|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spirala
4.3.2008 15:56:31   
kovrdjava
Da li je od vas neka ugradila,spiralu i koji je postupak,da li boli umetanje spirale u matericu????

< Poruku je uredio bebbe RR -- 28.4.2010 12:01:59 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: SPIRALA
4.3.2008 16:00:33   
M kao Mama
Pravo da ti kažem, ja sam prije nekoliko mjeseci obavila sve pretrage, uradila papa test, nalaze u labosu, dogovorila sa dr. da mi to uradi i na kraju sam odustala. Bilo me strah, nekako sam kukavica po tom pitanju, moja dr. mi je pričala da se danima nije mogla navićina to strano tijelo, da ju je žuljalo, boljelo da je krvarila, opet moja rodica je zatrudnila preko spirale, jer joj je materica nisko i ja sam na kraju odustala. Ne znam, šta da ti kažem, dr. tvrdi da to n e boli da traje dvije minute, kao obični gin. pregled, da se radi drugi dan ciklusa.

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: SPIRALA
4.3.2008 18:51:07   
Monia
Imala sam spiralu par godina,i bila zadovoljna.postavljanje spirala zbilja traja krace od pregleda,nije bolno i treba vam malo vremena da se naviknete.mene je podsjecalo na tampon.Ja sam je dobro podnosila ali radi drugih probleme morala sam je izvaditi.Zene je prihvataju individualno,neke cak izvade nakon par dana,jer zulja,smeta i izaziva krvarenje.Sve u svemu,smatram je dobrim sredstvom za kontracepciju.O trudnoci preko spirale,zaista neznam nista,pa nemogu ni govoriti.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: SPIRALA
8.3.2008 21:41:02   
almai
Moja prijateljica je stavila spiralu i kaze da je pravo zadovoljna samo
sto men. traje duze i obilnija je nego inace.Ja licno trenutno dojim bebu pa ne
mogu je ugraditi ali dok dobijem prvu men. odmah cu to uraditi.

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: SPIRALA
10.3.2008 8:42:53   
kovrdjava
Ugradila sam spiralu,koliko sam se bila prepala da ce me boljeti,jer imam fobiju kad mi ginekolog cacka doleuser posted image user posted image user posted image al vjerujte da nisam ni osjetila kad mi je dr. ugradila spiralu,uopste je ne osjetim i super se osjecam...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: SPIRALA
22.10.2008 14:21:57   
nikka
Cure koje imate spiralu,dali vam se dešava poslije mjesečnice da imate pojačan vag.sekret,ja to nisam prije imala  pa  nisam sigurna zbog čega se to dešava,jer se pojavi uvijek iza mjesečnice,znači kad prestane krvarenje nastaje sekret i traje neka dva dana,užas.

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: SPIRALA
22.10.2008 21:41:05   
Visnja RR
meni se ne desava ...ali zato znam da je to kod vecine normalno...
mene nervira to sto mi M traje dva dana duze user posted image  a ciklus je umjesto 28 sada 25 dana

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: SPIRALA
23.10.2008 15:44:31   
nikka
Znači to je to,a i meni je produžena za 2dana,iako nemam drugih simptoma razmišljam da ju zamjenim za mirenu,nisam bila dovoljno informirana,ali sad mislim da je puno bolja jer skraćuje mjesečnicu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: SPIRALA
31.7.2009 17:53:20   
illa
"Spirala ne sprečava začeće, nego ubija začeto dijete" (Dr. M. Marijić). "Ljudski život započinje u trenutku začcća. Do toga dolazi najčešće u jajovodu odakle dijete putuje prema maternici. Kada u nju dode, umjesto da nađe sredinu koja će ga prihvatiti i omogućiti mu daljnji razvoj, djetešce stigne do spirale koja mu onemogućuje nidaciju, pa zato umire. Spirala nije dakle, sredstvo protiv začeća, nego abortivno sredstvo koje uništava tek započeti život". Dr. M. Seppala s Univerziteta u Helsinkiju ustanovio je da kod žena koje nose spiralu ipak u 12 do 44 posto dode do trdnoće. Međutim te trudnoće spirala brzo prekine, dolazi do pobačaja koji žena, niti ne primijeti, jer se radi o sićušnom zametku."

Unaprijed se ispričavam što dižem godinu dana staru temu...
Gore je dio jednog teksta kojeg sam našla na internetu. Znam da će mnogi odbaciti ove tvrdnje ali činjenica je da mnogi ne znaju kakav učinak može imati spirala i da se o tome ne govori dovoljno...user posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: SPIRALA
6.8.2009 12:32:08   
Lenka
ima spirala Mirena koja vam uopće ne produžava menstruaciju, nego čak šta više skraćuje ju.

evo linka ako koga zanima, meni je preporučana, nisam je još ugradila, ali imam namjeru

MIRENA

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: SPIRALA
9.9.2009 7:15:37   
Lalana
Odavno se kanim da napisem svoje iskustvo sa spiralom nakon mjeseci razmisljanja i odlucivanja da li da je postavim ili ne.
Odluka je pala i mogu vam reci da sam zaista strasna kukavica pa cak kada to i nije potrebno, kao i ovaj put user posted image .
Postavljanje NISAM OSJETILA user posted image , sve gotovo za 5 minuta.
Stavila sam nehormonsku spiralu Novu-T. Evo sa njom se druzimuser posted image vec 2.5 mjeseca i prezadovoljna sam, nema produzene menstruacije niti bolova, sve 5 user posted image

Ovo napisah cisto da ohrabrim one koje eventualno planiraju isto, a boje se kao sto sam bila ja user posted image

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: SPIRALA
10.9.2009 1:23:48   
Anoniman
Pitanjce user posted image : bebac doji, ja nisam dobila prvu user posted image niti ću je dobiti sve dok user posted image doji (znam jer sve dok je prva beba dojila nisam dobijala) a imam namjeru da doji najkraće do 1 rođ, pa me interesuje da li mogu bez men. staviti spiralu??? Ima li neko iskustvo sa navedenim?
Hvalaaaaa

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: SPIRALA
10.9.2009 1:47:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: illa

"Spirala ne sprečava začeće, nego ubija začeto dijete" (Dr. M. Marijić). "Ljudski život započinje u trenutku začcća. Do toga dolazi najčešće u jajovodu odakle dijete putuje prema maternici. Kada u nju dode, umjesto da nađe sredinu koja će ga prihvatiti i omogućiti mu daljnji razvoj, djetešce stigne do spirale koja mu onemogućuje nidaciju, pa zato umire. Spirala nije dakle, sredstvo protiv začeća, nego abortivno sredstvo koje uništava tek započeti život". Dr. M. Seppala s Univerziteta u Helsinkiju ustanovio je da kod žena koje nose spiralu ipak u 12 do 44 posto dode do trdnoće. Međutim te trudnoće spirala brzo prekine, dolazi do pobačaja koji žena, niti ne primijeti, jer se radi o sićušnom zametku."




ja ne bi tu spiralu svakako stavljala, meni je to fuj, strano tijelo u ženi ma bježii a poslije ovog teksta mislim da će se i ostale žene zamisliti, bar ja jesamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: SPIRALA
13.9.2009 17:37:57   
suna
Draga LALANA,bas ti hvala na ovoj info.i ja sam planirala staviti spiralu ali se bojimuser posted image user posted image ..moja mama je imala god.i bila je zadovoljna...mislim da bih s tim bila najrahatnijauser posted image ...ja sam dugo pila pilule yasmin  ali sam i o njima cula svasta pa prestala,i odmah zatrudnila u tzv.prirodnom cuvanju,s oboje djece....a sta sam para izdavala na durex mogla auto kupituser posted image user posted image user posted image ...smo me interesuje da li ti tvoj ginic predlozi koju spiralu da kupis?
Ja dojim,ali sam s prvim sinom dobila nakon cetiri mj.a dojila ga god.nadam se da cu i sada..a mislim da  ugradnja spirale mora  biti vezana za user posted image


_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: SPIRALA
18.9.2009 20:55:11   
dana3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: illa

"Spirala ne sprečava začeće, nego ubija začeto dijete" (Dr. M. Marijić). "Ljudski život započinje u trenutku začcća. Do toga dolazi najčešće u jajovodu odakle dijete putuje prema maternici. Kada u nju dode, umjesto da nađe sredinu koja će ga prihvatiti i omogućiti mu daljnji razvoj, djetešce stigne do spirale koja mu onemogućuje nidaciju, pa zato umire. Spirala nije dakle, sredstvo protiv začeća, nego abortivno sredstvo koje uništava tek započeti život". Dr. M. Seppala s Univerziteta u Helsinkiju ustanovio je da kod žena koje nose spiralu ipak u 12 do 44 posto dode do trdnoće. Međutim te trudnoće spirala brzo prekine, dolazi do pobačaja koji žena, niti ne primijeti, jer se radi o sićušnom zametku."




ja ne bi tu spiralu svakako stavljala, meni je to fuj, strano tijelo u ženi ma bježii a poslije ovog teksta mislim da će se i ostale žene zamisliti, bar ja jesamuser posted image user posted image user posted image




zamislila nista nisam jer je imam i hormonalna je:Kao prvo koji god doktor da je to napisao onda se suprotstavlja misljenjima hiljada i hiljada drugih sirom svijeta koji istu preporucuju.ona se nalazi u grlicu maternice i moze da se napipa konac koji je garancija da je spirala na mjestu,njena glavna uloga jeste da umanji pokretljivost spermatozoida tako da put do jajnika bude duzi prilikom cega sperm slabi i nema mogucnost oplodnje!hormonalna jos ubija sperm-tako je meni objasnjeno a ovu glupost o pobacaju ne zelim ni da citam-svasta!!!Znaci kad god se j.... onda i zatrudnim pa pobacujem sa menzesom.svasta

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: SPIRALA
18.9.2009 21:51:26   
almai
ja sam spiralu stavila prija nekih 1,5god. i stvarno je neosjetim i super se osjecam samo sto mi je prije men. trajala 7dana a sad 10!!!
Eh jedino mi to smeta,krvarenje je obilnije samo prva dva-tri mj. i poslije je normalno samo sto se razvuceeee.Sad razmisljam da stavim mirena spiralu,kad je toliko svi hvale sigurno je dobra.Samo bih je zamijenila zbog kreceg trajanja men.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: SPIRALA
18.9.2009 22:03:01   
niki83
IZVORNA PORUKA: illa

"Spirala ne sprečava začeće, nego ubija začeto dijete" (Dr. M. Marijić). "Ljudski život započinje u trenutku začcća. Do toga dolazi najčešće u jajovodu odakle dijete putuje prema maternici. Kada u nju dode, umjesto da nađe sredinu koja će ga prihvatiti i omogućiti mu daljnji razvoj, djetešce stigne do spirale koja mu onemogućuje nidaciju, pa zato umire. Spirala nije dakle, sredstvo protiv začeća, nego abortivno sredstvo koje uništava tek započeti život". Dr. M. Seppala s Univerziteta u Helsinkiju ustanovio je da kod žena koje nose spiralu ipak u 12 do 44 posto dode do trdnoće. Međutim te trudnoće spirala brzo prekine, dolazi do pobačaja koji žena, niti ne primijeti, jer se radi o sićušnom zametku."



htjela sam samo reci da znam osobu koja je pored spirale ostala trudna (sa ovom vrstom ciklus je skroz izostajao) i tako ona nije znala sve do 5 mjeseca trudnoce..poslije je naravno bilo kasno da se bilo sta radi..


_____________________________

N&N

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: SPIRALA
18.9.2009 23:11:51   
žana o8
Katasrofalan je ovaj tekst za spiralu i potpuno netačan. Dana 3 je napisala na koji način djeluje spirala , kakvi pobačaji, kakvo ubijanje djece...user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: SPIRALA
19.9.2009 0:39:30   
Lalana

IZVORNA PORUKA: suna

Draga LALANA,bas ti hvala na ovoj info.i ja sam planirala staviti spiralu ali se bojimuser posted image user posted image ..moja mama je imala god.i bila je zadovoljna...mislim da bih s tim bila najrahatnijauser posted image ...ja sam dugo pila pilule yasmin  ali sam i o njima cula svasta pa prestala,i odmah zatrudnila u tzv.prirodnom cuvanju,s oboje djece....a sta sam para izdavala na durex mogla auto kupituser posted image user posted image user posted image ...smo me interesuje da li ti tvoj ginic predlozi koju spiralu da kupis?
Ja dojim,ali sam s prvim sinom dobila nakon cetiri mj.a dojila ga god.nadam se da cu i sada..a mislim da  ugradnja spirale mora  biti vezana za user posted image



Da suna, ginekolog ti preporucuje vrstu spirale jer npr. ja ne smijem da stavim nikakvu hormonsku spiralu jer sam prije 2 godine imala Fibroadenom, i da se ne bih igrala dalje sa hormonima stavila mi je nehormonsku spiralu, uz preporuku ljekara.
A vezano za tvrdnju da je spirala abortivno sredstvo to necu ni dalje da komentarisem, to je potpuno netacno, raspitala sam se kod vise ginekologa, jer mi je to bilo veoma bitno zbog vjerskih razloga.

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: SPIRALA
19.9.2009 17:46:29   
dana3
Mirena spirala se koristi isto kod zena koje imaju velikih problema sa krvarenjem prilikom menstruacije kao i zena u klimaksu,a sto se tice zaceca preko spirale-DRAGE ZENE ne postoji niti jedno kontracepcijsko sredstvo koje je 100 % sigurno.
preporucuje se sto hitnije vadjenjejspirale ako dodje do treudnoce mada je bilo slucajeva da je ostala i u trudnoci bez da je naskodila djetetu:
Rizik za zacece sa mirena spiralom iznosi 0.16 % a to je skoro isti procenat mogucnosti zaceca kao i ko sterilinih zena. ovo malo prevodim sa svedskog,ima masa toga sto pise i niti jednom rjecju nije receno da se radi o pobacaju-mislim da ni umno poremecena zena ne bi pristala  na to.


mirena jeste skupa ali je super jer meni je menzes skracen na jedan dan i jos kako sma malokrvna dobro doslo da sacuvam dragocjena krvna zrncauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:02:03   
inkaja
prvi put sam na forumu i ova tema sa mirenom me na to potakla. ja sam je ugradila prije 7 mjeseci. prvih 6 mjeseci sam neprestalno krvarila. nekad više, nekad manje, ali stalno. potrošila sam tonu uložaka! onda je krvarenje prestalo i nakon par dana počeli su me strašno boljeti jajnici, tako jako da sam morala piti tablete protiv bolova. sada me isto bole, ali manje.  moja doktorica me uvjerava da je to normalno, kaže da je maternoca super, na jajnicima se pojavljuju nekakve ciste, koje se pojave pa nestanu i tako stalno.  jedna forumašica (nemojte zamjeriti, ne mogu se sad sjetiti koja) napisala je da je na nekim američkim stranicama čitala o nuspojavama mirene. bolovi u ramenu, bolovi u prsima, umor ... upravo takve simptome sam imala prošli mjesec, i bila sam na bolovanju. imala sam i temp., pa su sumnjali na upalu pluća, pa kad nije bilo to, sumnjali su na upalu sinusa, pa nije bilo ni to, popila sam dvije doze jakih različitih antibiotika, a tek sada mi je postalo jasno da je to vjerojatno nuspojava od mirene.  eto to je moje iskustvo sa mirenom. sada čekam da vidim šta će biti dalje. sve vas pozdravljam!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:08:10   
veeseelaa
inkaja ne kužim zašto prolaziš kroz touser posted image user posted image user posted image  izvadi spisralu i zdravo đaci

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu inkaja)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:09:11   
Niobe
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

inkaja ne kužim zašto prolaziš kroz touser posted image user posted image user posted image  izvadi spisralu i zdravo đaci


ukrade mi slova


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:12:20   
mamy Sabina
Dobro nam doslauser posted image
Ja sam imala mirenu do marta ove godine,da ti ne pisem ponovo sve moje muke sa njom evo ti link na kojoj smo pisale bas o mireni.
Ja sam na kraju zakljucila da sam ja nikakav materijal za ovaj vid kontracepcije

To sa cistama je redovita pojava kod spirala,tek kasnije sam tto saznala,to su ustvari perzistentni folikuli,odnosno folikul koji nije pukao kada je trebao i,preraste normalnu velicinu i postanu cista,doduse one odu sa narednomuser posted image
Dok sam imala mirenu to mi se redovito desavalo.

evo lik Iskustva sa Mirena spiralom



< Poruku je uredio mamy Sabina -- 2.10.2009 23:13:33 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu inkaja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: SPIRALA
2.10.2009 23:16:21   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mamy Sabina

Dobro nam doslauser posted image
Ja sam imala mirenu do marta ove godine,da ti ne pisem ponovo sve moje muke sa njom evo ti link na kojoj smo pisale bas o mireni.
Ja sam na kraju zakljucila da sam ja nikakav materijal za ovaj vid kontracepcije

To sa cistama je redovita pojava kod spirala,tek kasnije sam tto saznala,to su ustvari perzistentni folikuli,odnosno folikul koji nije pukao kada je trebao i,preraste normalnu velicinu i postanu cista,doduse one odu sa narednomuser posted image
Dok sam imala mirenu to mi se redovito desavalo.

evo lik Iskustva sa Mirena spiralom



ja imam averziju i na riječ spirala-nemam pojma zašto

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *