|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prisutnost studenata medicine/ucenika medicin...
5.2.2013 15:54:19   
CombatKitten
Dakle zanima me da li pacijent moze traziti da studenti ne prisustvuju pregledima, pogotovo kada je rijec o ginekoloskim pregledima i vaginalnom uzv. Shvatam ja da im je to dio nastave, ali stvori se nelagodna atmosfera. Meni se desilo evo dva puta. Jednom dodjose sa doktoricom njih 20tero. Zavrsi dr. Vag.pregled oni jos svi stoje, nisam se mogla ni obuci. I tako jos jednom. Nekad je dovoljno tesko kad npr trudnica,zena zbog kojekakve dijagnoze lezi u bolnici ili iznenada mora razne pregleda raditi. Opet kazem shvatam da je to skola, isla sam i ja na sud i gledala sudjenja i zatvorenike. Meni je ovo donekle narusavanje intimnosti. Kakva su vasa iskustva?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 16:00:02   
nanika
Da je neugodno, jeste........kad sam dosla na porod drugi put odmah sam otisla u salu kad tamo sest buducih doktora stoje i gledaju mene kako se poradjam i na kraju kako me doktorica šije.user posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 16:37:35   
Visnja RR
Shvatam to kao dio njihove obavezne edukacije ... nemam nista protiv...

ooooo koliko puta su me studenti ispregledali dok sam lezala u bolnici prije desetak godina.. Bila bih samo u gacicama a oni bi zagledali kozu svakog djela tjela ...obicno njih desetak... i tako ako ne svakog onda svakog drugog dana druga ekipa...
Davno sam raskrstila sa nepotrebnim stidom pogotovo kad su te situacije u pitanju... to im je buduci posao...

Ako imaju sta nauciti iz mog slucaja neka uce...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 16:39:37   
D_K
svakako mozes traziti od doktora da oni ne prisustvuju pregledu.
nedavno sam imala jedan zahvat i ulazim u ordinaciju a 4-5 stazista tamo.. kontam, pa moraju djeca gledati da nauce i hajde nisam htjela nista reci. tu se rade i neki zahvati pa i kiretaze i mozda im je to dan za praksu. da sam rekla da mi smeta i zamolila doktora da izadju oni bi morali izaci.. normalna stvar..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 16:40:17   
Miimy
Ja neznam stvarno sta tu ima neugodno da bude pa to su osobe koji su buduci zdravstveni radnici kod kojih ces se vec sutra skinuti i koji ce ti uraditi pregled... meni se milijun puta desilo da prisustvuju i uopce mi nije bilo neugodno....
kad sam operisala mladez na ledjima cjela grupa sa medicine ....
polije poroda pred izlazak kuci pregledao me vaginalno tek prostigli dr. na stazu uz asistenciju i nadzor starijeg dr.
poslije kad sma dosla na previjanje rane koja je bila specifina i karakteristicna bilo ih njamanje 15 ja samo odjecu imala gore dole gola skroz pa moraju i ta djeca steci negdje iskustvo ... meni zaista nije neugodno kao ni otici dr. ginekologu muskarcu...

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 16:50:28   
chuci
pa zamislite kakvi bi to dr bili za 10-15 godina kada bi svi razmišljali u stilu šta ima mene gledati neka se uči na nekom drugom

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 17:30:31   
ljubičica 28
Nisam imala lično iskustvo sa stažistima na intimnijim pregledima. Smatram da je u redu ako su to studenti medicine koji su se već opredjelili za taj posao i na takvim iskustvima stiču svoja znanja. Takve bih nekako pretpjela prilikom pregleda. I smatram da treba da budu tu.

Ali bih uvijek zahtjevala da učenici srednjih škola ne budu tu (naravno, ako govorimo o intimnijim pregledima...na dr. pregledima mi ne bi smetali). Mislim da oni neće nešto korisno naučiti (i da hoće, ne može se sa sigurnošću reći da će to biti njihov budući posao, ipak je to srednja škola), a nelagoda s moje strane bi bila prevelika.
I da, imaš pravo da zahtjevaš privatnost (bar kad se radi o učenicima srednjih škola).

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 17:37:47   
smajli80
Mene su UZ pregledavali budući ginekolozi.Kad sam sa sinom ležala na čuvanju trudnoće.Prvo su mi uzeli anamnezu a poslije radili UZ preko stomaka.Stariji specjalizant je pokazivao mlađem položaje i dimenzije bebe u toj ned.trudnoće.
Da su htjeli raditi vag.pregled zabranila bi im zbog visokorizične trudnoće ni zbogčeg drugog.
A nakon poroda taj stariji specjalizant me je ušivao.

Mi kao pacjenti IMAMAO PRAVO da odbijemo takve preglede jer se nalazimo u *običnoj bolnici*.
Na to NEMAMO pravo u kliničkim centrima.U suprotnom nas prebacuju u *običnu bolnicu.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 17:42:10   
MicoTico
Prisustvo mi je bilo OK, dok nije bio moj slučaj, e onda mi se nije svidjelouser posted image
Mojoj mami kad je mene rađala su bili studenti i ona kaže da su bili skroz OK, čak štaviše jedna studentica je stalno bila sa njom, brisala joj čelo, dodavala gazu sa vodom, držala je za ruku i sl. S druge strane, isto se desilo sa mojom kumom, samo je ona imala jako bezobrazne studente koji su se smijali, svako malo govorili "fuj", "što je odvratno" i sl. Doktor ih istjerao, oni se branili, prava scenauser posted image
ja kad sam sina rađala taman došli studenti, međutim dr rekao da neću još i da dođu za 3 sata, a ja ih iz inata preteknem i porodim se za 5 minutauser posted image Ne bi baš voljela da su mi u međunožje svi onako čoporativno virkaliuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 18:20:35   
animagical
ma hajte ima zena pravo da joj smeta...i naravno da imas pravo odbiti, odmah ce ih poslati iz sale van... to je na dobrovoljnoj, a kod nas cesto i presutnoj osnoviuser posted image a vjeruj da je njima neugodnije nego tebiuser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 18:46:29   
vjestica
kome smeta ima pravo da traži da studenti/učenici izađu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 19:07:59   
minie
I kod mene su bili na produ, ja mislim 10-ero njih i ne da mi nisu smetali, nego ih nisam ni primjetila sve do momenta kad je doktor rekao da imam veliki hematom i da to mora rezati i siti. E tada su svi gledali u moje medjunozje ko u svjetsko cudo user posted image   i sve vrijeme bili dok doktor nije obavio zahvat.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 19:17:49   
Bebica11
meni bi bilo neugodno, ne znam kako bih da ih je vise od 2-3 mislim da bih trazila da izadju, a jednom sam se nasla zatecena kad su na vag pregledu bile 2 srednjoskolke i kad im je dr pokazivala cerviks, drugi put cu odbiti ako vidim pogotovo te srednjoskolke

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 21:52:17   
CombatKitten
(Pravilnik o Kucnom redu KCUS)

Clan 30. PRISTANAK
Pacijent daje pisani pristanak i ukoliko saradjuje u procesu obrazovanja medicinskoga kadra.

Clan 32. Povjerljivost i privatnost
Medicinski tretman i zdravstvena njega smije se provoditi samo uz postivanje pacijenta i njegove privatnosti. Medicinski tretman se provodi samo u prisutnosti osoba koje moraju biti prisutne osim ako pacijent pristane ili zeli drugacije.

Nelagodno jeste, da me stid nije, malo mi jest cudno za srednjoskolce, oni sa medicine imaju barem koju godinu polozenu.
Pregledi duze traju i meni je cak bolno postalo na gin. pregledu dok je dr. detaljno pokazivala curicama iz medicinske kako to izgleda.
Meni je hitno trebao gin.nalaz, kako bi doktorica koja mi vodi trudnocu odlucila da li mi treba serklaza ili ne. I skontam da one srednjoskolke i ne znaju sta je to, pa dok je i to objasnila.
Da barem doktori pitaju za pristanak...vjerujem da bi nas vecina dala pristanak za neke preglede, ali ne pacijent se najmanje pita.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
5.2.2013 22:35:39   
Bebica11
sjecam se i ja da je nesto hitno bilo taj bolnicki pregled a dezurna dr mene 'razvraca' pokazuje pomalo i NEZAINTERESOVANIM srednjoskolkama cerviks, a one onako 'bacaju pogled' iz daljine vise eto 'reda radi' dok je meni to bas i fizicki i psihicki neugodno bilo al posto me nije pitala ja sam bila pomalo zatecena a drugi put cu reagovati :x

a na operaciji je Godinjak poveo jednog mladica i nije mi to smetalo, to je ipak ozbiljnije bilo i on bas uci..

e sad da 'dzematile' dodje njih 10 da imaju 'cas' na meni i to bi mi smetalo i to je vise prikazivanje nego ucenje

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu CombatKitten)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prisutnost studenata medicine/ucenika med...
12.2.2013 23:22:24   
emi7908
I kod mene su bili na produ, ja mislim 10-ero njih i ne da mi nisu smetali, nego ih nisam ni primjetila sve do momenta kad je doktor rekao da imam veliki hematom i da to mora rezati i siti. E tada su svi gledali u moje medjunozje ko u svjetsko cudo    i sve vrijeme bili dok doktor nije obavio zahvat.


user posted image user posted image što me nasmija...

Ja srećom nisam imala ovako nezgodne situacije, jest da me na zadnjem pregledu pregledao dr.vaginalno i s njim je bio mladi kolega dobar ko sami Apolon... Znala sam mu i ime ali zaboravila.
Jest da me muka već počela hvatati i trudovi pa nisam toliko obraćala pažnju na to ali da ih je bilo više stvarno ne znam kako bi reagovala. Znam da moraju učiti ali kad skontam baš je mao nelagodno...

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *