|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ostecena sluznica nosica :(
17.11.2008 18:21:38   
akica b
Samo me interesuje je li opasno i koliko? Malo sam izritirala nosic od silnog ciscenja pa se malo krvi pojavilo na gazi user posted image ....
 
Kakvo je vase iskustvo???
 
 

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
17.11.2008 18:46:29   
bebano
Ja mislim da je to normalno. Mom sinu kada je patronazna cistila nosic (jer ja za to nisam imala srca user posted image ) znalo je ostati krvi na tufercicu. Meni je to bilo strasno a ona jer rekla da je normalno. Jer im se skori sekret u nosicu pa malo iziritira sluznicu. 

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
17.11.2008 18:49:34   
akica b
Ja njemu cistim sljezom ili fizioloskom otopinom pa izvlacim pumpicom..To traje vec 5-6 danauser posted image user posted image user posted image ...zao ga je i meni ali sta cu jadnicak ne moze da diseuser posted image .Nikada se do sad nisam srela s ovim pa me zato interesuje vase iskustvo..hvalaaaa

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
17.11.2008 21:31:50   
Daja_sa
I meni se jednom desilo isto...vjerovatno se toliko isusi nosic a kad beba kihne i izbaci sekret iz nosica  mozda zagrebe neki kapilarcic...Ja koristim kapi sunce moje malo ali mi nesto ne djeluju djelotvorne...Probala sam sa toplim sljezom i kamilicom...nekad djeluje nekad ne...Pumpicu sam nekad koristila ali sad bas muku mucim jer imam osjecaj da je sve tako "isuseno" u nosicu tako da nemam sta ni da izvucemuser posted image user posted image
A ujutro kad ustane tako tesko dise na nosic dusa mala...valjda od ovog grijanja suh zrak pa joj to smeta...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
17.11.2008 23:12:22   
dacy
Dajo i ja sam koristila Sunce moje malo i nisu mu pomagale, probaj Aqua Maris Baby, ja sam ih sada uzela i puno su mi bolje

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 9:59:14   
mamin sin
Akice meni je ped rekla da umocim stapic u maslinovo ulje i lagano oblozim sluznicu kako bih je zastitila od cestog ukapavanja kapi i ciscenja, a i da se kapi ne bi odmah "upile" vec da prodju do korijena nosa...

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 10:01:48   
Daja_sa
mamin sin... jel to pomoglo ista...i meni se cini da se kapi samo upiju i nista ne iskise a i dalje osjetim da pomalo tesko dise...ono kao da je sve suho u nosicu pa se muciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 10:04:28   
mamin sin
Jeste samo to redovno raditi, jer zavisi koliko cesto cistis. Ja sam kad je bio prehladjen koristila to maslinovo 1-2 dva puta na dan...i ono bas cesto ukapavala sljez i kamilicu...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 10:08:44   
Daja_sa
Probacu kad se probudi...a izvini...kako si ti koristila kamilicu i sljezuser posted image user posted image  Ja umocim komadic vate u caj pa onda u nosic...ili bi trebala nekako drugacijeuser posted image
Uh to mi je tako tegobno raditi jer dusa place sve mislim da je to boli...uh uh uh. Ona nije prehladjena hB nego jednostavno isusen zrak u stanu mada se borim sa tim...( mokri peskiri na radijatorima, provjetravanje soba...) ali opet to izgleda nije dovoljnouser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 10:15:30   
mamin sin
Ona je jos i mala Daja pa nosic nije ni prohodan kako treba...user posted image Ja sam svjezu kamilicu kapala uvijek navece tako na pocetku sa onom pipetom sto kupis u apoteci, a mozes i tako sa vatice, mozda je i lakse kod malene bebice. Cak nisam ni gledala da bude strogo jedna kapljica nego malo vise. A sljez bih ti savjetovala samo kod prehlade, za to redovno vlazenje je kamilica OK i dovoljna...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 10:34:56   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: mamin sin

Akice meni je ped rekla da umocim stapic u maslinovo ulje i lagano oblozim sluznicu kako bih je zastitila od cestog ukapavanja kapi i ciscenja, a i da se kapi ne bi odmah "upile" vec da prodju do korijena nosa...

user posted image
i ja sam isto htjela reci, i sta sam jos htjela reci, neznam dli se to ima dolje kupit, moze se upitat u apoteci babix kapi (athersko ulje :na 100g, 26,6g. eukaliptusa;71,4g ulje od smrekovi iglica) i to nakapam na mokru pelenu i stavim s strane na ogradu od krevetca malo nize, ili 2-3 kapi na vreicu za spavanje (samo ne direktno na nosic ili kozu) moja je isto imala sad zacepljen nosic, sad je fB bolje user posted image user posted image user posted image o pumpicama nista nemislim , kao sto sam negdje pisala, ja radim to sa stapicom za usi, malo m. ulja ( da bolje klizi user posted image user posted image user posted image ) i stavim onda kapi (za bebe)za nosic.

samo strpljena,zelim  sve najbolje da bebana brzo ozdravi


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 10:45:29   
akica b
Bas vam hvala mame,vec danas cu poceti s tim.malo je bio prehladjen pa koristimo sljez.,nekoliko puta dnevno po nekoliko kapiuser posted image + fizioloska otopinauser posted image ...ja isto to radim pipetom,lakse mi je pa izvlacim pumpicom..Ja predpostavljam da sam pretjerala s pumpom ,to ga je izritiralo.Sta cu,ne znam kako mu je gore,kad ne moze da dise ili kad na silu prodise user posted image
 
Hvala puno jos jednom

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 10:56:27   
mamin sin
Nema na cemu! user posted image

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 11:44:50   
Nedi
I mi  smo imali problem začepljenog nosića.....probali smo kapi(i sunce moje malo i aqua maris za bebe), i sljez, i prozračivati prostorije svaka dva sata, i kuhati kamilicu da vlaži zrak,i pumpicu, onda smo radili bris nosa- beba zdrava....i tako u nedogled. Dok nismo otišli na more....kad smo se vratili to je prestalo.Sada kupim jednu bočicu Aqua maris kapi i pola je bacim. 

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 11:48:24   
akica b
Nedi moramo cekati naredno ljeto pa na more :))))))))))..Ma i ja sam kupovala Aqua maris ali rekoh da probam na "prirodan" nacin

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 19:58:24   
suncan_dan
nema na cemu user posted image
jos nesto sam zaboravila napisat, sta sam radila: vruce vode u solju nasula (samo malo, malo vise od dna) i cuvala joj rukice i drzala ispod nosica/lica

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
18.11.2008 20:35:08   
akica b
Semi kako mislis cuvala joj rukiceuser posted image user posted image user posted image I sta se onda desavauser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image izvini na ovoliko pitanjauser posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
22.11.2008 0:29:18   
suncan_dan
parila se malo user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
24.11.2008 15:34:19   
Gigana
I ja imam strahovitih problema sa curenjem nosića kod svoje bebe.  Koristim "Sunce moje malo" ali slabo nam pomaže.  Imam onu Nukovu pumpicu i meni nešto ne ide od ruke da izvučem sekret.  Možda ima neka posebna tehnika, možda ja to ne radim pravilno.

Sad je dobio antibiotske kapi za nos koje su nam napravili u apoteci, ali one idu samo 2 puta na dan, a usput pije i Zinat antibiotik zbog upale uha i grla.  Probala sam i sljez, ali kako kad.  Žao mi više da ga gledam kako se pati.

Dajte mi recite kako vi izvlačite pumpicom.  Ja povučem, ali ništa se ne uvuče u onaj nastavak od pumpice, samo malo zrak povuče sekret napolje, a onda ja to hvatam maramicom.



_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
24.11.2008 15:43:44   
akica b
Gigana,prbaj malo vise uvuci pumpicu i dva-tri puta napumpati i onda izvaditi..Tako je meni pokazala patronazna i "ide" nekako..hajde pa javi moze li??

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
24.11.2008 15:46:51   
Gigana
hajd, probaću.  Mada mislim da je do pumpice, ova ima toliko širok otvor, da je nemoguće to uvući bebi u nos.  Ili su njegove nosnice premale user posted image

Ja to radim nekako polako i mlitavo, pazeći da ga ne ozlijedim, a vjerovatno bi trebala raditi bržim pokretima.  Probaću ovako, pa javim.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
24.11.2008 16:09:24   
Ivona
A je li mu zacepis drugu nosnicu,dok izvlacis iz jedne?Samo tako fercera user posted image
Muka mi je od te pumpice,jer Selena bas zalosno place kad joj cistim nosic,a moram joj nekako olaksati...user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
24.11.2008 16:28:27   
Gigana
ne začepim, nisam znala da trebam, e sad cu probati da zacepim, pa ćemo vidjeti ima li rezultata.

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ostecena sluznica nosica :(
24.11.2008 16:31:15   
dacy
i ja imam ovu nukovu pumpicu i slabo sta izvucem, kad je otvor veci, a meni zao gurnuti vise u nosnicu

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *