|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 15:24:51   
Shusamon
Drage trudnice, i drage mame, Nedavno je moj test pokazao dvije predivne crvene linijice ( nakon 2,5 god bezuspješnog pokušavanja ) i sva sam presretna odlepršala svom doktoru..... uputio me da vadim neke nalaze, zatim kad su nalazi gotovi na ultrazvuk....... mene drage moje , zanima , koliko dugo ste čekale do ultrazvuka, jer ja čekam više od 15 dana i vjerujte mi da ludim user posted image Meni se to čini malo neodgovorno od mog doktora ili sam previše nestrpljiva...... Koliko dugo ste vi čekale do prvog ultrazvuka ? hvala vam unaprijed
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 15:41:01   
veeseelaa
kad je test pokazao + nakon par dana sam otišla na UZ , gdje mi je trudnoća potvrdjena
moje čestitke user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Shusamon)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 15:41:09   
Apotekarka
Do 7 ili 8 tjedana ne moze ti 100% potvrditi trudnocu....U prvoj trudnoci sam otisla sa 6 pa me narucio opet kroz 15 dana,a sad sam cekala 8 namjerno i odmahj potvrdio io malo srceko je kucalo

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Shusamon)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 15:41:10   
janje maleno
Meni je to malo neobicno. Ja sam poslije testa odmah otisla doktoru i on mi je odmah uradio UZ. Nakon toga - nalazi ili sta vec dr kaze da treba. Ja sam mozda malo i precesto isla na UZ, nekako svakih 15 dana. Ali, prvi mi je uradjen odmah kad sam dosla da potvrdim trudnocu. Sljedeci za 7 dana i tako.

(odgovor članu Shusamon)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 15:57:57   
Shusamon
pa po onom kad sam zadnji put imala menstruaciju, rekao mi je da bi mogla biti trudna 11 sedmica, i još nisam bila na ultrazvuku..... umjesto da se opustim i uživam..... mene je toliko strah, neku večer sam imala napad plača i govorila da nisam trudna već debela user posted image

(odgovor članu janje maleno)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 16:07:07   
I love youu
A sto ti nije do sad uradio uzv? Malo mi to cudno, ja sam u 6 sedmici vidjela user posted image I nakon par dana mi dr potvrdila trudnocu.Mozes li promjeniti dr ili ne znam.

(odgovor članu Shusamon)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 16:11:49   
Medić*
Ako su ti nalazi gotovi idi sa tim nalazima kod dr. Nema potrebe da cekas. Ja sam sa 6 ( prva ) i 8 sedmica potvrdila trudnocu. Ako tvoj dr ne zeli da te pregleda, sto mi jako cudno, onda ides drugom doktoru. Cestitke draga i ugodnu trudnocu user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 16:12:10   
Shusamon
Pa ne znam, zato sam vas pitala, prvo me uputio da obavim nalaze , za to mi je trebalo 7 dana jer su gužve zbog gripe, i ja sva sretna otišla sa nalazima, kad on reče javite se 22 , 23 ili 24 za ultrazvuk. Ko da mi je plesku odvalio, tako sam se ponadala da ću napokon da vidim išta user posted image

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 16:20:18   
I love youu

IZVORNA PORUKA: Shusamon

Pa ne znam, zato sam vas pitala, prvo me uputio da obavim nalaze , za to mi je trebalo 7 dana jer su gužve zbog gripe, i ja sva sretna otišla sa nalazima, kad on reče javite se 22 , 23 ili 24 za ultrazvuk. Ko da mi je plesku odvalio, tako sam se ponadala da ću napokon da vidim išta user posted image

A koji ti je to dr Bogati? Jesi ti iz Sarajeva ili? Ja bi promjenila dr da sam na tvom mjestu.I mozes pocet piti folnu kiselinu jer si vec dosta trudna, cuj 11 sedmica a nisi imala uzv.

(odgovor članu Shusamon)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 19:16:00   
Shusamon
Nije iz sarajeva, iz bihaca.....kako god, hvala vam svima, ja sutra definitivno idem drugom doktoru i aBd na ultrazvuk

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 19:24:51   
lala0606
cuj 11 sedmica vec... pa dali ti je  rekao da u 12-toj moras ici na  UZ radi  mjera N. nabora, barem je tako kod mene  bilo... na UZ sam prije toga bila 2x cak... usput user posted image nauser posted image

(odgovor članu Shusamon)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
18.3.2013 19:52:49   
Mrvica_83
Draga Shusamon prije svega cestitam na user posted image U prvoj trudnoci ( koja nije dobro zavrsila nazalost ) sam test za trudnocu radila 6 dan kasnjenja user posted image .. Na pregled i ultrazvuk otisla za 7 dana i tada je vec doktorica vidjela gestacijski mjesak odnosno da se mrvica smjestila .. Narucila me za 7 dana da dodjem i tad sam cula otkucaje srceka user posted image Ovu trudnocu cu malo pricekati ako ne budem imala tegobe ( kontrakcije u prvoj ) pa cu otici za nekih 10-ak dana .. Bilo bi bas lijepo da odmah cujem otkucaje user posted image Iz svega navedenog smatram da je tebi odavno trebalo biti vrijeme za ultrazvuk jer kako Lala rece vec trebas raditi i mjerenje nuhalnog nabora .. Ako imas mogucnost izbora potrazi drugog doktora user posted image Puno srece u danima koji slijede i da trudnoca bude bez ikakvih tegobica user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu lala0606)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
19.3.2013 20:32:53   
Shusamon
drage moje, bila sam danas kod drugog doktora , trudna jesam , 9 sedmica i 1 dan, barem tako on kaže user posted image i sve je u redu....... sad cu lijepo da se opustim i uživam, a vama svima hvala i lijep pozdrav

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
17.2.2015 7:14:48   
Jelly85
Nova sam ovdje.Juce sam radila test 27 dana ciklusa i trudna sam posle pet godina braka, i to prirodno.Moj ginekolog me narucio sledece sedmice da povrdi trudnocu,pa neznam je li rano za prvi pregled? user posted image

(odgovor članu Shusamon)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
19.2.2015 16:58:19   
irenaSA
Nije rano valjda te prve uz rade da vide da li se radi o urednoj ili vanmateričnoj trudnoći...na samom početku bebu i ne zovu fetus već gestacijski mješak i žele provjeriti da li se uredno smjestio...na drugom mjere crl i traže otkucaje srca...sve kasnije su mjerenjha bebijauser posted image ...pregled posteljice i plodove vode...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Jelly85)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
19.2.2015 22:54:23   
Jelly85
Hvala puno na odgovoru.Nadam se da nece biti rano...user posted image

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
25.2.2015 7:59:17   
Jelly85
Juce sam bila na prvom pregledu.Doktor mi je potvrdio trudnocu,tj gestacijski mjesak od 4 mm.Po doktorovom proracunu sam trudna 4,4 i radila sam nalaz bete koji je 631,7.Za sedam dana kontrola bete da vidimo da li se pravilno uvecava.Doktor je zadovoljan sadasnjim rezultatom,a naravno i ja user posted image ...Prije trudnoce smo se trudili 4,5 godine user posted image ...

(odgovor članu Jelly85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
25.2.2015 8:16:20   
irenaSA
Od srca ti čestitamuser posted image user posted image
Da u narednih 9 mjeseci sve bude uredno i da akBd dočekaš svoju dugo željenu bebicuuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Jelly85)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
25.2.2015 8:31:30   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: Jelly85

Juce sam bila na prvom pregledu.Doktor mi je potvrdio trudnocu,tj gestacijski mjesak od 4 mm.Po doktorovom proracunu sam trudna 4,4 i radila sam nalaz bete koji je 631,7.Za sedam dana kontrola bete da vidimo da li se pravilno uvecava.Doktor je zadovoljan sadasnjim rezultatom,a naravno i ja user posted image ...Prije trudnoce smo se trudili 4,5 godine user posted image ...


Cestitam draga,nasla sam se nekako u tvojoj prici,tako sam i ja nakon 3 god ostala trudna prirodnim putem,sto je bilo nevjerovatno po dijagnozama nasih tzv.doktora,zelim ti ugodnu i skolsku trudnocu,i da cuvaj se sadauser posted image

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu Jelly85)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Početak trudnoće i prvi ultrazvuk
25.2.2015 10:26:38   
Jelly85
Hvala vam puno.Mislim da je najbitnije od svega nikad ne odustati ma sta god vam doktori govorili.Meni su cak neki preporucivali i operaciju jer su mislili da su mi zacepljeni jajovodi,ali to je vec druga prica...Promijenila sam cetiri doktora i svi su govorili isto,a na kraju ja prirodno user posted image user posted image

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *