|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pilula za dan poslije
11.10.2009 11:21:48   
Anoniman
Rizičan odnos, ne želi se trudnoća - postoji pilula za dan posle odnosa. Ne znam ništa više o njoj.

Zna neko drugi?

Šta je? Kako "radi"?
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pilula za dan poslije
11.10.2009 11:24:12   
Crazy little thing
Moj savjet je, nazovi ginekologa i pitaj ili odi u ljekarnu i pitaj, a drugi put više opreza. 

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pilula za dan poslije
11.10.2009 11:52:25   
almai
znam da se ta pilula mora popiti u roku od 24h i da je mora dr. propisati.
Odi do ljekarne ili nazovi dr. pa pitaj sta dalje.U svakom slucaju ti zelim SRETNO!!!
Uh,znam kako se osjecas......


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pilula za dan poslije
11.10.2009 11:59:40   
Swatkish
Ne mora je dr propisati... Odes u ljekarnu, i trazis... Mora se popiti 72 sata nakon odnosa....
Mislim da kosta oko 25 KM....
Ne znam razlog zasto bi zvala ginekologa ili ljekara... Ako se desilo,desilo se, ne zelis da ostanes trudna, nema dr nikakve veze s tim... Ti na svoju ruku to radis....

< Poruku je uredio Swatkish -- 11.10.2009 12:01:04 >

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pilula za dan poslije
11.10.2009 20:38:17   
Anoniman
uh znam kako se osjecas,za 7 dana trebam imati mjesecnicu jedva cekam,jer je isto bio rizican odnos-puko kond...nadam se da nisu bili plodni dani jer je to bilo 2,3 dana poslije mjesecniceuser posted image

(odgovor članu Swatkish)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pilula za dan poslije
30.10.2009 8:46:52   
tajjra
ljudi pomoziteeeee
sinoc je se desilo to dan je pukao kondom i sve je otislo k vragu meni je prekuce zavrsila menstruacija,eh sada drage moje molim va sz asavjet da li da idem po pilulu,jer me je jako strah,imamo bebu od 10 mjeseci  tako da,nije nam drugeuser posted image

MOLIM VAS ZA SAVJET!!!!
POZDRAV

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pilula za dan poslije
30.10.2009 9:11:53   
tea lana
imas evo ovdje ovu pilulu za dan poslije.Kosta 26km i ne treba ti je ginekolog prepisati.Samo tako trazis u apoteci.Da i najbolje je u prvih 24 sata popiti mada moze u roku 72.Ovo znam jer mi je rodica neki dan imala isti slucaj,samo sto je bebi njenoj 4mj.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pilula za dan poslije
30.10.2009 9:16:02   
tajjra
HVALA TI TEA
ZNAS LI CIJA JE??PROIZ.KOJI JE

A NAJVECI PROBLEM JE STO JA DOJIM MALENU
ZNACI DAJU NA SLOBODNU PRODAJU??

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pilula za dan poslije
30.10.2009 9:28:34   
tea lana
proizvodjaca ne znam ali sto se tice dojenja takodje ne znam jer rodica ne doji vec mjesec dana.To ti je najbolje da pitas u apoteci.

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pilula za dan poslije
30.10.2009 13:39:29   
Suzana
IZVORNA PORUKA: tajjra

ljudi pomoziteeeee
sinoc je se desilo to dan je pukao kondom i sve je otislo k vragu meni je prekuce zavrsila menstruacija,eh sada drage moje molim va sz asavjet da li da idem po pilulu,jer me je jako strah,imamo bebu od 10 mjeseci  tako da,nije nam drugeuser posted image

MOLIM VAS ZA SAVJET!!!!
POZDRAV


Draga,

Koliko sam skontala, završio ti se menzes a ti sutradan imala odnos - u pravilu, ne bi trebala ostati trudna, jer ovulacija ce doci tek za koji dan.
Mada, nikad se ne zna i nisam sigurna da li ćeš moći popiti ovu tabletu ako dojiš bebu. Najbolje je da pitaš stručnjaka, dakle ili famaceuta u apoteci ili svog ginekologa...
Sretno.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu tajjra)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pilula za dan poslije
15.4.2010 20:48:55   
Lulu_
k

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pilula za dan poslije
15.4.2010 20:51:10   
Lulu_
cao dame
mozete li sada podjeliti sa nama ucinkovitost te pilule...???

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pilula za dan poslije
28.7.2010 16:48:48   
sarayka
IZVORNA PORUKA: Lulu_

cao dame
mozete li sada podjeliti sa nama ucinkovitost te pilule...???


Žene posrednik sam za moju kumu koju interesuje slijedece:

Da li se men.ciklus može poremetiti koristenjem ove pilule? Naime ona je popila 48h sati nakon odnosa a sad joj valjda kasni 5-6 dana...Strah je da kupi test a cula je da je ova tableta hormonska i moze poremetit ciklus , ja joj neznam odgovoriti osim onog sto sam nasla na internetu a vi???
user posted image svima ...


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pilula za dan poslije
28.7.2010 17:00:45   
jasmin
Ipak nek ona kupi test.Iako ne odobravam ovu pilulu,znam da se treba popiti u okviru 2 dana.Kao da je tvoja kuma malo zakasnila?!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pilula za dan poslije
28.7.2010 18:08:09   
sarayka
IZVORNA PORUKA: jasmin

Ipak nek ona kupi test.Iako ne odobravam ovu pilulu,znam da se treba popiti u okviru 2 dana.Kao da je tvoja kuma malo zakasnila?!


Nemam pojma navodno nije zakasnila jer je popila nepunih 48h, a dozvoljeno je 72h.
Ona se tjesi time da se poslije toga ciklus poremeti skroz pa se nada da je to , zato odlaze testuser posted image Hvala na odgovoru nije valjda da niko nema da je korisnik isteuser posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pilula za dan poslije
29.7.2010 21:20:41   
sarayka
user posted image user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pilula za dan poslije
2.8.2010 16:47:26   
illa
Baš se u Hrvatskoj ovih dana vodila rasprava o toj piluli treba li je uvodit ili ne, budući da se upotrebom iste uništava oplođeno jajašce (ako je do oplodnje došlo). Tako da mnogi tu pilulu smatraju abortivnim sredstvom.

Ja sam već ranije pisala da sam protiv takve vrste kontracepcije (uključujući kontracepcijske pilule i spirale)


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pilula za dan poslije
2.8.2010 17:45:39   
sarayka
Zasto na svakoj temi prvo ide moralna strana priče , halo žene ovo je stranica gdje se informisemo i razmjenjujemo iskustva a ne popujemo drugiima.
Pitanje je da li je i koju pilulu neka zena pila i njena iskustva a ne da li treba piti?
Zaboga nismo djeca jedni druge da odgovaramo??user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pilula za dan poslije
2.8.2010 18:39:26   
illa
Oprosti, sam izričem svoje mišljenje vezano za temu (forum valjda zato i služi).

Nema potrebe za takvu burno reakciju user posted image

< Poruku je uredio illa -- 2.8.2010 18:40:08 >


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pilula za dan poslije
2.8.2010 19:10:07   
sarayka
IZVORNA PORUKA: illa

Oprosti, sam izričem svoje mišljenje vezano za temu (forum valjda zato i služi).

Nema potrebe za takvu burno reakciju user posted image


Reakcija nije burna samo primjerena, po postovima se vidi da nisi bas aktivna pa ti nezamjeram , jednostavno mi je dosta etike,religije i morala na svakoj mogucom temi... sorrryuser posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pilula za dan poslije
20.1.2011 1:07:57   
Arijana2
Da li netko zna u kojoj apoteci u Sarajevu se moze kupiti ova tableta

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pilula za dan poslije
20.1.2011 7:37:50   
taurus
u pravilu je ne bi ni u jednoj apoteci trebala dobiti bez recepta ginekologa
i ako je dobiješ imaj na umu da je riječ o hormonskoj tableti koja ima dosta kontraindikacija i nus djelovanja


(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pilula za dan poslije
13.6.2011 19:17:18   
chantal
Ne mozete tvrditi da ova pilula spada u abortativne metode,ona sluzi za ZASTITU OD TRUDNOCE ako su druga kontraceptivna sredstva zakazala ili uopste nisu koristena.Treba imati na umu da sadrzi visoku dozu hormona i zato nije pogodna za redovno uzimanje,i takodjer nije 100% sigurno da ce sprijeciti trudnocu.
Treba se popiti sto prije nakon nezasticenog odnosa,po mogucnosti u roku od 12h,a niposto nakon 72h.
Nakon primjene sljedeca menstruacija obicno pocne na vrijeme,ali moze se desiti da pocne nekoliko dana ranije ili kasnije,i da bude obilnija.
Posto je na prijasnjim stranicama neko spominjao dojenje,smije se dojiti,ali neposredno pred uzimanja pilule,a nakon uzimanja 6h ne bi trebalo.


Ja sam koristila Vikela (njemacki proizvodjac) i kostala je 22 KM.


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pilula za dan poslije
14.6.2011 10:18:24   
m.i.n.a.
Ja sam prosli mjesec popila vikelu,u apoteci dobila bez recepta..doduse u Ze se vise stvari moze dobiti bez recepta nego u Sa..dok sam tamo zivjelatrazila sam paracitakol sirup za bebe i nisu mi dali bez recepta,nisam mogla dobiti ni bilo sta za stolicu poslije poroda...
Chantal jesil ti vise puta pila ovu tabletu,mene sve nesto strah,rekla sam sad sam popila i nikad vise...znam da se ne smije sest mjeseci poslije prve tablete vise popiti...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pilula za dan poslije
14.6.2011 10:19:49   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: m.i.n.a.

Ja sam prosli mjesec popila vikelu,u apoteci dobila bez recepta..doduse u Ze se vise stvari moze dobiti bez recepta nego u Sa..dok sam tamo zivjelatrazila sam paracitakol sirup za bebe i nisu mi dali bez recepta,nisam mogla dobiti ni bilo sta za stolicu poslije poroda...
Chantal jesil ti vise puta pila ovu tabletu,mene sve nesto strah,rekla sam sad sam popila i nikad vise...znam da se ne smije sest mjeseci poslije prve tablete vise popiti...


Ko ti je kriv kad radis generalku,kad muz treba da dodje... A sve "onako" ,user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu m.i.n.a.)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *