|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 12:45:19   
Mamica24
Kao što rekoh, svašta nešto me interesuje pa i ovo ->>

Na koji način vi reagujete protiv stresa i problema

dok ste trudne! Evo baš dans sam imal neku scenu na poslu

pokušala sam se kontrolirati nekih dubokim disanjnem i čitanjem viceva samo da se

oraspoložim!! user posted image

Šta vi radite i kako na vas utiče stres ili neki problem, kako ga se riješite!!??


Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 13:04:04   
Tidzi
U prvoj trudnoci ga sam se rjesavala placom! A znala sam plakati i onako bez veze i to ko kisna godina. Kao da mi je pomrlo pola familije. Jaucem koliko mogu. Al, posle runde placa bude mi bolje, osjecala sam se kao nova. U drugoj sam isto bila napeta i nervozna. Sve mi picilo po zivcima. Kada bi se na poslu iznervirala, disala bih duboko i pjevala, a kada bi vidila da se situacija pogorsava, onda me savlada neko povracanje i idem kuci. Srecom od 5-tog mjeseca sam bila na bolovanju!

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 13:04:14   
tajcika
po mom skromnom misljenju mislim da ovdje nema adekvatnog odgovora, trenutno imam jedan JAKO veliki problem i nista nemoze da me smiri zbog toga koliko god ja to nastojala da odbacim od sebe prvo iz razloga sto moram da budem smirena zbog svoje user posted image jer mi je trudnoca rizicna, misli o tome rade 100 na sat cak se i nocu budim i razmisljam o tome,pitam se ko je toliko vrijedan mog zivota i zivota moje porodice al ....sva pitanja ostaju bez odgovora,tjesim se nekako da rijesenja uvijek ima pa se nadam najboljem ...
znam da nije ti ovo bas neki odgovor al je trenutno jedino sto mogu sada da skontam...

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 13:26:16   
suncan_dan
e ovako na poslu mi pricaju kakva sam bila...kazu da sam trazila dlaku u supi, i kad bi je nasla onda sam se samo derala na njih, tako da su oni skontali koliko je sati, i pustili me svi na miru...bilo je ono samo kako si, kako trudnoca....i brzo dalje user posted image meni je to sadsa smijesno da sam takva bila (al potvrdu ju mi i privatno) i ako mi je trudnoca bila malo teska (ne samo zbog trudnoce same, nego i privatno je se par stvari desilo, koje su takoder na mene utjecale)radila sam sve do kraja, mozes mislit kako im je bilo user posted image u mene je isto bbio muz obolio, sto on sam nije mogao da to preradi, pa je bilo s posla kuci i onda sa muzom pricanje i njeme olaksavanje, i ako nisam mogla mozda ni sama da preradim, gledala sam da mu to nepokazujem....onda smo nas dvoje imali neki ritual koji smo svake veceri u 8 radili user posted image i to je meni stvarno jako olaksalo, i taj ritual je ovako izgledao: napravimo caj stavimo svijece na sto(niski sto) sijednemo na pod, upalimo mozarta ili bach nepricamo pola sata nista, nego pijuckamo caj i praznimo se kroz vijezbe i pravilno disanje protiv stresa.To su vijezbe kod koji se neskace ili nesto, nego se prave sijedeci :) jest mmozda da malko to sve smijesno zvuci, al nama je obadvoma pomoglo.
neznam koliko ti imas mogucnosti da bi to skupa s muzem mogla radit, al ako on nece, onda uradi ati za sebe, povuci se pola sata sama u jednu sobu, i prakticiraj to. mislim pola sata nije nista a i svima mora bit jasno da si ti trudna + da radis i da ti jednostavno treba vremena za tebe.

zelim ti sve najljepse i uzivaj u tvojoj trudnoci, mazi svoju puparu i pricaj nesto lijepo svojoj bebanoj, navij jos sat da svira i uzivajte. ( ps pojedinima je bilo isto smiojesno sto sam ja cijelo vrijeme kruzila s rukom po svom stomaku, i sto sam s bebom razgovarala, kako prije je se krilo da je se trudno, pa sam im ja rekla da mene to neinteresuje, jer ja radim onako kako ja hocu, a to sto oni nisu mogli prije sta cu ima ja.)


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 13:32:39   
Gemin
Pozdrav svima! user posted image

Tema kao naručena!
Upravo sjedim u kancelariji i pokušavam da se ne sekiram radi nekih stvari. U sebi ponavljam da ovo što se ovdje trenutno dešava nije važno. Pokušavam da se isključim od zbivanja, a gledaću da odem i na petominutnu štenjicu oko kancelarije. Ponekad pomaže da se nakratko udaljim.





(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 13:41:33   
Nadja08
Mene je, na svu sreću, sama trudnoća štitila od stresa u trudnoći user posted image .
Jednostavno sam tako "naštimana" bila da se sve stresno odbijalo od mene. Možda je rješenje - biti duboko skoncentrisan na svoje blaženo stanje (ranije bih se uvijek nasmijala na taj izraz) i ako ne ide nesvjesno, onda svjesno odbaciti od sebe sve sto te nervira i samo misliti na to kako ugoditi sebi i toj bebici koja raste u tebi.

(odgovor članu Gemin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 16:24:46   
Mamica24
ista sam ti takva. Još mi dodje kolegica i stvori frku oko gluposti bez obzira ikakvog
na moje stanje trenutno. Bitno je da se ona istrese na mene i da je njoj lakše
a to što ću se j apotresti to okači mačku o rep.

i šta čovjek da radi. Da se svađam - ne pada mi na pamet, da se tučem ni to..
Da mi je neki djelotvoran metod da to sve ignorišem u sekundu.. ali ne znam!!user posted image user posted image

(odgovor članu Gemin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Protiv stresa u trudnoći
28.10.2009 21:27:24   
delfin
Ja sma inače osoba n akoju utiče stres (imam čak i povišen prolaktin - hormon stresa). I uvjek sam govorila da mi je samo a zatrudnim i biće me briga za sve. I hvala Bogu sad sam trudna, i u početku me nije moglo ništa iznervirati, bila sam ko "blažena2, ali polako sam počela popuštati, i neki dan sam se tako iznerviralauser posted image  na poslu, da mi je poslije bilo krivo za zašto to sebi radimuser posted image  Pogotovo jer nisam lako zatrudnila. sad vadim neke nalaze i na bolovanju sam, a prije sam izlazila sa posla, žurila... Ali kontam ko ih više šiša. Moram polako da se ponovo ubijedim da smo najvažniji ja i user posted image , i da stvari koje me nerviraju jednostavno ignorišem.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Protiv stresa u trudnoći
29.10.2009 9:05:39   
Mamica24
Evo kako sam ja ispoljila postresne reakcije. Ako se nekome nešto slično desilo nek m ijavi.

Juče sam se nešto nanervirala na poslu. Da bi se jutros u 4 sata trznula iz sna i počela tresti kao

da imam groznicu. to je izgledao kao neki napad straha i nekog ružžnog osjećaja.

I to me jej uplašilo zbog beeb. mislila sam da sam ružnno sanjala pa da sam se trznula.

Popila sam apaurin i malo se smirila. Da bi me evo jutros tako noge boljele tačnije listovi me odvaljuju!!

Jel se još nekom ovo desilo??!! Heeellllllpppppppp!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Protiv stresa u trudnoći
29.10.2009 14:28:21   
suncan_dan
mamica24 dali imas i ponekad grceve u listovima, po noci, ili po danu???

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Protiv stresa u trudnoći
29.10.2009 16:24:09   
Mamica24
IZVORNA PORUKA: suncan_dan

mamica24 dali imas i ponekad grceve u listovima, po noci, ili po danu???


uhh.. itekako naročito ujutro kad se budim.
List noge mi se tako zna zgrčiti da mi se naprosto vrišti!!
Evo i danas na poslu me žigne koji put listovi na nogama. Pila sam vode dosta pa je
malo ublažilo. Al me strašno prepala moja groznica  koja se javila odmah kako sam se
trznula iz sna jutros u 4 sata, al bez temperature, bez bolova bez ičeg.. Isto kao da me u snu nešto prepalo!!

MA užas!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne do Bog da se ponovi!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Protiv stresa u trudnoći
29.10.2009 16:57:04   
suncan_dan
oooooh onda mi je sve poznato....nego otici svom doktoru i nek ti propise magnesium...u mene su bile 300mg.koji si mijesec??

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Protiv stresa u trudnoći
29.10.2009 17:06:30   
lilix
IZVORNA PORUKA: suncan_dan

oooooh onda mi je sve poznato....nego otici svom doktoru i nek ti propise magnesium...u mene su bile 300mg.koji si mijesec??


slažem se i ja koristim Mg 250mg, od Natural Welth trenutno, a u prvoj trudnoći sam pila šumeće Dietpharm od 300mg

nije to ništa strašno, samo nedostatak Mg


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Protiv stresa u trudnoći
29.10.2009 18:28:12   
suncan_dan
ako hoces, êvo ima ovde tema o grcevima u trudnoci, ako si preko 36 sedmice onda pitaj obavezno dr. dali mozes da uzimas.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_95721/mpage_2/key_/tm.htm


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Protiv stresa u trudnoći
29.10.2009 18:43:54   
Anoniman
Drage moje, meni je sve ravno do mora kada sam trudnauser posted image user posted image user posted image
Ozbiljno.
Po prirodi sam osjetljiva osoba,  ali kada sam trudna...nista me ne nervira...sve gledam s vedrije strane. Imam napade smijeha...malo sam luckata u trudnociuser posted image

(odgovor članu suncan_dan)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Protiv stresa u trudnoći
30.10.2009 9:33:36   
bini
ova tema kao narucena, zanima me da li se stres i cesti napadi placa mogu odraziti na moju bebicu obzirom da mi je 18 sedmica user posted image , konkretno sinoc sam imala neku frku sa svekrvom i cijelu noc sam user posted image , jutros sam fuj...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Protiv stresa u trudnoći
30.10.2009 10:03:51   
suncan_dan
draga bini, bas mi je zao...nebi htijela da te uplasim, jer to stvarno nezelim, ali stres se moze da utijece i na trudnocu, samo nedo Bog da se to i kodkoga desi. A  ja bi na tvom mijestu popricala s muzem, i obijasnila kako stres utijece na trudnocu, i da te te neke stvari psihicki na tebe utijecu. nek on onda svoju mamu zamoli, da oko ona nema lijep savijet i lijepu rijec za tebe, onda nek te pusti na miru, jer ipak se radi o vasem dijetetu, zasto nesto izprovocirat, ako nije potrebno.

zelim ti sve najlijepse, i lijepu trudnocu.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu bini)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Protiv stresa u trudnoći
30.10.2009 10:20:34   
bini
suncan_dan hvala na savjetu i razumjevanju, razgovarala sam ja sa muzem,al ona sve radi nekako hinjski i iza ledja, al da ne pokrecem temu o svekrvamo posto vec postoji. 

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Protiv stresa u trudnoći
8.1.2010 9:58:21   
Mamica24
Drage moje ja sam se ovo dana nešto stalno nervirala i sikirala i plakala...

Sad kad sam malo došla sebi strah me uhvatio da nisam slučajno

šta poremetila u razvoju moje bebiceuser posted image user posted image . Ja sam u 7 mjesecu i bebica se vrti

al me tako strah da je nisam potresla jer sam imala grčevitih svađa i plakala sam satima..

Nadam se da bebi nije ništa bilo.. user posted image user posted image i da će moja beba ABD da se rodi sretna, zdrava i zadovoljna.

I uvijek sebi kažem ovo je zadnji put neću se više sikirati

i opet se nešto desi  i ja ne mogu mirne glave ništa prihvatiti..

(odgovor članu bini)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Protiv stresa u trudnoći
8.1.2010 10:51:48   
delfin
Mamica24, neznam kako bih te utješila, i ja sam užasno osjetljiva, a još se trudim da sve to krijem od drugih da ih ne bih sekirala, jer bih se ja opet onda i zbog njih sekirala i plakala. Jednostavno beznadežan slučaj (uf).
Kažu da beba osjeća sve, ali ima i "gorih" od nas  pa su bebe normalne. Najoa je stvar što semi u principu nerviramo i sekiramo oko glupih stvari. Ja počela raditi da ne bih previše razmišljala dok čekam rezultate amnicinteze, al me na poslu iznervirao jedan mail od jednog seronje user posted image . A sto puta sam sebi rekli, samo da zatrudnim biće me briga za sve, nikad se neću više sekirati i plakati....To ti je sigurno poznato.
Ja sam planirala ići kod jedne bioenergičarke kad dođe u Sa, jer bila sam kod nje prije 2 godine i ona me pravo "smirila". Žena mi je odmah rekla po tvojim živcima se može svirati kako si napeta, ne možeš se sekirati za sve i za ono u dalekoj budućnosti. To je moja slaba tačka.
Jednosatvno pokušaj misliti na nešto lijepo, što te opušta, misli pozitivno i biće sve ok (tako i meni kažu).

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Protiv stresa u trudnoći
8.1.2010 12:05:16   
tajcika
mamice 24 samo ti mogu reci svu sekiraciju odbaci za dobrobit sebe i svoje user posted image ,pogotovo sto si sada skoro pri kraju svoje trudnoce,ovo nije samo onako cisto dobronamjeran savjet nego savjet iz iskustva,sve ce biti ok samo pomislis fino na svoju  user posted image  i smiri se mada znam da je mnogo lakse neke stvari reci nego uciniti i da zaista mnogi u nasoj okolini nekada nemaju razumjevanje za ovo "drugo stanje" nego jednostavno istresu svoje frustacije

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Protiv stresa u trudnoći
8.1.2010 12:08:51   
mamaajna
za ovu nasu zenu s grcevima,secer ti u misicima treba ti hodnje

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Protiv stresa u trudnoći
8.1.2010 12:40:27   
dzeni_nl
U prvoj trudnoci ja sam imala previse stresa i to sve zbog svekrve i pod stresom sam i zatrudnila.
Stres je bio najveci uzrok mog spontanog.
Poslije spontanog zarekla sam se sebi da ako ikada vise zatrudnim necu dozvoliti osobama koje mi uposte nisu bitne u zivotu da mi stvaraju toliki stres koji ce da me kosta moje trudnoce.
Sada sam opet trudna havala Bogu i zbog svekrve se ne sekiram ni jedene jedine sekunde, malo se iznerviram zbog muza i njegovih gluposti, ali se brzo ispusem, isplacem i prisjetim se prve trudnoce i kazem sama sebi halooo dosta je vise ti ne zelis da ti se ponovi isto, smiri se i tako se smirim.
Moje misli su sada jedino upucene na moju trudnocu, na moj plod, da izdrzimo do kraja, da ovu bitku dobijemo i da sve prodje u najboljem redu...


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Protiv stresa u trudnoći
3.3.2015 14:27:55   
Berna3
i ja imam strah i od njega se bojim zatrudniti.imam dvoje djece dva carska reza ali postoji želja za trečim.kako taj prokleti strah ublažiti.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Protiv stresa u trudnoći
7.4.2015 14:39:06   
Berna3
šta se smije piti protiv stresa u trudnoći

(odgovor članu Berna3)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *