|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 11:48:46   
Anonimna1
Evo da pocnem, imam jedan problem, moj muz zeli da ja nebudem puno vezana za svoje roditelje...moju familiju...tj. on smatra da oni puno uticu na mene. Moj muz i ja smo se vjencali prije sedam godina, on je potom dosao samnom u inostranstvo, prije je zivio sa svojim roditeljima i bratom u bosni.
Brat mu je se ozenio prije njega, i u kuci sa mojim svekrom i svekrvom, ali oni su odvojeni sredili su sebi sprat, a mi kada dodemo budemo sa svekrom i svekrvom. Imam i pet godina mladu sestru, koja je suprotnost mene, voli izlaske, imala je momka sa kojim ima curicu od 3 godine, ali su se nakraju rastali, a mala je kod nje, tj.naj vise je moja mama pazi, a to mom muzu smeta, jer sestra mi bukvalno mamu iskoristava, sada je nasla drugog momka i hoce da se seli 200 km od nas, moji roditelji i mi smo u istom gradu, ali smo mi malo van grada, jedno 10km. Mom muzu jednostavno moja sestra ide na zivece, zato sto je takva kakva je...a moji roditelji ocekuju da ja svoju sestru podrzavam i da joj pomazem, sto moj muz ne vidi tako, jer kaze ona je sama sebi sve to napravila, ja sam medu dvije vatre, roditelji vuku sebi moj muz sebi.
I rekao mi je da ce joj pomoci ali samo kad je u pitanju pomoc a ne da joj mi cuvamo dijete a da ona izlazi vikendom. Sto i ja nebi, dok moja mama to radi.
Moj tata je tezak covjek, on je kod moje bake bio jedini sin, i umazen je bio, moja mama ga je slusala i dan danas ga slusa, pravi onaj nas starinski brak, sve radi za mog oca, moj tata je samo svoju familiju uvelicavao i smatrao vaznom a moje mame familiju je zapostavljao i nije obilazio, a sada je se malo promjenio jer je dobio i on zeta i vidi kako je kada ga zet ne obilazi cesto,  dok je kod moje svekrve i svekra drugacije, oni imaju po mom muzu savrsen brak, moj svekar postuje familiju od svekrve i obilazi je  i njegov brat je gospodin on i zena mu rade imaju dobar posao dok je moja sestra za njega nula, kako moj muz kaze, jer je opet izgubila poso, i puno ovisi o mojim roditeljima,  jer je eto takva kakva jest. Ali ipak sve na stranu moja je sestra, i ja je volim i moji su to roditelji i njih volim, oni su mi puno pomogli u startu kad smo ja i muz poceli zivjeti i gledaju da nam pomognu, tako i mojoj sestri pomazu, posto je eto takve sudbine i sto je sama sa dijetom ostala, kazem samo nedo bog nikome. Ona jest poput mog oca, sve da bude po njenom, ima jak karakter, dok sam ja blaza poput moje mame, moj muz to zna i smatra da me moji iskorisavaju tj. da jos upravljaju mojim mozgom....Sinoc smo imali tako jaku raspravu, ja sam se toliko isplakala, moj muz zeli da se moji ne mijesaju u nas brak, zeli da imamo samo svoj zivot, da nemoramo svaki vikend ici kod mojih, ja ako mi se idem da idem to mi ne brani, ali on ce ici kada se njemu ide, meni je jako zao sto je on takav sto je tako hladan prema mojoj strani, mojim roditeljima i sestri. To me puno boli, a ja ne smatram da se oni toliko mijesaju. Izvinite na dugom postu, ali sam morala sve ovo da kazem....

Da jos dodam imam i ja sina od 4 godine, i moj muz izbjegava da ga moja mama pazi, jer je zena puno opterecena sa malom od moje sestre, i jos kada pazi njih dvoje zajedno onda bude haos u stanu, a nije da je mala stalno kod mame ali u vecini slucajeva, sestra ima svoj stan i mala je kod nje inace, a isla je i u obdaniste ali posto se sada od novembra seli odjavila je obdaniste a i ne radi vise, ima sada puno obaveza i mama joj pazi malu, ne cijeli dan ali eto dovoljno da mi muz prigovara....jednosavno vidim da nevoli moju sestru, i da mu ona smeta, tako to sve boli, neznam ali on se uvjek izvuce, mozda ja puno nju branim, ali zar treba da svoju rodenu sestru mrzim radi toga sto je takva kakva je... pa da je ciganka ona je moja sestra...

< Poruku je uredio Anonimna1 -- 20.10.2009 11:56:54 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 12:05:13   
Anonimna1
i jos ovo da dodam, brat od mog muza ima dvoje djece, njih cuva moja svekra, i to je za mog muza u redu, jer eto oni imaju sreden brak, i nisu ko moja sestra, ovog starijeg je svekra maltene odranila jer je mali non stop kod nje, sada mu je osam godina ide u skolu ali i dan danas naj vise visi kod nje i kad smo i mi dole, nije da ga roditelji zapustaju, oni rade ali kada dodu sa posla mali bude kod njih, imaju jos jednog sina od 3 godine.  Moj muz smatra da moja sestra svoje dijete puno zapusta, i da se puno oslanja na moju mamu, i ako je to tako, zasto to njega sve smeta, nemogu da svatim, pa sta da ja kazem?

(odgovor članu Anonimna1)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 13:27:05   
Misica84
Draga moja Anonimna 1.

Koliko te razumije, toliko na drugu stranu i ne. Po meni si ti u pravu, tvoja je to famelija, bila kakva god daje, oni su tebe rodili i ti njih volis. I to moras tm da kazes. A isto tako sto se tice tvoj sestre grjesis. Na jedan nacin je tvoj muz u pravu. Imam i ja sestru mladju i kada bi se ona ponasala kao tvoja sestra ja bi joj jednu dobru lekciju ocitala. Nije dosta sto je mlada i samostalna majka, jos se uhvatila hodati. Pametnije bi joj bilo da se malo smiri, gleda to svoje djete i dovede svoj zivot u red dabi imala mogucnost i ona na iskrenu ljubav i brak. Mozda to malo staromodno zvuci, ali tako je. A tvoja mama grjesi sto joj stalno cuva malu. kada je znala roditi treba je sada i ona gledati. U redu je da je nana cuva kada tvoja sestra ima neki vazni obaveza, ali ne da bi ona hodala.
A ti svom muzu isto tako objasni da nijedan brak nije savrsen i da on nezna sta se kod njegovog brata desava izmedju 4 zida. Znaci mozda to nije sve tako sjajno kao sto on zamislja. I red mu je da stobom obidje tvoje roditelje jednom sedmicno, htjeo ne htjeo, kao znak postovanja. A ti nedozvoli da ti se iko mjesa u brak. Drzi i svoje na distanci. Ljepo je pomoci i roditeljima i sestri. ali da ti radis i da dajes pare svojoj sestri, da bi se ona provodila u nocnjem zivotu, to nebi nija.
A tvoj muz mora da prestane da idialisira brak svoji roditelja a da ponizava brak tvoji. Svak vodi svoj zivot i svoj brak na drugci nacin. I to mora i njemu da bude jasno. Nije on vise malo djete.
I mm je sve mislio da njegovi roditelji vode klasicni brak, gdje njegov babo ima zadnju rjec itd. Dok mu ja nisam pojasnila, da jeste njegov babo je glava kuce, ali njegova mama je vrat koja glavu okrece u pravac koji ona hoce!!!!
Od tada se svatijo da svak zivi na svoj nacin, kako je njemu najbolje. Znaci sta meni valja, neznaci da i tebi valja.

Toliko od mene! Znaci samo Razgovor i razgovor

(odgovor članu Anonimna1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 13:30:42   
Hocu bebu
Mislim da se ti tu trebas da postavis prema svome muzu, sa malo jacim naglaskom na neko svoje misljenje i pravo
Ja ti vjerujem da ti je tesko ako ti muz manje ide tvojima, i ako ne zeli. Ne znam kakav sanjet na to da ti dam, jer prvo trebas upitati njega koji je tacno razlog zasto ne ide tvojima, da li ga je neko necim povrijedio....
Bojim se jedino da on ne smatra svoju familiju boljom od tvoje... To je onda drugi problem
Ja cu ti odgovoriti iskreno kako bih aj postupila. Lijepo bi s njim pricala, i rekla mu kako niko nema pravo da osudjuje tvoju sestru, bilo kakva da jeste. Ne mora on tvoju familiju da voli, ali bi trebao da je postuje kao i ti njegove
Bez obzira da li se on slaze ili ne da li on ide ili ne, ja bih redovno isla svojim roditeljima , oni su te rodili , odgajali, ne treba sad da ih zapostavis.
Sa svojom sestrom mozes da porazgovaras i da je nasavjetujes, lijepom rijecju i postupcima, a ne da se izoliras od nje.
Ako ona ne prihvata, to, ostaju ti tvoji roditelji kojima uvijek trebas otici i posjetiti ih, a on ti i ne brani
Jos jednom, niko nema pravo da osudjuje tvoju familiju, jer kakava je da je, to je tvoja familija, on ne mora da ide tamo, bez obzira koliko ti je zao i krivo, ali ti imas pravo
Mislim da tvoj muz uzima sebi previse prava da osudjuje tvoje, a ne trudi se ni da im upozna bolju stranu ili da ih upozna do kraja

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Anonimna1)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 13:35:06   
tea lana
imam osjecaj da tvoj muz bas nikako ne podnosi tvoju sestru i da se trudi uraditi sve da te odvoji od nje.Po meni je on veoma posesevina osoba kojoj sve njegovo je najbolje a tudje je najgore a kad gledas stvari iz neke druge perspektive ima stvari u kojima se tvoja prodica kao i njegova vrlo podudaraju tj u nekim situacijama su slicne.Po njemu znaci njegova mama moze cuvati bratovog malog jer on dolazi iz zdrave porodice  a tvoja mama ne treba da cuva jer tako pomaze tvojoj sestriuser posted image user posted image user posted image
Moj savjet je da pod hitno razgovaras sa muzem

Muz se moze uvijek promjeniti porodica kao mama tata i sestra ostaju za cijeli zivot.

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 13:44:27   
Lulu_
mu ti je .......------->bez komentara
sorry ali halooooo? dali ti imas karakter!
zube pokazi i reci mi da ti ne dira sestru!
zamisli da imas dvoje djece koje volis jednako i to im se dogodi?

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 13:45:04   
Ilhana RR
Mislim da tvoj muz nema pravo da trazi nesto tako od tebe, isto kao sto ti nebi imala pravo da trazis nesto tako od njega.

Moj muz je isto dosao vamo iz Bosne, ja imam roditelje ovde dok su nejgovi dole. Nikad mi nije nista rekao, nekad idem kod mojih svaki dan a nekad se desi da neodem par dana... cujem se svaki dan sa njima. Takodjer sa bratom mojim, ako nista bar preko interneta se cujemo.
To sto je se desilo tvojoj sestri sto je ostala sama to je zalost a on bi trebao da bude malo bolji prema njoj, kakva god pomoc joj trebala pa makar i da cuvate dijete jer ipak je to tvoj sestric a ne neko dijete sa ulice.
Neki ljudi prelaze preko svoje tuge na taj nacin da izlaze i pokusavaju na taj nacin da izbjegnu svoj bol. On mora shvatiti da njegov smisao sredjenog zivota nije isti kao kod svakog ostalog. Nesto sto je njemu perfekt je nekom drugom zadnje sto bi mogao uraditi ako me kontas.

Slazem se sa Hocu bebu, mozes je posavjetijetovati ako nesto grijesi a ne da se "odreknes" nje samo zato sto njemu smeta kako ona zivi zivot. Boze moj, nemozemo mi svi zivljeti na isti nacin, pa kakav bi to svijet bio???

A mogu se kladiti u sta god hoces da se tvoja mama neosjeca iskoriscena samo zato sto cuva svoje unuce ili sto pomaze svojoj cerki. Za moju mamu naprimer nema nista draze nago kad smo mi svi okupljeni, kad su joj sva unucad uz nju. Prosle sedmice su nocile moja cerka i od brata starija mala kod njih, oni se ponose tim sto mogu da budu uz njih. I vjeruj ako ce ti iko ikad pomoci to su tvoji roditelji...

Reci muzu nedaj Boze da se vama desi nesto kao tvojoj sestri ili da ostanete bez posla, bilo bi ga sramota ali bi na kraju vjerovatno primili pomoc od tvoji.



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 15:32:15   
Anonimna1
Svima vam puno hvala na vasim podrskama i na vasem misljenju, pricat cu jos sa muzem, ali on je jako tvrdoglava osoba, on sta sebi zacrta to je tako i tesko se moze promjeniti, sam mi je rekao da ga ja necu moc promjenit da je on takav i da moram stim da zivim i da se ja njemu prilagodim, a njegov brat je skroz uz svoju zenu, i sta mu zena kaze to je tako, on zivi dole sa mojim svekrom i svekrvom ali imaju svoj sprat odvojni su imaju i svoj ulaz, dakle samostalni su, ali im svekrva cuva djecu dok oni rade. Kada su praznici u pitanju onda se ide prvo kod roditelja od moje jetrve pa se onda dode kuci, tu nju moj djever slusa, a moj muz sve to vidi i ne zeli da on bude u tome ko njegov brat, ja to znam i zato je on takav, i neda sebi nista reci. A kad mu ja to kazem kako tvoj brat, on mi na to kaze, ako to njemu valja neka mu valja to je njegov zivot, i nece da mu se mijesa, ali bi se mijeso kad bi mu brat nesto roditelje iskoristavao i kad bi roditelji zbog njih imali problema. Ja sam svjedok sve znam kako je bilo na pocetku, moja svekvra je nama uvjek kukala na moju jetrvu kako ona mog djevera unisti kako on mora sve raditi sta ona kaze, i kako ona upravlja, i kad je moj muz svojim roditeljima reko on ce to njemu reci(tj. svom bratu) ono ljutito, onda je moja svekrva se uhvatila za glavu i molila ga da nista ne govori samo da se njih dvojica nebi posvadali, od tada moja svekrva mom muzu vise nista ne govori o njima, sada oni imaju super brak, moj djever moju jetrvu slusa i zive lijepo, a moj muz to sve zna i nece da dozvoli da njemu tako bude, i zato neslusa me sta mu govorim i uvjek ce raditi kako on hoce...ja nemam tu narav da ga znam uvrnuti kao neke zene svoje muzeve, previse sam dobra osoba ili naivna, neznam glumiti....izvinite ako sam vam dosadna...ali ovako se tako mogu otvoriti i reci sve sto me smeta i muci...i vi me razumijete, moj muz ne zeli da me razumije jednostavno se boji da nece biti kao svoj brat, to ja mislim....

jos da dodam, moja jetrva isto ima sestru ali stariju, i ona nju nikako ne podnosi, tj. nije joj njena rodena sestra ravna (posto je ova moja jetrva velika gospoda, visa medicinska sestra) leti puno visoko, sestra joj se jednom udavala i razvela i sada ima drugi brak, nema djece, onda kada je moja sestra rodila malu pricala sam sa jetrvom ona ono sve poslovno, hladnokrvno, kako je mogla pa jos je mlada unisti sebi zivot, pitam ja nju za njenu sestru kaze hvala bogu nema djece, kad sam to cula, pa kako moze tako za svoju rodenu sestru da kaze...ma katastrofa...

< Poruku je uredio Anonimna1 -- 20.10.2009 15:43:33 >

(odgovor članu Anonimna1)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 16:02:22   
Misica84
Ti draga moja samo trebas da pitas svoga muza, jeli on smatra da je njegovom bratu lose s njegovom zenom, jeli on izgelda nestretan, jeli kuka na svoju zenu, dali bi je ikad ostavijo! E kad kaze ne, e onda mu samo reci, "Znaci dragi moj, i ako ona njemu komanduje on ima koristi od toga i njemu je fino. To je normalno davanje jedno drugom i uzimanje jedno od drugog. Tako Zivot ide".
A on ako nije tome svestan e onda ti promjeni pricu. Znaci nema rucka, kada on kuci treba da dodje ti iz kuce i tako. Pa kad bude pito, zasto tako, ti ljepo reci, pa neslusas ni ti mene, necu ni ja tebe! Pa ces vidjeti kako je.
To ti je moj savjet, jer takvim muskarcima je argumentima tesko tokazati.

< Poruku je uredio Misica84 -- 20.10.2009 16:03:30 >

(odgovor članu Anonimna1)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
20.10.2009 17:18:29   
Ilhana RR
Tvoj muz kao i vi ostali vidite jednu stranu tog braka od njegovog brata. Mnogi bi mozda rekli da ja komandujem mom muzu jer ja ga nemoram pitati nego mogu mu reci "haj donesi to, haj napravi hapu lamiji" to nije komandovanje vec pomoc od svog muza koja je u mom smislu sasvim zivota. Tako i moji roditelji isto, sad naravno razlicite oci gledaju i misle o tome.

Njegovom bratu ocigledno je super, cim se on nezali jer ako nebi se zalio svom rodjenom bratu onda nevjerujem da bi ikom drugom. Da tvoj muz nije ljubomoran, mozda njemu nesto fali a nemoze is tih neki svoji principa da se sad pa eto recimo promjeni svoj stav oko nekih stvari.
Mozda mu nepase tu gdje jeste, mozda bi on da vi zivite u istoj kuci gdje i njegovi kao i njegov brat, kazes da je tvrdoglav pa i tvrodglav moze popustiti... znam po sebi.

Neznam u kakvi si odnosima ti sa svekrom i svekrvom, ja mojima mogu reci sve i pozitivno i negativno o mom muzu. Ako on uradi nesto to nije uredu ja to njima kazem i oni popricaju sa njim, on ima dobre odnose sa njima i postuje ih. Takodjer i on tako radi sa mojima.

Ako imas dovoljno dobre odnose da popricas sa njima, da te posavijetuju mogla si tako.



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
21.10.2009 14:14:46   
Azure
Mozda grijesim, ali moguce da tvoj muz ima sam u sebi neki problem sa svojim bratom koji mozda potice jos od djetinjstva. Iako je njegovom bratu dobro, on ipak ne zeli biti kao i on tj. zeli biti totalno suprotno njemu. Trebas mu skrenuti paznju da je brak i ljubav, i prijateljstvo, i kompromis i prihvatanje. Niko ne bira svoju porodicu niti familiju. Dobijes roditelje ili bracu ili sestre takve kakvi jesu. On moze da ne voli tvoje, ali treba da ih postuje, pa makar iz ljubavi prema tebi. Ako sam dobro shvatila da njegov otac uvijek posjecuje porodicu njegove majke. Zasto se onda ne ugleda na njega ako smatra da je brak njegovih roditelja savrsen. Ne znam kako to ide sa posjetama za Bajram. Da li on uvijek insistira da idete prvo kod njetgovih. Ako je tako, ja bih mu rekla da ne moze uvijek biti po njegovom, i da nije pravedno da ti moras prihvatiti njega takvim kakav jeste, a da on tebe ne prihvati. Vjeruj mi, ja bih mu rekla jedan Bajram idemo prvo kod tvojih, pa jedan kod mojih. Ako nece, ja ne bih otisla kod njegovih. Smanjila bih posjete njegovim. Rekla bih mu da ako on ne postuje tvoje, neces ni ti njegove i da neces odustati od toga. Ako ti mozes paziti na njegova osjecanja i prihvatiti njegove mane i vrline onda mora biti i suprotno. Reci mu da se ne kanis odreci svoje sestre niti roditelja kakvi god da su (a sigurno nisu problematicni ljudi koji uz sve to i vama prave probleme).

Mislim da u biti moras biti dosljedna u svemu sto mu izneses i da se drzis toga. Ne vrijedi ti plakati. Nije fer da ti moras prihvatiti njega takvog kakav jeste, a da se ti mijenjas. Ili se mijenjajte i prilagodjavajte oboje pa zivite sretno ili nemojte ni jedno pa ce vam propasti brak. Vjeruj mi postoji granica do koje ces moci trpiti i jednom ces puci. Nedaj se i izbori se za svoju porodicu. A sto se tice sestre, radi nje porazgovaraj sa njom i ukazi joj na propuste, ti i tvoja majka to mozete da se dogovorite. Mozda uspijete da je promijenite.

SRETNO!!!


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
29.10.2009 14:23:37   
libra
Vidim da imaš jednu jedinu sestru pa je čuvaj i voli da je ne izgubiš. A tvoj suprug je možda osamljen i kako nema mogučnosti da je sa svojim roditeljima više, hoče i tebi to da zabrani.
Nadam se da nečeš popustiti. Tebe su tvoji roditelji odgojili... i nije fer da da jih ne viđaš.
Ja i mm živimo u istoj kuči s njegovim roditeljima. Imamo svak svoj ulaz i sprat. Ja njemu ne branim da hoda gore dole kod njih u goste. Slobodno neka jih vidi, oni su njegovi roditelji.
Ali mm se ponekad ljuti što moramo da idemo i subotom i nedeljom kod mojih roditelja. Moji roditelji žive u drugom delu grada.
On ponekad neče da ide, ja odem sama sa decom. Pa nek ostane onda sam kuči. Al me je u poslednje vreme uvijek zvao, da mu dosadno kada ču se vratiti. Sada ide sa mnom pa ponekad i zaspe na kaučuuser posted image dok mi sedimo i pričamo, ali meni je fino da smo skupa.


(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
29.10.2009 16:12:10   
emma.L
Upravo tako, on ih ne mora voljeti, ali mislim da je dužan zbog tebe poštivati i posjećivati ih barem u nekim posebnim prigodama.
Recimo, ja zaista ne mislim da je MM-u zanimljivo kad odemo u Mostar, a ja isplaniram obilazak rodbine ili izlazak s prijateljicama pa on mora ostati doma s Emom (iz prostog razloga što kod mog oca nemamo baš komfor kao kući i sve je malo razgrađeno dok je umiješ, presvučeš, nahraniš...). I dok nismo imali Emu, ja sam išla ponekad sama, a nekad bismo išli zajedno. Međutim, sada mi zaista treba dole ako želim išta obaviti i ide, radi mene, sigurno ne da mu moj tata soli pamet user posted image .
I ma koliko se meni nekada ne da obilaziti njegova rodbina, skoro uvijek sam ja ta koja to potenciram, iz poštovanja. Mislim da je jedino tako ispravno. I puno puta jedno drugome kažemo što mislimo o mojoj ili njegovoj familiji, ali to je iznošenje mišljenja, jer ne bi trebalo biti tajni, niti se uzimati za zlo.
I dok god on nema ništa s tim što tvoji roditelji čuvaju dijete tvoje sestre i pomažu je, ne vidim šta uopće ima reći na to osim, samo i isključivo jednom, njegovog mišljenja o tome. Dakle, otkud mu pravo da zvoca?  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu libra)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
29.10.2009 18:43:39   
Anoniman
neznam, al ja razumijem i tvog muza, ako on nebi htijeo da mu se iko mijesa....jer ima i jedna tema, svekrva za sve kriva i slicnih...on jeste da je musko, al mozda i on neke stvari tako shvata...

(odgovor članu Anonimna1)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
29.10.2009 19:00:03   
Mirkica
Anonimna  netreba dozvoliti nikome da se mijesa u brak ali kako ja vidim tebi se niko ne mejsa u brak bar nisi navela nista , to kakva je tvoja sestra takva je kakvi su tvoji roditelji takvi su NIKADA NE DOZVOLI SEBI DA ON KAZE I DA SI UMISLI DA JE ON I NJEGOVA FAMILIJA BOLJA OD TEBE I TVOJIH , ja  vise tu vidim da tvom muzu smeta tvoja familija pa ako mu smeta nemora ici nemoj ni ti njegovima i kvit ste, kosto Lulu rekla trebas ti malo ostrije s njim drugo je da ga neko od tvoje familije vrijedza i da vam komanduje ali molim te lijepo njemu oni smejtaju on se smatra necem bolji od tvojih , samo ti njemu ocitaj bukvicu  i dokazi da su tvoji roditelji i seka kakva takva je najbolji za tebe .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
29.10.2009 19:14:58   
ivana st
Anonimna cure su ti uglavnom već sve rekle, znam da se ti osjećaš kao između dvije vatre i posebno je teško kad se radi o odnosima u obitelji,ali ne smiješ dati da ti nitko pa ni muž "pametuje" o tvojim rodiljemi,sestri... Ako mu smetaju, on slobodno neka kod njih ne ide a kako si i sama rekla to je ipak tvoja sestra i normalno je da je podržiš i pomogneš.Samo čvrsto i ne daj nikom da ti uređuje život, u braku treba dogovora,kompromisa ali i uvažavanja,prihvaćanja i poštivanja.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
29.10.2009 19:18:17   
Ella_H
Potpisujem sve sto je Mirkica napisala
svakom je svacije najbolje a ja nicije nediram
kome se sta svidja ili nesvidja nemoze se covjek ubiti,
svi ljudi i sve familije drugacije funkcionisu, meni
je na prvom mjestu odnos s mm i moje dvoje djece
a svi ostali solidno i normalno i dosad je bilo tako ok
ja sam iskrena i sa sveki i s mamom nepravim razlike
ali normalno da me moja mama nekad vise razumije
jer sveki je ipak odgajala sinove i to je drugacije
a evo imam i ja 2 sina i ako cu ja biti kretenusha
pa dobit cu i ja dvije snahe koje ce biti kretenushe prema meni...


(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
2.11.2009 14:11:18   
dafri
Sestra je sestra pa šta ako se rastala,hiljade ih se rastaje ,bolje nego da žive u nezdravom braku,pa šta ako izlazi pa valjda joj život nije završio,ima pravo i da izlazi i da živi kako hoće ,ne ostavlja dijete samo već ga ostavlja svojoj mami da ga čuva,ne vidim tu nikakvih razloga za netrpeljivost tvoga muža.user posted image


(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
2.11.2009 14:19:55   
hanabanana
Mislim da si ti kriva što si mu dopustila da na takav način komentariše postupke tvoje sestre kao negativne. On to radi, jer si mu ti to dozvolila.
Da si mu odmah rekla: to je moja sestra, pa kakva god je!
To se ne bi dešavalo.

Šta bi tek bilo da joj on mora finansijski pomoći.
Sreća pa su ti roditelji živi.


(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
3.12.2009 16:33:18   
Mamica24
Mene interesuje kako na najbezbolniji način da kažem svom suprugu da ne želim da njegovi roditelji

ulaze u našu kuću dok smo ja i suprug na poslu??? Tko se ružno osjećam što znam

da danas dok sam na poslu neko hoda kroz kuću gdje su sve moje stvari. Oni imaju svoj stan i žive nedaleko od nas

al opet nađu neki razlog da dodju kad smo mi na poslu. Tako bih voljela da to ne rade.

Ali bojim se da bi mm to moglo povrijediti!! Pls za savjet!!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
3.12.2009 16:46:37   
meli
mamica24, ne znam sta bi ti rekla. mislim da je najbolje da otvoreno porazgovarate. objasni mu da se osjecas neugodno sto oni dolaze dok vas nema.
ja sam svom svekru dala kljuc od nase kuce. on meni donese drva, nalozi vatru, ako nesto treba popraviti on to odradi, non-stop nam donosi neke sitnice. ma moj svekar je inace za 10. i meni to ne smeta.
uglavnom, mislim da je otvoren razgovor najbolji izbor. u svakom slucaju sretno!!!



_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
3.12.2009 17:32:44   
leli§

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Mene interesuje kako na najbezbolniji način da kažem svom suprugu da ne želim da njegovi roditelji

ulaze u našu kuću dok smo ja i suprug na poslu??? Tko se ružno osjećam što znam

da danas dok sam na poslu neko hoda kroz kuću gdje su sve moje stvari. Oni imaju svoj stan i žive nedaleko od nas

al opet nađu neki razlog da dodju kad smo mi na poslu. Tako bih voljela da to ne rade.

Ali bojim se da bi mm to moglo povrijediti!! Pls za savjet!!



prmijeni bravu i ne daji kljucuser posted image user posted image user posted image

saim se...stvarno nezgodna situacija... mozes li s njima diretno porazgovarati? uopste ne razumijem sto vam po kuci hopdaju ako nema potrebeuser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
3.12.2009 17:41:49   
veeseelaa
a gdje je ovdje šurauser posted image user posted image  mislim u naslovu

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
3.12.2009 17:44:09   
leli§

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a gdje je ovdje šurauser posted image user posted image mislim u naslovu


ko ima problema sa surom? kazu "ako je zet rod onda je piletina meso" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Odnos Muz-Zena-Punac-Punica-Svastika
3.12.2009 17:44:21   
amela2208

IZVORNA PORUKA: Mamica24

Mene interesuje kako na najbezbolniji način da kažem svom suprugu da ne želim da njegovi roditelji

ulaze u našu kuću dok smo ja i suprug na poslu??? Tko se ružno osjećam što znam

da danas dok sam na poslu neko hoda kroz kuću gdje su sve moje stvari. Oni imaju svoj stan i žive nedaleko od nas

al opet nađu neki razlog da dodju kad smo mi na poslu. Tako bih voljela da to ne rade.

Ali bojim se da bi mm to moglo povrijediti!! Pls za savjet!!



na lijep nacin pokusaj da porazgovaras sa svojim muzem i reci mu otvoreno da ne zelis da ti hodaju po kuci kad ti nisi tu... Nema tu sta da se pogresno shvati. Hvala bogu zivim sama sa svojim muzem, njegovi su hiljadu km daleko a i moji isto.
Ljetos kad smo bili kod njegovih ja ustala i otisla da se istusiram kad se vracam soba sredjena, posteljina se digla.... ja poludjela!!!sto je najgore sestra koja nije udata digla posteljinu (a imalo se sta i vidjetuser posted image user posted image )
Jednom sam rekla svom muzu da mi se ne svidja da mi neko dize posteljinu ili pere ves vise se to nije desilo.
mama24 nadam se da ce i tvoj dragi to fino prihvatit kako i moj sto je, mada i ja sam se plasila da mu kazem sta znam mozda mu se nece svidjet ali opet sve je ok izaslo.
nije to toliko strasno koliko mislis da je
nadam se da sam ti pomogla i ohrabrila te da i ti slicno uradis sto sam i ja

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *