smo znali da mora na carski rez, al ni to nije strašno, raz je mali 8 cm, i poslije 40 dana nije me nikad zabolio.

< Poruku je uredio dina RR -- 22.4.2008 17:16:33 >

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 18:39:51   
almai
Moj bi ti savjet bio da cekas prirodni porod.
Mozda se ti i porodis prije subote a beba ce doci aBd
sa ili bez doktorove pomoci.
Usvakom slucaju SRETNO!!!

(odgovor članu sabrina)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 22:30:11   
amdi
Eh, ovakvo ti je moje iskustvo sa drugom bebicom: termin je bio 6.7. i ja dosla taj dan na pregled...dr.kaze "hocemol se sutra poradjat", a ja ko luda pitam "a zasto?". Kaze on da je sutra dezurni, pa ako hocu da me on porodi. I ja nisam htjela, mada u sustini poroditi se moras, pa je bolje da to uradi tvoj dr.koji ti vodi trudnocu. I isla svaki drugi dan na preglede, medjutim bebice nikad. Proslo 11 dana, i ja se odlucim jer stvarno nisam vise smjela rizikovati, ne daj Boze da se sta iskomplikuje. Taj dan srecom moj doktor bio u dezuri, i rodim predivnu curicu tesku 4350 gr., masallah

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
22.4.2008 22:31:50   
*malena*
...ma samo nek sve prodje dobroo...


pusaaaa i hvala ti user posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
23.4.2008 7:59:51   
lejlaze
malena samo da ti zazelim puno, puno, puno srece, da bebica i ti budete dobro i da ti sve prodje na najlaksi moguci nacin.user posted image

(odgovor članu *malena*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
23.4.2008 9:54:39   
Suncica*
Najbolje ti je da cekas termin..Moj porodjaj je bio uzasan. Bila sam na indukciji, a beba se nije spustila, jer nije bila spremna da izadje. Svo vreme uzasnih bolova sam bila otvorena samo dva prsta. I da bi spasili bebicu uradili su mi hitan carski rez..
Zato ti preporucujem da sacekas termin. Ako vec placas lekaru, onda on bio dezuran ili ne mora doci na porodjaj. Indukovane kontrakcije su najgori bolovi koje mozes da dozivis, pusti da beba odluci kada zeli da izadje, a ne lekar..

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
23.4.2008 19:52:25   
stella
ja mislim da trebas sacekati al ti odluci,sretno pusa

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
23.4.2008 21:43:32   
mamina princeza
Ja sam misljenja da treba pricekati prirodno da krene posebnodo termina a akovec termin prodje onda u skladu sa savjetima doktora.

nadam se da cu i ja tako

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
23.4.2008 22:05:17   
issa
Možda je najbolje čekati prirodni porod...Mislim da bi trebala porazgovarati s svojim dr-om pa vidjeti koliko je to OK. Sigurna sam da ti neće dati krivi savjet....
U svakom slučaju- SRETNO

_____________________________

Moje šmizle su stigle 06.05.2008.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
13.5.2008 23:31:20   
pine
Izvinjavam se ako zvucim malo ostro ali prosto nemogu da vjerujem da razmisljas o tome?  Znaci ti bi dozvolila nekom tamo bijelom mantilu da ti isprovocira porod i natjera bebu vani iako nije spremna  jer je on u bolnici taj dan?

Ja razumijem da je fino zivjeti u vremenu napredne medicine ali granice do kojih doktori idu i pacijenti im dozvoljavaju... to me vec plasi.   Zato sam ja rekla svojoj doktorici da ne zelim da mi prati trudnocu vise, i uzela sam sebi babicu/medicinsku sestru.  Bjezi bolan divljaka jos ce me poroditi kako njoj prahne.

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
14.5.2008 15:17:01   
SelmaK
S obzirom da sam jucer na vjezbama bas razgovarala na ovu temu, zelim da malo i ja prokomentarisem. Naime, i babice/sestre koje vode ove vjezbe su takodjer strogo protiv izazivanja poroda, jer to jednostavno nije uredu. Kazu treba sto vise toga prepustiti da ide prirodnim putem, pa tako i vrijeme poroda. Naravno isticu iznimne situacije kada je to neophodno, tj. kada za majku ili bebu nesto ne daj Boze krene po zlu, e onda postoji razlog. Ali ovo, da namjesti doktor sebi , i da te u svojoj smjeni porodi samo zato sto on tada moze ili nesto slicno, mislim da to stvarno nije ok.

Pozz!!!user posted image

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Molim savjet: cekati termin il isprovocir...
15.5.2008 11:11:03   
Okarica
IZVORNA PORUKA: SelmaK

Naime, i babice/sestre koje vode ove vjezbe su takodjer strogo protiv izazivanja poroda, jer to jednostavno nije uredu. Kazu treba sto vise toga prepustiti da ide prirodnim putem, pa tako i vrijeme poroda. Naravno isticu iznimne situacije kada je to neophodno, tj. kada za majku ili bebu nesto ne daj Boze krene po zlu, e onda postoji razlog.



SelmaK gdje ideš na vježbe, je li u Skerlićevu? Ja sam juče bila na vježbama i babica nam je rekla da nema potrebe za iniciranjem poroda, osim ako postoje neke medicinske indikacije.
Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *