|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stolica u trudnoći :(
28.7.2008 15:26:11   
Happy
Ne znam da li postoji tema, nisam je mogla pronaći...
Ne znam da li kod drugih, ali se kod mene stolica skroz pormetila, nemam je po tri dana... A većinom jedem laganu hranu i skor svaki dan pijem jourt, jedem voće,povrće, pahuljice.....
Da li je isto i kod vas?  9 sam sedmica i sva sam ko balona nabubrena, nijedne mi farmerke ne mogu i sada sjedim otkopčanauser posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Stolica u trudnoći :(
28.7.2008 15:31:21   
Happy
Sada sam pročitala da je to normalno i da probamo sa čašom donata na tašte... Probaćemo i to..... ali ako imate još kakvih savjeta.... Dobro du došli user posted image

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Stolica u trudnoći :(
28.7.2008 16:09:30   
Okarica
Draga Nejrice, evo ovdje možeš pročitati dosta o tome
http://www.ringeraja.ba/forum/tvrda_stolica/m_63715/tm.htm

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Stolica u trudnoći :(
28.7.2008 16:13:17   
Happy
user posted image user posted image
Hvala

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Stolica u trudnoći :(
28.7.2008 16:17:09   
abh
I ja sam imala problema sa stolicom. Ali sam dobila dobar savjet da umjesto Prenatala pijem sirup za trudnice HIPP natal, ima sve vitamine kao i prenatal ali regulise stolicu. Meni pomaze i sok od cijedjene narandze koji mi moj mm cijedi svaki dan. :-)


(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 11:22:52   
Happy
Ne znam da li je ovo samo meni, ali ja i dalje imam problema sa stolicom (svaki treći dan i to pomalo) ? 12-ta sam sedmica, ne znam šta da radim više... Sada ujutro jedem suhe šljive, koje naveče stavim u vodu i svaki dan jedem voće, povrće....laneno sjeme...Nisam ove mekinje probala, da i to probam?
Baš me muči user posted image
Kažu da se ne smijem naprezati, a drugačije ne moguuser posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 11:31:31   
Di
Nejra,
Jesi li probala da jedes dosta voca?  Ja sam imala problema sa stolicom al od kada sam pocela jesti voca jer mi se trazi moram reci da mi se stolica uredbovala.  Rezultat ti odmah nece doci recimo danas jedes sutra ides u wc al za jedno mjesec hajmo reci mocices vidjeti rezultate.  Takoder sa pravila kompot os suhi sljiva koji je takoder djelotvoran kompot popijes a sljive pojede hehehhe.  Sve sto budes porbala probaj vise dana da bi mogla vidjeti rezultate.
Poz
D.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 11:33:53   
mukica
Ne znam da li je ovo samo meni, ali ja i dalje imam problema sa stolicom (svaki treći dan i to pomalo) ? 12-ta sam sedmica, ne znam šta da radim više... Sada ujutro jedem suhe šljive, koje naveče stavim u vodu i svaki dan jedem voće, povrće....laneno sjeme...Nisam ove mekinje probala, da i to probam?
Baš me muči


To ti je sasvim normalno i ja sam imala takvih problema poslje ce se to uredovati za a za sada probaj ili sljive ili pij kamilicu presecerenu navece meni je pomagalo

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 11:34:32   
Di
Upps Neira a ne Nejra oprosti na greski...cula sam da ima neki sirup za trudnice (ime sam zaboravila) pa eto vidi sa svojim doktorom ako ti ga preporuci ja ne bih nista na svoju ruku uzimala.......

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 11:37:26   
ElmaB
Ima sirup namijenjen trudnicama i zove se Portolac. Super je i nimalo skodljiv. Na biljnoj je bazi i meni ga je ljekar preporucio u trudnoci u koliko dobijem zatvor! Slobodno kupi i vidjet ces da je super!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 11:41:48   
Di
Bravo Elma....user posted image user posted image user posted image user posted image  Portolac je sirup

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 13:08:41   
Happy
Hvala vam puno... A idem kod doktora, pa ću se svakako i sa njim konsultovati user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Di)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 20:00:36   
Amela V.
Ja sam taj problem rijesila upravo mekinjama. Svako jutro sam jela mekinje sa jogurtom i nakon jedno 2 sedmice mi se stolica uredovnila, a vjeruj mi da sam imala veeeeliki problem.
Probaj.... nece ti naskoditi

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Stolica u trudnoći :(
20.8.2008 22:29:45   
mamabb
Suhe šljive NIKAKO jer one se jedu ako imaš proliv...što znači da djeluju baš suprotno, ali zato sirove da, makar meni pomažu.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Stolica u trudnoći :(
23.8.2008 8:53:02   
ElmaB
Draga Mamabb, mislim da nisi u pravu. Kompot od suhih sljiva je idealan da se regulise tvrda stolica. Uvjerila sam se u to hiljadu puta. Nakon toplog kompota od suhih sljiva, gotovo uvijek rijesis problem zatvora ili tvrde stolice!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Stolica u trudnoći :(
25.8.2008 23:01:52   
Crvena
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Draga Mamabb, mislim da nisi u pravu. Kompot od suhih sljiva je idealan da se regulise tvrda stolica. Uvjerila sam se u to hiljadu puta. Nakon toplog kompota od suhih sljiva, gotovo uvijek rijesis problem zatvora ili tvrde stolice!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Stolica u trudnoći :(
25.8.2008 23:24:12   
mamabb
Onda ja imam pogrešnu informaciju, a doduše, nisam mislila na kompot nego kad se onako jedu...isprobaću kompot jer stvarno imam potrbu da me, što bi kazali, "protjera"user posted image

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Stolica u trudnoći :(
1.9.2008 13:43:25   
Happy
Opet sam ja... Možda sam i dosadna, ali ja nisam još uspjela da regulišem probavu... Dobila sam kao neki prah da se razmuti, ali ništa... Zna li iko za neke čepiće koje da kupim?

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Stolica u trudnoći :(
1.9.2008 13:49:38   
camm
imas i raznih cajeva otidji do apoteke oni to bolje znaju
ja sam imala samo problema zadnji mjesec dana trudnoce.

jedi sad vise smokve one su idealne za stolicu sljive grozdje kivi sve gdje ima malih kospica to otvara.


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Stolica u trudnoći :(
1.9.2008 15:26:55   
Amela V.
Kiwi isto tako dosta pomaze, barem je meni dosta pomogao

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Stolica u trudnoći :(
1.9.2008 15:36:21   
Happy
Grožde jedem skoro svaki dan, sada sam pola kg pojela, ujutri pojedem tri suhe šljive (prestajale u vodi), kefir i laneno sjeme....
baš mi je dodijalo, gadi mi se jesti, jer sam puna, a stoji li stoji user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Stolica u trudnoći :(
1.9.2008 15:37:38   
mivica
To je sasvim normalno u toku trudnoce, ja iskreno uopste nisam pazila sta jedem. Jela sam sve sta god mi je naumpadalo :) Svaki dan sam pila puno vode i najmanje pola l jogurta. E na silnu hranu uglavnom bi me protjerala kafa, koju moj muz strucno napravi heheh user posted image

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Stolica u trudnoći :(
1.9.2008 17:10:47   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Happy

... Zna li iko za neke čepiće koje da kupim?


Dulcolax čepići...
Dobiješ ih bez recepta u bilo kojoj apoteci....
Djeluju nakon pola sata/u prosjeku.....
Sretno user posted image   user posted image

< Poruku je uredio Eminica -- 1.9.2008 17:13:29 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Stolica u trudnoći :(
1.9.2008 17:23:21   
bebbe RR
Mislim, da je najvaznije, iz iskustva, jasno, da jedes piunozrnate proizvode, jer su puni vlakna, voce i povrce, te, najbitnije. pijes tri litra vode dnevno i regulisace se sigurno. Voda je neophodna i kljucna i za taj i za mnoge druge eventualne probleme u trudnoci. Moj doktor ovdje, u Damasku, a i sva literatura do koje sam dosla, tvrde da nikakvi laksativi, cak ni oni koji su namjenjeni trudnicama, nisu dobra ideja. Pozz!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Stolica u trudnoći :(
3.9.2008 10:01:28   
mnn
Imam i aj problema sa stolicom, zeza i mene.A jedem sve lagano...valjda mora i to da dođe zbog promjene hormona.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *