|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porodilište Državna bolnica u Sa
19.5.2008 8:10:47   
ruzica_sa
Drage mame,
Zanima me kakva ste sva iskustva imale u ovoj bolnici. Ja inace vodim trudnoću kod privatnika, planiram da se porodim u ovoj bolnici jer sam imala loša iskustvo na Koševu (izgubila prvu bebu). Zanima me da li MM može prisustvovati na porodu? Da li je bitno da se javim ranije u bolnicu, jer kako meni kaze moj doktor on će me preporučiti svojim doktorima prijateljima koje ima u ovoj bolnici i da se ne trebam da brinem. A mi žene ko žene uvijek volimo da to provjerimo i istražimo. Ja predpostavljam da ću se ranije javiti u bolnicu nisam to još tačno dogovorila da dokotom jer mi je termin tek 07.08. tako da on laže da je još rano. U svakom slučaju ja bih voljela čuti vaša isklustva.
Hvala puno.
Pozdrav svim mamama i trudnicama od mene i moje user posted image .
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.5.2008 10:36:40   
mančica
pozdrav za sve mame,
Ja sam prvo dijete rodila u Državnoj a sada Općoj bolnici i drugo aBd ću roditi tamo a termin je 12.08. Imam super iskustvo i ne bih mijenjala tamo me vodi dr.Mašić ali me on nije porodio jer se nije zatekao u smjeni kad sam rađala.Moj ti je savjet da već počneš ići kod nekog dr.tamo da ti vodi trudnoću jer  je bolje kad im se radiš ranije ili nek ti taj tvoj privatnik preporuči nekog dr. a kad buseš trebala da se porodiš treba ti uputnica za bolnicu od dr.iz Doma zdravlja gdje pripadaš ili Dispanzera za žene,također i porodiljsko ti mogu samo oni otvoriti. Muž može prisustvovati porodu samo moraš najaviti i dogovoriti se s dr. mada moj nije prisustvovao nisam ja bila za.  Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
20.5.2008 12:12:28   
ruzica_sa
Hvala mančica na brzom odgovoru.
Ja sam već pričala sa svojim privatnikom o tome gdje i kako ću se poroditi. On mi je rekao da se ne sikiram što se tiče dokotra jer su oni svi uvezani i većinom su kućni prijatelji a pošto sam i ja kod njega došla sa preporukom ne vjerujem da ću imati problema oko toga. Što se tiče muža on je sam rekao da želi prisustvoati porodaju a da ti budem iskrena i ja bih voljela da on bude tu uz mene ali sam čula od jedne kolegice koja ide baš kod dr. Mašića da muž ne može prisustvovati porođaju i napričala mi je toliko gluposti šta mogu šta ne mogu u bolnici da me je jednostavno zabrinulo koliko je od toga tačno... Još jednom hvala možda se i vidimo u bolnici pošto su nam termini blizu.
Pozzz

(odgovor članu mančica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
28.5.2008 14:32:15   
archi
Tacno prije mjesec dana sam u toj bolnici rodila svoju djevojcicu. Nemam zamijerki na osoblje. Zaista su Ok i nikog ne moras potkupiti da bi bio s tobom dobar. Prije poroda sam se naslusala svakakvih prica ali sam se razuvjerila. Vodio mi je trudnocu ali i na VELIKU SRECU me je i porodio dr. Masic. Ako ikako mozes najbolje bi ti bilo da ti on vodi trudnocu i otidji sto prije.
Sto se tice oca na porodjaju...MM je prisustvovao. Nije potrebno nikakvo posebno najavljivanje. Dovoljno je samo da to naglasite primalji koja te bude primala u bolnicu na porod.


< Poruku je uredio archi -- 28.5.2008 14:34:21 >


_____________________________

Život je lijep!

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
9.6.2008 10:51:08   
Mrva
Ja također vodim trudnoću privatno, i do sada mi je prvi izbor bio GAK, iz prostog razloga što je moja doktorica na GAKu. Međutim, što se porod približava (iako ima još 3 mjeseca), sve češće razmišljam o Općoj bolnici. I ja sam  čula za dr Mašića i dr Puzića, pa me zanima kako se najaviti kod njega/jednog od njih za prvi pregled. Na netu sam pročitala da se preporučava da nakon 30te sedmice pregledi budu dvosedmični, a nakon 36 svake sedmice, tako da, obzirom da sam ja u 28 sedmici, uistinu bih trebala odlučiti gdje se porađati i upoznati se sa doktorom! user posted image  
So, pls. help!


_____________________________

Lovely

(odgovor članu archi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
9.6.2008 11:28:01   
ElmaB
Draga moja!user posted image
Najbolje ti je, kada se vec odlucis za bolnicu u kojoj se zelis poroditi, da pozoves i pitas kada je odredjeni ljekar dezurni. Ako ti ne zele reci, onda otidji sa uputnicom ujutro rano, najbolje odmah u 8, i sacekaj ljekara, upoznaj se sa njim i za dalje preglede lijepo dogovori. Bez obzira za koju se bolnicu odlucis, neka ti je sa srecom!
 
Pozdrav!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
9.6.2008 21:57:09   
ruzica_sa
Hvala vam na savjetima baš ste me ohrabrile. Moram na sljedećem pregledu vidjeti sa privatnim doktorom kad on smatra da se trebam javiti za gore jer ne bi ništa sad preko njega a da nije bilo njega sigurno još ne bi zatrudila. U svakom slučaju ovih dana ću moraći otići do njega pa i do bolnice. Još jednom hvala i sve najbolje mama koje su se već porodile i naravno lagan porod svim koje će se tek poroditi. poz

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
28.7.2008 21:22:05   
Mrva
Ja sam danas bila na pregledu kod svoje doktorice Dizdarevic i ona mi je preporucila porod u drzavnoj bolnici, i to u kadi user posted image Veli da je trudnoca, hB, uredna i da nema nikakvih smetnji da to uradimo u vodi. Tako da se u narednih 10tak dana moram javiti na ginekoloski odjel bolnice dr. Abdulah Nakas i prijaviti porod u kadi, i naravno vidjeti kako to sve izgleda.  

_____________________________

Lovely

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.8.2008 13:37:46   
hanahana
Mrva,hajde molim te javi kako je prosao porod u kadi.da planiram i ja kada budem drugo abd.dijete radzala.hanu sam rodila na kosevu i nebi vise nikadaaaaaaaaa,poslije poroda mi sestra med.kaze da se istusiram a tamo voda ko led ledeni.ma uzas.kazu da je u opcoj bolnici bolje sve

_____________________________

hana 09.01.2008

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.8.2008 15:11:24   
Mrva
Ja se na zalost necu poradjati u kadi, jer je to bio prijedlog dr. Masica. Samo dva doktora iz Opce bili su na obuci u Rijeci za porodjaj u kadi, tako da pretpostavljam da osoblje jos uvijek nije dovoljno obuceno za takvo nesto. Dakle, idem prirodno, aBd!

_____________________________

Lovely

(odgovor članu hanahana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.8.2008 23:11:56   
hanahana
nek prodze porod hairli pa kako god,hoce aBd.puno sreceeeeeee.nek ti bude kao meni,lakooouser posted image
kad ti je termin

_____________________________

hana 09.01.2008

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.8.2008 23:13:59   
Okarica
Baš me kopka koja su to dva doktora. Znaš li možda?
Btw, poslala sam ti pp.
Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Mrva)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.8.2008 23:14:41   
anitaMO
hana rodjena kad i moj muz samo prije 30 godina.a laura 5.1.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu hanahana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.8.2008 23:18:39   
hanahana
haj bas mi je drago,jel te bebica slusa

_____________________________

hana 09.01.2008

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.8.2008 23:53:59   
anitaMO
slusa za sad ,nemam ti nikakvih problema sa njom.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu hanahana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.12.2008 12:32:24   
belmac
da li se u državnu bolnicu na porod nose stvari za bebu. kada sam ja rađala svoje dvoje djece dole nije trebalo ništa, a sad čujem da se bebe više ne motaju ko štruce u bolnici, nego se odmah oblače u stvari koje im se trebaju donijeti. molim sve one mame koje su se porodile dole, da mi kažu je li tako i šta nam za bebu onda treba u bolnici.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.12.2008 12:49:31   
Anoniman
Kad sam ja rodila bio je 25.07. Bebu su obukli, u neke gegice i bodi, isprane i sarene od hiljadu boja, ja sam rekla da iomam svoje stvari i rekli su da nije problem da im dam i oni ce obuci. Kroz par dana pala je kisa i oni su sve bebe umotali ko kiflice u pelene, kazu da im je tako toplije. Ja sam rodila na carski pa sam duze bila. Mislim da je ista situacija i sad.

(odgovor članu belmac)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.12.2008 13:20:39   
mamina princeza
i kod mene je bilo ovako - isprani bodic ...al su sve druge bebe bile uvijene u pelenu samo moja nije ...i svi smo se smijeali sto li...bila je jadna tako smjesna u tome velikom za jednom par brojeve.
Znaci u principu ti ne nosis nista za bebu osim pelena dok ne dodje do izlaska , ale eto mozes i mozda je i bolje da poneses:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.12.2008 14:27:30   
HanaBana
Ja sam se porodila prosle godine 26/06/2007 i prvo su je oni obukli u neku garderobicu koju su oni imali. Ja sam im ponudila svoju robicu koju sam igrom slucaja imala sa sobom. Kasnije je muz donio jos robice tako da smo zena koja je lezala sa mnom i ja obukli bebice u nasu robicu.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
22.12.2008 14:33:03   
stella
Moju su pahuljicu zamotali u njihove pamucne pelene,mada sam ja bila ponijela robicu.A mm je donio nosiljku i presvlak koji sam spremila da izadje iz bolnice.

< Poruku je uredio stella -- 22.12.2008 14:34:16 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
23.12.2008 21:19:31   
belmac
izgleda da je najbolje da ja pripremim i ponesem odmah sa sobom garderobicu za bebaru,user posted image pa da mi dobro dođe ako mi zatreba. hvala vam svima na odgovorima!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
25.12.2008 10:31:37   
Revati
Mog su malog umotavali ko štrucu, što mo je dobro došlo u prva 24 h, da se malo oslobodim jer su bebe tako krhke i male. Izašla sam iz bolnice 22h nakon poroda i tada mu je sestra obukla njegovu odjećicu.

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
25.12.2008 18:15:44   
Kivac
Ja sam danas bila na kontroli u drzavnoj i na zidu pise da porodilje treba da ponesu 2 gegice, 2 benkice i 2 kapice za bebicu. Ja sam tako i spakovala i cekam.
Takodjer, ispod toga pise da trudnica ponese nalaze, knjizicu i veliku uputnicu (ne znam sta je to velika uputnica ali tako pise). Ja sam pitala u Skerlicevoj za uputnicu i oni su mi je rekli dati par dana prije termina.

(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
9.2.2009 20:04:31   
ena23
Zivim tek par mjeseci u Sarajevu i tek sam u 12toj sedmici ali me ipak zanima sve o porodu (koga ne?) i imam pitanje kojem ce se vjerovatno vecina mama iz SA smijati ali: kada pricate o opstoj bolnici i o drzavnoj, koje su to u stvari bolnice? (adresa?) Jer ih trazim na mapi sarajeva ali vjerovatno nisu navedene pod tim imenom?

(odgovor članu ruzica_sa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
9.2.2009 22:13:12   
Anoniman
U Sarajevu imaš dvije bolnice u kojima se vrši porod. Opća ili vojna koje spominješ (to jedna te ista bolnica samo što neko zove vojna neko opća) je bolnica "Abdulah Nakaš" i bolnica na Koševu - GAK (ginekološko-akušerska klinika) koja pripada KCUS (Klinički centar Univerziteta u Sarajevu).

Eto nadam se da sam ti pomogla.

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *