|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 12:26:11   
Halimaa
Drage moje evo da podijelim sa vama ružno iskustvo, najtuznijih 5 dana. U ponedjeljak ujutru vidjela sam krv i komadiče tkiva na gacicama. Odmah sam otisla u dom zdravlja. Nije bilo moje doktorice, stavili su me na jedan ultrazvuk, zatim na drugi, trazili su su otkucaje srca. Nije ih bilo. Isplakala sam se živa. Šta reći? Uputili su me u bolnicu, u GAK, tamo sam najprije dva dana nosila tzv. laminarije na grliću, koje ga otvaraju, zatim su mi davali injekcije prostina, kontrakcije su trajale 5h i plod je izbačen sam od sebe. Boljelo je, ali manje nego saznanje o 4.5. mjeseca uzaludne trudnoće.
Najgore je krivnja, sama sebe optužuje i pitam se šta sam sve pogriješila.
Naime, na prijemnom mi je doktorica rekla da je bijelo pranje, koje mi je bilo obilno, moglo to uzrokovati...Doktorica Dženita Ljuca je smatrala da je moguće da je to miom širine 4 cm za kojeg je rekla da komprimira zid maternice, ali i pad, koji sam imala prije sedam dana, kada sam se okliznula. Mada me od tog pada ništa nije boljelo.
Uglavnom, meni je trenutno najveća briga da se dovedem u red, posebno fizički, da izlječim infekcije...i sanjam o novoj trudnoći. Jedan doktor mi je rekao 6 mjeci.
Svojoj doktorici još nisam otišla, potrebno je strogo mirovanje 7 dana, pa sačekati nalaz posteljice 7 dana.


< Poruku je uredio Halimaa -- 8.2.2013 12:29:05 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 12:27:24   
Skvo RR
Halimaa...bas mi je zao....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 13:00:20   
Super Beba
Halimaaa user posted image user posted image Žao mi je zbog toga što ti se desilo.

Želim ti da se što prije oporaviš, ali psihički prije svega, pa da kreneš u nove pobjede! Ne daj se.

Možda će ti najbolje biti da svoju bol podijeliš sa ženama koje te razumiju i koje su prošle kroz sve to. Možda ti bude malo lakše kad vidiš kako su one našle snagu za dalje...

user posted image

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 13:04:11   
D_K
draga Halimaa..
bas mi je zao user posted image user posted image user posted image
grlim te.. pisi ako ce ti biti lakse.. placi ako ce ti biti lakse..
na zalost na ovom forumu ima jako mnogo zena koje su prosle kroz ono sto ti sad prolazis.. one te sigurno razumiju i znaju kako je user posted image user posted image
ljubim te..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 16:31:28   
Dida79
Zao mi je Halimaa user posted image sto brzi oporavak ti zelim i ne muci sama sebe pitanjima zbog cega se je desilo sve to jednostavno tako je zapisano i ti na to nisi mogla uticati user posted image

Jos jednom zao mi je user posted image user posted image

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 16:39:03   
mamine oci
Halima bas mi je zaouser posted image brz oporavak zelimuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 16:40:57   
Mjeseceva Pratilja
Jako mi je zao, Halima. user posted image

Da se uz Boziju pomoc, pomoc ljekara i vlastitu zelju oporavis. Ti to mozes.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 16:52:45   
jasmin
Halimice,da ti Allah olaksa i podari hajr u onome sto te zadesilo.user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 19:37:13   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: jasmin

Halimice,da ti Allah olaksa i podari hajr u onome sto te zadesilo.user posted image

amin user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
8.2.2013 21:51:40   
veeseelaa
eh draga Halima....
znam da ti je teško, al ne daj se, glavu gore
i znaj da uvijek ima gore i teže, znam da je svakom svoj belaj najgori al osvrni se oko sebe....
žene rode i vidi bebicu i ona im umre.....
sve što veća trudnoća sve je teže.... Bog ima plan za sve nas....

Bitno je da si razumna, da si svjesna da ništa nisi mogla uraditi .... da si kao i svaka majka željela sve najbolje svom djetetu, nemoj sebe da kriviš ni za šta
Bog je tako odlučio, obavi sve nalaze, vidi imal šta što trebaš sanirati i naprijed u nove pobjede

Želim ti sve najbolje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
9.2.2013 9:18:57   
Halimaa
hVALA VAM,žene, veselaa, baš sam čitala ono što je tebe zadesilo, i pitala se koliko je to teško, sve je teže što je trudnoća veća, pa ja opet kažem, bolje da je sad nego kasnije... Imam svašta sanirati, od briseva, pa mioma...
Ma najgore prodje onaj dan kad buljis u ultrazvuk na kojem se ništa ne miče..
Hvala vam na podrsci!ž
Veselaa, koliko su tebi rekli da treba mirovati poslije pobačaja? Mislim, ne raditi nista, lezati i to?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
9.2.2013 9:33:44   
Alma_27
zao mi je, halima user posted image

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
9.2.2013 9:33:47   
Medi_87
Halimaa mnogo mi je žaouser posted image user posted image Nemoj sebe da kriviš ni za šta, jednostavno tako je bilo određeno, uradi sve pretrage, i ja ti od srac zelim da sto prije zabebis i da sve bude uredu, ljubim te i tvoje pile veliko

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
9.2.2013 10:02:29   
Hanady RR
halima jako mi je žao...user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
9.2.2013 10:07:54   
Mirkica
Halima zao mi je , da ti dragi Bog podari sabura.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
9.2.2013 10:11:59   
reallove
Zao mi je milauser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
9.2.2013 10:23:04   
ziki
halima zao mi je, da ti dragi Bog da saburauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
14.2.2013 22:27:45   
Mrvica_83
Halima mila Pisale smo se na drugim temama ali zelim ti se javiti i ovdje .. Mnogo mi je zao zbog gubitka koji te zadesio user posted image user posted image Ja sam u Oktobru imala gubitak u 12.sedmici .. Bila sam manje trudna nego ti ali kazu bol je bol i gubitak je gubitak ..Vrijeme ce donijeti olaksanje mila moja a ti se do tada posveti sebi i svom oporavku .. Saniraj infekciju ako postoji ( bijelo pranje koje pominjes ) a sto se mioma tice nije mi jasno da li ti je doktorica koja je vodila trudnocu rekla kakva je pozicija i smjestaj bebe u odnosu na isti ? Jer ja imam vise mioma i nakon sto sam zatrudnila doktorica mi je pojasnila da se plod smjestio kako treba i da cu vjerovatno morati roditi sekcijom ( carski rez) zbog pozicije jednog na uscu .. Zbog kontrakcija koje miomi takodjer mogu uzrokovati sam uzimala Utrogestan i on mi je pomogao .. Unatoc svemu moja bebica se prestala razvijati user posted image Svi nalazi ok .. Sudbina dakle .. Tebi od srca zelim sve najbolje , da se jako brzo oporavis od svega i da uskoro dobijes svojuuser posted image uz Boziju pomoc !!user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 18
   [Obrisana poruka]
14.2.2013 22:34:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mrvica_83)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
15.2.2013 10:49:42   
veeseelaa
Veselaa, koliko su tebi rekli da treba mirovati poslije pobačaja? Mislim, ne raditi nista, lezati i to?


ja sam prirodno rodila, spontano, u 7 mjesecu
nemam preporuke, kao i poslije svakog poroda
mene su puno šili pa u početku i nisam baš bila u stanju nešto puno da se krećem
možda nekih desetak dana... a poslije sam sve normalno kao i inače

i ja takodje radim sve nalaze, ne bi li našli uzrok prijevremenog poroda i isti uklonili

kako se ti osjećaš?
mislila sam na tebe

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
15.8.2013 14:15:31   
miks
i ja sam isto imala spontani u 12 sedmici. jesi li uspjela opet ostati trudna i jeli sve ok?
IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Halima mila Pisale smo se na drugim temama ali zelim ti se javiti i ovdje .. Mnogo mi je zao zbog gubitka koji te zadesio user posted image user posted image Ja sam u Oktobru imala gubitak u 12.sedmici .. Bila sam manje trudna nego ti ali kazu bol je bol i gubitak je gubitak ..Vrijeme ce donijeti olaksanje mila moja a ti se do tada posveti sebi i svom oporavku .. Saniraj infekciju ako postoji ( bijelo pranje koje pominjes ) a sto se mioma tice nije mi jasno da li ti je doktorica koja je vodila trudnocu rekla kakva je pozicija i smjestaj bebe u odnosu na isti ? Jer ja imam vise mioma i nakon sto sam zatrudnila doktorica mi je pojasnila da se plod smjestio kako treba i da cu vjerovatno morati roditi sekcijom ( carski rez) zbog pozicije jednog na uscu .. Zbog kontrakcija koje miomi takodjer mogu uzrokovati sam uzimala Utrogestan i on mi je pomogao .. Unatoc svemu moja bebica se prestala razvijati user posted image Svi nalazi ok .. Sudbina dakle .. Tebi od srca zelim sve najbolje , da se jako brzo oporavis od svega i da uskoro dobijes svojuuser posted image uz Boziju pomoc !!user posted image user posted image


(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
16.8.2013 9:56:27   
Mrvica_83
Miks draga Kako si vidjela ja sam imala missed ab. u oktobru prosle godine user posted image Nakon toga sam napravila osnovne pretrage i pauzirala 3 mjeseca da se malo oporavim - psihicki i fizicki od svega . Nakon 3 ciklusa smo opet poceli sa pokusavanjem - jedna user posted image je dosla a naredna vec ne user posted image Dakle odmah smo drugi mjesec ugledali user posted image hvala Bogu .. Krenuli su pregledi , kontrole .. Mnogo straha na pocetku zbog svega sto smo prozivjeli .. Ali evo danas smo tu i jos uvijek nismo imuni na brige ali smo sigurniji user posted image Brojimo - danas smo 25+5 hvala Bogu i guramo dan po dan .. U novembru ocekujemo nasu princezu user posted image Kad se tebi desio gubitak ? Da li si radila pretrage ? Da li pokusavate ? Ako sta treba - tu sam za savjetu ,utjehu , podrsku user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
16.8.2013 13:29:49   
bamblbi
Halimaa baš mi je žao zbog svega što ti se desilo,
mogu misliti koji je to šok, ja sam trenutno 18 sedmica
i sva se isprepadah kada ovo tvoje pročita.user posted image
Sve je od Boga moramo se pomiriti s tim, a ja ti želim akobogda brz oporavak
i što prije novu trudnoću


16.03.2008 Mamina sreća
14.05.2013 user posted image


_____________________________

16.03.2008 T
20.01.2014 H

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
19.8.2013 23:37:42   
miks
Hvala na podrsci...vidim da razumijes o tuzi i neraspolozenju kroz sta ja trenutno prolazim.
Pokusavam sada dobiti info od Divanovica i Maje za nalaze. Maja mi kaze da sumnja o trombofiliji jer je bila 12 sedmica....to cesto zna biti razlog spontanog u toj fazi kada placenta preuzima svoju ulogu.
Krivo mi je sto nisam zahtjevala analizu placente!
Jesi ti nakon nalaza otkrila od cega ti se desio spontani?

IZVORNA PORUKA: Mrvica_83

Miks draga Kako si vidjela ja sam imala missed ab. u oktobru prosle godine user posted image Nakon toga sam napravila osnovne pretrage i pauzirala 3 mjeseca da se malo oporavim - psihicki i fizicki od svega . Nakon 3 ciklusa smo opet poceli sa pokusavanjem - jedna user posted image je dosla a naredna vec ne user posted image Dakle odmah smo drugi mjesec ugledali user posted image hvala Bogu .. Krenuli su pregledi , kontrole .. Mnogo straha na pocetku zbog svega sto smo prozivjeli .. Ali evo danas smo tu i jos uvijek nismo imuni na brige ali smo sigurniji user posted image Brojimo - danas smo 25+5 hvala Bogu i guramo dan po dan .. U novembru ocekujemo nasu princezu user posted image Kad se tebi desio gubitak ? Da li si radila pretrage ? Da li pokusavate ? Ako sta treba - tu sam za savjetu ,utjehu , podrsku user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Spontani u 18 sedmici :((
20.8.2013 15:24:14   
Mrvica_83
Miks Nema na cemu mila user posted image Tu smo da jedna drugoj pomognemo ako je ikako moguce .. Kod mene nisu nasli nikakav uzrok - pretrage nisu pokazale nista znacajno .. Plod je jednostavno prestao da se razvija odnosno na kontroli nije bilo srcane funkcije .. Kazu da svaka sedmica ima otprilike svoje objasnjenje i moguci uzrok gubitka T .. Kod mene je specificno da sam se ja 2 sedmice prije kontrole u 12 s. pocela osjecati bas dobro .. Nikakvih tegoba , puna energije itd. I plod je bio znatno smanjen na kontroli kada je dijagnosticiran missed .. Dakle moja beba , nazalost , vec 2-3 sedmice nije bila ziva u pupi user posted image A na kontroli 3 sedmice prije sve bilo ok .. Meni isto nisu radili analizu posteljice navodno to na Jezeru ne rade kao dio standardne procedure user posted image Ako sumnjaju na trombofiliju onda postoji pretraga koju bas Mehmedbasic radi ako se ne varam .. Privatno i kosta oko 250 KM ? Jer se sa ovim nasim moronima u zdravstvu moras boriti za svaku uputnicu .. Gubitak jedne T ne smatraju uopste indikacijom za pretrage .. Sretno i javni se svakako user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *