|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prvi pokreti blizanaca
18.12.2007 12:35:20   
issa
Pošto imam milion pitanja za mame blizanaca ( sadašnje i buduće) ne zamjerite mi na otvaranju velikog broja tema. Uostalom, zato smo tu.

Naime, zanima me kada ste prvi put osjetile te leptiriće u stomaku koje ste protumačile kao prve pokrete svojih beba? Ja sam, čini mi se, osjetila još u 13. tjednu, a nisam baš sigurna da je to bilo to...btw. sad gazim 16....Osjećam te pokrete i neopisivo sam sretna...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prvi pokreti blizanaca
18.12.2007 14:20:27   
baby
cao issa da ti se pridruzim  i kod mene su user posted image  user posted image  danas sam saznala

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.12.2007 22:27:48   
issa
Baby, čestitam od srcauser posted image user posted image user posted image !Želim ti ugodnu trudnoću, uživaj i mazi tibuuser posted image
Koliko si već trudna i da li je sve OK?Kako si se osjećala kad ti je dr rekao da su twinsi? Ja sam zamrla od šokauser posted image
Sad je već OK i ne mogu zamisliti da je drugačije. U subotu idemo na novi pregled

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prvi pokreti blizanaca
21.12.2007 11:09:26   
baby
hvala Issa od srca , trudna sam 9 sedmica i sve je ok , a kako sam se osjecala kad sam saznala to je bilo nevjeovatno cijeli dan sam plaka od srece i bila sam citav dan u soku nikog nit sam cula sta prica niti sam ikog registrovala da je prisutan i sad sam u soku al polako dolazim do sebe .Osjecaj je nevjeovatan . Kako si ti kako tebi napreduju tvoja dva dijamanta

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prvi pokreti blizanaca
22.12.2007 23:29:35   
Suzana
Cao cure, buduce mame dvojki user posted image user posted image !

Evo i mene, nije me dugo bilo na forumu.

Sada sam u 15. sedmici, gazim polako prema 16.

Sto se tice pokreta... Nisam sigurna. Nekad kao da nesto osjetim, ali kako mogu znati da je to "to" user posted image , obzirom da mi je ovo prva trudnoca...

Nego Issa, posto si ti malo vise trudna od mene, ima li sanse da ti je Dr rekao/la dosad kojeg su ti spola djeca? user posted image
Mene to bas zanima hehe.

Baby dobrodosla, ja sam medju prvim majkama dvojki se javila na ovaj forum i bila prilicno usamljena, a odjednom vas se pojavilo hehe, sto me je bas obradovalo.

Ja se isto jesam sokirala kad nam je Dr rekla da su dvije bebe, i smijala sam se, ali mi je ipak trebalo malo vremena da se priviknem na tu cinjenicu. Ono, bilo je i malo straha u pocetku, kako, sta...

Ma bice sve OK! user posted image

Lijepi pozdravi!!!

Suzana

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prvi pokreti blizanaca
23.12.2007 15:47:22   
issa
Suzana, jučer sam bila na pregledu ( vaginalnom UZV-u i onom "stomačnom") i hvala Bogu sve je u redu. Prilikom vaginalnog UZV-a vidio je da je moja nemirna beba ( stalno mlatara nogama, prevrće se), ova koja je bliže  "izlazu" vjerovatno djevojčicauser posted image . To me je nevjerovatno obradovalo iako nije 100% siguran. Narednog mjeseca bolje će se vidjeti obje bebe pa samim tim vjerovatno i spol. Naravno, ako i dalje budu mlatarale nogicamauser posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prvi pokreti blizanaca
24.12.2007 21:31:48   
Suzana
Issa,

Sutra ce mi ova jedna internet stranica javiti da sam u 16. sedmici hehehe, i do sada sam bila 3 puta na pregledu. Sljedeci pregled mi je zakazan odmah iza Nove godine.. Idem na 4D UZV, pa sve nesto kontam da ce mozda moci vidjeti spol. user posted image
Ali, ni tada to ne treba uzimati zdravo za gotovo...
Mojoj drugarici su govorili da je djecak, a onda u 7. mjesecu da je curica, i na kraju je bila curica. user posted image

Neka su bebe zive i zdrave, iako je normalno da covjek ima odredjene zelje. user posted image

Kako se ti inace osjecas?
Fizicki?
Psihicki?

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prvi pokreti blizanaca
25.12.2007 10:25:02   
issa
Joooj i ja bih i išla na 4D UZV, ali u Bihaću ga nema, barem koliko ja znam...
Inače sam super, odlično se osjećam na sve načine, a ipak najbolje kad osjetim pokrete user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prvi pokreti blizanaca
25.12.2007 23:08:58   
Suzana
Hehe, raspitaj se, trebao bi bar neki privatnik da ga ima!

Kazu da je 4D super, pa prenijecu ti iskustva.

Drago mi je da si dobro u svakom pogledu. user posted image

A sto se tice pokreta... pa nekada kao da i ja osjetim treptaje iliti leptirice kako ih nazivaju, ali ono, pomislim da li su bebe, ili nesto drugo. Moguce da su bebe user posted image .

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prvi pokreti blizanaca
26.12.2007 13:38:27   
issa
Ej Suzo, gledala sam na jednom forumu slike sa 4 UZV-a!Previše vjerno izgledaju da me ja malo strah gledati u touser posted image
Nekako kad pomislim da je beba u meni i da će još dugo biti, a ja je već vidim, malo mi je to natprirodno!
E jesam seljanka, jel dauser posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prvi pokreti blizanaca
26.12.2007 19:36:45   
Suzana
Heheh..
Ne znam, nisam nikada imala priliku vidjeti, a uskoro cu aBd, i javim ti sve...

Samo sam od cura koje su bile cula da je fakat extra!

Ee, drago mi je pravo da komuniciramo hehe.

Cujemo se,

Suza

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prvi pokreti blizanaca
4.1.2008 14:41:14   
Suzana
Cao cure,

Nesto ste mi se 'uspavale' sa 2008. godinom, nismo nesto aktivne na ovom nasem dijelu foruma DVOJKE, TROJKE, CETVORKE user posted image .
A ja svaki dan dolazim da vidim ima li nekih novih tema.
Da niste previse dernecile za Novu? user posted image

Evo mene na poslu, vratila se nakon skoro 3 sedmice ljeskarenja i odmaranja.
Ali, tu cu biti jos ovaj januar... Pa aBd na bolovanje!
A ovi minusi su nenormalni... Pa ujutro kad krenem, utoplim se k'o nikad do sad. user posted image

Eh da vam javim da sam se danas narucila za pregled. user posted image
U utorak ujutro, idem na 4D, pa vam se javim. Jedva cekam...

Slatka moja djeca skakucu, sada ih osjecam i znam da su oni (prije 2-3 sedmice, kada sam znala osjetiti neke baloncice, nisam bas bila sigurna da su to bebe), pa jedva cekam i da ih vidim, da su dobro.

Sta ima kod vas? user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prvi pokreti blizanaca
16.1.2008 15:28:20   
baby
Meni je doktor rekao da je u 12 sedmici tesko osjetit te pokrete al kaze pokusaj leci na ledjea opustiti skroz stomak i ako osjetis ( isto kao kad zivac zatrepti negdje ) eh taj osjecaj tad se mrdaju . al ja jos to nisam osjetila.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prvi pokreti blizanaca
16.1.2008 17:29:41   
issa
Baby, ja sam  svoje bebe prvi put osjetila u 13 sedmici i to bas dok sam lezala. tada su mi govorili da je to nemoguće, ali kasnije su se "leptirići" često pojavljivali tako da sam znala da je to bilo to. Sada su to već lagani udraci koje se opet aktiviraju kad ležim. Zato kad sam neraspoložena, ja legnem i čekam. Kad se pojave mogla bih svijet da zagrlim od sreće

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.1.2008 11:56:12   
Suzana
Drage trudnice,
 
Da li mi neka od vas zna reci kada bi moj muz mogao osjetiti pokrete nase djece?
Jedva cekam da i on osjeti te slatke udarce?
 
Elma, mozda bi mi ti mogla reci? Tvoj muz vasu user posted image  i user posted image  sigurno vec osjeti?
 
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.1.2008 13:29:40   
ElmaB
Cao Suzana!

To ti je individualno, ali moj muz je u ovoj trudnoci prvo vidio pokrete na stomaku, kao male izbocine, oko 22 sedmice, a neki dan je i osjetio. Eto, jos malo!

Pusa!

Elma B.user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.1.2008 17:35:30   
Suzana
Hej komsinice user posted image !
 
Hvala ti na informaciji. Znaci, moracemo se jos malo strpiti hehe.
Ma bas bih voljela da i on osjeti, a te izbocine hehe, moram pratiti...
 
Cujemo se,
 
Pusa.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prvi pokreti blizanaca
20.1.2008 9:25:57   
baby
Blago vama  ,ja se moram dobro jos nacekat ja se moram dobro nacekat da mi muz osjeti pokrete ,a i ja sama user posted image  , al bit ce i to ja i moj muz imamo obicaj reci kad nas nesto muci pa cekamo kad ce proc *IZDRZO JE MUJO I GORE *user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prvi pokreti blizanaca
20.1.2008 9:44:39   
ElmaB
Dobro jutro baby!user posted image
 
Samo polako. I ja sam jedva cekala da ih osjetim, pa da onda i on vidi te pokrete. Sve smo mi trudnice ne strpljive. Sada kada ih osjetim, opet imam milion pitanja, sto me malo udaraju, kada ce i oni kao i Tea pravo me lupiti i sl...
 
Pusica, pa se cujemo!
 
Elma B.user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prvi pokreti blizanaca
20.1.2008 20:47:02   
issa
Ja sam tek prije otprilike 7 dana osjetila udarce pod rukom i vidjela te izbočine po stomaku. Ali čim mm stvari ruku, udarci prestanu, a onda i njemu popusti strpljenje. I evo danas je prvi put osjetio. Smijao se pola sata od uzbuđenja...
Fakat slatko i lijepo iskustvo...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prvi pokreti blizanaca
21.1.2008 14:11:12   
Suzana
Issa,
 
Posto smo tu negdje u 7 dana, nadam se da ce i MM moci ubrzo osjetiti nasu djecu!
user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.3.2008 9:31:34   
Twin
Ee cao,
trudna sam u 11. sedmici sa user posted image user posted image i voljela bih znati gdje bi mogla naci  trudnicki kalendar za dvojke i kako se razvjaju.Posto mi je tek prva trudnoca pa me sve zanima.Bili mi iko mogao pomoci.Hvala unaprijed

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.3.2008 11:50:32   
Suzana
Cao Twin,
 
Dobrodosla u nas klub! user posted image
 
Evo ti jedan dobra stranica za gdje mozes pratiti razvoj dvojki:
 
http://www.i-am-pregnant.com/
 
Otidji na Pregnancy by week, a onda na Twin Pregnancy, i izaberi svoju sedmicu.
 
A mi ti svakako stojimo na raspolaganju, za sva pitanja i nedoumice koje imas.
 
Vjerujem da si jos uvijek pod utiskom i da si vrlo iznenadjena sa vijescu da nosis dvije bebice.
Sve smo mi bile. user posted image
 
Samo opusteno, cuvaj se, i pitaj sve sto te zanima.
 
A napisi nam nesto o sebi, odakle nam stizes, koji te Dr vodi, ako si iz Sarajeva, ElmaB i ja te mozemo posavjetovati, Issa nam je u Bihacu, a Baby u Zenici - svuda nas ima. user posted image
 
Lp,
 
Suzana

(odgovor članu Twin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.3.2008 12:46:07   
Twin
Eh bas ti hvala Suzana.Ako znate jos koje stranice pa mi javite molim vas.
Tako sam uzbudena da me sve zanima o trudnoci a pogotovo kako seuser posted image user posted image razvijaju.I znali iko gdje ima 4d ultrazvuk koliko kosta taj pregled

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Prvi pokreti blizanaca
19.3.2008 14:44:21   
ElmaB
Pa, dobrodosla!
 
Prvo da ti cestitam!!! user posted image I ja nosim dvojke i ulazim 34. sedmicu. Ako si iz Sarajeva 4D mozes uraditi kod dr. Mehmedbasica i kosta 200 KM. Napisi nam malo vise detalja o sebi i pridruzi nam se na razgovorima o svemu po malo!
 
Sretno i cujemo se! 

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Twin)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *