|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
22.6.2013 14:10:52   
Visnja RR
Hrvatska nakon 1. jula postaje punopravna članica EU, te se u skladu sa tim prilagođavaju i uslovi za ulazak stranih državljana u ovu zemlju, pa tako i državljana BiH.

Ministarstvo vanjskih poslova BiH radi potpunijeg informisanja građana podsjeća na propise koji se već primjenjuju ili će se početi primjenjivati od 1. jula, s obzirom da su se u javnosti pojavile različite informacije o važećim propisima i o njihovoj primjeni prilikom prelaska granice sa Hrvatskom.

Hrvatska od 1. jula počinje primjenjivati pravila Schengenskog sporazuma, a više informacija može se naći na internet stranici Ministarstva bezbjednosti BiH.

Prema odredbama šengenskog pravnog nasljeđa, državljani takozvanih trećih zemalja prilikom ulaska na teritoriju članica EU moraju imati važeću putnu ispravu, radi unosa evidencijskih pečata pri prelasku spoljnih granica EU.

Budući da se BiH nalazi u kategoriji zemalja čijim državljanima nije potrebna viza za ulazak u države članice EU ako su nosioci biometrijskih pasoša, Hrvatska od 1. jula neće zahtijevati vize za državljane BiH prilikom ulaska u Hrvatsku ukoliko te osobe posjeduju biometrijski pasoš.

Državljani BiH koji su nosioci pasoša koji ne sadrži biometrijske podatke moraju prije prelaska granice sa Hrvatskom imati obezbijeđenu vizu za ulazak u zemlje članice Schengenskog sporazuma.

Ostaje na snazi važeća regulativa koja propisuje da maloljetna djeca koja putuju u pratnji jednog roditelja, osim pasoša, moraju imati pisanu saglasnost drugog roditelja, a ona koja putuju u pratnji takozvanih trećih lica moraju imati pisanu saglasnost oba roditelja.

100 eura po danu boravka

Na snazi ostaje nacionalna regulativa Hrvatske koja propisuje visinu sredstava potrebnih strancu za izdržavanje tokom boravka u Hrvatskoj.

Tokom kratkotrajnog boravka do tri mjeseca, visina sredstava potrebnih strancu za izdržavanje propisana je Uredbom o viznom sistemu i iznosi u protivrijednosti 100 eura po danu predviđenog boravka u Hrvatskoj.

Ako stranac posjeduje ovjereno garantno pismo fizičke ili pravne osobe iz Hrvatske, dokaz o uplaćenom turističkom aranžmanu ili sličnu ispravu, dužan je predočiti dokaz o posjedovanju sredstava u protivrijednosti 50 eura po danu predviđenog boravka u Hrvatskoj.

Unošenje lijekova u Hrvatsku

Unošenje gotovih lijekova za lične potrebe putnika moguće je u količinama potrebnim najviše za liječenje do mjesec dana, uz uslov da su odobreni od nadležnih tijela zemlje proizvođača i to uz posjedovanje odgovarajuće medicinske dokumentacije - prepisa istorije bolesti, potvrde ljekara.

Unošenje lijekova koji sadrže drogu, takođe, za lične potrebe putnika, moguće je u količini potrebnoj za liječenje do najviše pet dana i to, takođe, uz posjedovanje medicinske dokumentacije, iz koje proizlazi neophodnost uzimanja lijeka - kopije recepta za lijek, kopije istorije bolesti ili ovjerene ljekarske potvrde.

Ukoliko je riječ o osobama koje su na supstitucijskoj terapiji bolesti zavisnosti, odnosno terapiji malignih bolesti, količina lijeka može biti za 15 dana lične upotrebe.

'Razumne količine hrane'

Preko graničnih prelaza mogu se unijeti razumne količine hrane, a riječ je o količinama za lične potrebe putnika i njegove porodice, kao što su hljeb, kolači, čokolada i konditorski proizvodi, dodaci hrani, tjestenine, supa i začini, te drugi prehrambeni proizvodi koji ne sadrže svježe ili prerađeno meso i proizvode od mlijeka ili riba.

Ostali proizvodi podliježu kontroli i moraju posjedovati odgovarajuće sertifikate.

U putničkom saobraćaju fizičkih lica ličnim prtljagom smatraju se odjeća, obuća, higijenske potrepštine, te druga roba: lični nakit, foto aparati i kamere, laptopi i drugi mobilni električni uređaji, sportska oprema, predmeti za razonodu, u razumnoj količini, koji su putniku potrebni za vrijeme privremenog boravka.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
22.6.2013 14:30:00   
Visnja RR
da li ste vi tražile ovu potvrdu??
šta se u njoj navodi (pri tom ne mislim na garantno pismo ni na dokaz o uplačenom aranžmanu.... već na "slicnu ispravu"
Ako stranac posjeduje ovjereno garantno pismo fizičke ili pravne osobe iz Hrvatske, dokaz o uplaćenom turističkom aranžmanu ili sličnu ispravu, dužan je predočiti dokaz o posjedovanju sredstava u protivrijednosti 50 eura po danu predviđenog boravka u Hrvatskoj.

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Admin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
22.6.2013 21:28:51   
koka i po
bpme ce malo ko iz Bosne da se okupa na Jadranu ove godine.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 12:17:08   
chuci
ovo će biti ko god krene na more ide samo na jedan dan user posted image

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 13:19:05   
raja_ringe
Nekada je bilo priče da može i kartica 'na uvid', pa me interesuje zna li neko je li to istina i je li samo kreditna ili može i debitna?

Ima li neko tačnu informaciju da li je naljepnica 'beba u autu' obavezna preko granice i ako jeste do koje dobi djeteta? Koga bi mogla nazvati da to prvjerim?

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 14:46:10   
vjestica

IZVORNA PORUKA: koka i po

bpme ce malo ko iz Bosne da se okupa na Jadranu ove godine.


pa nema samo Hrvatska Jadran

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 14:55:17   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


Ako stranac posjeduje ovjereno garantno pismo fizičke ili pravne osobe iz Hrvatske, dokaz o uplaćenom turističkom aranžmanu ili sličnu ispravu, dužan je predočiti dokaz o posjedovanju sredstava u protivrijednosti 50 eura po danu predviđenog boravka u Hrvatskoj.



Ne razumijem ako imam all inclusive aranzman zar mi treba 50 eura dnevno? To bi bila glupost nevjerojatna!!!

I za lijekove ne razumijem sta ce mi potvrda ako kupujem lijekove koji se uzimaju bez recepta user posted image

Koje bedastoce zaista!!!

Zivo me zanima koliko ce im sad cesi i njemci trositi. Ima da sad tek nose svu hranu kad nema granice user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 14:56:43   
Mya_81 RR
I recimo sta sad kad odem prijateljici u ZG, nije valjda da i tada moram imati 100 eura ili da od nje moram traziti da mi salje ovjerenu potvrdu user posted image Joj, ne mogu sebi doci user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:04:07   
Visnja RR
zakon o 100 eura postoji od 2004... obicno se nije sprovodio ali ko zna sada...

po savjetu Hanady ja sam zamolila gazde da mi pošalju potvrde za naše dvije porodice (mi i prijatelji)...

A čula sam da se može ponijeti i izvod s kartice umjesto 100 eura


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:13:35   
Mya_81 RR
Znam da ima zakon o novcima vec odavno, ali mislim da je to iskreno pretjerivanje. Hallo, ko ovdje ima 100 eura po danu po osobi? Ja s tim novcima sigurno ne bih ljetovala u Hrvatskoj. I zaista budu li sve to provjeravali cisto sumnjam da ce nasi ljudi nastaviti ljetovati kod njih, a odbit ce se ovo samo nama o glavu. Cehe i njemce bas ce provjeravati. A smijesno mi je koliko njih nosi ama bas sve sa sobom, od vode pa do ostalih potrepstina, a koliki im je standard u odnosu na nas???

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:14:02   
Mya_81 RR
Vrijeme je da se vidi i Crna Gora user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:24:49   
lady_bubamara

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Znam da ima zakon o novcima vec odavno, ali mislim da je to iskreno pretjerivanje. Hallo, ko ovdje ima 100 eura po danu po osobi? Ja s tim novcima sigurno ne bih ljetovala u Hrvatskoj. I zaista budu li sve to provjeravali cisto sumnjam da ce nasi ljudi nastaviti ljetovati kod njih, a odbit ce se ovo samo nama o glavu. Cehe i njemce bas ce provjeravati. A smijesno mi je koliko njih nosi ama bas sve sa sobom, od vode pa do ostalih potrepstina, a koliki im je standard u odnosu na nas???



baš vala, i da imam 100 eura po danu odakle mi user posted image ma da imam te pare ne bih ni išla u Hr što kažeš

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:36:25   
HAHA
Nama su na graničnom prijelazu Maljevac(Velika Kladuša)nekoliko puta tražili da im pokažemo novac,100e po danu po osobi,iako smo išli samo do Karlovca(60-ak kilometara) i to već od prije nekoliko godina.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu lady_bubamara)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:49:15   
Visnja RR
ja lično mislim da neko pravi nepotrebno tenzije... i da se baš neće trkeljati previše... možda samo "sumnjiva lica" user posted image

evo skvo je juce prešla s porodicom i niko ih nije ni pogledao a bili su jedini na granici ..išli preko Livna...

dobro nije još 1.juli



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:49:30   
Full Moon

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Vrijeme je da se vidi i Crna Gora user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:51:57   
Full Moon
Visnja, i mi smo prosli bez ikakvih problema, ali sad da li slucajno ili ne pitali su nas gdje cemo boraviti, mislim konkretno za smjestaj, i to je bilo sveuser posted image , ma sto kazes bice kao i prije, jbg, zao bi mi bilo da se nekome odmor pokvari zbog ovih pravilauser posted image , mislim lijekovi, kes...

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:55:09   
klemzi
Ja mislim da će od svega biti tresla se gora,rodio se miš.
skoro svakog mjeseca prelazimo HR granicu, idemo u Osijek ili Sl. Brod i nikad nismo imali problema, išli smo i prošle sedmice, ali eto da se ne ugrizem za jezik sačekajmo 1.juli.

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:55:45   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja lično mislim da neko pravi nepotrebno tenzije... i da se baš neće trkeljati previše... možda samo "sumnjiva lica" user posted image

evo skvo je juce prešla s porodicom i niko ih nije ni pogledao a bili su jedini na granici ..išli preko Livna...

dobro nije još 1.juli



Naravno da puno ovisi o onome ko radi trenutno na granici. Iskrena da budem mislim da ih je trenutno previse nafurano u taj ulazak, kao da je to sad toliko bitna stvar. Mislim, necu sad pisati o tome, jer sam ulazak u EU nije tema, ali ne znam vrijedi li riskirati i kako ce se ponasati nakon ulaska.

S hranom jasno uvijek je bio rizik, to neka provjeravaju i sprjecavaju, ali da mi prave problem jer nosim sirupe i klizme bez ljecnicke potvrde mi je van svake pameti pa da ne znam u kakvo clanstvo ulaze.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:57:38   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: klemzi

Ja mislim da će od svega biti tresla se gora,rodio se miš.
skoro svakog mjeseca prelazimo HR granicu, idemo u Osijek ili Sl. Brod i nikad nismo imali problema, išli smo i prošle sedmice, ali eto da se ne ugrizem za jezik sačekajmo 1.juli.

I meni se čini da će biti ovako.
Mi smo znali bar jednom mjesečno do Zagreba spucati, čisto da na guza puta vidi ili malo u šoping. Niko nikad ništa tražio nijeuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 15:57:42   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: klemzi

Ja mislim da će od svega biti tresla se gora,rodio se miš.
skoro svakog mjeseca prelazimo HR granicu, idemo u Osijek ili Sl. Brod i nikad nismo imali problema, išli smo i prošle sedmice, ali eto da se ne ugrizem za jezik sačekajmo 1.juli.


Ma, nisam ni ja nikad imala problema. Nisu me nikad nesto ni provjeravali, osim dokumenata.
Valjda ce biti pametni pa shvatiti da ipak moraju pogledati malo kroz prste.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 16:00:42   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: klemzi

Ja mislim da će od svega biti tresla se gora,rodio se miš.
skoro svakog mjeseca prelazimo HR granicu, idemo u Osijek ili Sl. Brod i nikad nismo imali problema, išli smo i prošle sedmice, ali eto da se ne ugrizem za jezik sačekajmo 1.juli.

I meni se čini da će biti ovako.
Mi smo znali bar jednom mjesečno do Zagreba spucati, čisto da na guza puta vidi ili malo u šoping. Niko nikad ništa tražio nijeuser posted image


A nikad ne znas kako ce sve fercerati nakon ulaska, s obzirom da im je to od nacionalne vaznosti user posted image
Iskreno, nisam mogla doci sebi kad sam vidjela sta sve pripremaju za 01. da se obiljezi ulazak. Svijet je bas poludio!

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 16:00:53   
HAHA
Višnja,ja sam inače sumnjivo lice user posted image .

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 16:04:30   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: HAHA

Višnja,ja sam inače sumnjivo lice user posted image .

Ja sam zaista sumnjivo liceuser posted image
Već sam pisala, pa da se ne ponavljam. Uglavnom, mene pretresaju na zapadi od-douser posted image
A pošto će sad Hrvatska na taj "zapad", eto meni opet belajauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 16:04:54   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: HAHA

Višnja,ja sam inače sumnjivo lice user posted image .


user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Propisi za putovanje u HR nakon 1.jula
23.6.2013 16:44:29   
maja78 RR
ja to ovako gledam, necu imati love toliko u novcaniku, ako puste puste, ako ne puste oni su na gubitnku i njihovi gradjani


ja znam da vec turkeljaju, ali isto tako i da neko prodje onako
takodje kolegi iz mostara je jedan prijatlej carinik rekao da ce biti ogromne guzve i da nece vise ko prije moci ici na kupanje poslije posla (moci ce ali nece radi guzve)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *