|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Težina novorođenčeta
26.8.2012 23:00:24   
veeseelaa
od čega ovisi ista?
mislim zašto su neke bebice rodjena sa većom težinom a neke sa manjom
Ja sam svoju Ajšu rodila sa 4350 grama, prenesena trudnoća, pušač sam, šećer u krvi nije bio povišen, trudnoća uredna, dobila sam 11 kg u trudnoći

U biti najviše me zanima ova tema zbog druge trudnoće, babica mi je rekla da su druge bebe obično teže od prvih, kakva su vaša iskustva i saznanja na ovu temuuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Težina novorođenčeta
26.8.2012 23:56:48   
bambi7
u obje se trudnoce udebljala preko 20kg, obje trudnoce prenijela, u trudnoci nisam pusila inace diminjam
Prva beba 3950, druga 3750. Drugi porod prosao ko dlanom o dlan sto i tebi od srca zelim
Nema neke plaho razlike u ishrani- oba puta sam se ubijala vocem i povrcem i oba puta bila puna vode

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 0:06:45   
Lejla Ka
Koliko ja znam, ako se radi o zdravoj, normalnoj trudnoći onda niko baš ne može predvidjeti, niti u ovom trenutku postoje saznanja zašto dijete ima kilažu koju ima.
Postoje neki faktori koji su se pokazali kao uticajni, statistički gledano, kao što je pušenje, veliki dobitak majke na težini ... Majčin dijabetes značajno utiče, ali ja ne bih ulazila u te teme koje su medicinske prirode.

Statistički se često drugo dijete rađa teže od prvog. E sad ti ne znam reči tačno zašto, možda neko zna kakvo je objašnje za ovu pojavu.

Moja se kći rodila sa 4100g, sina su očekivali dosta većeg, zato što je drugi i zato što je dječak, a rodio se sa 4000g. Ne pušim, isto sam dobila u obje trudnoće, jedino što je prva trudnoća vođena kao rizična, dosta sam mirovala, dok sam u drugoj jasala. Prvo dijete sam rodila u januaru, a drugo u oktobru tako da sam oba puta, tokom trudnoće imala dobar izbor svježe hrane. Prvi put sam imala jezive mučnine, i smršala sam na početku, drugi put su bile blage i jela sam sasvim OK.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 0:14:05   
kaktuscic
Prva trudnoca udebljala se 18 kg, jela sve i svasta ko i inace sto jedem user posted image beba teska 3 800, rodjen 2 dana prije termina.
Druga trudnoca udebljala se 9 kg, jela ko i u prvoj trudnoci, beba teska 4050, rodjen 7 dana prije termina. Meni je dr. rekla da je druga i svaka naredna beba najcesce krupnija, valjda beba ima vise mjesta da se razvija u maternici koja se vec jednom ili dvaputa sirila.

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 9:46:22   
Mya_81 RR
Vesela, samo opušteno. Vidiš da nema nekih pravila i niko ti ne može reći da će druga beba biti teža.
Ja sam se udebljala 25 kila i trudila sam se da jedem što zdravije. Preležala skoro cijelo vrijeme na lijevom boku kako je i preporučljivo pa je beba opet bila manja, 3010 (dobila bi i malo više da nije rodjena 4 sedmice ranije).

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:23:19   
veeseelaa
ja sam negdje čitala da težina bebe pored genetike ovisi i o zdravosti posteljice user posted image
kao što zdravija posteljica beba je krupnija user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:44:22   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam negdje čitala da težina bebe pored genetike ovisi i o zdravosti posteljice user posted image
kao što zdravija posteljica beba je krupnija user posted image


pa kroz posteljicu beba dobija sve hranjive materija
na ranije sazrijevanje posteljicu i kalcifikaciju (a time i slabije dovođenje hranjivih materija) utiču razni faktori - pušenje, preterano konzumiranje mlijeka i sad ne mogu da s esjetim šta još

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:49:53   
ajla86
ja bi volila da mi beba bude krupnija...znam da se i amle odhrane ali je drugacije akd novorodzence ima 4 kg pa pun naramak i nekako je stabiolnija,cvrsca za presvuci i okupati.
kod ans se u porodici sve radzaju sitna djeca...ja sam rodzena sa 2200 kg a mama kaze preko 25 kg se udebljala----
sestru je isto sitno rodila i tetke isto tako...a sve su bile mashalla
ako ima kakav carobni recept za krupniju bebu sapnite mi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:50:56   
veeseelaa
da li zdrava posteljica isključivo ovisi o ishrani trudnice tokom 9 mjeseci trudnoće??
ili će zdravost iste imati veze sa zdravljem majke tokom života inače??



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:52:08   
veeseelaa
ja bi volila da mi beba bude krupnija...


ne znam šta bi ti rekla.... valja i roditi prirodno bebu iznad 4.000 kg, mene su šili od do
ništa ne bi falilo da je bila i malo lakša, kaže babica da je bila lakša 700-800 grama porod bi bio prelagan user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:54:10   
vjestica
ja sam se skroz slabo hranila tokom trudnoće, zbog mučnina
prvih 5 mjeseci sam živjela na plazmi, jabukama i čokoladama
do 12 sedmice uzimalafolnu kiselinu, poslije prenatal
beba je bila 3 700 gr, što je za moju visinu velika beba
nema čarobnog recepta, ja već navedoh 2 faktora koji negativno mogu uticati na posteljicu u bebu
žene pogriješe sa mlijekom jer ne znaju, a cigare u trudnoći su najgora vrsta sebičnostzi

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:54:54   
ajla86
mogu misliti ipak je to veeeelika beba...
al ti akzem veliak je ralika za dalju njegu bebe..moja mama akze kad su me donjeli kuci niko mi nije smio pricu da me presvuce tako sam sitna bila....
da naglasim da sam extra zdravo dijete poslije bila i izrasla u veliku klipacu user posted image
meni bi bilo dosta jesdno 3200 kg hahahaha ako iakko moze...ti si mashalla rodila svaka cast......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:56:04   
veeseelaa
žene pogriješe sa mlijekom jer ne znaju


user posted image

ja kako znam mlijeko je jako bitno u trudnoći, jer sadrži kalcij, vitamin D, proteine i minerale....

Ako se treba isto smanjiti sa konzumiranjem u trudnoći zbog misli da će isto uticati na gojaznost, unos masti i sl je čista glupost

Ukidati tako bitne sastojke svom djetetu koje nosimo je nidje veze....




< Poruku je uredio veeseelaa -- 27.8.2012 11:01:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 10:57:40   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

žene pogriješe sa mlijekom jer ne znaju


user posted image


pa sad sam gore u postu napisala-pretjerano konzumiranje mlijeka dovodi do kalcifikacije i raijeg sazrijevanajposteljice

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:02:08   
ajla86
a lafo pij sto vise mlijeka-jogurta zbog kalcija..joj joj joj
svaka medalja ipak ima svoje dvije strane pa eto i ovo....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:02:40   
veeseelaa
nisam to nikada čula...

jer prezrela posteljica znači i raniji porod?

i kojim se unosu dnevne količine mlijeka govori?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:02:46   
amanullah

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi volila da mi beba bude krupnija...


ne znam šta bi ti rekla.... valja i roditi prirodno bebu iznad 4.000 kg, mene su šili od do
ništa ne bi falilo da je bila i malo lakša, kaže babica da je bila lakša 700-800 grama porod bi bio prelagan user posted image



vesela sve je to individualno, doista.

Moj Abdullah je imao 4 350 gr , 58 dug, znaci prosla bez ijednog konca, isti slucaj bilo sa curama cija je tezina tezila preko 4 kg .

Sa malenim trebala na carski, zavrsila prirodno, sa curama pozeljeti svakoj mami takav porod..

_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:04:52   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nisam to nikada čula...

jer prezrela posteljica znači i raniji porod?

i kojim se unosu dnevne količine mlijeka govori?


da
za količinu mlijeka pitaj ljekara
ja ga nikako nisam mogla piti, a znam ih koje su pile po litar i upozorene su zbog toga

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:05:55   
veeseelaa
Moj Abdullah je imao 4 350 gr , 58 dug, znaci prosla bez ijednog konca,


pa kako ženo draga?
još kod nas praksa da te s prvim recnu pa bilo 2 kg il 4 kg
ja sam imala i unutarnje konce, beba me svu poderala...

a inače su me gledali ko čudo jer sam prvorotka sa tako krupnom bebom, definitivno je nisu to veče mogli zamijenitiuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu amanullah)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:06:22   
veeseelaa
a znam ih koje su pile po litar


e pa ovo je baš budalaština, čuj po litar user posted image
kad si trudan nisi svojuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:09:07   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a znam ih koje su pile po litar


e pa ovo je baš budalaština, čuj po litar user posted image
kad si trudan nisi svojuser posted image


hajd to i nekak, nego gore su ove što puše

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:10:04   
animagical
kao i u svemu, ni sa mlijekom ne treba pretjerivati...meni je dr rekao da je sasvim ok popiti casu uz dorucak ili pred spavanje, ali da se nikako ne opterecujem onim prijasnjim-litar mlijeka na dan... tako da je po meni litar previse...da ne govorimo o tome sto kalcij iz mliejka ometa apsorpciju zeljeza iz druge hrane, pa ako zivis na mlijeku mozes i te kako biti anemicna.... jednako je vazno i meso, povrce i voce... ja u trudnoci nisam skoro ni pila mlijeko, ali sam kalcij nadoknadjivala tahinom, sirom, pavlakom, jogurtom....

zanimljivo je da beba, ako mama previse dobije, moze biti jako debela, ali takodjer moze i zaostati u rastu, jer pretjerana debljina majke moze usporiti protoke kroz posteljicu... znam mamu koja je dobila 27kg u trudnoci a rodila bebu od dvije kg...

vesela, ne opterecuj se...kako si rodila ajsu, tako ces drugu bebu, i vjerovatno i lakseuser posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:12:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Moj Abdullah je imao 4 350 gr , 58 dug, znaci prosla bez ijednog konca,


pa kako ženo draga?
još kod nas praksa da te s prvim recnu pa bilo 2 kg il 4 kg
ja sam imala i unutarnje konce, beba me svu poderala...

a inače su me gledali ko čudo jer sam prvorotka sa tako krupnom bebom, definitivno je nisu to veče mogli zamijenitiuser posted image


Na to ne uticemo mi (ili da, ali vrlo malo), to je ON tako uredio. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:15:32   
amanullah
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Moj Abdullah je imao 4 350 gr , 58 dug, znaci prosla bez ijednog konca,


pa kako ženo draga?
još kod nas praksa da te s prvim recnu pa bilo 2 kg il 4 kg
ja sam imala i unutarnje konce, beba me svu poderala...

a inače su me gledali ko čudo jer sam prvorotka sa tako krupnom bebom, definitivno je nisu to veče mogli zamijenitiuser posted image



Dosla 2 sata poslije ponoci, skoro cijela otvorena i Bećiragić kaze ovo je gotovo za nekih sat vremena, no dodje do komplikacija Abdullah se porijeci u stomaku, ode mi plodna voda, beba se upotpunosti umiri, pupcanik se poceo vezati oko vrata, i zahvaljujuci Dreljevicu koji je vidio moju zabrinutosti naravno nakon ultrazvuka odmah u salu me prebace...

I prije nego sto su me uspavali, Abdullah se okrene i krene elhmdulillah onako kako je najbolje, no ja se pocela gubiti, bila previse iscrpljena, trudove uopće nisam imala, bez obzira koliko ja to zeljela.

Hvala Allahu, dr Puzic i dr Nakas su ga fakticki izvukli iz mene , bez epiziotomije..

Taj dan direktor bolnice dosao da me vidi kazu desilo se cudo u bolnici, jer stvarno je, zenu dignu sa stola , kazu ovo je hitno, no Allah je bio uz mene..

Oprostite ja oduljih ..user posted image

< Poruku je uredio amanullah -- 27.8.2012 11:16:23 >


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Težina novorođenčeta
27.8.2012 11:17:52   
Mrgica
Meni je posteljica pocela stariti u 7mj trudnoce,niko ne zna od cega.Niti sam pusila,niti pila puno mlijeka,i poprilicno sam se zdravo hranila.Moja dr mi je rekla da ce me mozda poradjati ranije zbog toga,ali ipak nisu.Rodila sam prirodno u 39 sedmici trudnoce, beba 4450 teska i 56 duga,porod super prosao,jesam malo "pukla" a i oni su me capnuli,ali brzo je proslo.Cak me i dr poslije poroda pitao da li sam pusac, jer mi je posteljica prezrela i izgleda kao da sam pusila kutiju dnevno.A moja rodica gutala cigare u trunoci i sve ok s posteljicom.user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *