|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ostanak u porodilistu
8.8.2008 16:02:46   
nesanica
Koliko vidim ove teme nema. Sta vi mislite dal bi zene trebale ostati 2-3 dana u bolinici nakon poroda ili ste za ovo sto je sad, ni 24 pa hajde kuci. Doduse znam da nasi dr i sestre nisu bas najljubazniji.
Mislim da je ipak za zenu bitno da ostane 2-3 dana da se ona licno odmori. Ovdje je makar tako. Kod priprodnog poroda zene ostaju 3 dana a kod carskog reza oko 7dana. Ja sam kod oba poroda ostala 3 dana u bolnici i stvarno nemam primjedbe. Znam da bih ono da sam odmah izlsla kuci pocela se kretati, raditi i sl. jer zena u kuci mirovati ne moze.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ostanak u porodilistu
8.8.2008 16:11:33   
mamyca
I ja se slazem s tobom,ali kad se sjetim nekih situacija u bolnici,radije ne bih ostala ni ona 24 h,jer dobro si rekla,nasi doktori nisu bas najljubazniji,a pogotovo sestre.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ostanak u porodilistu
8.8.2008 16:22:38   
nely
ja sam ostala 4 dana,carski rez,i moram priznati nije bilo lose jer je mm bio samnom u sobi.ali ipak sam jedva cekala  da dodjem u svoj stan,sita sam bila bolnice,iako je sve bilo fino i ljubaznost na nivou.jedna rodica mi preporucivala da ostanem 7 -kaze da odmorim od narodauser posted image user posted image user posted image mozda i to nije lose user posted image user posted image


_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ostanak u porodilistu
8.8.2008 17:35:59   
anitaMO
ja sam ostala 6 dana .ali ne zbog sebe nego zbog bebe.dobila je zuticu,pa smo presli na suncanje.eto koliko su nas zavlacili.treba barem provesti 48 sati od poroda.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ostanak u porodilistu
8.8.2008 19:33:03   
tweety
Ja sam u Norveškoj rodila sina i u bolnici sam ostala 4 dana.Zdrave prvorotke i koje su rodile normalnim putem ostaju 4 dana a višerotke 3 dana.U ta 4 dana sam naučila da kupam,presvlačim i dojim bebu i mislim da je to super.Moje mišljenje je da bi to trebao uvesti i ovdje ali nažalost naši kapaciteti u bolnici nisu baš veliki a da ne pričam o strpljenju i ljubaznosti dr. i babica.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ostanak u porodilistu
8.8.2008 23:15:14   
Romali
I ja sam zato da se ostane par dana u bolnici, ali sa svrhom- da te nauče osnovne stvari koje majka mora znati ( dojenje prije svega, uzimanje djeteta, kupanje, oblačenje.. ). Ali pošto kod nas ti jedva dodaju dijeteuser posted image , a ne možeš često sama ustati sa previsokih kreveta, onda je bolje da idemo kući gdje imamo pomoć porodice.
To je stvarno tužno.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ostanak u porodilistu
8.8.2008 23:23:26   
camm
ja mislim da bi bilo bolje ostati 7 dana u porodilistu
kao i prije kada su nas nase mame rodile.
moja mama je dosla iz bolnice kao da nije rodila normalno se kretala
zato sto je to bas potrebno zeni da se odmori i da joj pomogne neko ko vec zna sve kao sto ste i rekle.
danas nas posalju posle 24.h. sigurno bi nas poslali i ranije ali beba mora biti to vrijeme u bolnici radi ispitivanja i tako dalje.
ali kakvi su nasi uslovi sada ovde ja bih odma posle poroda kuci,
pa nek se gegam kao pijanac  itako mi niko nije pomogao ni rekao kako se doji nego je jedna zena sto je tu rodila pokazala mi eto nasih babica i sestrica.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 0:08:35   
Anoniman
Ja bih vala čim mognem na noge-kući! Najljepše je u svom domu!

(odgovor članu camm)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 1:19:41   
stella
Ja sam lezala 9 dana pred porod +1 i zamalo da me zbog malokrvnosti ostave jos.Tako da sam 11-ti dan izasla.Uradili mi nalaze, kad oni ok.Niko sretniji od mene da sto prije odem iz bolnice.Mada nisam imala lose iskustvo ni na ginekologiji ni na porodilistu.Al kod svoje kuce je najbolje.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 1:20:59   
stella
Sve o bebi,dojenju i ostalo sam naucila u skolici za trudnice u Skerlicevoj.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 1:23:53   
suncan_dan
doktor htijeo, d najmanje 7 dana ostanem, ja htijela odma sutra dan, i neije mi dao, jedino ako potpisem, da idem na svoju odgovornost, al sam ga opet preradila, tako da sam otislana treci dan user posted image i bila sam sretna, sto sam otisla, i ako sam poslije imala s nekim stvarima problma.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 1:28:35   
Mrka
Ovdje se kod prirodnog ostaje 2-3 dana, a kod carskog osiguranje placa 10 dana, sto znaci da mozes i ranije ici kuci ako je sve u redu. Ja sam izasla nakon carskog 5-ti dan, jer je sve bilo dobro, a i bilo mi je dosadno u bolnici, ne volim ih bas. Sestra je 8-mi dan dosla kuci i izvadila mi konce. Ja se nemogu pozaliti na bolnicu, doktore kao ni drugo medicinsko osoblje, jer su ovdje izuzetno ljubazni.
E, sad, iskustvo koje mi je ispricala prijateljica, koja se porodila u Tuzli, sigurno ni ja ne bih zeljela ostati ni tih 24h. Mada je ipak bolje provesti bar 2 dana nakon poroda.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 9:41:55   
tweety
Najžalosnije od svega je što se ne ostaje ni 24h,nego ako rodiš prije 23:59 za 12h ideš kući,jer te puštaju oko 12.Ako rodiš poslije 00:00 onda ostaješ 36h jer ne ideš odmah taj dan nego idući.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 10:00:01   
emina_h
Ma joj ja sam bila istog misljenja da se treba malo duze ostati poslije poroda,ali poslije poroda i tretmana u bolnici ma joj izasla bih poslije sat vremena.
Ali eto ja sam se u petak navecer porodila i izasla tek u nedjelju,jer nije bilo pedijatra da pregleda bebu.A ta dva dana su mi bili vjecnost,zato navijam za sto kraci boravak u bolnici,naravno ako to zdravstveni uslovi dozvoljavaju.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 10:06:50   
Amrino
Meni je vala najljepse kod kuce. Cak sam i cijeli porod odradila kod kuce- i u bolnicu dosla maksimalno otvorena. U bolnicu dosla u 8.00 porodila sam se u 9. 05 a izasla sutradan oko 11. I to sam jedva docekala. Hvala bogu pa bar ima telefon u onoj sobi...inace bih izludila.
Sto se tice osoblja- niti sam ocekivala ista niti sam ista dobila. Sve o dojenju i njezi bebe- sam naucila sama: Imala sam 9. mjeseci da se pripremim na to.
Da su drugaciji uslovi...da suprug moze biti tu i sl....mozda...ali ovako...draga kucica. user posted image

< Poruku je uredio amrino -- 9.8.2008 10:08:46 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 10:07:45   
Amrino
dupli...


< Poruku je uredio amrino -- 9.8.2008 10:08:13 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 10:32:50   
Najdraza mama
Sa oba djeteta sam samo prenocila i sutra kucii  ali to bas i nije pametno treba barem malo  lezati i mirovati u bolnici  bolje je nego kuci ,jer kod kuce odma hocemo nesto da ustajemo bez razloga ..

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ostanak u porodilistu
9.8.2008 13:35:04   
camm
IZVORNA PORUKA: Najdraza mama

Sa oba djeteta sam samo prenocila i sutra kucii  ali to bas i nije pametno treba barem malo  lezati i mirovati u bolnici  bolje je nego kuci ,jer kod kuce odma hocemo nesto da ustajemo bez razloga ..


ovo potpisujem i sama sam takva mene zateko Bajram za dva dana
ja pravila baklavu ,kuhala peglala,ma svasta nesto eto zbog toga.

< Poruku je uredio camm -- 9.8.2008 13:37:44 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ostanak u porodilistu
10.8.2008 8:58:31   
mišur
Ja sam bila 3 dana prije poroda, jer sam premašila termin, i treći dan nakon poroda nas pustili kući.
Nisam ništa naučila oko bebe, sem dojenja, ali sam i nadrljala zbog toga, jer su mi bebu donijeli da doji nakon dva sata, a mlijeka još nije bilo-on, duša moja, navalio i izgrickao mamine sike.Žive rane na grudima...Na kraju mi ga nisu no donosili cijeli dan, ne bi li se grudi malo smirile, da ga mogu nastaviti dojiti.
Ali nisam ništa odmorila zato što sam bila u bolnici, jer je beba bila stalno sa mnom.
Podorila sam se oko 17h, bebu su donijeli već u 19h, i bila je sa mnom cijelu noć do 5 ujutro. Ja naravno oka nisam sklopila, jer sam se plašila zaspati i ne čuti ga kad plače. Onda su ga odnijeli i vratili oko 7 ujutro, i tako stalno-nose na sat dva, pa vrate.Nema šanse da odspavaš nimalo.
U banjalučkom porodilištu je uveden taj program Baby friendly(mislim da se zove tako) a to je da su bebe stalno sa mamama. Koliko je to dobro, ne znam baš..
A što se presvlačenja tiče, naučila sam u školi za trudnice, jer nijednom nisam vidjela kako babice presvlače bebicu, pošto su to radile u drugim prostorijama.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ostanak u porodilistu
10.8.2008 12:28:19   
Amrino
Ja bas ne bih mogla da zaspem da je beba kod nekog drugog...Otkako se rodio- bio je 24 sata dnevno uz mene- sve do sada i ne mogu ni da zamislim kako bi mi bilo da sam lezala u bolnici a da beba nije samnom- poludila bih!
Hvala mu ko izmisli Baby friendly...Kada su nase mame radjale- bile bi u bolnici po par dana ali bebe nisu bile uz njih...Nije ni cudo sto niko nije dojio.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ostanak u porodilistu
11.8.2008 13:15:05   
Blue rose RR
Bilo koje drugo prostorno okruženje, osim onog mog kućnog me čini užasno nervoznom.
Sjećam se da sam Boga molila da što prije svane sabah, da mogu ići svojoj kući, nakon što su me smjestili u porodijski krevet.

Helem nejse, a što se tiče poduke u bolnici, to nisam ni očekivala...jer nisam bila u školi, već u bolnici, a oni nisu niti učitelji, niti nastavnici, niti profesori...već bolničko osoblje - a naravno, drugo su naše želje i prohtjevi.

Jednostavno naše podneblje treba da sazrije u mnogo čemu da bi smo imali kavalitetnu uslugu, kako u bolnicama, tako i u drugim javnim službama/jnstitucijama.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ostanak u porodilistu
11.8.2008 16:16:45   
Mrka
Meni su ovdje pokazali kako da kupam bebu. Naravno ja sam od majke naucila drugacije da kupam bebu (gledala sam iuvijek prisustvovala kada su kupali snahinu djecu) Ovo sto su mi oni pokazali je naravno bilo mnogo lakse i prakticnije.
A sto se tice presvlacenja, to sam vec znala, mada sam se ipak na pocetku malo bojala, ali brzo smo se uvjezbali. Pokazali su mi kako da dojim bebu, kako najbolje da bebica uhvati bradavicu, a da meni nije neugodno ili bolno. Porodila sam se navecer u 18:51h, a prvi put na dojenje mi ga donijeli ujutro. Kako su cike bile ogromne i tvrde, dojenje nije bas islo, pa sumi onda donijeli silikonsku bradavicu dok to sve malo ne krene. 
Ovdje ti pokazu sve, naravno ako te interesuje, ako neces onda kazes i gotovo. Ja sam mislila da znam puno stvari, ali sam mnogo vise saznala kada sam vidjela kako to one rade.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ostanak u porodilistu
21.8.2008 22:41:21   
boogy woogy
Lezala sam 7 dana na Kosevu jer sam rodila na carski. Dobra strana: sestra Fadila mi je pomogla sa dojenjem!!! Losa strana: bebu sam tek vidjela nakon 2 danauser posted image user posted image , sestre su bile grozne (osim dvije) neljubazne, grube i drske. Kreveti su katastrofa neudobni i ionako te sve zivo boli a nemozes leci ko covjek. Kuci sam se tek "odmorila". U bolnici nemas nikoga da ti pomogne, ni bebu dodati, ni presvuci se...nista, sve samauser posted image E blago onoj sto je u Danskoj svoga muza imala pored sebe!

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 19:06:55   
Dz3ni
Poslije svega što sam čula o uslovima u našim porodilištima, stvarno se nadam da će sve dobro proći i da me neće dugo zadržati..user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ostanak u porodilistu
17.2.2012 19:23:45   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: nesanica

Koliko vidim ove teme nema. Sta vi mislite dal bi zene trebale ostati 2-3 dana u bolinici nakon poroda ili ste za ovo sto je sad, ni 24 pa hajde kuci. Doduse znam da nasi dr i sestre nisu bas najljubazniji.
Mislim da je ipak za zenu bitno da ostane 2-3 dana da se ona licno odmori. Ovdje je makar tako. Kod priprodnog poroda zene ostaju 3 dana a kod carskog reza oko 7dana. Ja sam kod oba poroda ostala 3 dana u bolnici i stvarno nemam primjedbe. Znam da bih ono da sam odmah izlsla kuci pocela se kretati, raditi i sl. jer zena u kuci mirovati ne moze.



e, to je nekada bilo, a sada ni 24 sata ne sastave, ja bih voljela da se ostaje 7 dana i mami i djetetu treba ta izolacija, a i ne daj bože÷ta zatreba tu su dr. i sestre, mislim tako bi trebalo biti, ali nije, daleko smo mi od svega pobrojanog.

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

tv
marny

koji program najčešće gledate?

hayat (18%)

obn (12%)

ftv (8%)

bht1 (1%)

neki strani (navedi koji) (61%)


Broj svih glasova: 104

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *