|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Supa od gljiva?
4.1.2010 10:40:33   
mikimaus
Drage mame, mojoj leptirici je 17 mjeseci i uglavnom jede sve - povrće, voće, meso, mliječne proizvode i da ne nabrajam dalje. Uglavnom pravim domaće supe s povrćem i mesom, ali prije nekoliko dana sam kupila instant supu od gljiva i bila u velikoj dilemi dati joj da proba ili ne.
Imate li slična iskustva? Dajete li vašoj djeci gljive i ako ne dajete, zašto?

Pozdrav




_____________________________

Leptirić mamin mali
18.07.2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 10:43:59   
bebacha
moja curica jede supu od gljiva ali koju ja napravim.ne jede nikakve supe iz kesice.ona voli gljive i jede ih.mislim da joj mozes dat al ja ipak nebi iz kesice

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mikimaus)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 13:32:39   
Tidzi
Moja mala ima 15 mjeseci i jede ih vec dugo. Te supice od gljiva obozava, valjda sto su malo gusce. Isto tako voli gljive na bilo koji nacin.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 13:48:37   
mikimaus
Znači, bila sam u zabludi misleći da ne smijem davati gljive.
Već sutra počinjemo !

Hvala na odgovorima

_____________________________

Leptirić mamin mali
18.07.2008.

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 14:14:58   
Suzana
Ja izbjegavam supe iz kesice i sebi kuhati jer je to čista hemija i koncentrat, a djeca neće probati još zadugo...

Što se tiče gljiva, ima tema na ishrani beba, pa možeš pogledati.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu mikimaus)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 15:05:55   
jasmina_mm
Mom sinu je dvije godine i tri mjeseca i jos mu nikada nisam davala gljive jer sam negdje procitala da se ne trebaju davati prije trece godine pa i kasnije. Inace smo svi veliki ljubitelji gljiva ali eto iz nekog straha izbjegavam da mu dajem gljive

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 15:08:51   
adannn
Mojoj će sad pune dvije godine a nikada nisam davala ni supice od gljiva,niti gljive ne znam zašto?Ne znam ni kad ću se odlučiti na to,tako da je sve individualno izgleda.user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 22:03:03   
anitaMO
ni ja svojoj nisam nikad davala.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Supa od gljiva?
4.1.2010 22:49:21   
mišur
Ja još nikad nisam dala Luki supu iz kesice, jer mi je to živi koncentrat..
Na stranu to, jer svako od nas ima svoje metode i režime ishraneuser posted image , nego ne znam koliko je pametno obzirom da se gljive ne preporučuju negdje i do 12 godine života...
I meni je to malo previše, ali eto bar do treće godine ih neće probati...user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Supa od gljiva?
5.1.2010 14:58:13   
hanabanana
http://www.ringeraja.ba/forum/Gljive%3F/m_117816/tm.htm

Čitava tema o gljivama.

A instant supe ne jedem ni ja, a kamo li djeca da ih dajem.

(odgovor članu mikimaus)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Supa od gljiva?
5.1.2010 15:05:49   
M kao Mama
Jedemo glive i jedemo supe od gljiva

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Supa od gljiva?
5.1.2010 15:09:56   
mamina princeza
Ne jedemo gljive - mada ne mislim cekati sto godina na to al eto jos nismo mislili poceti.

Gotove supice je probala kad ja jedem jer jednostavno sve mora probat a ja volim supice iz kesice sta cu iako znam d anista nema u njima korisnog :)

Losa sam znam al ... :))))


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Supa od gljiva?
5.1.2010 15:15:17   
bebacha
malo off topic.nebrinem meni sto u tim supama iz kesice nema nista korisno nego zato sto ima nesto stetnouser posted image user posted image joj sto ga objasni.nesto se uzasno bojim tog natrijum glutaminata jer sam svasta nesto citala o njemu al i dalje koristim stvari koje ga sadrze.eh jesam neodgovornauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Supa od gljiva?
6.1.2010 9:00:20   
mikimaus
 





Vrganji, lisičarke, runjice… Od koje se dobi gljive mogu upotrebljavati u dječjoj prehrani?



Zbog posebne strukture gljiva i zbog nedostatka odgovarajućih enzima u želucu dojenčadi i male djece, ne preporučuje se davanje vrganja, lisičarki i runjica ispod 3 godina starosti. Ako je to zbog nekih okolnosti potrebno, predlaže se postupno uvođenje prvo u obliku juha i umaka a kasnije u kombinaciji primjerice s jajima. Uostalom, malokalorična hrana kao što su gljive nisu prikladne za njihovu prehranu, osim u sličajevima kada se radi o izrazito pretiloj djeci. Gljive spadaju u teško probavljive namirnice i za odrasle a kamoli za malu djecu. Ima drugih prikladnijih namirnica za njihovu prehranu.

_____________________________

Leptirić mamin mali
18.07.2008.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Supa od gljiva?
6.1.2010 9:06:03   
mikimaus
Probali smo ih u domaćoj supici, sitno izrezane s piletinom i povrćem i nije bilo nikakve reakcijeuser posted image .






Mišljenje doktora-nutricioniste, navedeno u prethodnom postu, nekako najbolje odgovara mom ličnom osjećaju pa ćemo se toga držati.
Hvala vam na odgovorima.

_____________________________

Leptirić mamin mali
18.07.2008.

(odgovor članu mikimaus)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Supa od gljiva?
16.1.2010 20:18:00   
dana3
IZVORNA PORUKA: mama alma

Jedemo glive i jedemo supe od gljiva





isto-mada smao sampinjone i supe od njih

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *