|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porod na stocicu: Izbor - moje pravo
27.1.2010 16:29:37   
Visnja RR
Trenutni trend porodiljstva u svijetu je okrenut prema prirodnom procesu rađanja, smanjenju carskih rezova, umanjenju porođajnih trauma, jer je dokazano, kroz razna istraživanja, da je to najbolje za majku i dijete. Uspostavljanjem i ouvanjem dostojanstva žene i prihvaćanjem njene aktivne uloge u rađanju nas vodi u bolji i pozitivniji pravac pružanja skrbi trudnicama, ženama, porodiljama, majkama.

Prema smjernicama Svjetske zdravstvene organizacije, normalni porod je porod koji zapone spontano i koji se definiše kao niskorizian na poetku porođajnog procesa i ostaje takav tokom itavog porođajnog procesa. Novorođene se spontano rađa iz stava glavom nakon perioda od punih 37-42 sedmice trudnoće. Svako nepotrebno i neopravdano uplitanje u taj proces izbjeći.
Svakoj ženi porođaj treba biti najbolje moguće iskustvo (Ina May Gaskin).

Udruženje DjeCa i Centar Fenix iz Sanskog Mosta pokrenuli su pilot projekat: Izbor-moje pravo! U saradnji sa Općom Bolnicom prim. Abdulah Nakaš Sarajevo. Jedan od ciljeva je omogućavanje i drugih naina rađanja kroz kupovinu stolića za rađanje. Uposleni u Općoj Bolnici Sarajevo, na elu sa Prim. Gutić pokazali su spremnost da pruže i ovu mogućnost majkama u okviru svoje institucije.
Na žalost, za kupovinu stolića neophodna su finansijska sredstva, koja naša udruženja nemaju. Potrebno je skupiti 2.000 KM za kupovinu stoića.

Ukoliko želite pomoći da se majkama u BiH omoguće njihova osnovna prava, da na lakši nain donose na svijet budućnost naše zemlje, možete svoj doprinos dati donacijom na broj:

DjeCa-Djeije Carstvo-udruženje za zaštitu i sigurnost djece
Transakcioni raun (KM): 3060370000700340 kod Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. Mostar
Devizni raun: 7100-4201342160000 swift: HAABBA22 IBAN: BA39 3060 2037 8074 5874
Sa naznakom:Za projekat:Izbor-moje pravo

< Poruku je uredio Visnja RR -- 14.10.2010 11:47:43 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 16:37:35   
milenium
to sa stočićem mi je super,neke bolnice to odavno primjenjuju.pa i ne košta baš puno,s tim da to ostaje trajno zauvjek.ako zdravstvo ne može bar to omogućiti onda što može.najbolje da mame kad pođu rađat same kupe stočić i ponesu ga za sobom.user posted image recimo u jednoj bolnici gdje radi moja tetka(nije bitno koja bolnica)imaju samo 2 stočića i desi se često da neka žena koja bi željela na stočić ne može jer su zauzeti,druge dvije su na njemu,žalosno al eto tako je.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 17:02:54   
ena23
sta je stocic?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 19:35:44   
Anoniman
user posted image  Predpostavljam da je to taj stocic, skinula sam sliku sa njihove stranice

http://djeca.org/site//index.php?option=com_content&task=view&id=641&Itemid=69

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 19:50:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ena23

sta je stocic?


ja vala, valjda sjediš na stočiću i tako se porađašuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:02:57   
larina
kad sam se trebala poroditi prvo sam obisla sve bolnice,jer svaka bolnica nudi jedan dan u sedmici u 4 sata da dodu trudnice da im oni pokazu sta imaju u bolnici i kako to sve izgleda tako da sam vidjela i stolcice malo su drugaci od ovog na slici,a imaju jos kao one stolice kao na plazi samo visocije i odozdo rupa gdje bebu uhvateuser posted image bila je isto kada -za porodaj u vodi....ali ja sam izabrala ipak lezeci polozajuser posted image i super prosla,uglavnom sam sa bolnicom i cjelokupnim osobljem prezadovoljna........

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:05:36   
veeseelaa
larina a gdje si poradjala? ne čuh da "u nas" ima neki organiziran obilazak bolnice odnosno sale za poroduser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:07:15   
larina
u njemackoj


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:07:40   
mama2009
IZVORNA PORUKA: larina

kad sam se trebala poroditi prvo sam obisla sve bolnice,jer svaka bolnica nudi jedan dan u sedmici u 4 sata da dodu trudnice da im oni pokazu sta imaju u bolnici i kako to sve izgleda tako da sam vidjela i stolcice malo su drugaci od ovog na slici,a imaju jos kao one stolice kao na plazi samo visocije i odozdo rupa gdje bebu uhvateuser posted image bila je isto kada -za porodaj u vodi....ali ja sam izabrala ipak lezeci polozajuser posted image i super prosla,uglavnom sam sa bolnicom i cjelokupnim osobljem prezadovoljna........



jel se ovo odnosi na BiH


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:09:38   
MELLI

IZVORNA PORUKA: larina

kad sam se trebala poroditi prvo sam obisla sve bolnice,jer svaka bolnica nudi jedan dan u sedmici u 4 sata da dodu trudnice da im oni pokazu sta imaju u bolnici i kako to sve izgleda tako da sam vidjela i stolcice malo su drugaci od ovog na slici,a imaju jos kao one stolice kao na plazi samo visocije i odozdo rupa gdje bebu uhvateuser posted image bila je isto kada -za porodaj u vodi....ali ja sam izabrala ipak lezeci polozajuser posted image i super prosla,uglavnom sam sa bolnicom i cjelokupnim osobljem prezadovoljna........

vako isto i kod nasuser posted image user posted image user posted image user posted image
Sretan si ako imaš krevet na kojem rađaš i ako si sam u rađaoniuser posted image user posted image

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:09:44   
fatimica09
ma kakva BiH user posted image

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:09:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: larina

u njemackoj




ma da, predpostavljala sam da je vani
Ovdje da su me odveli u obilazak bi
me prpa uhvatila, radije bi se porodila u tramvajuuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.1.2010 20:10:53 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:10:32   
larina
ma znam vec u bih situaciju voljela bih i ja da je i u bih tako ali nazalostuser posted image nije.ovdje imaju puno bolnica i oni se bore za pacijente ,preljubazni su 3 puta sam se porodila i sva tri iskustvo super

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:12:17   
MELLI
ja ću sad ispasti nepismena,ali ja ne kontam ovaj stočić,kako to ide,sjediš,
čučiš???
Koliki je on.Ne mogu procijeniti po sliciuser posted image
Zar je moguće da država nema novac za takvu stvaruser posted image user posted image
Radi se o jednom stočiću ili user posted image user posted image user posted image
Ako je samo jedan u priči,e onda nemam riječiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio MELLI -- 27.1.2010 20:14:28 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:14:24   
veeseelaa
vala baš Melli, mislim da bi svaka općina u Kantonu Sarajevo, bar ove 4 gradske odvojila u budžetu po 500,00 KM
Lijepo se treba obratiti Službi za rad i socijalnu politiku gradkih općina i da budžetom planiraju ova sredstva... ako je budžet već usvojen ima rebalans
A Melii mislim da na stolici sjediš kao na wc šolji i daješ napone

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:16:21   
larina
stolcic je malo nizi ja se nisam mogla na njemu zamislitiuser posted image user posted image user posted image user posted image a ona stolica je malo visocija i pokrece se

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:16:53   
Anoniman
Ovo je mozda malo off, ali danas sam malo slusala kantonalnog ministra zdravstva, to necu ni komentirati, haman je sve divno krasno.

Cula sam iz pouzdanih izvora da cak se zna desiti da nemaju konca da zasiju zenu ili im zafali igla pa onda siju nekim debelim ili jos gore nemaju rukavica...
E zato ja podrzavam ovu akciju, recite brate da nemate i ja ci sve sebi donijet, samo nemoj da neko prolazi kroz katastrofu zato sto oni nesto nemaju,...ma strasno... A za Jezero je do sad dato, 22 miliona...

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:18:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: larina

stolcic je malo nizi ja se nisam mogla na njemu zamislitiuser posted image user posted image user posted image user posted image a ona stolica je malo visocija i pokrece se


de ti to nama malo približi, znači sjediš na stolici i daješ napone???? što je visočija stolica? ko šank stolicauser posted image user posted image user posted image  a koja je svrha pokretanja, kud ću ženouser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:19:17   
dana3
Jednoj zdravoj, razumnoj, s normalnom trudnocom zeni ne treba svjetska zdravstvena org(kojoj ne vjerujem vise tako puno) da joj kaze sta je prirodan porod i sta najmanje ugrozava nju i njeno dijete.
Nacin poroda danas najvise odredjuje sama trudnoca koja je u danasnje vrijeme po mom  nekom proracunu u 80% slucajeva rizcna ili ima neki problem, na kraju desi se i to da mkod sasvm zdrave trudnoce dodje do komlikacija na sam dan poroda.
Izbor-kako ce zena da radja, treba ostaviti porodilji a u nasoj zemlji nikad nema para za normalne stvari, ja se stvarno pitam kud se procerda toliko para i donacija a bolnice ko logori!
U Svedskoj nema tih stolica na kojima se radja ali ima voda,ima krevet.soba u kojoj radjas ostajes i da lezis jer su takvi kreveti koji s rasklapaju po potrebi i super.
U BiH se mislim naplacivao porez za svasta nesto po kantonima pa je vrijeme da se porezni novac i upotrijebi tabo gdje treba a ne daj opet u harac od naroda.
Napisah podugacak post ali mislim daje ovo smisao je li, da se skupe sredstva za takvo nesto?

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:20:52   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:21:30   
larina
ona sto se pokrece je ko ljuljaska vjerovatno zaljuljaju kad je najteze........salim se moze da se podigne kad beba izlazi a ona mala sjedne se i nateze na njoj dok beba ne izadeuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:23:34   
veeseelaa
ajde super, kad nam budeš dolazila "posudi" jednu takvu iz neke Njemačke bolnice pa nam donesiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:28:17   
larina
mogla sam je ponijeti sa sobom kad sam se porodilauser posted image ali ko hoce stolicu samo je odozdo izreze ko na onoj slici ha,ha ma ono je lahko izvesti
je li to ti vesela se pripremas za drugo pa da probas stolicuuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 20:32:06   
veeseelaa
imam nijet al još malko da sačekamuser posted image
vala si u pravu, ovakvu stolicu za čas možeš napraviti


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Izbor - moje pravo
27.1.2010 21:09:11   
ena23
ako je to to- pa moj je babo amater-stolar, on ce im 50 ovakvih dzabe napraviti ...

p.s. i da ih imaju nesto cisto sumnjam da ce nase babice lomiti ledja saginjuci se i docekujuci bebu... doduse, babica koja je mene porodila nije bila losa, da ne grjesim dusu


< Poruku je uredio ena23 -- 27.1.2010 21:11:12 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *