|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sedmice i mjeseci u trudnoći
14.12.2008 22:14:44   
Anoniman
Ne mogu nigdje pronaći kako se tačno sedmice u trudnoći računaju u mjesecima. Prema mojim računicama to je oko 4,4 sedmice=1 mjesec ili user posted image
Ja sam sad 15 sedmica user posted image  i to je 4-ti mjesec (puna 3 mjeseca), jesam li u pravu??
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
15.12.2008 0:45:42   
stella
Racuna se 4 sedmice 1 mjesec.
Usput,cestitamuser posted image user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
15.12.2008 0:49:33   
Anoniman
ja sam pun mjesec uvijek racunala prema danu zadnje menge... posto je bila 29.10. pun 1 mjesec je bio 29.11. , dva mjeseca 29.12. i tako sve do kraja... a da DP dobijes dodas jos na devet mjeseci 7 dana i eto ga... user posted image

(odgovor članu stella)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
15.12.2008 9:32:05   
Galla
E ovako...i ja sam bila zbunjena računanjem mjeseci,tjedana,dana i sl pa sam našla dobar link
http://www.poliklinika-harni.hr/racunalo_poroda.asp

Pozdrav user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
15.12.2008 15:19:37   
miracle
http://www.baby2see.com/pregnancylength.html

imaš na ovom linku detaljno sveuser posted image

< Poruku je uredio miracle -- 15.12.2008 15:20:37 >

(odgovor članu Galla)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
15.12.2008 18:48:15   
Anoniman
Hvala Stella punoooooo user posted image , Dina gracie bella, Galla i miracle hvala na linkovima!! Ljubim vas iuser posted image .

(odgovor članu miracle)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
26.5.2009 17:02:20   
Amrino
IZVORNA PORUKA: pjesmica

Zdravo zdravo,

Ja sam 20 sedmica i nikako nemogu da dodjem do informacije koji je sad to mjesec.Pretpostavljam 5 ali nisam sigurna.

Ustvari kako ide te podjele sedmica na mjesece, kada koji mjesec pocinje, sa kojom sedmicom?????

Hvala unaprijed


IZVORNA PORUKA: sweet BaBy

Zdravo pjesmice. Kako si? Dobro nam dosla. Zelim ti laganu trudnocu.
Pa mozes racunati na 2 nacina: po menstruaciji ili po 4 sedmice mjesec. Tako da si ti sada 5.mjesec.
A ukucaj na google kalendar trudnoce i tamo imas sve fino objasnjeno.
Sretno ti.


IZVORNA PORUKA: pjesmica

Menstruacija mi je bila neredovna a i nesjecam se kada mi je zadnja bila, tacan datum. Uglavnom nekada pocetkom januara, prva sedmica januara.

A ako idem po 4 sedmicejeste mjesec ,onda ispade da mi je punih pet mjeseci. To mi je nesto previse i u razgovoru sa drugim trudnicama nikako da se usaglasimo......

Idem vidjeti na googlu....

Hvala puno



IZVORNA PORUKA: dana3

koliko sam ja skontala moju trudnocu racunato je tako da sedmica traje 6 dana.tako da sam rodila ranije ili prvi dan devetog mjeseca jer bila je sedmica 35 +1.a ako se ne racuna ta 35 sedmica puna onda je puna 34 sedmica.
meni je trudnoca racunata od prvog dana zadnjeg menseza.


IZVORNA PORUKA: emy

Meni je posljednja  bila 29 januara i sada sam  16 sedmica i 5 dana
Ako je tebi bila pocetkom januara to mogu biti 3-4 sedmice vise od mene
znaci 2o sedmica = 5 mjeseci
Velika beba
Cestitamo



IZVORNA PORUKA: emy

Pjesmica se prvi put javila, vjerovatno nezna za mali google pretrazivac
Nisam ni ja znala kada sam se tek prijavila na forum
Mislim da se sedmice broje do +6 nakon toga pocinje nova sedmica


IZVORNA PORUKA: dana3

enisa_sara to ja pitam zbog mene.meni je trudnoca bila haos tako da je cesto bilo gresaka oko racunanja zato pitam.dodjem na rtg jedna kaze sad si 23+4 sutradan sestra kaze sad si 23+6 e ebi ga reko hajde da se uradi to da idem kuci.e zato pitam




IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Nema veze, postavila sam link da nas moderatori "ne ruže", da se tamo nastavi razgovor. A to što su tebi govorili, pretpostavljam da je na osnovu veličine bebe. Ja sam "po njihovom" onda već u 40-toj sedmici...jer je beba krupnija, al nejse...


IZVORNA PORUKA: dana3

moze biti ja sam dijabeticar pa zato ali beba se jodija maja hihihi bio samo 48 cm i 2980 gr.ok bjezmo tamo!! user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
3.6.2009 10:05:36   
demented
IZVORNA PORUKA: *Dina*

ja sam pun mjesec uvijek racunala prema danu zadnje menge... posto je bila 29.10. pun 1 mjesec je bio 29.11. , dva mjeseca 29.12. i tako sve do kraja... a da DP dobijes dodas jos na devet mjeseci 7 dana i eto ga... user posted image

Ovako je jedino i pravilno. Ovako računaju i naši doktori.  Oni samo još pišu tjedne trudnoće što se slaže sa ovim računanjem. Jedino ko ne zna kad je bila zadnja M onda ne može baš u dan izračunati ali okvirno može. Mjesec je 4,3 ili 4,4 tjedna (zavisi od toga koliko ima dana)  i to je to.


_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Sedmice i mjeseci u trudnoći
5.6.2009 22:34:32   
Marina939
Mozes pronaci tabelu na linku
http://www.baby2see.com/pregnancylength.html

< Poruku je uredio Marina939 -- 5.6.2009 22:36:33 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *