|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nalaz TORCH???
26.1.2011 10:55:53   
Simran
Drage mamice i trudnice
pretpostavljam da su se mnoge od vas susretale sa krvnim pretragama kao što je TORCH pa ako da mi malo olakšate ove moje brige.Nalaze TORCH-a sam radila 14 dana,danas sam podigla nalaz glasi ovako:

Toxoplasma gondii je:
IgM: Negativan
IgG: Pozitivan (36,9)

Citomegalo virus je:
IgM: Negativan
IgG: Pozitivan ( u titru 1:8857)

Rubella virus je:
IgM: Negativan
IgG: Pozitivan (12,8)

Herpes Simplex je:
IgM: RETESTIRATI (0,113- cut off 0,100)
IgG: Pozitivan (u titru 1:12 894)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nalaz TORCH???
26.1.2011 11:00:12   
marelica9
stvarno ne razumijem ove brojke ali zar na nalazu ne pise koje vrijednosti bi trebale biti normalne ( znas ono u zagradi)

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nalaz TORCH???
26.1.2011 11:00:41   
neda 30
IZVORNA PORUKA: Simran

Drage mamice i trudnice
pretpostavljam da su se mnoge od vas susretale sa krvnim pretragama kao što je TORCH pa ako da mi malo olakšate ove moje brige.Nalaze TORCH-a sam radila 14 dana,danas sam podigla nalaz glasi ovako:

Toxoplasma gondii je:
IgM: Negativan
IgG: Pozitivan (36,9)

Citomegalo virus je:
IgM: Negativan
IgG: Pozitivan ( u titru 1:8857)

Rubella virus je:
IgM: Negativan
IgG: Pozitivan (12,8)

Herpes Simplex je:
IgM: RETESTIRATI (0,113- cut off 0,100)
IgG: Pozitivan (u titru 1:12 894)


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Sadašnja situacija je da su svi virusi negativni i da nemaš akutnu infekciju. A to što vidiš da piše da je pozitivno IgG znači da si već prebolovala ili primila vakcinu za iste viruse :)
Nadam se da sam dobro objasnila


(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nalaz TORCH???
26.1.2011 13:31:46   
sandy82
Radila sam taj nalaz, potražiću pa pogledati. Mislim da je to tvoje u redu, pokazuje bolesti koje si prebolovala ili primila vakcinu. Meni je pokazalo da sam sve bolovala osim te toksoplazme.

(odgovor članu neda 30)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nalaz TORCH???
26.1.2011 13:36:01   
sandy82
Moja svekrva je imala skoro herpes, pitala sam svoje doktrorice je li opasno za trudnice. Rekla je da skoro svi imamo u sebi taj virus i ne pravi nikakve probleme. Padom imuniteta on se budi i pravi osip po koži. Ne prenosi se tako lako, samo bliskim kontaktom, dodirom, ljubljenjem i slično.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nalaz TORCH???
26.1.2011 13:41:32   
Simran
Hvala vam puno,ali meni vrag nije dao mira user posted image  a i takva sam da ništa ne prepuštam slučaju,spremila sam malca i po ovom snijegu otšla do svog ginekologa,odmah me je naručila u petak na pregled radi Herpes simplex virusa koji je prisutan jer je potrebno ga retestirati.U svakom slučaju rekla je da će pratiti to pa ako bude bio pozitivan do petom mjeseca trudnoće da će se razmatrati carski rez jer ovaj virus nije štetan po mene koliko po bebu za vrijeme porođaja user posted image .Tako da je to samo još jedna dodatna kontrola pored štitne,srca i šećera  user posted image  ali nije teško sve dok znam da je sve ok sa bebom.
A svakako ako vam nije teško podijeliti svoje nalaze ovdje ili makar ukazati na razlike

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nalaz TORCH???
26.1.2011 14:02:41   
neda 30
Simran kod koga vodiš trudnoću?

nije baš jasno da ti to sve traži na početku, ako je trudnoća urednauser posted image

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nalaz TORCH???
26.1.2011 14:20:11   
Simran
Moju trudnoću vodi doktorica Amela Adžajlić,a te pretrage mi radi jer sam prije pet godina imala blizanačku trudnoću,ali samo je jedna beba ostala živa i hvala Bogu sada je zdrav dječak od 5 godina ali nisu mogli otkriti zbog čega se to desilo.
Sada mi je bio isti slučaj blizanačka trudnoća jedan bebač tu drugom u 9 nedelji prestali otkucaji srca,a pošto ja liječim štitnu,a imam i tahikardiju ubrzano lupanje srca a to nije razlog ovoga sada me je poslala na dodatne pretrage kao što je TORCH i nešto još ne mogu se sjetiti i sve ok osim Herpesa koji je pozitivan i sad u ponedjeljak me naručila i na Fetalni skrining.

(odgovor članu neda 30)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nalaz TORCH???
27.1.2011 11:14:33   
animagical
torch ti je dobar radila sam i ja ljetos, meni gin kaze da je mogucnost recidiva za prebolovane te bolesti mala tek oko2 -3 % a to za herpes simplex to ti je ovaj obicni herpes na usni npr on se vraca ali nije bas opasan

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nalaz TORCH???
27.1.2011 11:15:47   
animagical
a za toxoplasmosu samo bjezi od macki:) ako imas macu ili psa nemoj ti da cistis za njima, to je vrlo opasno

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nalaz TORCH???
27.1.2011 11:29:07   
palachinken
toksoplazmom se možeš zaraziti iskljucivo preko izmeta mace, ne psa. Ali veće su, statistički šanse, da ćeš se zaraziti neopranim voćem ili sirovim mesom ili bijelim sirevima, a i to nisu neke alarmantne brojke. Treba prati ruke, ne uvoditi u kucu mace s ulice ili svoju mačku puštati napolje i za svaki slučaj prepustiti čišćenje macinog pijeska nekom drugom, voće i povrće dobro oprati, meso termički obraditi. izbjegavati suhomesnate proizvode i sirove mliječne.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nalaz TORCH???
27.1.2011 11:42:42   
sandy82
Na mom nalazu je stajalo ovako:za rubeolu i citomegalovirus isto kao kod tebe, za toksoplazmu oba ta antitijela negativna, a za herpes da trenutno nema testova. Mogla sam uraditi i herpes u privatnoj klinici, ali doktorica nije zahtijevala. To što ćete "razmatrati" carski rez ne znači da će i doći do toga, najvjerovatnije neće biti potrebe. Ako i dođe do toga, da te probam utješiti, nije ništa strašno, ja sam imala jedan, lakše sam se oporavila od žena koje su prirodno rađale.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nalaz TORCH???
27.1.2011 12:10:56   
animagical
moze i preko psa, bar prema mom dr, navodno ( po njemu) psi vani svasta njuskaju i diraju a mace one ulicne svuda svasta rade....ima logike.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nalaz TORCH???
27.1.2011 12:33:35   
Simran
Joj cure hvala vam puno,valja još jednu noć prespavati pa da dođe petakuser posted image ,što se tiče životinja nemam trenutno ni jedno tako da mi preostaje čuvati se mesa user posted image .A što se tiče carskog reza on mi se razmatra od početka trudnoće jer liječim štitnu i tahikardiju a sad i ovaj herpes,iako sam se na svoj zahtjev prvi put porodila prirodno jer su govorili da je beba krupna a ja sam htjela da probam ovaj put to nebi učinila jer je puno drugi stvari u pitanju. Ali tješim se tek sam na ulazu user posted image  u četvrti mjesec tako da je dug put a samo da bebi bude zdrava i sve će biti ok .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nalaz TORCH???
27.1.2011 14:02:37   
palachinken
Simran, pošto ja imam mačorka u kući, dosta sam se informisala na temu toksoplazme.
Pročitaj ovu temu:
http://forum.roda.hr/threads/17491-Toksoplazmoza-i-TORCH



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nalaz TORCH???
28.1.2011 13:38:51   
Simran
Došao je i petak user posted image  bila sam kod ginekologa,ništa novo nalaz Herpesa ću ponavljati svaki 40 dana i to je to,kaže da ne paničim user posted image  isto kao što ste mi vi ovdje pisale (HVALA VAM NA TOME) da je sve ok dok je ono prvo negativno a i bolje da imam antitjela na njih nego da nemam,a za herpes dokle god je beba unutra sve je ok probelm je kad krene da izađe...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nalaz TORCH???
2.2.2011 13:22:09   
Simran
Opet ja i moje nedoumice,poslije ovog prvog nalaza TORCH,ginekolog mi je dao da ponovo izvadim taj isti nalaz,u ponedjeljak  sam ga podigla rezultati su isti kao i prvi put tj ovi na vrhu, danas odnijela doktorici ona kaže ok,dobro je,evo ti opet uputnica neka imaš za TORCH pa krajem februara ponovi nalaz tj kada istekne mjesec dana od ovog user posted image user posted image ,pitam a zašto kaže i predostrožnosti user posted image user posted image user posted image ...Ima li slični situacija?

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *