|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Otkucaji bebinog srca
24.8.2009 12:20:22   
Jenica
Drage moje, imam jedan problem. Prosi petak sam bila na drugoj redovnoj kontroli. tada se trebalo cuti srce, jer po gin. kalkulacijama trudna sam 7+5. plod je velik 3,6 mm i ona kaze da je to premalo i da jos uvijek ne cuje srce. cak mi je spomenula i kiretazu ukoliko mi beta HCG nalaz ne bude u redu user posted image . po mojim nekim kalkulacijama ja mogu da budem trudna tek nekih 5 ili maximalno 6 sedmica. da li se nekoj od vas desilo da gin. pogrijesi u sedmicama? tj. da je plod mladji nego sto to zaista gin. izracuna u odnosu na prvi dan posljednje user posted image  

< Poruku je uredio Dina RR -- 24.8.2009 12:27:32 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Otkucaji bebinog srca
24.8.2009 12:23:33   
mamine oci
iskreno danas vecina njih grijesi al treba otici cuti jos necije misljenje a to koja si sedmica ako bi slusala doktore ja onda nosim djecu 10mjeseci a ne 9user posted image zato ih rijetko slusam jedino kad je nesto hitno al obicno trazim starije ljekare...

< Poruku je uredio Dina RR -- 24.8.2009 12:27:52 >


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Jenica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Otkucaji bebinog srca
24.8.2009 12:32:53   
Jenica
user posted image hvala ti za ovo 10 mjeseci, nasmijala si me, hvala ti puno!! inace idem kod jadranke dizdarevic, ali za svaki slucaj otici cu jos kod nekog user posted image HVALA TI PUNO, malo cu da se smirim i da napokon pocnem uzivati u svojojuser posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Otkucaji bebinog srca
24.8.2009 12:36:21   
mnn
Jenice meni nisu oba puta čuli srce djetetovo....zeznuli se oni u tjednima..tako da ne brineš..i meni su svašta govorili..ali nisam se dala jer sam znala da su pogriješili.eto danas je tu maleni.

nemoj se brinuti meni je susjed ginekolog i kaže da se djetotovo srce čuje običnu tek u 8 tjednu...jer da je prije rano.tako da ne brineš samo se opusti i vidjeti češ da če biti sa bebom sve uredu.user posted image  puno sreče ti želim.

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Jenica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Otkucaji bebinog srca
24.8.2009 12:41:19   
mamine oci
treba da si samo stalozena da nedonosis nagle odluke i bice sve ok uzivaces  ti u svojoj trudnoci i ako Bogda bebi jer to sve brzo prodje nesekiraj sve ce biti ok...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Otkucaji bebinog srca
24.8.2009 13:48:44   
Jenica
hvala vam mnogo! vjerujte mi da mi ove rijeci puno znace. ovih dana sam, blago receno, rastresena, jedva cekam bebicu i desi mi se ovako nestouser posted image nadam se da ce sve biti u redu i da cete za koji mjesec vidjeti i moju malu user posted image na ovim slikama. hvala vam mnogo! sacekacu jos koju sedmicu pa cu opet na pregled, nadam se da cu tada cuti ono sto zelim user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Otkucaji bebinog srca
24.8.2009 15:16:51   
AzraD
nista se ne sekiraj, i mene su prepali kod prvog pregleda plod se nije micao...
kod sljedeceg pregleda sve super... mislim da su doktori opcenito bolji od doktorica,
ne prave paniku i sve komentarisu..

(odgovor članu Jenica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Otkucaji bebinog srca
25.8.2009 13:45:19   
Jenica
AzraD slazem se da su doktori puno bolji. ova me je dovela do toga da mislim da je vec vrijeme da pocnem da mislim na kiretazu.ne dao Bog. ujutro idem raditi beta HCG test i nadam se da cu nakon dva dana vidjeti da je moja user posted image u redu

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Otkucaji bebinog srca
25.8.2009 13:57:33   
bebana27
ja kad sam prvi put otisla dr bila sam trudna nekih5-6 sedmica medjutim ona mi kaze ja ne znam tacno kad sam zatrudnila pa mi je onako odprilike stavila datum
medjutim kako je UZ star ja nikad nisam cula kako bebino srce kuca ali sam samo vidjela na UZ tj monitoru da srce kuca
najbolje bi ti bilo poslusaj misljenje drugih doktora koji su malo iskusniji u svojoj struci
aBd sve ce ti biti super sa tvojom bebom drzim ti fige

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Jenica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Otkucaji bebinog srca
25.8.2009 14:01:11   
Jenica
kod mene je problem taj sto je plod premali, 3,6mm je izmjeren na zadnjem UZ. to navodno odgovara dimenzijama ploda u 6 sedmici ( sto je po mom nekom proracunu tacno) medjutim gin. mi kaze da sam 7+5. malo me panika hvata user posted image ujutro radim beta hcg pa cemo vidjeti nadam se da ce sve biti u redu

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Otkucaji bebinog srca
25.8.2009 14:05:07   
naša.mrvica
draga jenica, prolazim slicno sto i ti.meni je plod manji nesto oko 6mm a ne odgovara duzini trudnoce...pa cekam da provjerimo. vodi me dr.divanovic,mene su ovdje malo umirlil, nemoj molim te da brines, otidji ponovo dr ujutro bice to aBd sve ok.ne budu sve bebe velike....bitno je da budu zdrave, a ako se mi sekiramo i one to osjete.moramo biti pozitivne. javi nam sutra.pusica tebi i bebi

(odgovor članu Jenica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Otkucaji bebinog srca
25.8.2009 14:51:07   
Jenica
iskreno se nadam da ce sve proci dobro. cure ovdje su odlicne!!

(odgovor članu naša.mrvica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Otkucaji bebinog srca
25.8.2009 15:33:38   
edijevamama
Ja sam prvi put otisla sa 6 sedmica doktoru i to u vojnu bolnicu, ostavio me jer je bila vanmatericna trudnoca i to okrenuo ekran da i ja vidim kao vidi plod u lijevom jajovodu, medjutim nije nista od tog bilo vec se sutradan ustanovi da je trudnoca u maternici i da je zakasnila ovulacija i da mi je trudnoca 4/5 sedmica, tj. da sam zatrudnila pred kraj menzisa, e sad na kontroli sa 7/8 sedmica necuju srce, gestaciona vreca ili mijesak neznam sad nepravilnog oblika i da dodjem za pet dana opet i najvjerovatnije kiretaza. MOzete mislit kako sam se tad osjecala i kad sam otisla za pet dana, srce je kucalo i plod urednog oblika i sve 5. Trudnoca je protekla koliko toliko uredu, radjen serklaz ali to sad nema veze sa tim. TA vanmatericna trudnoca i nepravila gestacioni mijesak sad hoda i trckara, poceo je i pricat i ima 19 mj.


Zato ako ikako mozete nemojte prije vremena se nervirat, znam da je tesko ja to nisam mogla, jednostavno sam svo vrijeme plakala a pitisak je bio 160/100 sto u tako ranoj trudnci nikako nevalja, jer sta ce bit bit ce. Sad sam opet trudna (21/22 sedmice)morala bi i mirovat i svasta nesto ali sam rekla sebi ako je sudjeno da ovo dijete u meni zivi ono ce zivjet i rodit se a ako nije kako god i sta god ja radila nece nista promijenit.Znam da je tesko ali pokusajte da razmisljate pozitivno............

(odgovor članu Jenica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Otkucaji bebinog srca
26.8.2009 10:56:00   
Jenica
jutros sam radila Beta HCG test i dobila rezultate koji su me odusevili user posted image user posted image cifra je 10.000. gin. mi je rekla da mogu ocekivati u ovoj fazi trudnoce otprilike 3.000  tako da ova moja cifra zaista obecava, jos samo jedno vadjenje krvi prekosutra i nadam se da ce biti 20.000 user posted image . sada mi je puno lakse i imam razloga da se nadam najboljem.
slazem se sa edijevamama da ce biti ono sto je sudjeno i treba misliti pozitivno. nadam se otkucajima na slijedecem pregledu user posted image 10.000!!!!

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Otkucaji bebinog srca
7.9.2009 17:09:17   
Dzenana_G
Ja imam isti problem.
Kada mi je menstruacija kasnila 6 dana uradila sam test bio je pozitivan, otisla sam kod gin ali ona nije mogla da nadje plod u maternici pa je posumnjala na vanmatericnu trudnocu. Radila sam BHCG bio je 140. Ponovo sam otisla nakon 6 dana da radim BHCG bio je 1619. Sutradan sam otisla ponovo da radim ultrazvuk i BHCG koji je bio 3320.Tada sam prema proracunu dr u 6+2 sedmici. Na ultrazvuku vidjela se samo gestaciona vrecica, ali u njoj nije bilo ploda. On je dao dvije opcije da je u pitanju zakasnila trudnoca i da se plod jos uvijke nije poceo razvijati ili da se niukako nece razvijati.
Tjesi me cinjenica da se sve sto se desilo i na ultrazvuku i sa BHCG desilo u tih 7 dana, a da prije toga nista nije bilo. U pretak idem opet na pregled da vidim da li je moja tackica mala pocela da raste. Nadam se da ce sve biti uredu. Malo su me utjesile vase price :)
Sretno!

(odgovor članu Jenica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Otkucaji bebinog srca
7.9.2009 17:14:23   
Zoe
Pozz cure

Čitam vas i meni je počelo srce ubrzano da lupa..prošli utorak sam bila kod doce i otkrio je user posted image - 5 sedmica i 3 dana, na nalazu piše pravilna gestacijska vreća u kojoj se nazire žumanjčana vreća i prema UZV vidim veličina je 7mm.
Sutra idemo ponovo na pregled da vidimo jeli sve ok, imam malo treme al sad kako čitam ovdje baš me panika uhvatilauser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Otkucaji bebinog srca
7.9.2009 17:26:48   
Anoniman
Zoe baš si me prijetno iznenadila, misli pozitivno, čuvaj to malo zrno, i sretno ti user posted image moja.

(odgovor članu Zoe)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Otkucaji bebinog srca
7.9.2009 17:31:56   
Zoe
Hvala Breskvauser posted image ljubi mi malog nestaškauser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Otkucaji bebinog srca
7.9.2009 17:34:09   
MELLI
Draga Zoe,od srca ti čestitam trudnoću.Vidjela sam iz tvog potpisa da se već dugo trudite.user posted image
Mila moja,mogu ti samo reći,da ćeš se sada svakodnevno  brinuti.Takve smo ti mi žene.user posted image user posted image
Mene je trema svaki put "pucala"   pred pregled.
Uvijek razmišljaš da li je sve u redu,kako je beba,razvija li se kako bi trebala.... i tako u nedogled.
Pokušaj biti pozitivna i crne misli ostaviti po strani.Nemoj puno ni čitati,ako to izaziva dodatni strah kod tebe.
Opusti se i maksimalno uživaj u trudnoći,jer vidjećeš,kako ona brzo proleti.user posted image
Želim ti svu sreću ovog svijeta i da akobogda dočekaš svoju bebu živu i zdravuuser posted image

Samo uživaj, to je sada tvoje najveće pravo!user posted image

Milki pubuuser posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Otkucaji bebinog srca
7.9.2009 17:58:38   
Zoe
MELLI user posted image hvala ti od user posted image na toplim riječimauser posted image

Ah u pravu si, prije user posted image  mislila sam samo na to kako user posted image , a sada uh...
Presretna sam i uplašena, valjda od svega što sam pročitala, al' nadam se da mrvica biti jedna zdrava user posted image user posted image

< Poruku je uredio Zoe -- 7.9.2009 17:59:14 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Otkucaji bebinog srca
7.9.2009 18:20:54   
bubuli
Zoe zelim ti puno srece i da se opustis sto prije jer moras inace neces biti dobre glave...ti si se nacitala svega a ja sam se ko med.sestra nagladala svega i nije lako al vrijeme ucini svoje...
ja kad sam bila prvi put na pregledu bilo je jedva 5 sedmica,samo gestacijska vreca,za 15 dana se pojavio plod,za 15 dana i kucaji srca Bogu hvala...kad smo krenuli na tu kontrolu ja i mm smo se zestoko posvadjali...njemu je sve ok jer nema pojma a ja sam drhtala ko prut hocel se pojaviti kucaji ili ne...
kad rece evo ih ja odahnu al odma zatim rece dvojke ja se trznula,dodje jos jedan doktor kaze nisu dvojke nego miom...ja se zabrinula odkud mi sad miom kad ga prije pola godine nije bilo(radila papa-test i UZV)
dodjem za mjesec mioma nema al bolovi pa sam drhtala da nebude spontani pa hoce serklazu pa nece uhh
nemogu reci ni sad da sam aman opustena i umrem od straha i sad kad me zaboli stomak al opet kontam ako je sudjeno rodit cu jer drugacije se nemoze...
sad sam 28 sedmica,mirovanje i bla bla lijekovi ali idemo naprijed...
moras sto prije sloziti kockice u glavi!!!


_____________________________



(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Otkucaji bebinog srca
9.9.2009 8:01:03   
Zoe
bubuli, hvala ti, evo da vam javim, juče smo bili na pregledu i srce nam pulsirauser posted image user posted image  sve je uredu hBuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Otkucaji bebinog srca
9.9.2009 8:07:40   
Nunichi
Pa mila moja sta ja to citam!!! user posted image user posted image user posted image user posted image
Tako mi je drago Zoe,presretna sam zbog tebe.
Ustala sam tako tuzna,a ova prekrasna vijest mi je popravila raspolozenje.
Cuvaj mi se i cuvaj mrvicu...uzivaj u prekrasnim mjesecima koji su ispred tebe.
Zelim ti laganu trudnocu od srca.

user posted image user posted image user posted image user posted image
Puse od Zare i mene i pomilki stomacic za nas... user posted image

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Otkucaji bebinog srca
9.9.2009 8:20:15   
Zoe
Hvala Nunichiuser posted image
eto doživismo i mi tu srećuuser posted image  hB, sad ćemo da se pazimo, juče sam i prijetila mrvici da mora da se razvija i da me ne sikirauser posted image mora da me poslušalauser posted image
drago mi je da smo ti popravili raspoloženjeuser posted image user posted image  Poljubac za Zaru i tebeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Otkucaji bebinog srca
9.9.2009 8:24:16   
Nunichi
Pa mora slusati mamicu svoju... user posted image Vidis kako je to fina beba. user posted image
Hoce li ti dr. Šerak voditi trudnocu?


(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *