|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodični problem!
10.3.2011 15:19:58   
amonimus
Eh drage moje forumašice, evo mene po savjet...malo je reći da sam se raspametila, sama ne znam šta mi je činiti, pitam se mogu li išta i učiniti pa se nadam da ćete mi vi svojim savjetima moći pomoći.

Naime, moja starija sestra dijete je iz očevog prvog braka, koja od malena(po zahtjevu moje bake) živi sa njom. Tata ko tata, nekako se po mom mišljenju lako odrekao tog očinskog prava,a moja mama koliko god se trudila da bude dobra(a ja sam svjedok da je to i bila) zamoljena je uvijek da se drži po strani.  Mama moje seke je se odrekla po rođenju, i ne viđaju se, iako žive u istom gradu.
Sve vam ovo govorim kako bih vam približila situaciju...
E sad, dalje... moja sestra(s blagom zaostalošću u razvoju) udala se za svog dečka(isto sa blagom mentalnom zaostalošću) i dobili su dijete koje sad ima 5 godina. Do sada su super funkcionisali uz pomoć okoline i porodice, međutim sada se rastaju, najviše uticajem moje bake, a najgore u svemu tome, što mi je užasno teško palo jeste da moja baka želi malenog smjestiti u dom...user posted image user posted image user posted image ! Dakle oduzeti ocu i smjestiti u dom.
Ja odjutros otkako sam čula tu informaciju ne mogu sebi da dođem, u šoku sam, ne znam kako da razmišljam, al ne znam kako da spriječim tu situaciju, da i sin moja seke odrasta bez mame isto kao i moja sestra, a znam dobro kroz šta je ona prošla zbog toga.

Šta da uradim, da li je to po zakonu uopće moguće, moja baka ima jak uticaj na moju sestru i bojim se da joj svojim savjetom ne mogu pomoći.Ja je ne mogu primiti kod sebe, jer i ja imam vlastitu djecu i malu kuću. Moji roditelji je ne mogu primiti kod sebe jer nemaju gdje,al ne mogu da vjerujem da je ovo jedina opcija...

Oprostite što pišem pod drugim nickom, al ovako mi je lakše! Hvala vam unaprijed..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 15:50:41   
mama75
user posted image  user posted image Nemam savjet pametan, ali da podignem temu, mozda ima neka forumasica koja bi mogla pomoci.
Ja jedino mogu reci da probas razgovarati sa sestrom, pa i sa tom bakom. Pa da nadjete neko rjesenje. Mozda one ne mogu finansijski da se skrbe o djetetu. Imas li ti ikakvu mogucnost da im pomognes? Ili da uzmes sebi dijete, ne znam koliko svoje djece imas, ali mozda ti jos 1 ne bi bilo na teretu. user posted image

(odgovor članu amonimus)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 16:10:36   
Gucci
Ne znam sta da kazem ali ne mogu da vjerujem da ce tvoja sestra pristati na to da svoje dijete smjesti u dom a i sama je odrastala bez majke, bez roditelja... bez obzira na bakin utjecaj mislim da to ne bi trebala dozvoliti jer je to ipak njeno dijete a ne bakino!
opet nesto kontam mozda to po zakonu nece biti moguce, baka ga sigurno ne moze smjestiti u dom, to mogu jedino roditelji koji su jos uvijek zivi, e sad je sve do roditelja a i do zakona.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 16:17:08   
emma.L
Nisi rekla želi li se otac odreći djeteta. Mislim da tvoja baka ne može bez pristanka oba roditelja staviti dijete u dom. Dakle, iako tvoja sestra podlegne pod bakin utjecaj, mislim da se i otac mora izjasniti jednako. user posted image
Jadno mače, meni odmah kroz glavu kako će mu biti u domu ako je dijete isto zaostalo i kako će to utjecati na njega, srce malo user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 16:20:53   
sabinos
da njima mozda nije oduzeto roditeljsko pravo pa baka raspolaze kako ona hoce?jadno dijete..user posted image


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 16:24:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Nisi rekla želi li se otac odreći djeteta. Mislim da tvoja baka ne može bez pristanka oba roditelja staviti dijete u dom. Dakle, iako tvoja sestra podlegne pod bakin utjecaj, mislim da se i otac mora izjasniti jednako. user posted image
Jadno mače, meni odmah kroz glavu kako će mu biti u domu ako je dijete isto zaostalo i kako će to utjecati na njega, srce malo user posted image user posted image user posted image .
user posted image user posted image user posted image potpisujem.

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 16:26:37   
amonimus
Dijete pripada roditeljima, dakle nije u skrbništvu majke! Ne znam šta je sa ocem, morala bih i sa njim popričati. Ma mogla bi se baka o njima oboma skrbiti uz pomoć mojih roditelja, mene i mm naravno, al neće!!!
Mene duša boli za tim djetetom, samo za njim, sestra manje više, razvod je tu najmanji problem, mada ni do njega ne bi došlo da opet nije bilo moje bake! Divna jedna žena, ne bih je nikome poželjela!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 16:33:17   
sabinos
IZVORNA PORUKA: amonimus

pripadaDijete roditeljima, dakle nije u skrbništvu majke! Ne znam šta je sa ocem, morala bih i sa njim popričati. Ma mogla bi se baka o njima oboma skrbiti uz pomoć mojih roditelja, mene i mm naravno, al neće!!!
Mene duša boli za tim djetetom, samo za njim, sestra manje više, razvod je tu najmanji problem, mada ni do njega ne bi došlo da opet nije bilo moje bake! Divna jedna žena, ne bih je nikome poželjela!


ako je ovako kako kazes...a mislis da ti je sestra pod uticajem te bake onda ti je jedina sansa otac djeteta,pricaj s njim.ima li on roditelje pa da bude s njima?


_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu amonimus)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 19:07:45   
sanela.asja
Mozes otici do socijalnog pa snjima popricati,moja kuma je imala slicnu situaciju sa svojom sestrom oni su joj pravo pomogli mislim da su svi isli na razgovore i to se super rjesilo,a ako tvoja sestra nema gdje a nezeli ni sa bakom da zivi imaju brate udruzenja za zastitu zena daju ti i smjestaj i skoluju djete dok se nesnaces...moj savjet je da odes kod socijalnog radnika i da ispricas situaciju al prije toga popricaj sa ocem djeteta i sestrom

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodični problem!
10.3.2011 19:38:21   
Džanolino
I ja mislim da prvo trebas popricati sa tatom, njegovim roditeljima, pa ako ne nadjete nikakvo resenje za dijete potraziti stucnu pomoc u rjesavanju ove situacije. Cuvam fige i nadam se da ce te to rijesiti , pa da mrvuljak ne mora u dom. Pozz

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodični problem!
10.4.2011 22:12:56   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Džanolino)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodični problem!
10.4.2011 22:20:14   
maja78 RR
aninimna je li places radi ove teme ili se tebi nesto desilo cim si anonimna?

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *