|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 9:28:35   
diyanna
Drage mame,

treba mi jedan savjet...naime, imam bebu staru skoro 3 mjeseca i nas problem je sljedeci: po noci dok spava u kreveticu izvrti se i dodje u poprecni polozaj krevetica pa su joj glava i noge u okradici ( tu sam stavila pamucne dodatke da se ne udari u resetkice) ali se zaglavi u to ili se izvrti pa joj glava bude u cosku krevetica pa ne moze ni desno ni lijevo...ne znam kako da to rijesim jer se zbog toga budi... strah me da oko nje stavim neke jastucice jer se plasim da ce se pod njih podvuci pa da nece moci disati...

inace je beba jako razigrana i dosta je snazna za svoju dob...

hvala puno
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 9:47:28   
R&T@
Ona istrazuje svoj svijet, svoje podrucje...
Zasticena je, ne moze se udariti, ne moze pasti...
Bitno je da glavica ne moze proci izmedju precki, a rucica ili nozica ce brzo naci svoj put nazad...

Vrlo brzo ce te buditi, aBd, tako sto ce sjesti, provuci nozice i dozivati teuser posted image

Uzivaj...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 9:50:10   
diyanna
ma mene samo brine to sto ona sebi ometa san tako...probudi se u polozaju iz kojeg ne zna da se vrati pa se uplasi i place...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 10:06:15   
chuci
i moj se isto poprečno okrene u krevetiću i prisloni lice na onu ogradicu i tako spava. glavu skroz zavrne. tako odradi ima mjesec dana i ja ga pustim, iako sam ga u početku odmicala jer mi je šuhva bilo da neće moći disati.
moj se ne budi pa ne znam šta bi ti savjetovala za to

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 10:15:26   
teacher75
i moj se stalno vrti, udara, probudi se. stavila mu ogradice na sve 4 strane da ga malo zastitim. navikao tako, ja se ne opterecujemuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 10:16:23   
Alhemicarka
I moja je to radila, sad kad je ojačala i dalje se vrti, ali ne tako da se popreči ili zaglavi. Ništa, valja ti durati to sa buđenjem, nekog lijeka nemaš. Moja se sad raširi preko čitavog kreveca, ko zvijezda. Najrahatnija je kad spava u našem bračnom krevetu, tako da se pribojavam da će nas uskoro istjerati user posted image

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 12:21:26   
animagical
imas li jednu od onih platnenih ogradica, spuzvastih? ovo je definitivno najsladji problem koji sam ikada procitalauser posted image

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 12:25:50   
diyanna
imamoogradice, duplu cak sa svake strane da se ne udari...ma problem je sto se ona zaglavi i ne moze dalje i onda je ta ogranicenost probudi i uplasi :-) joj joj

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 12:30:28   
diyanna

ovo je moja Nina, sada vam je jasniji problem? Vrcavko moj

http://www.youtube.com/watch?v=SF-iK8FaLt4&feature=youtu.be

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 13:20:11   
Alhemicarka
diyanna, preslatko, i moja mala je isto ovako. To nije problem, to je normalno. Gledala sam na jednom dokumentarcu, sad nisam sigurna je li BBC-jev ili National Geographic, da male bebe u mozgu nemaju diferencirane naredbe za pokrete, pa kad žele recimo da pomjere prst oni pomjere obje ruke. Moja Vrtirepka se pokretala kao da karate igra. Sad mi žao što se toga više nisam nagledala, vrlo brzo se ti pokreti izdiferenciraju, uživaj u bebi, preslatka je.

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 13:35:00   
diyanna
hvala draga, nista..nastavit cemo nas dvije da se uspavljujemo i popravljamo nocu...i da se volimo najvise...

mislila sam da postoji neko rjesenje da olaksa i njoj i meni noc ali nema veze
ljubim vas

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 14:04:00   
animagical
pa jedino veci ktrevet, sta ces joj, neces je svezatiuser posted image medena jeuser posted image

(odgovor članu diyanna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: beba se vrti u kreveticu
6.9.2012 16:45:14   
reallove
Moj Ameen do sada tako spava...Uvijek je bio nemiran,spavao naopako u kreveticu,ma nema kako nije,kupili mu veliku ogradicu za krevetic,stalno sam je morala popravljati,strah me da se ne povrijedi,nocu se budila da ga provjeravam..Sada mi to postalo normalno,pa se ne opterecujem,Izadje iz krevetica i dodje kod nas da spava,spava meni na glavi,pa onda ode na mm,pa onda nam je pod nogama,nekad padne na pod pa se vrati i nastavi da spavauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: beba se vrti u kreveticu
18.9.2012 19:00:51   
mostarka82
hahhahahha ovo je super tema, ja imam sina od 5ipo mjeseci koji od prvoga dana spava na leđima.Prije mjesec dana naučio se sam okrenuti u sekudni čim ga spustim odmah se okrece na stomak i drzi glavicu pravo ali se umori i kad je hoce spustiti ne zna je na stranu spustiti samo je spusti pravo pa zaore ko noj hahahahaha . Strah me po noci jer jednu vecer muz ga je nasao  crvenog nosa ko paradajiz koliko se udubio.Nasla sam rjesenje legnem ga na leđa a dvije malo vece deke dobro sam urolala i stavila mu jednu sa ljeve jednu sa desne strane . Nema snage da ih pomakne ( iz pocetka sam stavljala njegove male to bi u sekundi maknuo ) i sad ga ogradim sa vecim dekama i nogicama moze raditi dole mu je slobodno ali mrdanja na stranu i okretanja u snu vise nema i tako bezbrizno spavamo. user posted image

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: beba se vrti u kreveticu
27.11.2012 8:53:29   
Ombra
u mene bebica isto nemirno spava...tako spava da sam joj onaj krevetac razmontirala a montirala vikend jer se od mrezu ne moze ozljedit....glavom skroz ode do kraja krevetca pa se skrvci ne moze dalje pa malo prokenka i onda se izokrene milion puta itd...u pocetku sam ustajala i pomicila je skroz do kraja kreveta pa bi ona opet dosla do vrha itd...sad je pustam samu da se snalazi....10 joj je mjeseci...i dobro ide...naravno meni ga oddje isto...cim je cujem budna sam i oprezna...inace jako je kruona i rodjena i od prvog dana je drzala glavicu i pocela se koprcat relativno rano...

(odgovor članu mostarka82)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *