|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 13:30:14   
maja!
Da li postoje privatna porodilista u BIH???? Zna li ko? Bilo gdje.....Drzavne ustanove su haos!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 16:45:33   
nanika
Nisam upoznata da imauser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 16:53:20   
anidla
ni ja user posted image

a sto haos ? sve smo se porodile,i ostale zive i zdrave, bitno je ko ce te poroditi a ne gdje ces se poroditi....moje misljenje....

dzaba mi sve najnovije i najbolje ako ce me poradjati tamo neki xy i ako ne daj boze sta krene po zlu,opet taj neko ko se poradja ide u te bezvezne bolnice

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 18:01:52   
simba00
IZVORNA PORUKA: maja!

Da li postoje privatna porodilista u BIH???? Zna li ko? Bilo gdje.....Drzavne ustanove su haos!


Ne postoje. Dok god se zdravstvo ne privatizira, teško da će i postojati. Ja isto ne mogu vjerovati da porodilište ne može nabaviti CTG ili UZ uređaj noviji od onih proizvedenih u osamdeset_im. A svima puna usta nataliteta. Dok se nešto ne promijeni, parimo oči na ovome user posted image

http://www.geburtshaus-geldern.de/bildergalerie.php



< Poruku je uredio simba00 -- 4.8.2012 18:02:21 >

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 19:15:10   
ksena
Kad sam se poradjala najmanje bitnnoi je bilo koje boje su zidovi, kakvu uniformu nose doktori, kakve su zavjese u radjaoni. Ono sto mi JE bilo bitno je da se kraj mene nalazi sposobno osoblje koje ce pomoci da se bebica rodi zdrava, a poslije me niko nije interesovaouser posted image . I da postoji privatno porodiliste ja ne bih tamo isla, jer zaista sam zadovoljna sa odnosom koji su imali prema meni. Razumljivo, niko me nije drzao za ruku, niti mi tepao, ali su sasvim profesionalno odradili svoj dio posla, ja zauzvrat sam "slusala" uputstva i svi sretniuser posted image

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 20:42:00   
Hannan
Bilo je Tuzli, Plava poliklinika,ali dugo nisam cula da s eneko porodio kod njih.Porod je prije 5g kostao oko 800KM. Ali su radili samo zene kod kojih je trudnoca bila skolska, i ako sta zagusti slali su na UKC.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 20:56:23   
maja!
Hvala cure....A kao medicinska sestra sam prisustvovala mnogim porodjajima...i znam ja kako to ide....mnogo bolje od ostalih....Ja bih vjerovatno dobila malo bolji tretman....ali svakako nisam tip koji se gura od ostalih na osnovu radnog mjesta....zbog toga i pitam....A i trudnocu vodim privatno iskljucivo radi bolje higijene i uopsteno svih uslova....Jednom otisla u dom zdravlja i cekala na red jedno 3 sata...pa onda vise volim platiti 30 km i doci na kontrolu kad ja zelim....Mislila sam da postoji neko privatno porodiliste sa strucnjacima....zao mi je sto cujem da takvo sto nema....Svakako hvala na odgovorima :) Pozdrav svima!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
4.8.2012 22:07:14   
Teddy Bear
Narucim se u DZ i ne cekam dugo, i prvu trudnocu sam vodila u drzavnoj instituciji, a evo i drugu, i ja sam hvala Bogu prezadovoljna. Isto mogu reci i za porod, porodila sam se na Jezeru u maju prosle godine, i sve je proslo hvala Bogu kako treba, i ja sam bila prezadovoljna. Ja mislim da ima puno predrasuda o drzavnim institucijama, tudjih negativnih iskustava a najbitnija su nasa licna ocekivanja. Ja sam od prvog dana bila veliki optimista i samo sam mislila pozitivno, i tako je na kraju i bilo.user posted image

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
5.8.2012 17:24:04   
ksena
U mom gradu i nema privatnih ginekologa, ukinuli su dvojne prakse prije koju godinu, tako da najveci dio trudnica ide drzavnom. Mozemo birati hocemo li ici u Dom zdravlja, ili u bolnicku ambulantu. Obavezno je narucivanje, nekada se ceka duze, zavisi da li doktor ima operacju, ali nije vise od sat vremena, otprilike. Ja sam voljela cekati u ambulanti, jer se nekako potrefilo da nas tri trudnice uvijek budemo zajedno, valjda nas naruce u isto vrijeme. Lijepo se ispricamo, uporedimo veličine beba i začas prodje vrijeme user posted image . Ja sam bila zadovoljna

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
5.8.2012 17:38:07   
smajli80
Ksena i ja smo iz istog gradauser posted image dosad jedina koju znam.Ovo je tačno i meni je baš bilo zanimljivo čekati sa ostalim user posted image ,i ćaskati.Apogotovo što je nova ambulanta sagrađena prošle godine.Jako je lijepo i uredno.
Moj doktor je V.D.user posted image

Ne bih mjenjala ni ambulantu ni doktora ni za jednu/g privatnu tj privatnikauser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
5.8.2012 22:30:33   
simba00
Jeste, super je što ima puno trudnica i što svaki pregled, odnosno to dugotrajno čekanje, prođe brzo kroz priču s njima. Svako ima svoje prioritete, naravno da je najbitnija sigurnost i stručnost osoblja, ali i okolina u kojoj se žena porađa. Ja kad uđem u one prostorije javnih bolnica, osjetim onaj miris, vidim žute zidove, stare, isprane predmete, prljave šteke i stolice, ručke, depresivne duge hodnike s malo osvjetljenja - ne osjećam se nimalo lagodno. Itekako bih voljela da se porodim u nekoj lijepoj, vedroj ustanovi, s ljubaznim i stručnim osobljem, čistim priborom i slično. A što reče neko - sve zavisi od toga šta pojedinac očekuje, ne samo od bolnice i zdravstva, nego i od države u kojoj živimo.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
6.8.2012 0:38:05   
milenium

IZVORNA PORUKA: simba00

IZVORNA PORUKA: maja!

Da li postoje privatna porodilista u BIH???? Zna li ko? Bilo gdje.....Drzavne ustanove su haos!


Ne postoje. Dok god se zdravstvo ne privatizira, teško da će i postojati. Ja isto ne mogu vjerovati da porodilište ne može nabaviti CTG ili UZ uređaj noviji od onih proizvedenih u osamdeset_im. A svima puna usta nataliteta. Dok se nešto ne promijeni, parimo oči na ovome user posted image

http://www.geburtshaus-geldern.de/bildergalerie.php




kad bi netko u nas ovo napravio mislim da bi se dobro OPARIOuser posted image

potpuno razumijem maju i simbu. ali nismo svi isti.ima žena koje su zadovoljne i kad vide da ima papira u wc-u.nekoga i takve stvari čine sretnim jer su možda navikli na manje.ali mene bome nebi zadovoljile sitnice kad je zdravlje u pitanju.

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
6.8.2012 8:39:45   
Full Moon
Ja sam se i sa prvim djetetom pitala ima li gdje privatno, nisam sad princeza ali prosto sam se bojala bolnica, a tek kad su me primili u Vojnu, nista mene nije bilo strah poroda koliko sam muzu svaki cas tipkla 'vodi me odavde' user posted image , da ja to ne mogu izdrzati, hahahah, oni kreveti, preko najloni, ma ludilo, mislim hvala Bogu nisam ocito imala iskustvo sa bolnicama pa mi je sve to bilo ono bas zastrasujuce, ali vrlo brzo sam se fokusirala samo na to da rodim bebicu, i onda sam shvatila da smo sve u istoj poziciji, te cure su bile zlatne, sve koje su lezale, i jednostvno neko ko je u istoj situaciji kao ti najbolje te razumije, sad opet me ceka isto aBd ali samo da sve prodje brzo i dobro i da idem svojoj kuciuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
6.8.2012 11:36:02   
maja!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
6.8.2012 11:37:00   
maja!
user posted image user posted image

(odgovor članu simba00)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
8.8.2012 20:18:37   
sunce1
mislim da se nesto prica da bi moglo privatno porodiliste da se otvori u Mostaru

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
8.8.2012 20:30:46   
morenaa

IZVORNA PORUKA: sunce1

mislim da se nesto prica da bi moglo privatno porodiliste da se otvori u Mostaru

zar stvarno? a gdje to, nisam prije cula user posted image

(odgovor članu sunce1)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
8.8.2012 21:34:12   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: maja!

Hvala cure....A kao medicinska sestra sam prisustvovala mnogim porodjajima...i znam ja kako to ide....mnogo bolje od ostalih....Ja bih vjerovatno dobila malo bolji tretman....ali svakako nisam tip koji se gura od ostalih na osnovu radnog mjesta....zbog toga i pitam....A i trudnocu vodim privatno iskljucivo radi bolje higijene i uopsteno svih uslova....Jednom otisla u dom zdravlja i cekala na red jedno 3 sata...pa onda vise volim platiti 30 km i doci na kontrolu kad ja zelim....Mislila sam da postoji neko privatno porodiliste sa strucnjacima....zao mi je sto cujem da takvo sto nema....Svakako hvala na odgovorima :) Pozdrav svima!



imas i opciju poroda kod ginekologa u ordinaciji. ja mislim da je dr.Omeragic imao to na cjenovniku. sad, on je priznati ginekolog a ne znam koliko je strucan sto se poroda tice.

al opet, ako ne daj Boze sta zagusti 8babica si pa znas kako to ide), hitno te salju u bolnicu.

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
17.8.2012 13:33:37   
ray
ne razumijem kako IKOME (bez obzira u kakvim uslovima zivi i na kakve uslove je navikao) moze biti nase porodiliste zadovoljavajuce, kada skoro svako novorodjence koje ja znam je zavrsilo sa MRSOM??

kad se samo sjetim one stare zgrade prije no sto se GAK preselio na jezero... gluho bilo. nisam lezala na porodiljskom vec sprat vise , na ginekologiji i na intenzivnoj (gdje su dovodili zene nakon carskog reza). tu nije bilo ni wc papira, ni tople vode , a prozori su morali biti uvijek otvoreni ( i kad je vani hladno) jer je smrad amonija bio "opojan". i tu su se mnoge porodile, ali opet ne mogu da shvatim kako je to nekome bilo dobro. ali milenium dobro rece, zavisi ko je na sta navikao.
kazu da su sada uslovi puno bolji, samo i dalje ostaju sestre koje tako jasno diskriminiraju pacijente na osnovu toga koliko su "na kafu" dobile.

ja bih dobro platila da se mogu poroditi u nekoj cistoj , lijepoj bolnici sa ljubaznim i strucnim osobljem. meni nekako taj osmjeh na licu i ljubaznost puno znaci.

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
17.8.2012 15:00:27   
Teddy Bear
Moje misljenje je da se na takve uslove ne moze naviknuti pa da se kaze " neko je na takvo nesto navikao", jer ne boravi se u bolnici svaki mjesec, pa da se navikne, a kucna atmosfera se ne moze porediti sa bolnickom, ili ispade da je taj neko navikao na pomenutu prljavstinu jer je ima i u kuci, apsurd. Ja sam spomenula nasa ocekivanja, i sve zavisi od osobe do osobe, neko ocekuje previse a neko malo manje, a da ima svasta ,ne samo na Jezeru, istina je da ima.
Ja sam sama sa sobom raspravila, kao prvo da me mora boljet, da ce me mozda sjecnut, sasit, ...a za uslove, da ne idem u hotel nego u bolnicu, i nisam dosla na godisnji nego da se porodim, i hvala Bogu pa se samo prenoci, jer niko ne voli bolnice. A mislim da bi svi voljeli da imamo najbolje uslove, kako u porodilistima tako i ostalim javnim ustanovama...

(odgovor članu ray)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
17.8.2012 15:10:40   
veeseelaa
neko ocekuje previse a neko malo manje, a da ima svasta ,ne samo na Jezeru, istina je da ima.


ja sam se porodila 2008 na očnoj i ništa mi nije smetalo
osoblje ljubazno, a ćoškove i nisam zagledivala
bitno mi je bilo da sam rodila svoje sunce da smo žive i zdrave

i baš me danas zvala babica koja me porodila, htjela mi svratiti na kaficu na poslu al ja kasno vidjeh propušten poziv pa se ne vidjesmo

helem rekla sam joj da sam user posted image i da će me ona poroditi opetuser posted image aBd


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
18.8.2012 18:49:14   
maja!
Nisam babica ali sam gledala porodjaje vise puta :)user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: maja!

Hvala cure....A kao medicinska sestra sam prisustvovala mnogim porodjajima...i znam ja kako to ide....mnogo bolje od ostalih....Ja bih vjerovatno dobila malo bolji tretman....ali svakako nisam tip koji se gura od ostalih na osnovu radnog mjesta....zbog toga i pitam....A i trudnocu vodim privatno iskljucivo radi bolje higijene i uopsteno svih uslova....Jednom otisla u dom zdravlja i cekala na red jedno 3 sata...pa onda vise volim platiti 30 km i doci na kontrolu kad ja zelim....Mislila sam da postoji neko privatno porodiliste sa strucnjacima....zao mi je sto cujem da takvo sto nema....Svakako hvala na odgovorima :) Pozdrav svima!



imas i opciju poroda kod ginekologa u ordinaciji. ja mislim da je dr.Omeragic imao to na cjenovniku. sad, on je priznati ginekolog a ne znam koliko je strucan sto se poroda tice.

al opet, ako ne daj Boze sta zagusti 8babica si pa znas kako to ide), hitno te salju u bolnicu.


(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
9.9.2012 19:26:12   
Visnja RR
uskoro ce i SA imati privatno porodiliste

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja!)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
9.9.2012 20:19:46   
Full Moon
Hoce li do decembrauser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Privatna porodilista u BiH?????
9.9.2012 20:21:29   
Visnja RR
ne vjerujem... obzirom na informaciju za mene je "uskoro" pojam za sljedecu godinu...ali mogu samo reci blago tim trudnicama

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *