|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostala zi...
30.1.2010 17:07:53   
n1kky
Vec sam o ovome pisala na drugoj temi ali evo otvaram posebnu temu...
post ce vjerovatno biti duzi, ja se izvinjavam na tome...
Kako neke od vas znaju prije skoro 15 dana mi se najbolja prijateljica porodila na GAK-u, carski rez! rodila je zdravu djevojcicu!
Trudnou joj je vodio dr.Dekovic, ali je on bio na odmoru u vrijeme njenog poroda pa je ona isla kod profesorice Dizdarevic, privatno, da vidi s njom moze li joj ona uraditi carski tj ima li vremena!bez rijeci je pristala!
dosao je i dan carskog!kad su je dovezli pred salu profesorica je samo rekla da ima nesto hitno obaviti da nju pripreme!
uradjen joj je carski, a da nije znala ko ju je radio!koga god je od sestara pitala govorile su ili da ce joj se reci u viziti ili da ce doktor koji ju je uradio doci pogledati je pa ce znati!
treci dan po porodu su je pustili kuci!dobila je temperaturu koju nicim nije mogla skinuti!javila se u DZ i poslali su je nazad na GAK.
Rana joj je bila zagnojena i inficirana, a UZ-om se ustanovilo da ima u maternici nesto dugo 10cm, siroko 5cm i da je moraju ponovo otvarat!
tu operaciju su zakazali za sutra, ali nisu mogli naci niti doktora koji ju je radio jer nisu bili sigurni ko je (tako oni kazu) niti nekoga ko bi ispravio tu aljkavost!
na kraju se ustanovilo da se radi o doktoru koji je bio na odmoru ali je taj dan dosao da uradi nesto na klinici i usput nju operisao!
tek drugi dan nakon sto su je primili su joj uradili operaciju i to dr.Godinjak je jedini koji je shvatio koliko cura pati i pristao da je rijesi tih muka...
kaze, ko god je prosao pored nje preklinjala je da joj pomogne jer nije mogla vise izdrzati bol i pritisak unutar stomaka!
Izvadili su joj oko 350ml gnoja i POSTELJICU!!!!!!!!!!!!!!!!
Zar se takva stvar moze nekome dogoditi...porode zenu,presjeku pupcanik i vrate posteljicu u nju!!!!
jedan od slojeva nije bio do kraja usiven, samo do pola...

nakon sto su joj uradili tu drugu operaciju malo se bolje osjecala imala je manje bolove ali temperatura i dalje nije spadala...
uradili su sve nalaze, sumnjali na sepsu, ali nisu nista govorili jer su cekali nalaz uzorka izvadjene posteljice!dok nalazi nisu stigli nagadjali su kako joj maternicu moraju vaditi ali nisu sigurni hoce li moci podnijeti operaciju jer je jako slaba!

stigao je i taj nalaz koji je pokazao da su carskim rezom u nju unijeli neku klicu koja se siri na bubrege jetru i srce...
bubrezi su joj zadnja 2 dana prestali kako treba raditi, jetra skoro skroz otkazala, a srce pocelo nepravilno raditi!
sinoc su je prebacili na intenzivnu i rekli njenom ocu i muzu da ako izdrzi noc sve ce biti drugacije...
jutros me zvala, ukljucili su joj neku terapiju od koje bi joj trebalo biti bolje, ona se malo bolje osjeca, pije puno tecnosti za bubrege...
uzeli su joj popodne opet krv i urin za nalaze...

o tome hoce li iznositi u medije ce se jod obitelj dogovoriti ali najvjerovatnije hoce kad se sve zavrsi, a tuzit pojedince svakako hoce...


najzalosnije od svega je da se doktor (ako se uopce tako moze nazvati) koji je prouzrokovao sve ovo nije udostojio pomoliti nosa da vidi kako je cura nego je podvio rep...
dr Murtezic, navodni najbolji akuser u gradu, joj je uradio carski rez!



_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...




Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:13:17   
mama2009
zalosno, pretpostavila sam da je on......jer sam u toku sa stanjem na klinici pa sam cula da je na godisnjem, a jedan dan kad sam bila rekli su da je dosao samo zbog nekog "poslica"

bitno da tvoja drugarica bude dobro i da izadje iz bolnice......al ovo neka istjera na cistac.....pa koliko god da joj snage i vremena treba al ja ne bi odustala


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:14:57   
škorpija
dr Murtezic, navodni najbolji akuser u gradu, joj je uradio carski rez!


mislim da ovo treba podebljati

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:15:28   
Atarka
Suosjecam s tobom i tvojom prijateljicom, zaista mi je zao. Ja zbog ovakvih prica nisam rodila na Kosevu. Jos se sjecam price o zeni koja je trazila epiduralnu i na kraju umrla zbog nekompetencije anesteziologa. Mislim da je obaveza obitelji tvoje prijateljice da tuze  monstruma da druge zene ne bi stradale. Svi ti ljekari misle da su nedodirljivi, treba im dokazati suprotno!
Nadam se da ce se mlada mama sto prije oporaviti i pridruziti svojoj bebici.
Sretno i zelim vas puno sabura da to izdrzite.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:16:03   
aida.
prestrasno je to sto se dogadjauser posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:19:29   
Dida79
Boze sacuvaj sta uradi zeni user posted image user posted image user posted image
Sad je najvaznije da se ona oporavi a hoce ab i onda odma treba tuzbu podici radi sebe i radi svih drugih zena koje bi se mogle naci u takvoj situciji.To ne smije proci ne kaznjeno...


(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:22:43   
snijeg

IZVORNA PORUKA: Atarka

Suosjecam s tobom i tvojom prijateljicom, zaista mi je zao. Ja zbog ovakvih prica nisam rodila na Kosevu. Jos se sjecam price o zeni koja je trazila epiduralnu i na kraju umrla zbog nekompetencije anesteziologa. Mislim da je obaveza obitelji tvoje prijateljice da tuze  monstruma da druge zene ne bi stradale. Svi ti ljekari misle da su nedodirljivi, treba im dokazati suprotno!
Nadam se da ce se mlada mama sto prije oporaviti i pridruziti svojoj bebici.
Sretno i zelim vas puno sabura da to izdrzite.

Ovo nije fer prema doktorima na ovoj klinici koji su fantastični ljudi, pa onda i doktori, kao što je dr. Deković, dr. Lejla Imširija, dr. Nikulin... Za ovaj slučaj, da ga bogdom nije bilo, nije krivac klinika Koševo, nego čovjek koji ima prezime i ime...zaista mi je žao zbog svega što se desilo, ali ne treba generalizirati stvari (dobronamjerna opaska)
Žao mi je što jedna žena poslije poroda mora da prolazi kroz ovakvu agoniju, umjesto da uživa u toplini doma i najljepšeg bića kojeg je donijela na svijet user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:27:49   
n1kky
istina, ima gore i odlicnih doktora! meni je dr Dekovic vodio trudnocu a porodio me dr Rama! dr Nikulin je odlican...
zalosno ej sto pojedini nepsposobnjakovici daju losu sliku i o ljudima koji to nikako nisu zasluzili...

_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:28:35   
Atarka
IZVORNA PORUKA: snijeg


IZVORNA PORUKA: Atarka

Ja zbog ovakvih prica nisam rodila na Kosevu.

Ovo nije fer prema doktorima na ovoj klinici koji su fantastični ljudi, pa onda i doktori, kao što je dr. Deković, dr. Lejla Imširija, dr. Nikulin... Za ovaj slučaj, da ga bogdom nije bilo, nije krivac klinika Koševo, nego čovjek koji ima prezime i ime...zaista mi je žao zbog svega što se desilo, ali ne treba generalizirati stvari (dobronamjerna opaska)
Žao mi je što jedna žena poslije poroda mora da prolazi kroz ovakvu agoniju, umjesto da uživa u toplini doma i najljepšeg bića kojeg je donijela na svijet user posted image user posted image


Uopste ne generaliziram, samo sam rekla zasto se ja licno nisam odlucila za GAK. A o ljekarima koje navodis mislim da su dobri strucnjaci.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:29:46   
lila25
drago mi je da joj se stanje popravlja to je najbitnije...
a sad za izvjesnog najboljeg akusera ne znam ko mu dade takav epitet..
nije mu ona prvi slucaj,bila sam u prilici da ga upoznam on je samo jedan dobar manipulator koji pricom zna sve.Mnoge zene je zeznuo pored mene je lezala zena kojoj je on vodio trudnocu i koju je poradjao,njenoj bebi su ostetili rame vukuci ga na silu jer se njemu zurilo da sto prije zavrsi a zena vise nije imala snage da tiska pa ju je svu isjekao da nije bilo sestara izkrvarila bi i nikad nije dosao u sobu da vidi kako je i kako je njena bebica,a zena se izdavala para i para samo da bude kod njega zbog tog njegovog epiteta najbolji akuser.

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:33:00   
Lady26
Moju prijateljicu je porodio pomenuti doktor i bila je prezadovoljna s njim, vodio joj je trudnocu od pocetka...ja sam jednom isla s njom na UZ i iskreno nije mi se svidio, ne ulijeva povjerenje....



_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:34:58   
Lady26
A mene je porodio na carski dr Begic, svaka mu cast spasio mi je bebicu...


< Poruku je uredio Lady26 -- 30.1.2010 17:35:21 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:37:18   
mamaajna
mmmmaaaaaaa dajte kako ce dr.predpostaviti da zena ima posteljicu,mislimmmm odakle jojjjj,njegovo je samo djete da izvadi,pa zar mora i posteljicu,stvarno puno ocekujete od dr.nek dodze drugi put

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:47:54   
MinaMM
uzas user posted image . iskreno se nadam da ce se uskoro pridruziti svojoj bebici i porodici ali ne treba zaboraviti - ovo je bezobrazluk i neodgovornost. treba tuziti. Samo da ona ozdravi. 

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:52:11   
ElmaB
Priča je zaista strašna i jako mi je žao žene, što prolazi kroz sve to. Dr Murtezić je mene porodio oba puta i imala sam samo riječi hvale za njega, ali ako je takvu grešku napravio, bez razmišljanja mu treba oduzeti ljekarsku diplomu i zauvijek mu zabraniti da se bavi tim poslom!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:58:35   
MinaMM
ovdje treba tuziti dr. Murtezica zbog aljkavosti, dr. Dizdarevic zbog toga sto je pacijenta poslala u salu a nije se pojavila - sta god da joj je iskrslo, trebala je odloziti operaciju za kasnije, GAK sto je u operacionoj sali bila klica, pa cak i da ju je vrli doktor donio sa sobom, to je propust GAK-a. 

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 17:59:26   
marinčii
ovo je stvarno prestrašno ,baš mi je žao tvoje prijateljice nadam se da će biti dobro i da će što prije uživati u svojoj bebici,ja donekle razumijem i znam kako se ona osjeća meni se desilo isto da sam dobila temperaturu 7 dana posle prirodnog poroda i završila u bolnici,nikako mi nisu uspjevali skinuti temperaturu i tako tri dan u bolnici bez da su mi govorili šta se dešava ,krkali me inekcijama i ko zna čime i onda me tri puta čistili,sposobnjakovići tek treći put uspjeli ukloniti tajdio posteljice koji mi je osto zbog njihove neodgovornosti,ii to bez ikakve anestezije ,samo bogu zahvaljujem što sam živa jer pored njihove stručnosti ko zna šta je moglo biti,a najžalosnije od svega je što je to grozno iskustvo ostavilo posljedice kod mene i imam toliki strah i neznam oću se ikad usuditi imati još djece i sv ezbog njihove gluposti,uh ja se raspisa al stvarno me ovo izludilo kad sam pročitala ,koji bezobrazluk,a tvojoj prijateljici još jednom želim sve najbolje i da se što prije oporavi

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 18:03:35   
Anoniman
Ovo je stvarno strasnooooooooo.... ali nazalost nije jedini primjer, skoro se mojoj prijateljici desila gotovo ista stvar sa doktoricom Lejlom Imširija, tako da ni nju ni sekunde ne mogu svrstati u strucnjake... da nije bilo dr Godinjaka ni ona ni beba ne bi bile zive sada.

n1kky sve najbolje, brz oporavak i brz dolazak kuci zelim tvojoj prijateljici, da sto prije se pridruzi svojoj bebici user posted image

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 18:09:25   
dzanka
strasno,zena mogla podleci zbog njegove zurbe i nemarnosti,boze mili kao da smo kakve lutke pa se igraju sa nama...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 18:11:35   
Nunichi
Strasno...nemam komentara. user posted image
Zao mi je zbog tvoje prijateljice, nadam se da ce brzo oporaviti i da ce krivci platiti sto je bila na ivici.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 18:16:59   
reallove
Uzas...e stvarno nemogu da vjerujem da ima i takvih ljudi,jadna zena sta je proslauser posted image user posted image
n1kky draga tvojoj prijateljici zelim da sve bude ok aBd,da se sto prije oporavi i uziva sa svojom bebicom..


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 18:27:49   
ena23
Posto se visnja razumije u ove stvari nadam se da ce odgovoriti: kako se moze dati u javnost ovo? ako nista samo "dosapnuti" nekim novinarima pa neka oni to dalje istrazuju svojim vezama.. ili mora ta zena i porodica pristati prvo da objave pricu? da je do mene ja bi ovo dala na dnevniku tri noci zaredom da se emituje. joj kako me ljuti ovo sve, puknut cu od neke muke.

n1kky vec sam ti pisala da mi je strasno zao tvoje prijateljice, nadam se da ce se brzo oporaviti i makar malo ovo sve zaboraviti.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 18:29:24   
tačkica
Čitam ovaj post i ne mogu da vjerujem sta je jadna zena prezivjela! Nadam se da ce se sto brze oporavitiIskrena da budem ,mene je porodio spomenuti doktor i vodio mi je trudnoću takodjer i ja za njega imam samo rijeci hvale! Ne mogu da vjrujem da mu se desio takav propust!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 18:51:20   
sporty mamaa
Svasta...... Cuj on dosao da obavi poslic, a umalo ubio zenu i oduzeo majku tek rodenom djetetu.... Sad je najvaznije da ona bude ok, a ostalo neka istjera na cistac cim se oporavi... Drzim figeuser posted image user posted image

(odgovor članu tačkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
30.1.2010 19:38:15   
Apotekarka
Draga zao mi je tvoje prijateljice,svakom se moze desiti ali posteljica i gnoj nemam rijeci zbog boljhe reci nepaznje...Meni je cijelu trudnocu vodio dr Nikulin i porodio me za njega imam samo rijeci pohvale...Ja nisam pripadala tom kantonu ali nisam htjela da se porodim u Biloj jer sam opet tamo cula da se uzasne stvari rade...Ja sam platila svoj porod jer smatram da je Kosevo opskrbljeno strucnjacima za razliku od bile i kad procitam ovako nesto bas se iznenadim,vjerujte Kosevo je super porodiliste kakvih ima,ne bi sad o tome pisala ali ja da drugi put radjam opet bi izabrala Kosevo iako moram platii i opet bi vodila trudnocu kod Nikulina...Iskreno se nadam da ce se tvoja prijateljica oporaviti...

< Poruku je uredio Apotekarka -- 30.1.2010 19:39:04 >


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *