|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 15:48:55   
milenium
Ne znam dal je bila ova tema,al pošto se bliži blagdan Svih svetih lijepo bi bilo da napišemo kako se pripremamo za taj blagdan,kakva su vam razmišljanja,molitve,koga se sve sijećate,kako se tada osijećate itd.user posted image

< Poruku je uredio acudesa RR -- 18.2.2010 17:29:48 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 15:52:24   
Rina26
evo ja ću taman na groblje otići zapaliti svijeću svom tetku koji je poginuo u ratu a ostalo je dvoje male dijece a treće je bilo na putu,a i školskoj prijateljici koja je umrla prije 2 godine,taj dan mi je Bože ubij nevolim ići nigdje samo u kući vrijeme provodim.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 15:55:20   
milenium
Kod mene je običaj da dan prije (a ako netko ne može tada onda ujutro)nosi cvijeće i svijeće na groblje,zatim izmolmo za naše najmilije.A par dana prije se pobrinemo da su nam grobovi fino čisti i uređeni. Nakon mise koja bude ide se doma na zajednički ručak s našim najbližima.Većinom se prave kolači.za ručak bude juha,pečeni krompiri i meso,sarma ili japrak po želji a netko napuni paprike.Nakon tog druženja idemo svatko svojim kućama ako smo se sastali i sjećamo se i navečer molimo za naše pokojne.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 16:02:03   
Anushka
meni je ko djetetu ostao ovaj dan poseban, jer su se od moje zgrade vidjela dva groblja, pa bi izgledalo nekako carobno onoliko svjeca da trepere na vjetru.. a sjetna sam vise nego tuzna na taj dan. posto su grobovi mojih clanova porodice "razbacani" u vise drzavauser posted image  mozemo obici samo jedne koji su nam 1,5h voznje udaljeni. Naravno, nosi se cvijece i svijece, upalimo ih, izmolimo svako na svoj nacin i kuci. Nemamo obicaj porodicnog rucka jer ni nas nesto nema (ja i brat i moji roditelji, nikoga drugog vise ni nema) a prosle godine sam bila u bolnici u to vrijeme, a ove god ne znam. Do sada sam noc prije a i cijeli naredni dan drzala upaljenu svijecu i koliko god puta prodjem pored nje stanem i pomolim se za svoje najblize. A uvece obavezno u setnju sa slicnim mislima.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 16:04:49   
Amelaa RR
Od sveg srca svima umrlim katolicke vjeroispovjesti zelim da im dragi Bog podari sve najbolje na onom svijetu, a njihovim porodicama snage da taj dan izdrze u svojoj boli.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 16:14:15   
Adana
Amela to si bas lijepo rekla. Hvala!

Ja ocicno sa MM i malenom, a ponekad i sa tatom odem na groblje. Nosimo cvijece i svijece. Pomoli se svako kako zna. I taj dan uglavnom protekne u razmisljanju o milim pokojnicima. Zadnje 3 godine je posebno tesko jer je i moja najdraza mama pokojna. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 16:26:12   
nikita
Evo bas su se svekar i svekrva vratili s groblja, upalili svijece i odnjeli cvijece roditeljima, braci i sestrama i ostalim dragim osobama... I na groblju je Sv.Misa i onda se poslije sastaje s obitelji...Ja sam isto zivjela blizu groblja i na vecer bi setali po groblju i uzivali u onoj idili , u mirisu cvijeca i u plamenovima svijeca...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 19:37:12   
teta berta
Manje vise obicaji su isti, svijeca, sjecanje i molitva.... Naravno sv.Misa.... Tuzno je vidjeti zapustene grobove, nekoga koga se nitko nema ili ne ne zeli sjetiti....
Zajednicki rucak je i kod nas obicaj i to mi jenekako posebno drago,jer i inace volim obiteljska okupljanja...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 19:39:04   
teta berta
Milenium nemoj se ljutiti ali ja bih nekako ispravila ovo mrtvi dan, ljepse je nekako reci dan pokojnih...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 20:36:29   
ivana st
Ja sam danas kupila svijeće i cvijeće,sutra ja i mm idemo na groblje a onda na misu. Žao mi je što roditelji mm ne  drže nešto do tog dana u smislu da se okupimo,odemo zajedno na groblje,ručamo,pomolimo se....Mislim da je to zaista lijep običaj,ali eto ne možeš mijenjat nekog u 60-im.
Sutra navečer je običaj  da se upale svijeće u kući i onda se molimo za sve naše pokojne.Moje misli su najviše uz mog pokojneg oca...



_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: svi sveti-mrtvi dan
31.10.2009 23:09:37   
enna
Kako zivim vec 10 godina u katolickoj drzavi gdje je ovo poseban svetac i ja se nekako suosjecam sa tim ljudima i sjetim se svih umrlih i dragih osoba.Zato ovim povodom zelim svim umrlim katolicke vjeroispovjesti raj na onom svijetu a njihovoj rodbini i prijateljima da ovaj dan provedu sto bezbolnije znam da je nemoguce,znajte da sam uz vas iako ne slavim taj danuser posted image user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 13:27:01   
noaa
ovaj dan je pretuzan za sve koji su izgubili svoje najdraze.Ja odem na groblje,pomolim se ,zapalim svijecu i vratim se kuci.nisam zagovornik ruckova i okupljanja na danasnji dan.teta berta u hercegovini se oduvjek govorilo dan mrtvih ili dusni dan ili mrtvi dan a dan pokojnih nikad.

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 13:36:52   
Happy
Svim vjernicima katolicke vjeroispovjesti zelim da ovaj dan prode sto bezbolnije, koliko je moguce...
Da ga provedete u skladu sa vasim obicajima, a pokojnima kao i nama svima zelim da odemo aBd u raj...


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 16:20:36   
ena23
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Od sveg srca svima umrlim katolicke vjeroispovjesti zelim da im dragi Bog podari sve najbolje na onom svijetu, a njihovim porodicama snage da taj dan izdrze u svojoj boli.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Jako lijepo receno Amelaa, mogu samo da te potpisem.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 16:30:34   
acudesa
IZVORNA PORUKA: ena23

IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Od sveg srca svima umrlim katolicke vjeroispovjesti zelim da im dragi Bog podari sve najbolje na onom svijetu, a njihovim porodicama snage da taj dan izdrze u svojoj boli.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Jako lijepo receno Amelaa, mogu samo da te potpisem.


i, ja

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 21:00:38   
Dragička
Pokoj vječni daruj im Gospodine
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

2x AIH=0
3x IVF=0
nada umire zadnja

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 21:10:06   
teta berta
IZVORNA PORUKA: noaa

teta berta u hercegovini se oduvjek govorilo dan mrtvih ili dusni dan ili mrtvi dan a dan pokojnih nikad.

Mislila sam reci dusni danuser posted image


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 21:21:45   
*Seve*
Takodjer i od mene neka im je mir i pokoj za sve duse umrle katolicke vijeroispovijesti...
 
user posted image

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 21:26:44   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Od sveg srca svima umrlim katolicke vjeroispovjesti zelim da im dragi Bog podari sve najbolje na onom svijetu, a njihovim porodicama snage da taj dan izdrze u svojoj boli.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


lijepo rečeno Amelaa!

i  kod  nas  je  običaj...cvijeće,  svijeće,  groblje,   molitva,  misa..te zajedničko okupljanje  ..nekad  nas  nije  bilo  puno..samo  mama  i  nas  tri  sestre  bi  se  okupile..pa  bi  nam  taj dan protekao u još  većoj  tuzi..tata  je  otišao  prerano,  mi bile  djevojčice, djedovi  i  stričevi, i par  dobrih  prijatelja,  nekako u  obitelji jedino opstajale  žene,  robina  se  razišla ... pa  tako paleći svijeće   taj dan  na  toliko  grobova   shvatiš  koliko  si  toga  izgubio,  bude  još  bolnije,  a  već  sada kad  se okupimo   nas  tri  sestre,  sve imamo  svoje  obitelji  i  prinoveuser posted image   ove  godine pa  je  nekako ljepše,  ugodnije i kao da  je  i  cilj  tog sjećanja  na naše pokojne  da  se  okupimo  u  miru i podsjetimo zajedničkih dana  u  većem  broju,  tako  ih se  i  moja  djeca  mogu  sjećati...sad  mi manje  teško  pada  taj  dan,  ili  s  godinama je bol manja..ne  znamuser posted image  


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 21:33:08   
mnn
Hvala vam! ja danas palim svječe za sve meni drage kojih više nema i za moju susjedu bivšu tetu Nedu na koju mislim.sjetim vas se često i svih vaših riječi koje ste mi govorili,pamtim onaj vaš koncert koji ste meni u čast napravili...bilo je predivno slušati vas na klaviru...žao mi je što mi niste rekli da ste jako bolesni.nadam se da vas dragi Bog čuva na nebu!user posted image user posted image user posted image   prošle su duge tri godine....user posted image user posted image

user posted image


< Poruku je uredio mnn -- 1.11.2009 21:34:05 >


_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: svi sveti-mrtvi dan
1.11.2009 21:40:23   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: svi sveti-mrtvi dan
3.11.2009 10:58:19   
istra09
Išli smo sa mojom mamom na groblje njenih roditelja.user posted image user posted image
Odnijeli smo cvijeće i zapalili svijeće.

Spokoj duše svim dragim, dobrim ljudima.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: svi sveti-mrtvi dan
3.11.2009 12:07:54   
nevenkagaragic
Moje dusice nema vise od 4 godine. Zlato mamino milo.

user posted image user posted image



_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *