|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 12:56:10   
mina3
Evo da probam ja otvoriti novu temu. .puno srece svima, hajirli trudnoce i lagane porode zelim. ..i sretan nam praznik user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 13:02:10   
mina3
Nazalost,ne otvaram ovu temu sa bas dobrim vijestima sto se mene tice...danas kontola kod urologa i moj zastoj urina u bubregu je ko i kad sam napad imala i zavrsila u bolnici(zastoj drugog stepena )...nejasno da toliki zastoj mene ne boli i bukvalno svaki tren mogu ocekivat napad..bila sam odmah i kod moje doktorice...jednostavno tu ne mogu nista ucinit niti sprijecit i da cekam ako se desi i cim se desi da idem za bolnicu i odmah bi me na carski jer drugo rjesenje nemaju...eto ocajna sam i tuuzna i zabrinuta...ogromnu zelju imam da rodim normalno nakon uzasnog iskustva od carskog reza...i bas bi mi bilo zao da ne dobijem priliku normalno rodit...al et sta Bog odluci bice..u konacnici da prodje sve kako treba pa na ovaj ili onaj nacin user posted image
Puno pozz vam saljem

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 13:46:46   
ijaa
Draga mini nadam se da ce prpci sve u najboljem redu i za tebe i za bebu...nije mi poznato nista o tome pa ne znam sta da ti kazem...postoji li nesto preventivno da radis ili to se samo desi...drzimo ti fige da sve prodje u najboljem redu...ja evo radila generalku kuci ledja me safatala pa legla. ..bas sam umorna iddem malo lec..muz ce danas kuhat 😊 dinijet ce donere 😂

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 14:35:19   
mina3
Ijaa hvala,nazalost nema rjesenja...jedino je ugradnja neke Dj sine al posto sam u terminu nebi mi to radili vec me porodili jer do svega toga dolazi citavu trudnocu jer beba pritisce..malac nakaz neki mamu muci citavu trudnocu..
Hahha tako i moj kuha kad dodje red na njega user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 14:37:08   
mina3
Ijaa hvala,nazalost nema rjesenja...jedino je ugradnja neke Dj sine al posto sam u terminu nebi mi to radili vec me porodili jer do svega toga dolazi citavu trudnocu jer beba pritisce..malac nakaz neki mamu muci citavu trudnocu..
Hahha tako i moj "kuha"kad dodje red na njega user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 14:49:02   
boombar
Mino zao mi je da ti se to desava, ali sreca je da si u terminu. Carski nije tako los kad si spreman na ono sto te ceka. Ako ti ista znaci, ja sam se poslije drugog carskog puno lakse i brze oporavila nego prvi put. Jednostavno, znala sam proceduru i psihicki bila spremna na taj proces.
Bice sve u redu!
A sta je s bubrezima kad te porode? Hoce li morati nesto raditi ili ce to prestati samo od sebe?

Moj bebac od jutros bas aktivan, stalno lupa po mjehuru i mogu vam reci da bas boli oko stidne kosti. Tek smo 20ti tjedan, valjda nije prerano za ovakve bolove 🙄 Prethodnih puta su se ove stvari desavale pred kraj tek 🤔

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 14:49:27   
ziel
Mino mozda je i bolje u svemu tome da opet rodis na cr. Da ti kazem svoje iskustvo. Kod mene je bila veca razlika izmedju poroda nego kod tebe- 25 mj. Pa sam isla na zakazani cr. Kada je sve bilo gotovo, dr.dosao da me obidje , kaze da me puka sreca spasila da smo to odradili na cr jer da sam dobila prirodne bolove da je porod krenuo prirodno, da bi maternica pukla, toliko je bila istanjena na dijelu gdje je prvi rez bio, kaze da je zid maternice bio kao papir tanak. A to se ne vidi ovako. Ja nisam osjecala neke ni bolove, jesam osjecala pritisak po dnu stomaka, ali sam sve kontala da je to normalno jer je beba bila nisko.... Dr.se cudio sto nisam osjecala bolove zbog tog rastezanja maternice do te mjere... Eto tako da znas i moje iskustvo. U svakom slucaju neka ti je sa srecom user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 14:56:56   
mamulina
Hallo zene 😁
Mino, zao mi je sto si se nasekirala i zabrinula...hajd znaj, ako te ne boli i ti ne osjecas nista mozda i doguras ali generalno hvala Bogu pa postoji cr, i hvala Bogu da si u terminu pa se moze nesto poduzeti da skratis bol 😀
Rodjak od mm je izjavio, sta vi zene kukate na porod,ne znate vi sta je napad bubrega..sto puta gore....ja se smijala ali kad je moja mama dobila prvi napad sve mi je jasno bilo a ona je nas 4 rodila....tako da nedaj se potistenosti 😘
P.s. i mene zovu mina pa kad ti pises ko da za sebe citam🤣

Kod mene za rucak sarma i domaci hljeb, okupani smo....ja ili landaram navazdan popolju ili u kuci nesto previse se angazujem, jos ako ves ispeglam sama sebe cu poljubit 😂
Kod mene mm kaze daj namazacemo, ima jaja, a vala i doneri vise tobejarabi ne mogu...pa razrijedim pizzom 😉

< Poruku je uredio mamulina -- 1.3.2018 14:57:56 >

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 14:58:46   
boombar

SPISAK TERMINA AKTIVNIH TRUDNICA



FEBRUAR 2018 user posted image
04.02. cauchy user posted image porodila se!
09.02. vila_7 user posted image porodila se!
14.02. dupliciramose
12.02. almasa16 user posted image porodila se!
24.02. nenci user posted image i user posted image

MART 2018 user posted image
22.03. mina3 user posted image

APRIL 2018 user posted image
12.04. butterfly
20.04. sretna_mama user posted image
20.04. selina
29.04. Eny21

MAJ 2018 user posted image
02.05. svrićolino user posted image
03.05. mala curica user posted image
18.05. Lemur user posted image

JUNI 2018
20.06. Isha

JULI 2018 user posted image
20.07. boombar user posted image

AUGUST 2018 user posted image
02.08. Irinea
08.08. Iija
14.08. Mamulina user posted image

P.S. Molim trudnice koje su na spisku, da se javljaju bar jednom mjesecno nakon kontrole. Cisto da znamo da li je sve ok.
Da li su jos 2 u 1, i slicno. Lijep pozdrav za sve

I ako vec niste prijavite u kalendar trudnoce
KALENDAR TRUDNOĆE

(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 15:00:08   
boombar
Evo da imamo spisak i na novoj temi 😊

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 15:27:59   
mala curica
Mino,zeno draga sta sad bi?
Odkud to, a ne boli i nemas napade???
O Boze,svasta.
Iskreno se nadam da ce ti se zelja ispuniti da rodis onako kako sama sebi pozelis.
Sve u svemu,najvaznije je da ste ti i Beba dobro.


_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 16:01:17   
mina3
Hvalaa vam zene
Bombar doktor je uvjeren da ce nakon poroda bubreg doci na svoje (desni je u pitanju) i da je to tako samo od trudnoce pa valjda mu je vjerovat...
Mala curice eto neznam kako ni sta...isto stanje ko kad sam u bolnici bila a sad ne boli jos nista..ono povremeno ko i uvijek pa haj sad znaj
Mamulina joj meni se tvoji postovi toliko svidjaju user posted image i da pisala sam i ja tu mozda glupo i nevjerovatno al meni su oni napadi bubrega bili gori neg porodjajni bolovi

< Poruku je uredio mina3 -- 1.3.2018 16:03:57 >


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 16:22:47   
mala curica
A joj,bas mi je zao😔
Sad pred kraj.
Nema ti druge nego slusati doktore,oni najbolje znaju sta je najbolje.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 20:36:53   
M.A.M.
Hej mala curice nikako stici da ti odgovorim od indijanacauser posted image Generacija je ....nemam rijeci ..malo je reci da sam napola ludauser posted image a bebac dobar hvala Bogu nije se ugledao na seku bar dosad

Ma hajde bona neka kila,sletit ces aBd nakon poroda kad pocne nesanicauser posted image

Priprema li se seka na dolazak bebare?

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
1.3.2018 21:11:16   
mala curica
Bas sad suprugu pricam.Nesto joj na um padne,sama dodje podigne mi majicu i poljubi stomak,kaze beba i ode.
Zna da nesmije da me udari po stomaku ,dodje i mazi.

E pa ako bude to tako za kile kako si rekla,u pp mi pisi adresu da ti saljem poklon 😂😂😂
Sl mjesec nam je da kupim za bebu sta mi treba,nosiljku(poklonila od male)
Ponosni gospodin zeli sam da ode kupiti komplet za iznijeti iz bolnice.Znam njega kakav je taj nezna nista normlno da kupi.Vidjela dam da je bio u Armani baby radnja.Malo pogledam cijene,pa tacno kao da samar dobi,ali sta me briga,njegov sin prvenac(sto se kod nas kaze) pa neka bude kako zeli.
Samo nam je stalno rasprava za ime.😑

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 8:12:21   
M.A.M.

IZVORNA PORUKA: mala curica

Bas sad suprugu pricam.Nesto joj na um padne,sama dodje podigne mi majicu i poljubi stomak,kaze beba i ode.
Zna da nesmije da me udari po stomaku ,dodje i mazi.

E pa ako bude to tako za kile kako si rekla,u pp mi pisi adresu da ti saljem poklon 😂😂😂
Sl mjesec nam je da kupim za bebu sta mi treba,nosiljku(poklonila od male)
Ponosni gospodin zeli sam da ode kupiti komplet za iznijeti iz bolnice.Znam njega kakav je taj nezna nista normlno da kupi.Vidjela dam da je bio u Armani baby radnja.Malo pogledam cijene,pa tacno kao da samar dobi,ali sta me briga,njegov sin prvenac(sto se kod nas kaze) pa neka bude kako zeli.
Samo nam je stalno rasprava za ime.😑


Cuj Armani user posted image user posted image joj dobar je,al hajd pusti ga nek uziva,sto kazes prvenac je a to je njima ponosuser posted image a sto se tice imena mi smo imali 2 u opticaju pa smo se nekako lako dogovorili...a sto se tice kila znas i sama da nakon poroda ode bar 5-6 u startu,jos ako nisi sklona debljanju jos bolje..ja sam bas dosta skinula prva 3 mj al malac onda poceo zezat sa nespavanjem pa na njegovo svako nespavanje sam i ja jela user posted image uzas nabila kila vise nego na porodu,al sam onda zavrnula pipu pa smrsala

_____________________________

10.08.2015

03.08.2017

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 8:32:43   
ijaa
jutro zene.....mala curice kakko je cura....wvo i mi jutros nismo u vrticu ja trebala na posao, a ne mogu ....pocela odjednom bas kasljati i sinoc imala proljev....vlada u crticu pa nas nije izgleda moglo zaobici u pola 10 imamo termin kod doktorice pa cu vidjet sta kaze...posto je vikend nisam htjela da rizikujem ....nimalo se nisam naspavala ! Sinoc se beba vrtila i to finooo....❤❤❤

(odgovor članu M.A.M.)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 8:41:13   
mala curica
M.A.M kod njega je saml jedno ime u opciji,ime koje ja ne zelim za svoje dijete.Ja onako trazim,gledam,ponudim mu ali neee.
Kod mene tona imena,a ni za jedno nisam osjetila d je to to.
Sto se tice kila,pa i nisam bas sklona debljanju,prije male bio mi problem udebljati se.Poslije prvog poroda spale su na pocetnu kilazu.Samo sto to kod mene zadnjih 5 kg jakoooo sporo spadaju,stoje.
Mala mi je bila super kao beba,sigurna sam da ce ova da mi sve nadoknadi sa nespavanjem.

Ija,nezz sta da kazem za malu.
Jucer nije povracala,malooo jela,ali proliv uzas,samo voda.Nema temo.
Jutros sam je odvela u vrtic,pa vidjet cu hoce li me zvagi.
Ovo je neki cudan virus.
U njenoj grupi jutros samo 4 djece.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 8:50:38   
mamulina
Jutric, samo da vas pozdravim....nisam nesto najbolje spavala al vidim niste ni vi 😂
Danas mi je na redu papirologija, moram vaditi novu id kartu jer sam svoju izgubila tj.izgubila mi teta u opstini 🙄
Ja od kila najvise stomaka imam, trudna ili ne trudna bila...moj babo me svaki put pita, ceri jedes li ti ista 😁 samo genetika ili stali pa nije prestrasno da se lijepi sve za mene.
Sto se tice imena, ja imam Arman i Esma i sad bih neko da nije da nije u onoj grupi npr.muhamed, jusuf ali da nije ni harun, kenan ili neko tursko novokomponovano......ne znam postoji li treca neka grupa 😆

Naumpade mi.....uz stomak skoro pa srazmjerno rastu i grudi, sinoc sam spavala sa grudnjakom sto inace bas ne volim ali navecer dok se okrenem pa pazi stomak onda i one me jos zafrkavaju 😁

< Poruku je uredio mamulina -- 2.3.2018 9:02:29 >

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 10:11:16   
mala curica
Pazi stomak,pazi sise user posted image user posted image user posted image

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mamulina)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 13:19:45   
ijaa
Ja se evo smjestila, vodila malu doktoru i srecom svekrva ranije sa poslom zavrsila odvela je svekrvi otisla raditi. sad evo dosla. Doktorica kaze ds je pocetak infekcije da ako dobije temperaturu da je opet dovedem, a do tad da pratim. Nista mi nije dala! A dijete bas kaslje odem do appteke uzemem nesto na biljnoj nazi za iskasljavanje...eh eto tako! Ja bad imam problema sa kg ! ali samo nek mi se zdravo rodi! Imam uvecanu stitnu pa eto kazu mozda ona stopa gubljenje kg! A i M je bila poprilicno dobra beba....sad cemo da vidimo....vit ce veselo kako vidim zbog M

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 13:40:53   
mina3
pozz i od mene
joj i moja mala od jutros proljev,nadam se da nije i kod nje virus..vasima brz opravak zelim
ijaa i ja pijem jos od prve trudnoce za stitnu,kod meneje hypo i na 50mg sam a ti?Nadam se da ce se nakon trudnoce stabilizirat vise mi dojadile tablete,cim oci puknu ujutro daj da tabletu ne zaboravim..kazu ako se dobije tokom trudnoce da vjerovatno se stabilizije nekad nakon poroda user posted image ..kolko sam citala od hypo se deblja user posted image

_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 14:08:03   
ijaa
Kod mene je samo stitna uvecana, a hormoni mi miruju i antitjela...ona samo raste...tako da nemam terapije nikakve...moram pratiti jer mi svake sekunde mogu podivljat hormoni...ma pznato mi je to sa stitnom svekrvu mi je bukvalno unistila, sad se ustabililo koliko toliko...kod jetrve isto kataszrofa, kod sestre isto tako...to postala bolest rasprostranjena

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 15:22:06   
mina3
Uff onda obavezno kontrolisi...kod mene niko eto u fameliji nema problema s tim osim jedne tetke...a ja kontam nakon prve trudnoce da se to poremetilo jer je nazalost zavrsila kako jest a bio mi je ogroman stres tad i eto ti na nesto se mora odrazit

< Poruku je uredio mina3 -- 2.3.2018 15:24:27 >


_____________________________

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Razgovori u očekivanju beba - mart 2018
2.3.2018 22:56:17   
mala curica
Zene,mene uhvatio ovaj virus.Glava,temp,povracanje🤭
Jedva gledam na oci koliko me glava boli.

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *